PDA

View Full Version : Философско есе.



BloodyAmy
05-29-2010, 07:59
Темата ми е:

„ Да учи как се живее без сигурност и същевременно без да се изпада в обездвижване от колебанието е може би най – главното от нещата, които философията в наши дни би могла да направи за онези, които я изучават. „
Бертранд Ръсел


Ако може да ми дадете някакви насоки за това какво да пиша, защото абсолютно нищо не мога да разбера.

ПП: Пускам темата тук, защото в раздела за тези неща, едва ли ще ми помогнат.

Благодаря предварително.

gandalfepi4
05-29-2010, 08:30
ми философията ни дава критическо мислене и несигурност (панта рей, панта кинейтай) и но ни приканва въпреки това да продължаваме да си блъскаме главите. нещо като научния метод-нищо не може да бъде 100% доказано и е потенциално грешно + това че трябва да използваш и тестваш знанията до които си достигнал

с две думи да не си "putваш all your faith in one ideal" и да продължаваш да мислиш и същевременно да се съмняваш във верността на изводите си (или резултати от експерименти)

мисля че така требе да се интерпретира. пробвай гугъл

BloodyAmy
05-29-2010, 08:42
Ъм, аз пробвах в google, ама ще пробвам пак. ;д
Иначе благодаря все пак.. ще видим дали ще измъдрим нещо, че оценката е важна..

filmimilmi
05-31-2010, 11:30
Като са ти задали тема по цитат, първо погледни биографията на онзи на когото думите принадлежат.
"Развива родовата традиция на политическа ангажираност, като отстоява противовоенната си позиция, подкрепя свободната търговия и защитава анти-империализма. (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B4_% D0%A0%D1%8A%D1%81%D0%B5%D0%BB)"
От тук насетне ти става ясно, че вероятно преподавателят иска да види разсъжденията ти върху това какво смяташ за войната, мира, свободата, а цитатът просто те води в точната посока, в която твоето есе трябва да се срещне с кулминацията си, а именно - дали философията в наши дни действително помага на човек да се промени към по-добро, да живее в несигурно време и въпреки това да търси решения как да осигури своята сигурност. Почни да разсъждаваш за Европейския съюз примерно от гледна точка на това, че освен свободна търговия, осигурява на хората защита и мир и прочее. Виж повече и за Бъртранд Ръсел и неговите трудове.
Успех! :)