PDA

View Full Version : Менструация ?! ... моляя пишете



monikamoni
05-31-2010, 08:20
Здравейте аз съм момиче вече почти на 15,но още не ми е дошло знам че няма за какво да се притеснявам може просто да ми дойде по късно но се замислих нещо и реших да попитам тук.Възможно ли е мастурбирането да забавя цикъла ? Предполагам,че не е заради това но си мисля... защо подяволите съм единственото момиче от класа което няма цикъл ?! :shock:

Sunny95
05-31-2010, 09:01
Спокойно мила...не се притеснявай при всеки е различно, просто се развиваш по бавно това не е проблем :wink: ще ти дойде споко :) :-)

а по другият ти въпрос- не мисля,че мастурбирането забавя цикъла :?

monikamoni
05-31-2010, 09:40
благодаряя :-)

casey
05-31-2010, 10:31
Вярно, че при всички момичета идва по различно време, но на твоята възраст за всеки случай бих се консултирала с личния лекар или гинеколог.

LipSy
05-31-2010, 17:28
Все още няма за какво да се притесняваш. Като станеш на 16-17 тогава е препоръчително да се консултираш с гинеколог. Най-много да ти даде някакви хапчета и нищо повече! Спокойно, всичко с времето си! :)

Paramour
06-02-2010, 18:12
Ами зависи... ако на майка ти й е дошло на 16, да речем, и на тебе тогава ще ти дойде. Всичко е до ген или до някакво заболяване. Питай майка ти на колко й е дошло и ако ти каже, че й е дошло късно не се тревожи. Ако ти каже че й е дошло по-рано пак не се панирай, ами изчакай още година и ако тогава не ти дойде ходи по лекари. :) :) :-)