PDA

View Full Version : Изпит по изобразително



krokkrok
05-29-2010, 17:19
Кои се явихте днеска и к'во направихте?За къде ви трябва изпита?Хареса ли ви темата?Декоративна или фигурална композиция правихте? И изобщо...всичко за изпита :-o

(и от кой град сте,защото вече ме притеснихте с т'ва МГ в тоя Пловдив...къде се редите всички тааам :smt022 )

Да си кажа за мен.Повече ме беше бъз от тоя изпит,от колкото по български...просто съм си извратена от малка :D Блокирах си напълно като чух темата...ии накрая направих най-голямата глупост и фона бешеее...отвратителен...и все пак слава Богу имаше по-зле от мен :-P ...Темата изобщо не ми хареса,не бях доволна от уроците на г-жата,която ме "подготвяше" и направих абсолютно обратното на съветите и :oops: ...Но какво да се прави...тя ме смяташе за някакъв инвалид в "рисувалните способности" и даже настояваше,че не знам какво са светлосенки,хвърлена сянка,колонна сянка и още много неща.Виждам защо де.Тези,които бяха с мен на уроците наистина си бяха такива...

Късмет на всички наборчета отново да си кажа :-)

SmilezZz
05-29-2010, 17:38
Стана ми интересно - каква е била темата ?!?

krokkrok
05-29-2010, 17:44
Aми за фигуралната композиция е избор между "Музиканти" и "Фитнес",а за декоративната композиция беше правилна мрежа от квадрати със страна 6 см,в която правиш огледални образи по целия лист.Декоративната според мен не беше рисуване,а чертане,заради което повечето "по-артистични" личности избраха нея.До колкото разбрах са я дали като кройка за паралелките,в които работят по модели на дрехи,но те си решиха да я правяяят...Можеше също да се моделира с глина,която трябваше да е предоставена,но никой не донесе понеже както те се изразиха "никой не може да моделира и не е избрал това"...Ясновидци колкото искаш :)

SmilezZz
05-29-2010, 17:56
Трудни теми,поне за мен..Като се има в предвид,че рисуването ми е хоби и съм ходила навсякъде на състезания,тези теми щяха да ми убият желанието да рисувам..

Според мен моделирането с глина щеше да е най-лесното..Но....

Иначе аз не съм полагала такива изпити,тъй като нямаше да ми трябва..Но дано вие да сте се справили зашеметяващо..