PDA

View Full Version : Положението в Израел



BERCUT
05-31-2010, 08:48
Смятате ли че беше редно ВМФа на ЦАХАЛ (израелската армия) да напада и да открива стрелба срещу екипажа на хуманитарния кораб?

Според мен подобни действия са антихуманни и са престъпление срещу човечеството. В никой докомент на ООН отнасящ се до ембаргото и търговската блокада не е спомената, че може да бъде задържана хуманитарна помощ - подобни действия подлежат на международни санкции. Въпросът е, че никой не търси отговорността на Израел. В медиите се говори, че израелските войски са се отбранявали - реално са се отбранявали моряците от корабите, защото по всички канони на водене на бойни действия те са в положението на отрбаняващи се. Трето - израел атакува кораба в международни води - на 150 км от бреговете на Газа.

Въпросът ми е: След като САЩ са такива миротворци и "омиротворяват" Афганистан и Иран, не е ли редно да омиротворят и Израел? Или на израелтяните всичко им е простено?! Задавам си един въпрос и още нямам отговор на въпроса: До кога тъпите евреи ще са вечно страдащите, вечно тормозените, вечно другите са против тях. Явно Хитлер с право ги е горял в камерите. Или пък не, може и самите евреи да су платили да ги изпържи, за да могат после постоянно да се жалват, че другите са срещу тях, както американците сами събориха кулите на СТЦ, за да могат да въведат войски в Афганистан.

amk933
05-31-2010, 13:26
Поредната ти пропаганда...защо казваш версията само на Палестина? Версията на Израел е, че израелските военни са били нападнати и тяхната стрелба е ответна реакция. Не казвам, че това е истината, но това, което си написал е хипер субективно и пристрастно. Като питаш хората какво мислят, пое изложи 2те страни, а не само тази, която ти е изгодна...изглежда тъпо.

Оооо, чак сега го дочетох тоя имбецилен пост и се втресох тотално.

"Хитлер явно с право ги е горял тия" = Сталин с право ви изклал половината...така кефи ли те?

И само като ти чета глупостите...ти разлика между евреи, юдеи и израелци правиш ли, че май не?

Хаха, американците били срутили кулите на СТЦ...хОди се скрий в Иран. Ако това е вярно, значи и вашето ФСБ добре се справя да устройва антентати в московското метро и по жп линиите, за да може Путин да си води нехуманната война в Чечня. Сещаш ли се...

Добре си върши работата руската мивка. Всички сте като по калъп направени и с добре записани реплики и заучени линии. Няма лошо. Аз после се чудя защо търпите диктатура. Като ти чета постовете ми е ясно, че много дълго ще и се радвате (буквално)...после ми се сърди като ти казвам, че си/сте адскиии наивни и манипулирани.

http://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gifhttp://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gif

BERCUT
05-31-2010, 14:07
Аз съм изваден по калъп?!
А тия дето са ляти по калъпи да се бият в гърдите и да виката: ЮЕС форевър, лонг лиив Америка! и мислят, че това е най-демократичната страна, нима те не са ляти по калъп.

Аз просто изказах мнението си и оставих другите да кажат своето.

В поста си имах предвид за израелските евреи, а не за всичките евреи по света, защото имам познати евреи, които са големи пичове, за разлика от онази сган събрала се в Израел, богоизбрани пиклювци, окупатори и врагове на човечеството.

И още неко - ФСБ не е ЦРУ, нито пък ФБР.

А и Хитлер не е първия - с средновековието във Франция евреите е трябвало да ходят с нещо като мишени на дрехите и всеки е можел да се цели с каквото иска по тях и убийството им не е било наказуемо.

Cerveza
05-31-2010, 14:59
Поредната ти пропаганда...защо казваш версията само на Палестина? Версията на Израел е, че израелските военни са били нападнати и тяхната стрелба е ответна реакция. Не казвам, че това е истината, но това, което си написал е хипер субективно и пристрастно. Като питаш хората какво мислят, пое изложи 2те страни, а не само тази, която ти е изгодна...изглежда тъпо.

Оооо, чак сега го дочетох тоя имбецилен пост и се втресох тотално.

"Хитлер явно с право ги е горял тия" = Сталин с право ви изклал половината...така кефи ли те?

И само като ти чета глупостите...ти разлика между евреи, юдеи и израелци правиш ли, че май не?

Хаха, американците били срутили кулите на СТЦ...хОди се скрий в Иран. Ако това е вярно, значи и вашето ФСБ добре се справя да устройва антентати в московското метро и по жп линиите, за да може Путин да си води нехуманната война в Чечня. Сещаш ли се...

Добре си върши работата руската мивка. Всички сте като по калъп направени и с добре записани реплики и заучени линии. Няма лошо. Аз после се чудя защо търпите диктатура. Като ти чета постовете ми е ясно, че много дълго ще и се радвате (буквално)...после ми се сърди като ти казвам, че си/сте адскиии наивни и манипулирани.

http://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gifhttp://www.pic4ever.com/images/4fvgdaq_th.gif


То и ти гледаш само едната страна на монетата.
Нужно е само да ти прочета източниците ...

amk933
05-31-2010, 15:24
^Прочети ми мнението по темата във ВТН, пък после ми говори дали гледам едната страна на монетата. Аз смятам, че, ако Израелските сили са били нападнити, са действали адекватно. Ако не - трябва да си носят последствията с цялата тежест на международното право. Аз смятам, че всички все още са твърде афектирани и още само летят обвинения във въздуха. Нека минат всички разследвания да станe ясно кой кого, пък после да обвнияваме тоя и оня...Не някой промит руснак и американофоб да ми пропагандира срещу Израел, чул-недочул...Америка в случая няма нищо общо. И не, не ми казвай, че Израел е американски проект, защото си в заблуда - Израел си е план на Великобритания.

ФСБ не било като ЦРУ...да по-некадърни са. После не бил промит....хахау. Не съм казвал, че си олигофрен, BERCUT. Твърдя, че си плод на руската фабрика и си достатъчно промит...то си личи от 1000 км. Няма пост, в който да не избиваш комплекси срещу Америка.

BERCUT
05-31-2010, 16:29
Аз не избивам комплекси срещу никого, просто ненавиждам САЩ като страна, като географско понятие и американците като същества. С какво е по-велика Америка от една Австрия? С културата си? С историята си? С традицията си? Или атомната бомба изравнява всичко?!

Изпаел както вече казаха, няма право да арестува кораби в международни води - знаеш ли колко е ширината на териториалните води - 12 мили (22,2 километра), а корабите са били задържани на 150 километра от брега, т.е. Израел са нарушили Конвенцията на ООН по морско право от 1982 година.

Не съм тръгвал да казвам на кого е проект Израел, защото това е най-злокачествения проект на земята и не искам да обвинявам никой. Факт е обаче, че с праволинейното си мислене, което засенчва и това на САЩ, ако иимаха международна подкрепа с ядреното си оръжие биха изравнили целия район със земята и биха заклали всички палестинци, за да си решат проблема.

Wildchildd
05-31-2010, 17:33
Ако се стигне до война, поне по мое мнение, турците ще свършат работата, която Хитлер е започнал преди години :) .

mech0
05-31-2010, 17:53
Тел Авив. Израелските въоръжени сили признаха, че международната флотилия, пътуваща за Ивицата Газа, е прихваната в неутрални води в Средиземно море, предаде РИА Новости.
„Това се случи в международни води, ние потвърждаваме това. Причината за това е, че ние не знаехме, какво се случва на тези кораби, подозирахме, че те може да имат и взривни материали, и различни други видове въоръжения”, заяви представител на израелската армия.
Как ви се струва това обяснение на ситуяцията ? На мен лично ми прилича на подигравка към това, което са извършили, не стига, че в международни води, ами и без никаква реална причина. amk933, айде стига глупости, то по израелската логика защо да не се щурмува всеки кораб, който просто си плава в международните води. Утре страните-членки на НАТО се събират на извънреден конгрес да обсъдят въпроса. Интересно ми е как ще накажат убийците на тези 19 цивилни.

BgHtH
05-31-2010, 18:18
Никак ,Израел е съюзник на САЩ.

BERCUT
05-31-2010, 18:28
А Турция е член на НАТО, като допълнение на корабите е имало и български лица, чийто живот също е бил застрашен. Ако имате политици на място, ще настоявате Израел да бъде наказан.

BgHtH
05-31-2010, 19:00
1.Политици на място,такова нещо България никога не е имала.
2.Кой ще накаже Израел ? ООН ли?

amk933
05-31-2010, 20:14
Изпуснахте няколко много важни факта:
1. Израелските кораби са предупредили хуманитарния конвой да не се опитва да преминава през израелската блокада на Газа. Резултат - никакъв.
2. Според израелските служби на кораба са намерени оръжия и е имало екстремисти. Ако това е истина, ще ми обясните ли какво правят оръжия на хуманитарен кораб?
3. Според версията на Израел, корабът е заплашил сигурността и е източникът на агресията. Не казвам, че е истина, но я си представете, че е? Израел да седи и да чака ли?

Естествено, че, ако имам свестни политици, няма да искаме наказание на Израел. Нещо не виждам някой да е пострадал, та да имаме някакви претенции. Твоите изводи за застрашен и незастрашен не определят БГ политиката и слава Богу.

Никога не съм твърдял, че Америка е велика и фактът, че обръщаш всяка тема на лошата Америка само потвърждава твърдението ми, че руснаците се комплексирате от нея, в което няма лошо (за Америка). Америка превъзхожда всяка една държава икономически и военно. Освен това е с най-старата конституция в света и може би най-старата модерна демокрация в света. Геополитически Америка винаги ще е фактор. Освен това е в най-комфортното стратегическо положение - с два океана и две слаби военно държави за граница. Доволен ли си от отговора. Историята е за миналото, аз живея днеска, не вчера, не оня ден, не преди 2000 години. Ти си плямпай за Великата Русия. Времената се менят, обаче. Ако искаш си живей в 1435, ама аз живея в 2010.

mech0
05-31-2010, 20:49
Изпуснахте няколко много важни факта:
1. Израелските кораби са предупредили хуманитарния конвой да не се опитва да преминава през израелската блокада на Газа. Резултат - никакъв.
2. Според израелските служби на кораба са намерени оръжия и е имало екстремисти. Ако това е истина, ще ми обясните ли какво правят оръжия на хуманитарен кораб?
3. Според версията на Израел, корабът е заплашил сигурността и е източникът на агресията. Не казвам, че е истина, но я си представете, че е? Израел да седи и да чака ли?

Естествено, че, ако имам свестни политици, няма да искаме наказание на Израел. Нещо не виждам някой да е пострадал, та да имаме някакви претенции. Твоите изводи за застрашен и незастрашен не определят БГ политиката и слава Богу.

Никога не съм твърдял, че Америка е велика и фактът, че обръщаш всяка тема на лошата Америка само потвърждава твърдението ми, че руснаците се комплексирате от нея, в което няма лошо (за Америка). Америка превъзхожда всяка една държава икономически и военно. Освен това е с най-старата конституция в света и може би най-старата модерна демокрация в света. Геополитически Америка винаги ще е фактор. Освен това е в най-комфортното стратегическо положение - с два океана и две слаби военно държави за граница. Доволен ли си от отговора. Историята е за миналото, аз живея днеска, не вчера, не оня ден, не преди 2000 години. Ти си плямпай за Великата Русия. Времената се менят, обаче. Ако искаш си живей в 1435, ама аз живея в 2010.
И аз чух за това велико предупреждение - и какво, като Израел ми каже да си дам къщата на тяхното правителство да не мислиш, че ще го направя. Кои са те да казват коя държава на коя ще помага и кой може да заповяда къде да пътува кораб в открито море ? Ти знаеш ли как САЩ се включват в ПСВ - след като немците потапят техен пътнически кораб на път за Великобритания. Нищо, че във вестниците седмици наред текат предупреждения от немска страна, че ако корабът се опита да стигне до Великобритания ще бъде потопен и всеки се качва на него на своя отговорност. Тогава американската интервенция във войната е правилна, нали? Защо сега да е по - различно? Тези оръжия никой не ги е виждал, нито има следи по израелския кораб от стрелба, нито пък някои отизраелците е ранен. Ситуацията е все едно да живееш в края на задънена улица, на която има 2 имота - твоя и на съседа. Виждаш, че отдалеч идва куриер на тв-игра, но знаеш че той носи писмо на съседа до вас, че е спечелил от тв-играта. Ти обаче не искаш съседа ти да спечели и си въобразяваш, че този куриер е заплаха за теб. И какво правиш - взимаш пушката от вас и го гръмваш и после пред полицията почваш да се оправдаваш, че той те е агресирал и тем подобни глупости, но знаеш, че те нищо няма да ти направят, защото баща ти е кметът на града.

BgHtH
05-31-2010, 21:07
Абе те и САЩ никакво оръжие за масово поразяване не видяха в Ирак ама това не им попречи да избият 1 милион и кусур ЦИВИЛНИ там,при това атакуваха без резолюция от съвета за сигурност на ООН.Така че Израел прави ,криви никой няма да си направи устата и да им го каже,още по-малко пък да им наложат сакнции.

BERCUT
06-01-2010, 12:22
Ето ти цитат от Конвенцията по морско право на ООН

Глава 27
Наказателно право на борда на чуждестранен съд

1. Наказателното право на крайбрежната държава, не може да се изпълнява на борда на чуждестранен плавателен съд, преминаващт през териториално море, за ареста на лице или разследване на престъпление, извършено на борда на кораба по време на неговото плаване, изключение са случаите:
...а) ако последствията от престъплението се извършват на крайбрежната държава
...б) ако престъплението има такъв характер, че ще наруши спокойствието в страната или порядъка в териториалните води
...в) ако капитана на кораба, дипломатически агент или консулско длъжностно лице от държавата чийто е корабът се обърне към местните власти с молба за помощ
...г) ако такива мерки са необходими при пресичането на незаконна търговия с наркотици и психотропни вещества
2. Споменатите по-горе изключения, не важат, ако преминаващия плавателен съд е напуснал териториалните води.
....
5. За изключение на случаите причислени в приложение XII, или по отношение на зоконите и правилата, приети в съответствие с приложение V, не може да приема никакви мерки за ареста на дадено лице или извършване на разследване на борда на съда, ако последния се движи в териториалните води на дадената страна, излизайки от чуждо пристанище, но ограничен в плаването от обективни причини, като не навлиза във вътрешните води.
В дадената част не са споменати преносът на оръжия и правота за арестуване на хуманитарна помощ. Освен това, както видя в написаното, в териториални води, които са 22 км от бреговата ивица навътре в морето, а на 150 км - разстоянието на което са арестувани корабите.

Някъде по-надолу в конвенцията се казва, че екипажът на даден кораб, ако е задържан не в съответствие с конвенцията може да окаже съпротива. Само, че не ми се търси, ако искаш търси: http://www.un.org/Depts/los/convention_agreements/texts/unclos/closindx.htm

Освен това израелците казаха, че са очаквали да намерят оръжие, но не са намерили, не са казвали, че е имало.

ПП Ако напишеш Ф Б Р (слято) изписва Аз съм ОЛИГОФРЕН - пробвай.

amk933
06-01-2010, 19:04
Изгледайте го: http://edition.cnn.com/video/#/video/us/2010/05/31/ricks.michael.oren.israeli.flotilla.cnn?iref=video search

ПС: НЕ твърдя, че е истина, просто другата версия на конфликта. mech0, мисля, че видеото ще ти отговори на въпросите по начин, по който аз бих, за това няма да го повтарям.

Вижте, аз не твърдя, че Израел е невинен. Твърдя, че е бил провокиран. Дали е действал правилно, ще стане ясно. Но при всички случаи Вашингтон ще удари рамо както е станало днес в съвета за сигурност и няма да има кой знае какви санкции. За мен честно казано едно влошаване на отношенията Турция-Израел е добре дошло, защото единственото нещо, което спираше Тел Авив да признае Арменския Геноцид, беше огромната зависимост от Турция...Плюс това Израел не е случайно е наложил ембарго на Палестина, защото доста от тези "хуманитарни" кораби не превозват само бинт и марля, ами и боеприпаси за Хамас. Съответно Тел Авив е предложила на конвоя да разтовари хуманитарната помощ в Израел и след това Израел на свои разноски да транспортира проверените материали към Палестина. Ако е нямало нищо подозрителни, защо е тая безумна съпротива... :? Чак да нападнат израелските командоси и да открият огън.

BERCUT
06-01-2010, 19:26
А знаеш ли колко стотици тирове с дрехи и продукти от първа необходимост са задържани на израелските митници. Не виждам дрехите да са заплаха, защо тогава Израел не ги пропуска или по-точно бави доставката с години. Тази година бяха пуснати стоки чакаши в Израел да преминат вече втора година.

На днешния съвет на ООН Израел бяха принудени да пропуснат комвоя. Освен това света не е само САЩ и загубата на подкрепа от ЕС, която ясно си пролича днес не е кой знае колко приятна.

amk933
06-01-2010, 19:32
Загуба на Турция не е на Европа...Израел си е точно произведение на ОК (Европа). Никога няма да си развалят отношенията. Това, че сега реагират остро, не значи, че след 5 дена няма пак да си стискат ръцете срещу Иран и т.н.

mech0
06-01-2010, 21:21
Изгледайте го: http://edition.cnn.com/video/#/video/us/2010/05/31/ricks.michael.oren.israeli.flotilla.cnn?iref=video search

ПС: НЕ твърдя, че е истина, просто другата версия на конфликта. mech0, мисля, че видеото ще ти отговори на въпросите по начин, по който аз бих, за това няма да го повтарям.

Вижте, аз не твърдя, че Израел е невинен. Твърдя, че е бил провокиран. Дали е действал правилно, ще стане ясно. Но при всички случаи Вашингтон ще удари рамо както е станало днес в съвета за сигурност и няма да има кой знае какви санкции. За мен честно казано едно влошаване на отношенията Турция-Израел е добре дошло, защото единственото нещо, което спираше Тел Авив да признае Арменския Геноцид, беше огромната зависимост от Турция...Плюс това Израел не е случайно е наложил ембарго на Палестина, защото доста от тези "хуманитарни" кораби не превозват само бинт и марля, ами и боеприпаси за Хамас. Съответно Тел Авив е предложила на конвоя да разтовари хуманитарната помощ в Израел и след това Израел на свои разноски да транспортира проверените материали към Палестина. Ако е нямало нищо подозрителни, защо е тая безумна съпротива... :? Чак да нападнат израелските командоси и да открият огън.
Как едно влошаване на отношенията Турция - Израел ще е добре дош;о ? :-o Нима за теб най - важното е признаването на арменския геноцид от Израел ? Като, че ли Турция ще плати някакви компенсации за това. В момента САЩ са в голямо затруднение, защото и Турция, и Израел са важни техни съюзници, а точно Турция беше най - силният съюзник на Израел в региона. И само един въпрос да задам - кой е Израел, та да се разпорежда с доставките на каквото и да било за друга държава в открито море?

amk933
06-01-2010, 21:54
Израел е във война с Палестина и е наложил ембарго. Освен това има морска блокада на Палестина, защото Израел счита, че "хуманитарните кораби" са основния маршрут за нелегален превоз на оръжие за Хамас.

А за мен е важно да се признае Арменският Геноцид, защото считам евреите за приятели, а и волята на народа на Израел е такава. Ако четеш израелска преса (Jerusalem Post, например) чат-пат може да намериш статии, в които се упреква много правителството за това, че не слуша народа и не признава на хартия геноцида. Сега, обаче, Турция, ако резне квитанциите на Израел, няма да има пречки...А Турция вече е обезщетила френските арменци. Честно казано аз турски пари не искам. Гадно ми е. Получава се малко: "Ами, да, ние избихме половината ви семейство, заточихме го 3 пъти в концентрационни лагери, нА ви сега малко пари." Не мерси... :?

mech0
06-01-2010, 22:04
Да знаеш, нямам си друга работа и по цял ден седя и чета израелската преса. :D Няма как да не цитирам и едно интервю, което ми направи впечатление днес :" Д-р Мохд Абуаси: По начало блокадата на Газа е в противоречие с международното право и против всякакви хуманитарни закони в света. Това беше и коментарът на Европейския съюз както видяхме днес – оттам поискаха безусловно да се пропусне хуманитарната помощ. Това, което се получи, е, че Израел предварително реши, че независимо от условията и ситуацията, няма да допусне хуманитарната помощ за Газа. Твърдението на израелците е, че докато имат един войник в плен в Газа – това е сержант Гилад Шалит, те няма да махнат блокадата. В същото време тази блокада е срещу цялото население на Газа. Тук говорим за 1,5 млн.души. "
По - добре да не отваряме темата за войната Израел - Палестина, че и 10 страници няма да ми стигнат да обяснявам колко измислена държава е Израел и как нямат никакво право да окупират палестинска територия.

amk933
06-02-2010, 13:26
А на мен 10 страници няма да ми стигнат да обяснявам, че колкото е виновен Израел, толкова е и ООН, толкова е и Англия. :D