PDA

View Full Version : Камера?



absinth14
05-30-2010, 21:03
С Уиндолс 7 съм и не мога да си намеря камерата. В списъка с устройствата пише, че всичко си е ок с нея, работила безпроблемно, ама не мога да я включа, не знам къде трябва да се намира. Някакви идеи?

doomkillerr
05-30-2010, 21:46
Здравей!

Значи камерата можеш да я намериш като устройство в "Control Panel" -> като под категорията "Hardware and Sound" пише "View devices and printers" - щракни на него! След това би трябвало да видиш иконката на своята камера! Нещо такова:

http://img718.imageshack.us/img718/6431/screenshot011ty.jpg

Все пак от там не можеш да пуснеш камерата, но не зная защо е така! По принцип на Windows XP уеб камерата може да се пусне от Windows Explorer, но при 7-цата изобщо не се появява камерата там като устройство! За това можеш да направиш следното... Предполагам ползваш програмата "Skype" - отвараш си меню "Инструменти" - "Настройки..." и след това избираш под категория "Видео". Така би трябвало уеб камерата да се пусне и да се видиш в прозорчето на скайп!

П.С. - Ако искаш да се запишеш, чрез уеб камерата можеш да ползваш програмата "Camtasia Studio" версия 6 или версия 7. :)

Успех от мен!

MaGuSs
05-30-2010, 22:23
При мен на XP ако не мога да я пусна това означава ,че трябва да и преинстална драйверите.
Пробвай с преинсталацията им.. ще се оправи!
А иначе на камерата немаш ли някакво копче.Натисни го .Ако не се отвори едно прозорче и камерата да се включи означава преинсталнеш драйверите./Яко правя повторения 8-) /.

Влез в My Computer.И не знам сега как е на 7цата ,но на XP под "Scanners and Cameras" се показва камерата.Провери и това.Все пак един и същи е прозиводителя на двете ОС-та.Едва ли нема да го има и в W7...

Samoten89
06-04-2010, 20:03
А най-простия и лесен начин е да отвориш My Computer и от там да я стартираш :).

doomkillerr
06-04-2010, 21:05
А най-простия и лесен начин е да отвориш My Computer и от там да я стартираш :).

Да, но на Windows 7 там я няма... :?

П.С. - Аз имам 2 web камери и нито една от двете не излиза в "My Computer" 8)

Samoten89
06-05-2010, 10:46
Тогава ако е HP изтегли си HP WEBCAM и от иконката се стартира. ACER/ASUS в Utilities също имат такива програмки от които се стартира уеб камерата. В скенери и камери от контрол панела трябва да има икона. Ако няма драйвъра дето е записан е шибан от Win 7 и не става...