PDA

View Full Version : НАЙ-ДОБРИЯ БЪЛГАРСКИ ФИЛМ!



timberlake
05-29-2010, 22:12
Дайте да видиме кой какво мисли за българското кино. Моето лично мнение е, че наистина за миналия век сме имали добра филмова продукция. Но няма как да не вземем отношение за тези филми в наши дни. Да, върху старото се гради новото! Но когато гледаш постоянно продукциите от времето на баба и дядо - меко казано писва! Скоро се натъкнах на най-добрия български филм като качество на картината и актуалност - Мисия Лондон. Лично аз бих гласувала за него в дадена анкета, тъй като актьорската игра не е кой знае какво, но това е едно голямо ПРОБУЖДАНЕ на българското кино. Реших точно тук да публикувам възгледите си, защото най-добре е да споделиш вижданията си с някого от твойто поколение. А много добре знаете как възрастните се налагат, така че споделете киноманските си впечатления. Забравих да коментирам още много български филми, например "ДЗИФТ", "ПРОГНОЗА" и т.н., но това го оставям на вас. 8)

Canis_Dirus
05-29-2010, 22:20
Освен да въздъхна и да се надявам, че ще имаш някога време да гелдаш и по-стари български филми като Крадецът на праскови, Осъдени Души, Опасен чар и тн. и тн., друго не ми остава

timberlake
05-29-2010, 22:21
Хаха, аз точно това имах предвид. Гледала съм ги 10-тки пъти, но очаквам и нещо ново! Искам да произвеждаме същите шедьоври както едно време... Но не съм сигурна, дали въобще ще се сбъдне мечтата ми. :)

Kalesin
05-29-2010, 23:12
Докато се впечатлявате от "качество на картината" и "актуалност" няма да имаме кино...

alex4et0y
05-29-2010, 23:18
Освен да въздъхна и да се надявам, че ще имаш някога време да гелдаш и по-стари български филми като Крадецът на праскови, Осъдени Души, Опасен чар и тн. и тн., друго не ми остава

+1. И да добавя "Време разделно" ; "С деца на море" як е, но е стар, стар е, но е як.

Briseis
05-29-2010, 23:51
Маргарит и Маргарита

този филм ми се е запечатал в съзнанието

hgfh
05-30-2010, 10:05
Време разделно си остава един от най -хубавите български филми, макар да е много тежък филма си е невероятен.

timberlake
05-30-2010, 11:41
Добре, на глупави ли се правите? Ок, пак ще повторя. БЪЛГАРСКОТО КИНО Е ИМАЛО ДОСТА ДОБРИ ФИЛМИ ПРЕЗ МИНАЛИЯ ВЕК! И СЕ ЧУДЯ ЗАЩО НА ДНЕШНО ВРЕМЕ НЯМА КАКВО ВЕЧЕ ДА ОБСЪЖДАМЕ КАТО КИНО И ЗАЩО ТО ПОЧТИ НЕ СЪЩЕСТВУВА??? Защо не четете по-внимателно? В първата публикация съм пояснила, че качеството на картината и актуалността на събитията във филма са ме впечатлили. Следователно никъде не съм написала, че е по-добър от предишните! Точно това трябва да се постигне - да се направи филм, който е по-добър. Но никой не разбра идеята ми. Толкова много сме дъвкали по форумите за " Време разделно", "Крадецът на праскови", " С деца на море", "Куче в чекмедже", че тук не разбирам защо да не коментираме и по-новите продукции? Изброих няколко! А може би, Kalesin, проблема е, че старото и младото поколение не гледаме ново българско кино? Как според вас ще спомогнем за развитието му, ако постоянно дъвкаме колко са добри старите и "защото само качеството му е хубаво, няма игра и актьорски сюжет", ние се отказваме да ходиме на кино. Ооо, да, забравих и ZAMUNDA, и АRENA! Ок, теглете чуждестранни продукции, приемам го (въпреки, че съм против), някои хора нямат пари за кино, но защо, ИЗВИНЯВАЙТЕ, не се помръднахте и не отидохте да гледате "Прогноза" например? ПРОДУКЦИЯТА Е БЪЛГАРСКА! "Защото старото кино е по-добро :-o "... Ок, по-добро е, но лично да ви кажа - НИЕ ЗАКОПАХМЕ БЪЛГАРСКОТО КИНО! И защото си пеете една песен и не ходите да видите идеите и сюжетните линии във филмите на младите български режисьори, затова на никъде няма да отидат нещата и културен подем, поне в киното, няма да ИМА !
Edit: Най-добрия български филм за мен лично е "Крадецът на праскови".

nIkEnCeTy_bE
05-30-2010, 12:21
> Време разделно
> Мъжки времена
> От нищо нещо
> Мила от Марс
> Дами канят
> Баш майстора
> Таралежите се раждат без бодли
> Гераците
> Крадецът на праскови
> Сътресение
> Да обичаш на инат

l0lz
05-30-2010, 12:22
Добре, на глупави ли се правите? Ок, пак ще повторя. БЪЛГАРСКОТО КИНО Е ИМАЛО ДОСТА ДОБРИ ФИЛМИ ПРЕЗ МИНАЛИЯ ВЕК! И СЕ ЧУДЯ ЗАЩО НА ДНЕШНО ВРЕМЕ НЯМА КАКВО ВЕЧЕ ДА ОБСЪЖДАМЕ КАТО КИНО И ЗАЩО ТО ПОЧТИ НЕ СЪЩЕСТВУВА??? Защо не четете по-внимателно? В първата публикация съм пояснила, че качеството на картината и актуалността на събитията във филма са ме впечатлили. Следователно никъде не съм написала, че е по-добър от предишните! Точно това трябва да се постигне - да се направи филм, който е по-добър. Но никой не разбра идеята ми. Толкова много сме дъвкали по форумите за " Време разделно", "Крадецът на праскови", " С деца на море", "Куче в чекмедже", че тук не разбирам защо да не коментираме и по-новите продукции? Изброих няколко! А може би, Kalesin, проблема е, че старото и младото поколение не гледаме ново българско кино? Как според вас ще спомогнем за развитието му, ако постоянно дъвкаме колко са добри старите и "защото само качеството му е хубаво, няма игра и актьорски сюжет", ние се отказваме да ходиме на кино. Ооо, да, забравих и ZAMUNDA, и АRENA! Ок, теглете чуждестранни продукции, приемам го (въпреки, че съм против), някои хора нямат пари за кино, но защо, ИЗВИНЯВАЙТЕ, не се помръднахте и не отидохте да гледате "Прогноза" например? ПРОДУКЦИЯТА Е БЪЛГАРСКА! "Защото старото кино е по-добро :-o "... Ок, по-добро е, но лично да ви кажа - НИЕ ЗАКОПАХМЕ БЪЛГАРСКОТО КИНО! И защото си пеете една песен и не ходите да видите идеите и сюжетните линии във филмите на младите български режисьори, затова на никъде няма да отидат нещата и културен подем, поне в киното, няма да ИМА !
Edit: Най-добрия български филм за мен лично е "Крадецът на праскови".

Cool story, bro

timberlake
05-30-2010, 12:30
Ехаа, това беше отговор! Браво, nIkEnCeTy_bE! =;
Впрочем sister съм, L0lz! :-) :D

d3sincet0y
05-30-2010, 20:11
гледала съм само някои от старите филми и има много добри, но определено "Мисия Лондон" според мен е един от добрите не само от българските, а от холивудските продукции. с удоволствие ходих да го гледам 2 пъти на кино и още 5 пъти да го гледам пак ще е интересен, дори книгата си купих. Мисля, че и актьорите, и режисьорите и всички са си свършили много добре работата! Браво!

Sham
05-30-2010, 20:37
//докато е "дори книгата", така ще бъде;

не ми се отваря сайта на МК*, съответно не мога да цитирам цифрата от бюджета на НФЦ, но така стоят нещата, стари мой приятелю, сега строим спортни зали и закриваме театри;

*вероятно пестят откъм хостинг

Name
05-31-2010, 11:40
За мен "Мисия Лондон" е един от най-добрите нови български филми

yakuza_
05-31-2010, 11:45
За мен "Мисия Лондон" е един от най-добрите нови български филми
Ти гледал/а ли си друг нов български филм ?

earthquaker
05-31-2010, 12:10
светът е голям и спасение дебне отвсякъде

Briseis
05-31-2010, 13:17
Не че нещо...но Мисия Лондон е боклук.
мхм

ThroughStruggle
05-31-2010, 15:38
- Вчера
- Опасен чар
- Крадецът на праскови
- Оркестър без име
- Дами канят
- Маргарит и Маргарита
- Козият рог
- Бронзовата лисица
- Записки по българските въстания

(детски)
- Войната на таралежите
- Таралежите се раждат без бодли
- Васко да Гама от село Рупча

(съвременни)
- Мила от Марс
- Шивачки (свестен, но преувеличен)
- Бунтът на L
- Летете с Росинант

Ewok
05-31-2010, 18:49
13-тата годеница на принца
Оркестър без име - култов филм, един от любимите ми :grin:
Козият рог
Маневри на петия етаж
С деца на море
Дами канят
Крадецът на праскови
и още мноооооого други, но тези ми харесват най-много

:)
едит: как можах да забравя "Вчера"

jghgh
05-31-2010, 19:33
Току-що гледах "Прогноза" по БНТ. Объркано, шашаво филмче. Финалът ми хареса.
Абе и филма ми хареса всъщност. Има идея.
Имаше и неща, които да ме дразнят, но като цяло си ми хареса.
Препоръчвам да го гледате, интересен филм е,наистина интересен. Не толкова като сюжет, ами и като постройка, като усещане, което оставя. Не е зле.

Sham
05-31-2010, 19:53
дам, приятно небрежарски е и дори, смея да кажа, широко поетичен:Д

timberlake
05-31-2010, 21:13
Особено с цветистия си език! :D

ElinoOor
05-31-2010, 22:49
"Хитър Петър",бе!

Гледала съм го 3-4 пъти,любим ми е след "Време разделно".
Режисьора ако не се лъжа беше Сърчаджиев,а главния герой онзи симпатяга Рачко 8-)
Ех,трябва пак да го гледам. :D

timberlake
06-01-2010, 10:13
"Хитър Петър",бе!

Гледала съм го 3-4 пъти,любим ми е след "Време разделно".
Режисьора ако не се лъжа беше Сърчаджиев,а главния герой онзи симпатяга Рачко 8-)
Ех,трябва пак да го гледам. :D
О, да, и аз харесвам този филм! Качеството е малко лошо, но за онези години е било идеално. А актьорите играят много естествено и пресъздават много добре образа на човека от онова време.

one
06-01-2010, 13:51
хиндемит
маргарит и маргарита..ауу
другите са ясни

LadyDi
06-01-2010, 13:58
едит: как можах да забравя "Вчера"
А не бива, не бива.

Някой да е гледал "Изпепеляване"?

lovey0u
06-02-2010, 07:10
Мисия Лондон не съм го гледала, но имам чувството, че ще е голяма простотия

Светът е голям и спасение дебне от всякъде - това е филма :smt007

Nestlee
06-02-2010, 13:23
Няма български филм ,които да ме накара да го гледам, пък камоли да ми хареса, но има български сериал в които тръпна в очакване на всеки нов епизод- ЗАБРАНЕНА ЛЮБОВ !

Ewok
06-02-2010, 13:28
Няма български филм ,които да ме накара да го гледам, пък камоли да ми хареса, но има български сериал в които тръпна в очакване на всеки нов епизод- ЗАБРАНЕНА ЛЮБОВ ! :-o :? без коментар


пп и "Източни пиеси" не беше лош

Nestlee
06-02-2010, 14:42
Няма български филм ,които да ме накара да го гледам, пък камоли да ми хареса, но има български сериал в които тръпна в очакване на всеки нов епизод- ЗАБРАНЕНА ЛЮБОВ ! :-o :? без коментар


пп и "Източни пиеси" не беше лош

Че кой ти е искал коментара?

ZipFail
06-02-2010, 15:20
Тва същество или е крайно малоумно, или е фейк профил..

Ewok
06-02-2010, 16:03
Няма български филм ,които да ме накара да го гледам, пък камоли да ми хареса, но има български сериал в които тръпна в очакване на всеки нов епизод- ЗАБРАНЕНА ЛЮБОВ ! :-o :? без коментар


пп и "Източни пиеси" не беше лош

Че кой ти е искал коментара?
Няма да споря с теб. Очевидно си права. Нямам какво повече да кажа, доводите ти ме разбиха.

И за да не е спам, мисля че "Стъклен дом" е доста добър.

Ewok
06-02-2010, 16:04
ПП Дано е фейк профил.

Kalesin
06-02-2010, 16:51
Няма български филм ,които да ме накара да го гледам, пък камоли да ми хареса, но има български сериал в които тръпна в очакване на всеки нов епизод- ЗАБРАНЕНА ЛЮБОВ !

Имаш много хубав и гъст мустак!
Респект!

ArTanDra
06-02-2010, 19:39
Най - добри са: => Вчера <= и => Сезонът на канарчетата <=

Nestlee
06-05-2010, 08:48
Тва същество или е крайно малоумно, или е фейк профил..
:)





Няма български филм ,които да ме накара да го гледам, пък камоли да ми хареса, но има български сериал в които тръпна в очакване на всеки нов епизод- ЗАБРАНЕНА ЛЮБОВ ! :-o :? без коментар


пп и "Източни пиеси" не беше лош

Че кой ти е искал коментара?
Няма да споря с теб. Очевидно си права. Нямам какво повече да кажа, доводите ти ме разбиха.

И за да не е спам, мисля че "Стъклен дом" е доста добър.

Браво..!! :)



Няма български филм ,които да ме накара да го гледам, пък камоли да ми хареса, но има български сериал в които тръпна в очакване на всеки нов епизод- ЗАБРАНЕНА ЛЮБОВ !

Имаш много хубав и гъст мустак!
Респект!
Никой не е перфектен !!!!! Разбери

timberlake
06-05-2010, 11:18
Ами как децата да подкрепят българското кино, като Америка бълва боза след боза? И им промиват мозъците.. O:) ::: :smt068 :smt082

Nestlee
06-05-2010, 12:23
Ами как децата да подкрепят българското кино, като Америка бълва боза след боза? И им промиват мозъците.. O:) ::: :smt068 :smt082

Тенксс :-) Каквото ни пускат това гледаме :P без турски филми, разбира се .

guinessgirl
06-08-2010, 22:09
опасен чар 8-)
инак и 'източни пиеси' не е лош,като изключим гаврата със субкултурите

chaos_
06-08-2010, 22:50
Всъщност не знам за другите,но аз със удоволствие гледам съвременните български филми.
Допадат ми, нещата почти винаги са загатнати,но въпреки това се показва една сурова действителност.
Не харесвам Източни пиеси,защото беше твърде разхвърлян.Имаше на места доста добри идеи,но крайно недоразвити.Общо взето човека се е опитал да си събере всичките идеи в един филм,но определено филма има и своите качества.
Светът е голям и спасение дебне от всякъде е приятно в най-цялостния смисъл на думата филм.Не е тежък,макар драматичните моменти, има завидни дози хумор и една идея се следва силово през цялото време.
Но не можах да пренебрегна факта,че и двамата главни герои не са българи и ах този немски...,но разбира се това лично мои предубеждения.
За Дзифт мога да кажа,че дори и на английски да беше и да не разпознавах български лица като актьори,веднага пак щях да разбера ,че е български филм.Толкова типичен -ужасната действителност на една среда,хората с власт,хората в мизерията.
Хареса ми се края доста,стоеше си добре на мястото (не като в източни пиеси) И филма ми направи едно добро впечатление и затаи някакви надеждни за развитие на киното в България.
Прогноза
е филма,който ми хареса най-много от всички определено ми е на първо място.Всеки актьор си беше точно на мястото.Главният замисъл е любовта между чужденеца и нашето момиче,но някак си не се наблягаше в сладникави подробности на нея което силно ми се понрави.В целия филм имаше една приятна атмосфера и идеята да се замесят балканските характери беше чудесна хрумка.
Хумор,развитие,история,акт орска игра на високо ниво,приятна музика,красиви сцени,интересни разсъждения.Просто филма има всичко.
Бунтът на Л-
Също много силен филм,но малко от по старата школа,която всъщност е много интересна.
Отново типична българска драматична история,човек който се опитва да насмогне на всичките беди ,които го застигат и въпреки това приятно намесен хумор.
Силен край и интересна история отново 6 точки.
Мила от марс-
Си спомням какъв фурор беше ,като излезе филма.Навсякъде имаше постери и много се говореше.Гледах го след като му отмина тази вълна и ми харесаха догадките във филма,не следваше рязко някакъв път.
Грубата действителност отново е намесена, но със приятни природни картини лек хумор и някакви лирични отклонения за цвят се оформи един много стойностен филм.
Рапсодия в бяло
Е нещо за мен като театър и мюзикъл събрани във филм.Хареса ми ролята на разказвача и символизма в ролята на бялото.Хареса ми ,че показаха наглед обикновеното ежедневие по налудничев начин и музикалните отклонения силно ми допаднаха,поздравявам ги хората ,че в такова време са създали такъв филм,защото определено е над времето си.
Мисия Лондон не съм гледала имам някакво намерение,но някак не искам да си развалям вкуса на старите български комедии с нещо подобно,не мисля,че филма няма стойности,но не е това което впечатлява хора с акъл,филм за отмора поне за мен.

dead_princess
06-09-2010, 06:38
Време разделно
Крадецът на праскови
Източни пиеси

Dumb
06-09-2010, 16:46
Ах, чудесно, споменат е Рапсодия в бяло- обичам го този филм... странността му ме привлича много!
източни пиеси е добър, дам

Мила от Марс- красив, много красив и леко приказен- хареса ми

от старите
Вчера- велик филм
всичко е любов
да обичаш на инат
Горе на черешата
и изпускам доста още : )

FairPlayer
06-09-2010, 17:29
Изглежда няма какво да добавям към стойностните филми, моите любими са :
-Вчера
-Оркестър без име
-Маргарит и Маргарита

П.П. Останах много разочарован от "Дзифт", пък и на кино го гледах...

Dumb
06-09-2010, 17:32
Оу,да- Маргарит и Маргарита :smt007
иии Рицар без броня :smt007

Remy
06-10-2010, 07:55
Да кажем всички стари класически български филми и "Стклен Дом" :D

mincheto
06-10-2010, 10:58
За мен старото българско кино е най - добро.
Едни от любимите ми БГ. стари филми са, ОТ НИщО НЕщО, ДАМИ КАНЯТ, ХАН АСПАРУХ,има и още ,но не се сещам сега.

JackSparrow
06-10-2010, 14:09
Светът е голям и спасение дебне от всекъде, ми хареса на мен лично. :)

w0sh
06-10-2010, 15:21
Тоз филм "Мисия Лондонд" е доста тъповат.

Като си разпитах хората, които го харесват , те ми обясняват "По-добре е от нищо"

elvenqueen
06-11-2010, 06:11
На мен страшно много ми хареса филма "Писмо до Америка".

vanilievisez
06-11-2010, 13:10
Вчера
Рапсодия в бяло
Куче в чекемедже
примерно.
не знам, гледала съм много преди две-три години, просто не си спомням как се казват..

radoslav1990
06-12-2010, 12:55
Незнам нали някой е написал "Време Разделно" невяроятен филм а имаше и един друг "Козият рог" :) дано да ви харесат :)

timberlake
06-12-2010, 15:58
Като казахте пиеси... Любимия ми мюзикъл ( който май се води кино-театър) е "Криворазбраната цивилизация"! Просто няма по-добра актьорска игра и екранизация, направо се влюбих.. Около 4-5 пъти съм го гледала и все не ми омръзва... :smt007

kris4ety14
06-12-2010, 21:23
Господин за един ден с Пурко 8-) . Няма равен :grin: .

TheNewReligion
06-13-2010, 00:30
"Съзонът на канарчетата" е невероятен.

BabyBluee
06-14-2010, 14:54
Аз съм голям фен на "Забранена любов" :grin:

"Топло" ми е любим 8-)

Elano
06-14-2010, 22:01
Време разделно
Двойникът
Войната на таралежите
Баш майстора/всички серии/
Опасен Чар
От нищо - нещо
Капитан Петко Войвода
Оркестър без име
Специалист по всичко
Тримата от запаса
Господин за един ден
С деца на море

и още много , много други
обожавам Българското кино <3

plmn
06-15-2010, 09:58
Стъклен дом 8)

DaemonBoy
06-15-2010, 11:04
Комбина, Всичко е любов и Козият рог

SunSmile
06-15-2010, 15:49
Стъклен дом 8)

+ почти всички стари български филми