PDA

View Full Version : Неспазени правила на външното оценяване по БЕЛ за 7-ми клас



porshe9118
05-29-2010, 15:36
Здравейте драги съфорумци!
Искам да се оплача, че на националното външно оценяване по БЕЛ за 7-ми клас на втория модул времето, което имахме за прочит на текста не беше спазено.Според инструктажа, който четоха имаме 15 минути за прочит.На нас квесторите ни дадоха 5 минути, а ни казаха, че са ни удължили времето с 5 минути-демек имали сме 20 минути.Аз за тез "20" минути успях да прочета текста един път и половина, а не съм се разсейвал или занимавал с нищо друго, а чета бързо.Като правим преразкази на даскало за 10 минути прочитам текста поне 3 пъти(а текстовите ни са по-големи от страница), аз за 20 няма да мога да пречета текст една страница 2 пъти ли :? .И не ми казвайте, че е трябвало да слушам записа по-внимателно,щот го слушах наистина внимателно, но записа беше отвратителен.И това, че времето не беше спазено могат да го потвърдят и другите ми съученици.Едно от момичета в класа каза, че е засичало времето и то е било от 11ч. и 5мин. до 11ч. и 10мин.То, според думите на квесторите излиза, че щом са ни удължили времето за прочит с 5 мин, а имамахме общо 5 мин. значи по инстуктаж имаме 0 мин. за прочит.Моля ви,кажете къди мога да си потърся правата(ако имам такива) или поне какво може да се направи по случая освен да се подаде жалба само срещу квесторите и те да понесат дисциплинарно наказание, а това, че сме ощитени от техните действия да не промени нищо.

SmilezZz
05-29-2010, 16:02
Според мен единственото решение ще бъде,да се обадиш в РИО`то на твоя град..Обясни им това и мисля,че ще направят нещо..И при нас имаше такова нещо и мисля,и аз да се обадя и да се оплача

SheIsAggressive
05-30-2010, 08:04
Еми съжалявам..! :D

burningtear
05-30-2010, 08:07
Оплачете се поне за да ги накажат тия квестори. То е ясно, че не можеш пак да правиш преразказа или изпита като цяло. :-o А записа наистина беше УЖАСЕН... Аз ако не си бях прочела текста, нямаше да се справа.

Princessani
05-30-2010, 08:43
Здравейте драги съфорумци!
Искам да се оплача, че на националното външно оценяване по БЕЛ за 7-ми клас на втория модул времето, което имахме за прочит на текста не беше спазено.Според инструктажа, който четоха имаме 15 минути за прочит.На нас квесторите ни дадоха 5 минути, а ни казаха, че са ни удължили времето с 5 минути-демек имали сме 20 минути.Аз за тез "20" минути успях да прочета текста един път и половина, а не съм се разсейвал или занимавал с нищо друго, а чета бързо.Като правим преразкази на даскало за 10 минути прочитам текста поне 3 пъти(а текстовите ни са по-големи от страница), аз за 20 няма да мога да пречета текст една страница 2 пъти ли :? .И не ми казвайте, че е трябвало да слушам записа по-внимателно,щот го слушах наистина внимателно, но записа беше отвратителен.И това, че времето не беше спазено могат да го потвърдят и другите ми съученици.Едно от момичета в класа каза, че е засичало времето и то е било от 11ч. и 5мин. до 11ч. и 10мин.То, според думите на квесторите излиза, че щом са ни удължили времето за прочит с 5 мин, а имамахме общо 5 мин. значи по инстуктаж имаме 0 мин. за прочит.Моля ви,кажете къди мога да си потърся правата(ако имам такива) или поне какво може да се направи по случая освен да се подаде жалба само срещу квесторите и те да понесат дисциплинарно наказание, а това, че сме ощитени от техните действия да не промени нищо. В нашата страна е така,ако повечето като теб си търсиха правата всичко щеше да е добре,но уви единици са тези ,които не мълчат както след 7 така и след 12 клас малко или много сме oщетени :?

porshe9118
05-30-2010, 10:38
Аз мога и да ви кажа, че това с неспазеното време не е случайно, защото не, че искам да се фукам ама уча в ПМГ"Добри Чинтулов"-най-елитната гимназия в Сливен, а квесторите са от други училища и е в техен интерес хората от най-елитната гимназия да се провалят, така че според мен това си е злоупотреба с положението което им е дадено.

someonerandom
05-30-2010, 11:09
^^Това си е чиста злоба и не виждам смисъл от него.ДО седмокласниците:Съжалявам, обаче наистина няма какво да направите.Всяка година има хора,прецакани от квестори,явно тази година не ви е провървяло.Моята пък през цялото време си говореше с колежката си и взе да ни пришпорва към 30 мин преди края на преразказа...
И за протокола:срамно е хора,които се явяват на изпит след 7 клас,да правят разнообразни грешки на думата ощетен.

elito0o0o0
05-30-2010, 11:20
Princessani Преди да се правиш на велика се научи как се пише Ощетен. Сама си се Ощетила като не си учила Български език като хората. :) Теб никой не те Ощетява... Хората не са виновни,че си неграмотна.

nIkEnCeTy_bE
05-30-2010, 12:01
Рио сякаш ще направят нещо... Пък и тоя текст вашия беше повече от гаден и не разбираем. :?

Neutral
05-30-2010, 18:48
Само ни загубиха времето за прочит с тяхните неразбираеми записи ! Трябваха ни поне 2 прочита да разберем за какво става въпрос пък после да запомняме какво трябва да преразкажем ! :(

term0t0
05-30-2010, 19:09
Рио сякаш ще направят нещо... Пък и тоя текст вашия беше повече от гаден и не разбираем. :? всъщност беше адски прост текста

fenaNiki
06-04-2010, 15:57
А някакви доказателства имаш ли? Хах... къде си тръгнала?! Това, че като няколко души изказват тази версия, не значи, че ще повярват на вас, а не на квесторите...

iiordanova
06-04-2010, 16:20
Ами .. разбрах от приятели , че се е случило на много места. Какви са тези квестори .. не знам!
Лично при мен нямаше такива работи , даже четохме 20 минути , а не 15. 8-)
Ако ти се занимава .. съобщи в РИО-то. Не вярвам нещо да се промени , но както си решиш.