PDA

View Full Version : Какво да направя?



tanichka93
05-30-2010, 17:49
Здравейте. Моят проблем е с моето семейство.
Майка ми и баща ми са разделени от 5год. някъде.
Аз живея при майка, а татко живее в друг град.
Мама си има приятел и почти всяка вечер го кани у нас с преспиване и на мен вече ми писна!!! И понеже той е женен, а жена му разбрала за връзката му с майка ми, сега иска да го гони и той щял да идва да живее у нас.
Баща ми знае за това и супер много се нерви, защото знае, че аз не мога да го понасям тоя. Тати ми каза ако има някакъв проблем да му звънна и да му кажа ама аз не искам, защото знам на какво е способен. Може и да убие човек заради мен, но честно казано вече спря да ми пука за майка ми и за ония пе*ал. Аз съм казала на тати, че само тоя да дойде да живее у нас и аз се изнасям, отивам да живея при тати. След една година ставам на 18 и мисля да замина за Англия, но ако тоя дойде да живее у нас, аз изчезвам и майка ми повече няма да ме види. Тя и без това нито ми дава пари нито я и грижа за мен... През последните 5год. с нищо не е показала, че ми е майка. Добре, че е дядо ми да ми дава пари, защото сега сигурно щях да съм като просяците. Майка ми всичките си пари ги дава на онова лайно мръсно, а той колко пъти я е биел като се напие, че и на мен е посягал. Ако го кажа това на тати, знам че и двамата са мъртви, но какъвто и боклук да е майка ми аз все пак си я обичам.
И въпросът ми е какво да правя? Да остана ли при мама или да ида да живея при тати (той поне ще ми дава пари). Говорих днес с него по телефона и той ми каза, че в момента той няма за какво да живее, но ако аз ида да живея при него е готов дори да замине за чужбина, за да може нищо да не ми липсва.
Какво да правя?

spopi
05-30-2010, 20:06
При бащтата ти щом майка ти не се интереува от теб.Нямаш място там. :) УСПЕХ :)

nIkEnCeTy_bE
05-31-2010, 00:08
Потоворете, вече сте големи. Ако не те разбере, просто отиваш при баща ти, колкото и трудно да е. Трябва да се подготвяш, а и не си длъжен/жна да търпиш онзи човек.

Sunny95
05-31-2010, 09:02
Потоворете, вече сте големи. Ако не те разбере, просто отиваш при баща ти, колкото и трудно да е. Трябва да се подготвяш, а и не си длъжен/жна да търпиш онзи човек.

+1

Успех :-)

tanichka93
06-09-2010, 12:07
така като го казвате изглежда толкова лесно :( ... не знам.. ако този пак дойде у нас ще си поговоря с майка ми и ако нещата не се оправят тогава ще кажа на баща ми...

elizabethg
06-09-2010, 14:04
Ох...какво да те посъветвам и аз не знам...Положението ти не е добро,но все пак тя ти е майка.Няма да е много хубаво да я изоставиш и да заминеш!Защо не поговориш с нея и не и обясниш,че този човек не е за нея,поради редица причини...1-та:ТОЙ Е ЖЕНЕН ЗА БОГА!!! :shock: 2-та:Пияница е!3-та:Посяга да Ви удря :X Трябва да и помогнеш да осъзнае,че трябва да остави този човек!Подкрепяй я,защото въпреки всичко тя е твоя майка!Ако не те послуша и всичко продължи по старо му,според мен ще е най-правилно да кажеш на баща си!Това не може да продължава така!!!

УСПЕХ! :-) :-) :-)

gegata15
06-09-2010, 16:13
много гадно :( искренно ти съчувствам , :cry: според мен кажи на майка си всичко което написа на нас , все пак си вече голяма и можеш да се справяш в п - консфузни ситоации. Обяснии , че не искаш да живееш с въпросния мъж в една къща и , че тя не трябва да носи своето щастие на твой гръб

УСПЕХ!!! :-)

malkataa
06-09-2010, 17:37
Тичай при баща си.Не си заслужава да си тровиш живота,щом на майка ти не й пука как си и как живееш :) :) Успех!!!

LipSy
06-09-2010, 20:57
Аз ако съм до сега щях вече да съм при баща си от 2-3 години! Тичай при баща си докато не е станало късно. Не си трови душата заради някакъв си ,,ЛЮБИМЕЦ" на майка ти!!! Пък нея си я обичай, ама щом е такава майка не очавай много от нея :? . Остави я, съдбата й ще я подреди!

Paramour
06-09-2010, 21:48
Според мен е по-добре да отвориш очите на майка си, или поне да се опиташ. Обясни й, че не е добре тоя да идва да живее при вас, заради куп причини, както казаха по-горе. Ако тоя се нанесе при майка ти въпреки вашия разговор се изнасяй. Както ти каза, нея не я е грижа за теб, а и при баща ти ще ти е далеч по-добре. :) Успех! :-)

tanichka93
06-20-2010, 16:34
Офф.. не знам вече какво да правя..
Вчера този пак идва у нас и някой му е казал, че съм го мразела.. и не стига това ами и майка като почна да му казва, че баща ми ме е настройвал против него....... и той ме пита защо го мразя и аз почнах да го лъжа, че това не е вярно.. само и само да не направи нещо на баща ми.. майка ми на 22.06.2010год. заминава за Чужбина.. поне ще се отърва за 2 месеца от ония.. и сега се чудя дали да не говоря с баща ми като замине? ..какво да направя според вас.... :(

Vasoto129
06-20-2010, 17:29
Потоворете, вече сте големи. Ако не те разбере, просто отиваш при баща ти, колкото и трудно да е. Трябва да се подготвяш, а и не си длъжен/жна да търпиш онзи човек.

+1

Успех :-)

+2

CuteBaby
06-21-2010, 12:18
Ako bqh na tvoe mqsto bih otishla da jiveq pri bashta mi.
I vse pak dori i maika ti da ti lipsva mojesh da hodish pri neq na ot vreme na vreme :)

P.S.:Izvinqvam se,che ne pisha na kirilica,no nqmam.

AniBG
06-21-2010, 13:06
Отиди още сега при майка си и поговорете за тоя тъпак! Ако не иска да се съгласи с теб - дрешките, куфарчето, при баща ти! :?

MrBeaN
06-21-2010, 14:20
така като го казвате изглежда толкова лесно :( ... не знам.. ако този пак дойде у нас ще си поговоря с майка ми и ако нещата не се оправят тогава ще кажа на баща ми...

не че искам да ти разбивам мечтите но как мислиш ще се оправят нещата пича ще спре да идва у вас мислиш ли ,че щом майка ти му е позволила да ти посегне и не му е направила нищо ще го изгони ... Иди при баща ти може да те е страх ,но другата година ставаш на 18 за 1 година нищо няма да ти стане . Баща ти те обича :P :P :P !! Късмет !

Mizuno
06-21-2010, 14:41
Потоворете, вече сте големи. Ако не те разбере, просто отиваш при баща ти, колкото и трудно да е. Трябва да се подготвяш, а и не си длъжен/жна да търпиш онзи човек.

+1

Успех :-)

+2

+3 Успех

filmimilmi
06-21-2010, 15:32
Майка ти не е толкова виновна колкото баща ти. Замисли се, защо я мразиш? 5 години те е гледала сама докато той е правил каквото си иска. В момента не понасяш приятеля й, а сигурна ли си, че ще понасяш приятелката на баща си ако предположим, че той си има такава? И в двата случая ситуацията няма да се промени на 180 градуса. Разчитай, че каквито и стъпки да предприемеш, пак няма да си доволна. Мисля, че единственото, което правиш в момента е да ревнуваш майка си. Тя е възрастна, с не малък опит, предполагам знае достатъчно добре какво си е избрала. Ако мъжът с когото живее я устройва, то аз не виждам защо си толкова агресивно настроена към него. А какво щеше да стане ако живееше с баща си и си имаше мащеха? Дали положението щеше да бъде по-различно? Успокой се, след всяка буря изгрява слънце! Няма защо да продължаваш да се настройваш против майка си или пък да си мислиш, че баща ти е по-малко виновен. Просто не живееш с него и ти се струва, че той е по-доброто решение защото не се виждаш всеки ден с него и си забравила за кирливите му ризи. А и дори да е така както ти обещава, че ще замине за чужбина, за да може да ти праща пари, това автоматично изключва опцията да живеете заедно защото едва ли ще те вземе със себе си, а може дори да ти го казва, за да се досетиш, че той няма намерение да живее с теб, макар и да е готов да ти дава повече пари... Според мен единственото решение на проблема ти е да се вземеш в ръце, да потърпиш още 1 година докато станеш на 18 (съдя за възрастта по ника ти), а после да се изнесеш на квартира. Може да ти бъде малко сложно в началото, но поне ще станеш самостоятелна от малко по-рано и това донякъде ще те направи по-зряла в сравнение с много твои връстници. Хем ще бъдеш по-доволна защото ще се грижиш сама за себе си, хем проблемите на родителите ти вече няма да те касаят и да те затормозяват по какъвто и да е начин...

crazybebe
06-22-2010, 14:27
чудя се защо все още чудиш.Аз не мога да живея при човек който не ме обича и не ми дава пари и не го е грижа за мен.Веднага щях да отида при баща ми .