PDA

View Full Version : Кандидатстване...!



plezlio
05-29-2010, 07:27
след седми клас ще кандидатствам за езиковата гимназия в моят град.Искам да знам дали ще мога да отида в техническия университет след като завърша езиковата или само в определен друг университет?!

SmilezZz
05-29-2010, 07:30
Доколкото знам,няма такива,че след като завършиш езикова,задължително трябва да влезеш в определен университет..Имаш право на избор..

Кандидатствай си в езиковата гимназия и след като завършиш влез в Техническия университет (за сега си избрал този ?!) и следвай това,на което си се спрял..

nIkEnCeTy_bE
05-29-2010, 09:33
Що пък да не можеш. Право на избор.

emin3mchet0
05-29-2010, 12:19
Що пък да не можеш. Право на избор.

+

xWandereRx
05-29-2010, 12:25
омг няма значение в каква гимназия си учил, можеш да отидеш където искаш
:lol:

SheIsAggressive
05-30-2010, 08:19
А кой е твоят град..?

SummerParty
05-30-2010, 08:44
омг няма значение в каква гимназия си учил, можеш да отидеш където искаш
:lol:

3oPuTy
05-30-2010, 08:47
Можеш да кандидатстваш,където си искаш.Друг е въпросът дали ще те приемат :P

plezlio
06-01-2010, 12:50
А кой е твоят град..? Стара загора

Sis0k0666
06-01-2010, 13:30
Няма значение, ама защо не кандидатстваш в нещо като Механотехникум и Строителен?

E404
06-01-2010, 16:03
Може да учиш където си искаш, в ТУ се влиза лесно, но материала се асимилира с доста учене.
Затова е по-добре да влезеш някъде със техническа специалност, за да научиш основите на електрониката и чертаенето.

TheBeliever
06-01-2010, 17:33
Имам познати, които завършиха Механотехнически техникум и сега в ТУ-Варна учат всичко като за първи път. Според мен езикова гимназия няма да ти даде основата, която ти е нужна за прием в технически. Там са изключително важни математиката и физиката. Ако нямаш добра подготовка по тези предмети влизането ще ти е доста трудно. Особено математиката. Затова, ако искаш да учиш висше в ТУ моят съвет е да влезеш в някоя математическа.
И не го казвам просто така. Аз съм завършила езикова гимназия и с ръка на сърцето казвам, че математиката я учехме на средно ниво, а физиката никаква я нямаше. Не защото преподавателите не ставаха, а защото така е построена програмата. Да, мои съученици влязоха в ТУ-тата, но само след куп частни уроци и хиляди левове хвърлени за подготовка.

Sis0k0666
06-01-2010, 17:47
Имам познати, които завършиха Механотехнически техникум и сега в ТУ-Варна учат всичко като за първи път. Според мен езикова гимназия няма да ти даде основата, която ти е нужна за прием в технически. Там са изключително важни математиката и физиката. Ако нямаш добра подготовка по тези предмети влизането ще ти е доста трудно. Особено математиката. Затова, ако искаш да учиш висше в ТУ моят съвет е да влезеш в някоя математическа.
И не го казвам просто така. Аз съм завършила езикова гимназия и с ръка на сърцето казвам, че математиката я учехме на средно ниво, а физиката никаква я нямаше. Не защото преподавателите не ставаха, а защото така е построена програмата. Да, мои съученици влязоха в ТУ-тата, но само след куп частни уроци и хиляди левове хвърлени за подготовка.

Хаха, Механотехникумите дават много добра основа. Брат ми завърши в Бургас Механото, сега учи в ТУ Варна и изобщо не е все едно учи всичко за първи път. :P

SheIsAggressive
06-02-2010, 07:03
А кой е твоят град..? Стара загора
А, съгражданин.. :D Вие пък какво сте се засилили всички към тая езикова.. :? МГ-то и търговската са много по-добри.. :) А ти сега къде учиш..?