PDA

View Full Version : Не искам да ми идва.



fairplay
05-30-2010, 18:01
Здравейте,тази година станах на 14.Майка ми постоянно ми казва:Скоро ще ти дойде.Не се притеснявай и ми казва,че било най-гадното възможно нещо което може да ти се случи и че след това животът ти се променя.
За радост на мен още не ми е дошло(а и не искам да ми идва).
Мисля,че тази година ще ми дойде :( :S.Въпросът ми е: Мога ли да забавя кръвта ми (в смисъл да не ми идва по-дълго)?

П.С:Моля, без обиди,и безмислени коментари :).

Lucho
05-30-2010, 18:05
Това няма как да стане по желание.

Повече информация можеш да получиш от следните две теми (главно от първата).
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=138866
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=139113

gret4ety
05-30-2010, 19:26
Бе не е толкова лошо, можеш да се извиняваш по физическо 8-) Апък ако имаш нужда да го забавиш за няколко дена даже седмица имаше едни хапчета ама ги забравих как се казват. Може да ти послужи например като ходиш на море или нещо подобно :)

WaterLilly
05-30-2010, 20:42
Няма как да го избегнеш. Ще стане рано или късно. Не го приемай като нещо гадно - майка ти ти го казва, за да не се притесняваш, че не ти е дошло още, и да се радваш, че още си си дете. Всъщност не е толкова зле - след като мине някак го забравяш (или свикваш), а и въпреки лошите страни, ще видиш, че ще се радваш поне малко като ти дойде. Ще си спокойна, че всичко ти е наред, и ще се чувстваш пълноценна и пораснала. :)

ImmortalSportFreak
05-30-2010, 21:12
Не се притеснявай и ми казва,че било най-гадното възможно нещо което може да ти се случи и че след това животът ти се променя.

Твърде буквално си приела тези думи.Майка ти искаше да каже да не се притесняваш защото това е признак за нормалното функциониране на женския организъм;но изисква определени грижи (добра хигиена;превръзки.. ) и ще промени живота ти(в смисъл ще имаш нова грижа).Първите месеци ще се чувстваш странно и некомфортно - но гще свикнеш.Първите 2-3 години ще ти е нередовен. А повече подробности намери във Важната тема за месечния цикъл. (посочените линкове от Lucho. :)

nIkEnCeTy_bE
05-30-2010, 23:21
Тука да не ти е концерт пожелание... Не се плаши, така сме устроени. Трябва да се случи и това е.

petinkataaa
06-01-2010, 16:37
еми гадничко си е,ама се свиква 8-)

earthquaker
06-01-2010, 17:19
1 ден ще се молиш да ти дойде :lol:

AniBG
06-01-2010, 17:31
Не се страхувай, не е чак толкова зле! Наистина, след време се свиква въпреки минусите, които има! :wink: А пък за това, как да го спреш - не може да го направиш! За тези хапчета, коитопо-горе спомена някой - чувала съм, че не е много "полезно"! :-o

GunSnSteelflowers
06-05-2010, 11:40
Бе не е толкова лошо, можеш да се извиняваш по физическо 8-) Апък ако имаш нужда да го забавиш за няколко дена даже седмица имаше едни хапчета ама ги забравих как се казват. Може да ти послужи например като ходиш на море или нещо подобно :)

Хапчетата се казват противозачатъчни :lol: Скъпи са и не е препоръчително да се ползват в първите години, те забавят овулацията, която е 14 дни преди менструацията => забавят и самата менструация.. Недейте да се занимавате с такива неща. Това е нормално, не е толкова ужасно, колкото го описвате.

elito0o0o0
06-05-2010, 12:35
Не можеш по никакъв начин да си контролираш цикъла. Приемете го най-после - Не вие решавате кога да ви дойде или кога да ви спре, колко да тече и т.н.
Това е един нормален процес, който бива извършван от организма на един човек. Нормалната възраст, в която би трябвало вече да имаш цикъл е 14 години (най-късно до 15-тата). На някои им идва дори на 10, на други на 14-15.. След като станеш на 15-16 тогава вече трябва да се притесняваш. Рано или късно ще ти дойде, за никого не е приятно, но и никой не може да го спре.. :) Бъди нормална.. не се опитвай по никакъв начин да попречиш на цикъла ти. :) На мен ми дойде на 12, почти вече бях на 13. Даже се зарадвах от това, защото се притеснявах, че може би скоро няма да ми дойде.. :)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=138866 ето ти една полезна темичка. ;]]

peace94
06-05-2010, 13:43
Няма нищо притеснително или гадно - напротив, даже е съвсем нормално и повече трябва да се притесняваш, ако не ти дойде. Иначе не знам за забавяне, но аз по случайност открих, че ако пиеш обикновено витамин Ц по 1-2 таблетки на ден 1-2 дни преди да ти дойде и по време на менструацията, кръвта не е толкова много. Не го препоръчвам да се прави, аз тогава бях болна и така го установих. (Не е било от другите лекарства, пробвах веднъж и когато бях здрава. А и попринцип витамин Ц заздравява кръвоносните съдове и т.н. - когато ти тече кръв от носа примерно се пие. Обаче естествено в големи количества е вредно!)

gia_sena_mono
06-05-2010, 18:01
Майка ти какво те е наплашила толкова? Това е голяма грешка от нейна страна. Неизбежно е - природа!
Няма страшно. Не се притеснявай. Свиква се.

SilverBrilliance
06-05-2010, 18:07
Бе не е толкова лошо, можеш да се извиняваш по физическо 8-) Апък ако имаш нужда да го забавиш за няколко дена даже седмица имаше едни хапчета ама ги забравих как се казват. Може да ти послужи например като ходиш на море или нещо подобно :)

Хапчетата се казват противозачатъчни :lol: Скъпи са и не е препоръчително да се ползват в първите години, те забавят овулацията, която е 14 дни преди менструацията => забавят и самата менструация.. Недейте да се занимавате с такива неща. Това е нормално, не е толкова ужасно, колкото го описвате.

Хапчетата не се казват противозачатъчни, а ЦЕНЗУРА;) Момичето има предвид хапчета, които са специално за забавяне на цикъла и както каза се ползват като ходиш на море например (не казвам че са "полезни", но не са противозачатъчни) :)
По темата -> няма как да отложиш това да ти дойде, освен това не е чак такава трагедия, а съвсем нормално нещо ;)

Тъй като ти е първо нарушение, ти препоръчвам най-сериозно да се запознаеш с правилата на форума!
kalpazanka

elikbrod
06-05-2010, 18:30
Кирилицата е задължителна.
kalpazanka

4o4ina
06-06-2010, 17:34
Не е толкова лошо има си и предимства :wink:

sevdalina91
08-14-2010, 17:46
Спам.
kalpazanka

sevdalina91
08-15-2010, 11:00
виж сега и аз никак не исках да ми идва, бях почти на 16 когато ми дойде за първи път и ми беше много гадно даже мога да кажа че бях в депресия, но като ми свърши много се радвах след това след няколко месеца ми дойде отново и този път пак никак не ми беше приятно но пак свърши... и така се случи и следващия месец и след това мога да ти кажа че нямам търпение да ми дойде че да ми свърши... просто се повтаря едно и също няма нищо гадно в това... това е природа така че няма къде да бягаш и не се стресирай като мен

cvetinka95
08-15-2010, 21:30
Ехее..майка ти яко филми вкарва бе.. променял са живота, най-гадното възможно нещо.. :lol:
И ти ш си същата шашавела ако я послушаш .. И е много детско да тропаш с краче и да викаш че не искаш .. Така трябва да стане , кой та пита тебе? :?
Я по-спокойно и не мисли глупости.. Някои са молят после да им дойде. 8-)

shell
08-24-2010, 21:44
1 ден ще се молиш да ти дойде :lol:
:D да,каква ирония,нали?
Иваче , мацка, няма как да го забавиш,когато тялото ти е готово цикълът ти ще започне.В началото докато свикнеш ще ти е кофти обаче после се свиква до толкова,че ти става част от живота,а когато почне и секса ще треперкаш за него :D

bybit0o0
08-28-2010, 01:39
Сега искаш никога да не ти идва..амаа не ти ли дойде...забрави за деца....а не искаш това нали..радвай се,че чак толкова късно ще ти дойде...на мен доста преди теб ми дойде..абе не е толкова гадно освен като си на даскало..и се гърчиш от болки, но поне може да те извинят за деня, да се прибереш да изпиеш едно хапче и през другото време докато другите ги изпитват по математика ти да си гледаш филм хахаха :D :D :D :grin:

LipSy
08-28-2010, 07:15
Все някога ще ти дойде. Ти си момиче и като всички други, които вече го имат и ти ще го имаш. Не се притеснявай пък. Може да ти дойде и на 15 или на 16. Недей да вземаш думите на майка си чаааак толкова навътре. Ще видиш, че не е много приятно, но не може да се избегне!

baby7878
08-28-2010, 15:00
Все някога ще ти дойде!Не можеш да го избегнеш...това е природа ,това е организъм ;-) Аа сега си живей спокойно и не мисли за това :)

FiRe_LaDy
08-28-2010, 15:27
1 ден ще се молиш да ти дойде :lol:
:D да,каква ирония,нали?
Иваче , мацка, няма как да го забавиш,когато тялото ти е готово цикълът ти ще започне.В началото докато свикнеш ще ти е кофти обаче после се свиква до толкова,че ти става част от живота,а когато почне и секса ще треперкаш за него :D

ахаха + 1 ! Много си е вярно това.

ameli
08-28-2010, 20:38
Искаш не искаш, като дойде не пита 8-) А и не е толкова страшно, колкото го описва майка ти ;) С времето ще свикнеш :)

xKiFlA
08-29-2010, 04:47
само аз ли ще кажа че не е приятно :? има мн странични ефекти преди да ти идва след него също :oops:

dreamerrr
08-29-2010, 09:18
абе то и аз изобщо не исках да ми идва кат бях на 11 ме бяла наплашиили едни съученички с няква пубертетска книга ама ся .. тва е :D иначе и аз съм на 14 ама ми дойде на 13 .. еми няма как тва е .. :-P не е нищо особено :D

mlakniwe2
08-29-2010, 09:19
КАТО НЕ ИСКАШ ДА ТИ ИДВА СТАНИ МЪЖ!

fenkatakrisi952
08-29-2010, 09:22
Не можеш да спреш да се развиваш.Това е напълно нормален процес в женското тяло.Да,гадно е в началото докато свикнеш,един вид. :)

Sisi7u
08-29-2010, 22:55
бахти .. извинявайте, но едни се молят да им дойде - ти не искаш ..

това е нормален процес, може да е кофти всеки месец "кървища" ;dd, но благодарение на това един ден ще имаш деца и т.н

НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДА СПИРАШ ПРИРОДАТА ;DD