PDA

View Full Version : кисти на тестесите



shyshincetoOo
05-28-2010, 22:19
Здравейте!
На моя приятел му откриха киста на левия тестис. Тъй като вече сме спали заедно, искам да ви попитам първо от какво се получават тези кисти и да не би аз да съм му го причинила. И също така как се лекува?
Много съм притеснена да не съм му направила нещо. :cry: :cry: :cry:

ImmortalSportFreak
05-28-2010, 23:17
На колко години е приятелят ти ? Спокойно - не може ти да си му причинила този проблем. Това не е заразно.. Проблемът на приятелят ти може да се отстрани чрез хирургическа интервенция при оплаквания или при опасност от изгубване на оплодителните способности поради притискане на някакви каналчета. Но може да не се наложи операция - може да са от безвредните. Но все пак приятелят ти трябва да бъде прегледан при специалист , за да се елиминира вероятността от тумор.
Успех и не се притеснявай .. ;)

п.п. Тази тема най-вероятно няма да ти я заключат , тъй като е сериозна , а ще я преместят в раздел "Здравни проблеми и болести" .

shyshincetoOo
05-29-2010, 11:46
В момента много малко ме интересува в какъв раздел е темата! (Макар, че аз си мислих че съм я сложила в раздела "Здравни проблеми и болести" съжалявам за това! )
И немога да разбера как може да има толкова злобни същества на този свят!
ImmortalSportFreak - Приятелятелят ми е на 19, беше на лекар но никой нищо не му казва каква е причината, това е проблема, че нито аз нито той знае!
Tempest - благодаря ти, че има поне 1-2ма които да са нормални и да се държат сериозно без да се заяждат!
Благодаря и на двамата! :mrgreen:

Действително не си уцелила раздела.
kalpazanka

ImmortalSportFreak
05-29-2010, 12:13
ImmortalSportFreak - Приятелятелят ми е на 19, беше на лекар но никой нищо не му казва каква е причината, това е проблема, че нито аз нито той знае!

Питах за възрастта защото при хора с по-голяма възраст тия кисти се считат като нещо нормално и не се прибягва до лечение освен ако не предизвиква оплаквания у пациента или други пречки.
Има ли оплаквания приятелят ти ?
Предприехте ли някво лечение?

shyshincetoOo
05-29-2010, 12:42
Ами той много се оплакваше от болки. Отиде на лекар ии му казаха, че най вероятно е киста и му дадоха само някакви витамини и след 2 дни да отиде пак за иследваня. И той много се притеснява също и аз, от тази киста да не стане нещо много по-сериозно (като тумор). Прегледаха го само, иии нито причина знаем нищо. Само доктора каза, че 99% е сигурен, че е киста. Но пак не са 100%.

SummerParty
05-29-2010, 15:01
Кистата обикновено се получава по наследство или от косъм израсъл навътре, ти не си виновна за нищо.

SmilezZz
05-29-2010, 15:17
Кистата обикновено се получава по наследство или от косъм израсъл навътре, ти не си виновна за нищо.Да и аз знам,че е така..Не се притеснявай..Не си ти виновна в това..Споко

ImmortalSportFreak
05-29-2010, 22:30
Ами той много се оплакваше от болки. Отиде на лекар ии му казаха, че най вероятно е киста и му дадоха само някакви витамини и след 2 дни да отиде пак за иследваня. И той много се притеснява също и аз, от тази киста да не стане нещо много по-сериозно (като тумор). Прегледаха го само, иии нито причина знаем нищо. Само доктора каза, че 99% е сигурен, че е киста. Но пак не са 100%.
Стискам палци да не е и да не се развие нещо по-сериозно. :)