PDA

View Full Version : Защо децата бягат от училище?



torbichka
05-30-2010, 20:27
Здравейте,
бягствата на деца (от 8 до 18г) от училище се повишава все повече и повече. Коя е причината това да се случва?

Извинявам се, че отговорите не са пълни, но нямах възможност да посоча повече отговори, тъй като има лимит :-o !
Моля, коментирайте и в темата!

ЕДИТ:
Всичките отговори са следните:


Имат проблеми в семейството
Подлъгани са от педофили по интернет и предпочитат да бъдат с тях, пред това да ходят на училище
За да просят / проституират / крадат
Лошата околна среда (приятелите ги карат)
Слаб родителски контрол
Липса на мотивация
Скука в училище
Лесен достъп до извинителни бележки
Лоши модели на подражание ( Азис, Андреа, Ванко 1)
Слаба защитна система. Неограничен достъп до цигари, алкохол, наркотици, дискотеки преди да си навършил 18
Тенденциозно отношение на учителите
Недостъпни учебници с трудна материя
Лошо възпитание
Друго

ecstazy
05-30-2010, 20:32
Много са отговорите, които бих избрала.

Имат проблеми в семейството
Лошата околна среда (приятелите ги карат)
Слаб родителски контрол
Липса на мотивация
Скука в училище
Лесен достъп до извинителни бележки

Повечето го правят от гъзария. Имат се за нещо повече от учителите " Как ще стоя в тоя тъъп час при тоя учител ?!?!" или просто поредното бягство за да се напият като СВИНЕ. Лесно е, защото може да си извинят отсъствията твърде лесно - фалшиви бележки, домашни причини... абе нк..

sladk1KiFlA
05-30-2010, 20:33
скука :-s

главната причина поради която и аз бягам

TykaSePisheNick
05-30-2010, 20:35
-Подлъгани са от педофили по интернет и предпочитат да бъдат с тях, пред това да ходят на училище
-За да просят / проституират / крадат
-Лоши модели на подражание ( Азис, Андреа, Ванко 1)
-Недостъпни учебници с трудна материя.

За тея може да си сигурен/на, че никъФФФ шанс да са верни.

Princessani
05-30-2010, 20:44
Аз мога да кажа от опит ,защо аз бягах от училище ..
1.Имахме страшно много часове в които си говорихме страшно много глупости с даскалката (за секс ,мъже ,и кво ли не) ,но не да се преподава материала ,които е предназначен!!!
2.Нищо не пропусках след като не съм в училище ,защото аз изкарвах супер лесно и без да уча...
3.Няма мотивация ,която да ме караше да карам всички часове ,след като оценките не са пишеха реално ( Не съм правила нито входно ,нито класно ,нито изходно. по англски ,даскала пишеше оценките по симпатии -все 4-ка ми пишеше квото и да напрая )
4.Мизерната стипендия и мизерните детски с тях и без тях .
5,Като бяхме само женски клас супер скучно ,понякога исках някое мъжко да се закачам с него.
6,Продаването на извинителни бележки за цял месец ,след като не си болен .
7.Имаше хора с по 250 неизвинени и не ги изклучваха
8 .Училището вече не е място, където децата искат да ходят с удоволствие.НАСИЛИЕТО над по -слабите и по-необщителните деца не веднъж (поне аз докато бях в средното ,беше често срещано нещо).Учителите ,които те заплашват и се опитват да те унижават ,защото примерно си дете на по-богати родители..Няма добра образователна система.Как може учител ,които няма подход към деца изощо да е в училище? Незравословното хране в училище и още кво ли не.......

vileto8
05-30-2010, 20:45
Кирилица!

амк933

WaterLilly
05-30-2010, 20:49
Скучно им е и знаят, че ще си купят бележчица и нищо няма да им кажат.

Luscious_Heart
05-30-2010, 21:09
скука. кафенца до даскалото.

DieselBlood
05-30-2010, 21:16
Най-вече защото не ми се седи в часа,защото съм изпитан или нещо такова.Другата причина е скука.

Nakadah
05-30-2010, 21:20
Скука в училище
60%
60% [ 6 ]

А аз си мислех че ЦИРК и Училище трябва да са 2 различни институции..

ef4etyYy
05-31-2010, 00:02
Слаб родителски контрол
Липса на мотивация
Скука в училище
Лесен достъп до извинителни бележки

Emsss
05-31-2010, 08:34
просто ,защото не им се ходи ...

SemperFidelis
05-31-2010, 08:43
Скуката в училище... глупавата образователна система.

autista88
05-31-2010, 08:51
Подлъгани са от педофили по интернет и предпочитат да бъдат с тях, пред това да ходят на училище - Тва е валидно за 0,001 % от учениците и няма място в анкетата.
За да просят / проституират / крадат - Хайде бе ако просиш/крадеш надали въобще мислиш за у-ще
Лошата околна среда (приятелите ги карат) - едната причина
Слаб родителски контрол - еми то майка ти и баща ти колкото и да те карат ти ако не искаш да ходиш
Липса на мотивация - втората причина
Скука в училище - третата причина
Лесен достъп до извинителни бележки - тва само ускорява процеса с бягането
Лоши модели на подражание ( Азис, Андреа, Ванко 1) ОМГ Кой подражава на Ванко 1
Неограничен достъп до цигари, алкохол, наркотици, дискотеки преди да си навършил 18 - Глупости! има хора които не пушат и не пият ама пак бягат от даскало.
Тенденциозно отношение на учителите - Незадължително
Недостъпни учебници с трудна материя - ако математиката ти е трудна и класния ти е по математика надали бягаш секи час при него

Converse333
05-31-2010, 09:28
Скука в училище

xWandereRx
05-31-2010, 09:35
скука им е в училище, ама после имат претенции за високи оценки...

xxYOxx
05-31-2010, 09:40
Определено скука в у-ще

nefchi_bs
05-31-2010, 10:12
Аз бягам първо защото мога да си го позволя и вече след това защото наистина ми е по-забавно да се прибера да правя нещо по-пълоценно от това да говоря издухани работи с лудите даскали...Но ако не можех да си извинявам отсъствията щях да си ходя няма как...

SheIsAggressive
05-31-2010, 10:49
Аз ако реша да бягам изобщо не ходя.. какъв е смисъла да отида за 2 часа примерно.. или отивам на кафе още от сутринта.. или си спя у нас.. :lol:

haxh
05-31-2010, 10:51
Лесен достъп до извинителни бележки :)

mlakniwe
05-31-2010, 10:55
По принцип на никой не му с ходи на даскало, и на мен ми е супер тъпо, но си стоя в час-като ми е много тъпо слушам музика или спя, но стоя в час, а и догодина като има глоба 200лв за едно неизвинено ще видим как ще бягат
Това е нашо задължение, какво ще постигнем като бягаме, после и на работа ще ти е тъпо, но няма да може да бягаш, когато си поискаш-сега само това ни е задължението да висим полвиния ден в даскало, а като завършиш ще имаш много повече задължения и отговорности

Дори се чудя в нашия клас някои защо са влязли в това даскало-само 2-ки имат поне по специалните предмети, които са по професията малко да се заинтересуват-как ще си вземе 12 клас изпита по професията като си няма представа за кво се говорили 5 години, и е бягал от часовете постоянно-защо не са останали в СОУ-то, а са дошли гинмазия като им е все тая -какво ще работи като завърши? Не полагат минимални усилия и нямат цел в живота?! :-o

Това е моето мнение-от бягането от часовете само губите

fenastz
05-31-2010, 11:30
Липса на мотивация
Скука в училище

^^ едно и също

cvetinka95
05-31-2010, 11:34
Гъзария! :?

PlOk
05-31-2010, 13:00
Бягат, защото не им се седи в час, а им е по-забавно по кафетата или по пейките с биричка и т.н. .. бягат, защото не се взимат мерки с/у това.. да хубаво отсъствия им пишат окей тва не им е проблем.. отиват при личната лекарка или си взимат подпечатани бележки и готово..

krokkrok
05-31-2010, 13:12
Защото дните в училище са изпълнени с излишен стрес и "знания",които не трябват никъде,а все пак тези години са "златни",а ги изкарваме във затворчето,което е даскалото :-x Няма много свободни дни,учи се много часове,а накрая домашни и реално остава един ден в седмицата,в който да си "починеш" :shock:

DinViesel
05-31-2010, 14:13
Скука в училище
60%
60% [ 6 ]

А аз си мислех че ЦИРК и Училище трябва да са 2 различни институции..


:smt045

StrangerIsTyping
05-31-2010, 15:14
Аз бягам първо защото мога да си го позволя и вече след това защото наистина ми е по-забавно да се прибера да правя нещо по-пълоценно от това да говоря издухани работи с лудите даскали...Но ако не можех да си извинявам отсъствията щях да си ходя няма как...

Ако не е много нахално, ще може ли да помоля за пояснение на удебелените места? Проявявам интерес към твоята интерпретация.

xWandereRx
05-31-2010, 16:18
Защото дните в училище са изпълнени с излишен стрес и "знания",които не трябват никъде,а все пак тези години са "златни",а ги изкарваме във затворчето,което е даскалото :-x Няма много свободни дни,учи се много часове,а накрая домашни и реално остава един ден в седмицата,в който да си "починеш" :shock:

ако масово мислят така България никога няма да се оправи... :(

ще видите вие аз като стана министър на образованието...няма дори да си помисляте за закъснение дори!!! 8)

BlackEyedPeas
05-31-2010, 18:09
Ем,аз повече бих бягала,'щот е скука,но повечето бягат заради слабата защитна система.Половината ми клас бягат, за да пушат..или просто да седнат на по кафенце..

Sis0k0666
05-31-2010, 18:15
Щот са деца :D

CuteBaby
05-31-2010, 22:02
Имат проблеми в семейството
Слаб родителски контрол
Липса на мотивация
Скука в училище
Тенденциозно отношение на учителите
Недостъпни учебници с трудна материя

quexxe
06-01-2010, 06:58
Това са децата на дипломацията.Как да не бягат? :?

nefchi_bs
06-01-2010, 07:00
Аз бягам първо защото мога да си го позволя и вече след това защото наистина ми е по-забавно да се прибера да правя нещо по-пълоценно от това да говоря издухани работи с лудите даскали...Но ако не можех да си извинявам отсъствията щях да си ходя няма как...

Ако не е много нахално, ще може ли да помоля за пояснение на удебелените места? Проявявам интерес към твоята интерпретация.

"мога да си го позволя" ako не можех да си извинявам отсъствията така лесно,нямаще да бягам

"нещо по-пълоценно" когато не съм в у-ще. мога де се прибера да свърша някоя работа,която трябва да свърша така или иначе...Мога да почета(нещо за което в часовете ми правят забележки)

Още нещо да поясня ?

Nakadah
06-01-2010, 07:39
Скука в училище
42%
42% [ 23 ]

ОМФГ!!! Вие почакайте да дойде Университета( И силно се съмнявам че ще стигнете до там)

ПС: Я ми кажете какво трябва да се напрви че да не ви е скучно в даскало, и смятате ли че в др-те държави има толкова голяма разлика и че не е скучно И защо мислите че не е скучно?

DxL
06-01-2010, 09:00
Лесен достъп до извинителни бележки... За скука да не става и дума. Напротив! Когато не съм на даскало е по скучно! Когато ми стане твърде много натоварено или нервно тогава си отивам за няколко дена... А мога ли да попитам създателя на темата нещо...

Слаба защитна система. Неограничен достъп до цигари, алкохол, наркотици, дискотеки преди да си навършил 18
Да разбирам, че като навърша 18 ще ми продават свободно наркотици в магазините ли? :razz:

StrangerIsTyping
06-01-2010, 12:18
Аз бягам първо защото мога да си го позволя и вече след това защото наистина ми е по-забавно да се прибера да правя нещо по-пълоценно от това да говоря издухани работи с лудите даскали...Но ако не можех да си извинявам отсъствията щях да си ходя няма как...

Ако не е много нахално, ще може ли да помоля за пояснение на удебелените места? Проявявам интерес към твоята интерпретация.

"мога да си го позволя" ako не можех да си извинявам отсъствията така лесно,нямаще да бягам

"нещо по-пълоценно" когато не съм в у-ще. мога де се прибера да свърша някоя работа,която трябва да свърша така или иначе...Мога да почета(нещо за което в часовете ми правят забележки)

Още нещо да поясня ?

За да не излезе, че се заяждам персонално и аз да се поясня - за да се отговори най-пълно на темата, която не смятам за безинтересна, то трябва да се използват конкретни аргументи. А именно - какво правите като бягате? Вършите работа? Каква работа конкретно? А каква работа по принцип влиза в задълженията на един младеж на тази възраст? А какви са задълженията на младеж в тази възраст? С какво вие персонално мислите, че се обогатявате като вършите "вашата работа" извън училище? /по възможност конкретно/ А допускали ли сте неправилното разпределение на времето за виновник, че не можете да свършите това, което вие смятате за нужно? А смятате ли, че натоварването в училище е по-голямо от това след това?

DaemonBoy
06-01-2010, 12:26
Всеки един от отговорите е верен. По-хубавото става когато тея "присъстващи" накрая на годината имат успех колкото моя и как става това? :-o

bloodfrozen
06-01-2010, 12:39
Аз лично не бягам от училище.
Моите наблюдения показват, че една част от учениците пропускат някои часове, тъй като не са подготвени за тях. Най-вече когато се очаква писмена работа/контролно/класно/etc. 8-)

SmilezZz
06-01-2010, 14:31
Имат проблеми в семейството

Лоша околна среда (приятелите ги карат)

Липса на мотивация

Скука в училище

Лесен достъп до извинителни бележки

Лошо възпитание

-Мисля,че тези са главните причини,поради които бягат повечето от учениците..Също така някои го правят,заради гъзарията..Абе тъпа работа..Най-много се дразня,когато някой който почти не е идвал в училище,да има висока оценка в края на годината

Strawberryy
06-01-2010, 15:05
Слаб родителски контрол :)

Ако имаха по голям контрол от родителите,, нямаше да бягат :?

theImmoral
06-01-2010, 15:06
Слаба мотивация.
Всъщност мотивацията не е слаба, ами направо липсва. Гледаш някакви идиоти, дето не знаят как се пише "лигнитни" имат по - удобни и доходни професии от хора с по 2+ висши... Еми това не ме мотивира.
Освен това няма правилен подход от учители към ученици. За обратното пък да не коментирам.

SemperFidelis
06-01-2010, 15:18
Всеки един от отговорите е верен. По-хубавото става когато тея "присъстващи" накрая на годината имат успех колкото моя и как става това? :-o
Като имат мозък и когато отидат на училище си изкарат оценките, а ти стоиш и си блъскаш главата как става това, при положение че спиш в часовете или си играеш на телефон/слушаш музика/стоиш само за да нямаш отсъствие...
Но и тъпата образователна система ми позволява да не съм отварял учебник от 7ми клас ( да не съм си купувал от 8ми ) и да имам успех над 4.70...