PDA

View Full Version : Още един въпрос



awerw
05-30-2010, 15:54
Само пускам темички ама няя нш :D И тъй искам да питам как да кача кг без да качвам мазнини

smeshnik
05-30-2010, 17:42
не яж боклуци и тренирай

awerw
05-30-2010, 17:47
това правя но свалям кг :?

ZipFail
05-30-2010, 18:31
30 пъти ти казаха да ядеш месо..

awerw
05-30-2010, 19:25
30 пъти им казах че не ми е вкусно :D

yakuza_
05-30-2010, 20:04
Много лошо, аз лично без месо трудно се наяждам.

someonerandom
05-30-2010, 20:22
Аз без месо изобщо не мога.Сигурно има и общо с факта,че баща ми държи месарски магазин де :D

Myrth
05-31-2010, 06:42
За последен път...

Просто ядеш високобелтъчна високомазнинна храна и орязваш въглехидратите. Набавяш с енергия от мазнини, не употребяваш мн въглехидрати => ниски нива на глюкоза в кръвта => нисък инсулин => няма да пълнееш.

много мазнини (животински и растителни) => много, равномерно постъпваща енергия, висок тестостерон, стабилно количество витамини => идеални условия за ефективни тренировки, достатъчно енергия за анаболитни процеси (в случая изграждане на мускулна маса)

Ядеш мазни меса, ядки, сирена, кашкавали, яйца, сланина, зехтин, сметана, зеленчуци и др.
Не ядеш хляб, спагети, тестени, сладко, плодове (могат да се ядат малки, кисели плодове), ориз и др.

Ако приемаш достатъчни количества от посочените храни ЩЕ качваш бавно и много чисто. След тренировка е допустимо да се яде мед. Можеш да си вземеш протеинов прах, ако не можеш да си покриеш дневните количества протеинови нужди с 20-30 грама. При такова хранене те са поне 2г/кг телесна маса, аз лично препоръчвам 2,2-2,5, ако си орязал въглехидратите съвсем. Няма какво да питаш повече какво да ти е храненето, ТОВА е, ако имаш адекватни въпроси, бих ти отговорил. Всеки е различен, но това е доказано най-ефективният начин за поддържане и достигане до нисък процент мазнини, защото тялото ти се научава да РАЗГРАЖДА мазнини и не попълва мастните депа със захари. Ако не се впускаш в диви калорийни излишъци... ще качваш чисто :)

едит: Забравих да кажа - ако искаш пълноценно да съчетаваш такова хранене с тренировките, прави тежки, малообемни тренировки, най-добре схемата 5х5. Те са насочени към истинска хипертрофия на мускула. Ако тренираш с по-обемни, билдърски тренировки, с много помпане, няма да постигнеш добър ефект. Те са основават на вкарването на вода и захари в мускулните клетки и издуването им (саркоплазмена хипертрофия). Нивата на захар в кръвта при това хранене са ниски, затова в случая високият обем на трен е лоша стратегия. Тренирай силово.

ZipFail
05-31-2010, 09:19
30 пъти им казах че не ми е вкусно :D
:lol: :lol: :lol:

Едва ли ще получиш различен отговор. Щом не ти изнася да ядеш месо - няма да качваш, просто е :)
Извода от това, че сваляш от тренировките, а не качваш е че нямаш досататъчно мазнини и протеин, което без месо излиза скъпо и трудно, а като гледам ти не си падаш особено по трудното :)


Утре може да пуснеш тема как да бягаш, ама без да се изморяваш :D

awerw
05-31-2010, 10:45
30 пъти им казах че не ми е вкусно :D
:lol: :lol: :lol:

Едва ли ще получиш различен отговор. Щом не ти изнася да ядеш месо - няма да качваш, просто е :)
Извода от това, че сваляш от тренировките, а не качваш е че нямаш досататъчно мазнини и протеин, което без месо излиза скъпо и трудно, а като гледам ти не си падаш особено по трудното :)


Утре може да пуснеш тема как да бягаш, ама без да се изморяваш :D

ами може :lol:

а Myrth неразбрах мн от това което написа но ще се опитам да направя каквото мога

Myrth
05-31-2010, 10:57
200 г кашкавал - 50г протеин
4 яйца (размер L) - 32 г протеин
1л прясно мляко - 32 г протеин
ядки - оттук можеш на ден поне 20 г протеин да набавяш

Това като количество е малко и напълно постижимо за всеки ден - прави ти 134 г протеин. Добави протеиновата пудра ако не искаш да ядеш по-големи количества и ето ти +30-60 г белтък ... това са близо до 200 г на ден, което в твоя случай предполагам си е достатъчно. Освен белтък ти трябват и доста мазнини - в кашквала и целите яйца има доста, в ядките също (гледай на опаковката, бадемите са екстра в случая). Млякото да е пълномаслено. Яж МНОГО масло, зехтин, сметана, ако можеш и сланина. Спокойно можеш без плодове, даже е желателно. Прехвалени са и не са ти нужни. Яж обаче много зеленчукови салати. Пий зелен чай, освен всичките му невероятно действия, той ускорява разграждането на мазнини (липолизата).


Повече от това наистина не знам как мога да ти помогна, остава да си изпълняваш всичко и да си сериозен. Дано съм ти помогнал, както и да съм помогнал на всеки, който се интересува от това как да поддържа здравословен процент телесни мазнини и да увеличава активната мускулна маса за изграждането на релефна и атлетична фигура.

awerw
05-31-2010, 12:27
аа това вече го разбрах мс мс ще се опитам да го спазвам аз секи ден си ям салати кашкавал яйцата малко съм ги изоставил ядки ще си купя и така почвам :D