PDA

View Full Version : Как?



xWandereRx
05-29-2010, 20:02
Как се става министър на нещо си? 8-)
просветлете ме в тънкостите на занаята, че хич ме няма :lol:

December
05-29-2010, 20:09
Предполагам първо трябва дълги години да работиш в министерството :lol:
И на мен ще ми е интересно да прочета повече по въпроса.
Виж тука (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%BB_%D0%92%D1%8A% D0%BB%D1%87%D0%B5%D0%B2)
Просто четеш за живота му и мисля,че се схваща д/г какъв е процеса да станеш министър 8-) :lol:

xWandereRx
05-29-2010, 22:22
сакам аз да стана министър на образованието !!!!
ще видите колко по - умни от днешните младежи ще са ви децата като дойде моето време!!!
8) 8-)

December
05-30-2010, 16:02
И какво мислиш да промениш в образователната система :lol:

П.П. xWandereRx ти Кристина ли си?

BERCUT
05-30-2010, 16:14
За да станеш министър трябва да си опитен, с добри познания в областта в която ще те изберат, например ако ще ставаш на финансите, трябва да си добър финансист, на здравеопазването - да си запознат със системата, на бедствията и авариите - да можеш да реагираш на кризисни ситуации и т.н. Да работиш в министерството дълги години, не е важно - пример Дянков. Освен това трябва да си член на някоя политическа партия и да си популярен сред други, а не да си последна дупка на кавала. (Всъщност "последна дупка на кавала" не е най-правилния израз, защото без тази дупка кавала не може да свири) Друг вариант е да те изберат за министър от партията, защото си симпатичен на премиера, или пък сте любовници (няма значение дали хетеро или хомосексуални :D :D ) Надявам се, че ви е станало горе-долу ясно.

xWandereRx
05-30-2010, 21:24
И какво мислиш да промениш в образователната система :lol:

П.П. xWandereRx ти Кристина ли си?
аах няма да има почти нищо общо със сегашната, но ще е много по - добра !
и да, Кристина съм 8-)

xWandereRx
05-30-2010, 21:25
BERCUT, мерси за инфото
а примерно за образованието трябва ли да си първо учител, директор... и после вече политика или.... 8-)

BERCUT
05-31-2010, 05:28
BERCUT, мерси за инфото
а примерно за образованието трябва ли да си първо учител, директор... и после вече политика или.... 8-) За в България не знам точно как стоят нещата, но по мои наблюдения в Русия всичките министри са членове на РАН или са работели в някой научно-изследователски институт. За България питай другите.

Един съвет:
Махни висшата математика - по мнението на много специалисти - и западни и източни - тя убива творческата мисъл у децата и ги затормозява.

xWandereRx
06-02-2010, 12:16
а как ставаш член на партия? 8-)