PDA

View Full Version : шофирането удоволствие или необходимост в ежедневието



ritobis
05-31-2010, 11:02
Направих тази тема защото мисля че ще има повече мнения и все пак искам да споделят хора които шофират.Въпросът ми е доставя ли ви удоволствие шофирането.Ако -да и защо.Обичате ли високите скорости?Намирате ли шофирането за нещо, което удовлетворява или просто използвате кола за да се предвижите от точка А до точка Б.

YouDontKnowMe
05-31-2010, 12:18
Колата на първо място за мен е за да се придвижа от А до Б. Предполагам, че е и удоволствие, зада гърба си имам само около 500км, но нямам търпение да взема книжка.

dimitar_ak
05-31-2010, 12:25
Притежавам вече 5-та кола, а съм шофьор от 1993 г. За мен в момента колата е нещо без което не мога, но в София движението много ме изнервя. Обичам извънградското, но не магистрално шофиране, а най-голямо удоволствие ми доставя планинското. Мразя високите скорости, пътувам бавно и с кеф, с умерено темпо.

Kmet4e
05-31-2010, 17:07
Така.. Значи аз съчетавам полезното с приятното така да се каже пътувам от точка а до точка Б с кеф ! Обичам да шофирам въпреки че Не винаги шофирам личният си автомобил ! Шофирам предимно със скорост съответстваща с ограниченията дори и на места по-малка заради дупките ! Щадя си автомобила защото знам че подръжката му не е много евтино занимание. Понякога безцелно си се возя за да си доставям кеф . 8)

yakuza_
05-31-2010, 18:02
По - скоро необходимост.

Brook
06-06-2010, 10:21
Нямам кола,но смятам,че в днешните време е необходимо човек да има кола,защото ежедневието е доста наторваващо особено за семействата пък и пк и по-бързо се предвижа човек макар ,че подръжката на една кола е скъпа и понякога колите пречет наистина на хората с това неправилно паркирана но каквоо да се направи не може само да има предимства.

avtoeksport
06-19-2010, 23:16
удоволствие

Unabomber
06-20-2010, 00:38
Абе я да карате некоя жигула на 300 000 киломера ще видите едно удоволствие :grin:

Grudi_SeXa
06-20-2010, 15:20
Необходимост. Щом вече и доста от обявите за работа се определят от това дали си шофьор. 8)

Lestat357
06-20-2010, 23:58
Отпуска ме. Включително и градското в София. Късно вечер е по-приятно, но пък тогава опасностите са други. Обичам да шофирам, трафика не ме е отказал дотук. Особено се дразня на някакви мацки (и пичОве), които не си знаят габаритите на возилата и поради това понякога се налага да ги чакам, чаакам, чааакам..

Не ме радва да карам бързо с дизел съм(турбо, но пък стар) и няма смисъл да я мъча. Обичам високите скорости, но при тия пътища няма къде. Уонабитата с 10+ годишните беемвенца с малки изключения са ми доста смешни. Също и с Astra GSI или Golf. Даже си крият дюзите на газовите повечето, смех. Бангии, които предимно вдигат шум. Нещо като стар рокерски мотор. Ако имах пари за прилична спортна кола бих си я взел като втора и бих я карал по определени маршрути. Всичко останало за мен е компромис.

Книжка взима всеки, не е голямата работа. Изискват ти го, само ако ще шофираш нещо-си, което пък не е за препоръчване, ако си с малък стаж. Хубаво е да се научиш докато си по-млад, разбира се. В момента май цените са безумни. Отделно, че задължителните годишни такси по един автомобил не са никак малки и не е рентабилно да поддържаш такъв, ако не ти е необходим.

Ето нещо възбуждащо и по темата:

http://www.youtube.com/watch?v=GMc2RdFuOxI .

p.s.: За другите градове не знам как стоят нещата, но в София рядко е необходимост шофирането. Ако учиш или работиш на по-централно място, даже е малоумно да се придвижваш с колата всеки ден. Правят го предимно провинциалисти и тъпанари, утежняващи излишно трафика. Такива са ми наблюденията.


Абе я да карате некоя жигула на 300 000 киломера ще видите едно удоволствие :grin:

Ако е изправна, все тая. Трябва ми единствено добро радио (ще си го пренеса) и климатик. Последното не е задължително, ако няма да се кара ежедневно лятото. Може би и автоматични прозорци за удобство. Сигурно мога да си ги монтирам и сам. Ако не е изправна, даже и S600 да е (бая такива се навъдиха по улиците гледам, както и по-предната седмица), все ще е зле. Да не мислиш, че писалите дотук се возят все в нови и хубави коли?! Погледни малко автопарка ни какъв е.;] Едно време баба ти все по Шевролети са я возили.p

puremind
06-22-2010, 00:00
Много по-голям процент нямат чак ежедневна необходимост от кола.

BiGBaDWolF
06-29-2010, 19:54
По много и от двете ..

BlackWings
06-30-2010, 14:42
Да си шофьор и да притежавал личен автомобил в днешни дни определено е удобство , но за някои хора , вкл. и мен за момента не е жизненоважна необходимост. Зависи от стандарта на живот на човек , работата , задълженията и финансовите му възможности.
Не съм шофьор , но не мога да си представя колата като нещо различно от средство за придвижване от т.А до т.Б :oops: поради това евентуално при мен би била използвана само за тази цел.

postmortem
07-17-2010, 17:33
Определено удоволствие. Особено градско вечер, хладно, празно, свалиш прозореца пуснеш си музика, кеф :D

Скоро ми се наложи да отида с автобуса на работа - е няма такова чакане, кандилкане, дундуркане, все едно ми мина половината ден докато стигна, определено съм отвикнал 8-)

mincheto
07-17-2010, 17:51
3а мен е и удоволствие,но сигурно , защото съм прекалено младa...после сигурно ще стане само необходимост в ежедневието ми.
Иначе, не ..без кола немога.

doomkillerr
07-17-2010, 23:09
При мен зависи от случая - повечето пъти шофирам за удоволствие, пък когато се налага за да свърша някоя работа и необходимост. :)

П.С. - Също така много си зависи от самия автомобил и усещането, което се изпитва зад волана.

pepita87
07-27-2010, 17:25
Аз шофирам с удоволствие,за да свърша необходимите неща...

b0bituy
07-29-2010, 23:52
До колегата който писа че астра гси е смешна кола: Колега не всички са смешни всичко зависи и от шофиора, баща ми има гси и не се прави на някой състезател или нещо такова, взе си я за втора кола и му върши перфектна работа 8)

Lestat357
07-30-2010, 09:43
..Уонабитата с 10+ годишните беемвенца с малки изключения са ми доста смешни. Също и с Astra GSI или Golf. Даже си крият дюзите на газовите повечето, смех. Бангии, които предимно вдигат шум. Нещо като стар рокерски мотор. Ако имах пари...

Тази група шофьори имах предвид, никой конкретно. В Голф не съм сядал повече от 15 години поради лични съображения. В Астра са ме возили и то приятно. Доколкото може да вози приятно тази кола де.> Конкретно за F и G става въпрос. Vectra B е тясна отзад, ако отпред седят хора с ръст над 175 (и рядко има заден подлакътник, преден при най-луксозните модификации?!), какво остава за първата Астра. По-добре е от Кадет, да, но конкуренцията от онова време я слага в малкия си джоб по вътрешно пространство. И не само.

Astra GSI със стандартния си четирицилиндров двигател, 1.8 16V 125к.с. не бих казал, че има нещо спортно в нея. Най-често ги виждам в такъв вид аз: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11279886995641613&f1=details . Но колата е евтина, поддръжката й също. Каквато и кола да караш из дупките ни, рано или късно ще ти се наложи да я правиш, така че е някакъв разумен компромис може би, за човек, който навърта над 30 000км годишно, а средствата му са ограничени. Аз не съм от тези хора засега. Адреналин обаче - трудно. За същите пари бих взел CR-X, подлежи на хубав тунинг, много по-директно управление и тежи с близо 300кг по-малко. Сещам се на прима-виста и за още поне два по-удачни примера. Нищо против Астрите нямам, нито коя да е друга кола с много малки изключения. Първо поколение са морално остарели и не разполагат с елементарни системи за безопасност, това важи за най-първите обаче или за стандартните варианти. GSI съм виждал с ръчни прозорци, недобре уплътнен люк и много ръжда по подкалниците, иначе са по-прилично оборудвани по принцип. Кола като кола. Още нещо абсурдно при нея обаче, което е така и при Vectra B (до 2002) - не се сгъват страничните огледала?! Поради това из центъра на София има доста стари опели с липсващи или ръчно лепени с изолирбанд такива.

Още един възбуждащ линк прилагам: http://vimeo.com/10063718 . Не е от 450SL 6.9 звука, но пък е заснето от такава. ABS, въздушни възглавници, климатик и т.н. още в онези времена, да не говорим колко комфортни са пурите (сл. поколение, на предното не съм се качвал). С удоволствие бих карал такава и през 2010, хех, то кой ли не би?

GD
08-28-2010, 22:12
Бих казал и двете, защото когато трябва да свършиш нещо и ти се налага да се качиш зад волана, освен че го правиш то ти носи и удоволствие с работата.

OneGuy
08-29-2010, 01:02
Само удоволствие ми доставя ... мога цял ден да не слизам от колата ще е най-добре ...

Shogi
08-29-2010, 01:05
За 3 години стаж и 10 коли зад гърба ми смея да твърдя, че удоволствието ми просто изчезна...И друго, хваща ме страх... Уж съм добър шофьор, виждал съм живота си на лента не веднъж, нямам произшествия ( да чукна на дърво.. ) но последно време шофирането ме напряга изключително много..Избягвам, но вече идва момента с необходимостта...когато няма начин - просто няма начин..по-удобно и по-бързо е...Но в БГ такива шофьори има, че страх да те хване.. Преди мисълта ми като тръгвах беше "Йес..ще карам..." особено на дълъг път...сега е "Само да стигна жив!" Който е пътувал към морето тази година в пика знае за какво говоря :)

StilianStoqnov
09-01-2010, 08:33
Шофирането е не толкова необходимост и ежедневие колкото лукс а за лукс си заслужава да налееш пари в книжка и автомобил !

kuklichka_bg
09-02-2010, 20:52
искам да попитам кога мога да почна да карам курсовете :)

neronthewolf
09-21-2010, 19:33
Кукличке на 17 години и 9 месеца :)

п.с. А иначе карам за удоволствие, просто ми доставя наслада... Като се качиш на колата забравяш за всичко, караш си по магистрала и се успокояваш :) Адреналин му е майката, бързи коли и мотори ... Това е :))

iiirish
10-14-2010, 20:22
Ако преди 10 години да си шофьор е било удоволствие, то в днешното ежедневие си е чиста необходимост. Работим или учим на отдалечени места от вкъщи, трудно е да се придвижваш с градския транспор, даже и неприятно на моменти, а да даваш пари за такси си е направо грехота :? Освен ако някой не е усвоил до съвършенство автостопа, няма друг избор освен личния автомобил :D
Да не говорим, че с едно дете (особено в зимните месеци, когато не можеш да обикаляш с количката), е адски струдно да идеш на една консултация в поликлиниката дори. Вземането от ясла, детска градина или училище е много по-лесно ако не зависиш от автобусите или таксиметровите шофьори.

nickgr7
10-18-2010, 05:44
Шофирането е изкуство ;) Не от всеки става ;) Пък за жените да не говоря по хубаво че я се обиде някоя жена ;)

Nakadah
10-18-2010, 06:38
Шофирането е изкуство ;) Не от всеки става ;) Пък за жените да не говоря по хубаво че я се обиде някоя жена ;)

Ти най-великия! :lol:

nickgr7
10-18-2010, 20:10
Ако се замислиш ще го разбереш ;) Всеки се прави че може да кара,но след някой друг месец го гледаш по БТВ до някой крайпътен стълб ;) anyway ;)

TsvetanVR
11-13-2010, 11:35
Шофирането е изкуство ;) Не от всеки става ;) Пък за жените да не говоря по хубаво че я се обиде някоя жена ;)

Бе като цяло 90% от тия зад волана не знаят 'що са там...при жените 99%
И туй то.... :) Иначе карам предимно за кеф - взел съм си едно 320и с шпер да си се пързалям из планината и по пистите(и по булевардите нощем :D) , пък работата си я върша със служебката. :)

Nikotincho
11-22-2010, 12:57
ми може да се каже, че е от необходимост. ама повечето е безцелно каране с приятели, насам-натам..

обичам високите скорости, но само когато съм сигорен, че не е опасност за другите участници в движението (понякога доста бясно карам без да мисля, но все пак на 4 очи) :D

Slawi92
11-23-2010, 20:53
По много и от двете .. И при мен е така!

goblin0306
12-05-2010, 19:59
Колата не е необходимост. За да отидеш от точка А до точка Б си има градски транспорт, маршрутки и таксита.

Това, че не ти харесва да се буташ по автобусите, вече е друг въпрос.

Ако нямаше автобуси, метро и таксита, тогава щеше да е необходимост, тъй като друг начин няма (освен ходенето пеша, което в определени ситуации е невъзможно). И все пак ако работното ти място е на 2-3 километра от вас, и те мързи или нямаш време да отидеш пеша, може да отидеш с колело или мотор. Не казвам, че ходя с колело на работа, но просто доказвам, че колата не е необходимост.

rosencetooo
12-12-2010, 06:38
И необходимост и удоволствие е за мен :)

sh3_1s_7h3_0n3
12-12-2010, 15:34
По-скоро необходимост.
Работата ми е на центъра и не ми трябва задължително да съм с колата. Единствено, ако ми се налага да ходя до другия край на града или някакво по-далечно разстояние, тогава се възползвам от услугите.
Но не съм се разглезила дотам, че за да отида до магазина на съседната улица, да запаля колата, защото ме мързи.
Иначе от време на време като ми изпуши главата съм се качвала да бръмча из улиците или да отида до съседния град. Задължително обаче карам бавно просто защото ми доставя удоволствие - не бързам за никъде и никак не ме влекат високите скорости.
Ако ще карам за отмора, не ми трябва да се напрягам допълнително и да внимавам на пътя още повече, защото летя с 200км/ч. Не ми е тръпка.
Според мен е безпочвена гъзария.

machoka
12-12-2010, 15:42
Всичко зависи от колата..

има коли, направени да се карат състезателно и провокативно.. с големи кубатури, с двуточкови колани, със специфично изчислени скоростни кутии и т.н... серийно производство - но направени да се карат по определен начин.

има и други коли, които са малки, икономични и практични градски коли - карането на такъв екземпляр по начина, който би карал колата от първия пример е най-голямата селяния и за жалост - българската действителност.

ИМа кеф в карането за релакс и отмора, има кеф и в агресивното каране на подходящ автомобил.. всичко зависи от това какво точно търсиш.

s40t4
12-14-2010, 22:32
Колите не ме влечаха, докато не ми дадоха за пръв път да карам... демек на 17год някъде... след това само чаках да дойдат шофьорските да изкарам книжка и ест. кола да си намеря :) Еми обожавам да шофирам.. блазнят ме високите скорости какво да се прави.. обичам силните усещания. Иначе удоволствието си е удоволствие. А и ся 1.7 109 коня мисля, че са си добре.. ама тези дни се качвах на 160-180 коня ии можеби следващата кола,която ше си зема ще е с 5-так мотор :smt066

machoka
12-14-2010, 22:57
пробвай V8 и пак ще си говорим ; )

s40t4
12-14-2010, 23:03
Тва няма хранене :o иначе ше се източиш от возенето 100 на 100 :) нещо, което да ми дава макс 15-18/100 ще е доволно.. ;)

Slawi92
12-16-2010, 16:32
Тва няма хранене :o иначе ше се източиш от возенето 100 на 100 :) нещо, което да ми дава макс 15-18/100 ще е доволно.. ;)ее то треа сме гъзари ама за гъзарията трябват и кинти ... всеки иска ако може си купи кола 500 коня ама да харчи 2/100 ще е перфектно е да ама не става тея коне сакат бензин

firstdiesel
12-19-2010, 11:35
Притежавам 3 коли, обичам да ги ремонтирам и карам :)))
Колата е много повече от средство за придвижване от т.А до т.Б

шофирам от 14 годишен ... първата ми кола си я направих от нищото, с парите на баща ми, но не и с одобрението му. Намерих я в една морга изгнила и очукана. Но не беше катастрофирала за щастие :)
Втората си я купих с много труд, тъй като беше и още си е криза
И третата ми я подари баща ми, понеже я удари :D Но ще се орпави, не е много :)

GD
01-01-2011, 13:00
И необходимост и удоволствие е за мен :)


+1 и да ти свърши работа

RoSKo0o0
01-01-2011, 13:18
Съчетавах ги и двете. Сега не използвам кола.

monics
01-21-2011, 22:08
Не бих карала просто за удоволствие, за да ида някъде трябва да си има причина - даскало, да забера някой, да ида в друг град и тн. Не възприемам колата като забавление а като средство :?

victimofpain
01-26-2011, 09:36
и двете :Р

Nakadah
01-26-2011, 21:55
Би трябвало да е удоволствие, ма е пълно с полиция, камери и идиоти! Е като преди 1 час... Аз карам с 150 в лявата лента, и некъв идиот от дясна лента(само аз и той сме на пътя) решава от дясна лента да ме засече и да дойде в лява лента като се движи с ~70km... :? Идиоти... :?

dimitar_ak
01-27-2011, 07:57
Същото като да караш с 40км/ч в лявата лента на Цариградско. Разбирам напред да е задръстено ама не е. Огромна дистанция напред, но каката с толкова може да кара, а и не поглежда в огледалото назад за да види, че има и такива които бързат.

VaMpiRKaTaaa
01-27-2011, 08:14
Необходимост и удоволствие.
Обичам да карам на 5-та скорост,със-200км.
И като се качим с моят приятел,аз на мойта таратайка,той на неговата,правим лудо шоу по магистралите.
Състезаваме се бясно ,и който бие,той плаща сметката в ресторнта вечер. :D
Иначе,това е само по магистралите,из градът си карам внимателно.

VaMpiRKaTaaa
01-27-2011, 11:48
^ селтаци...
^Това го правим рядко...но е вълнуващо...и не е от ГЪЗария :D ,а защото и двамата обичаме високите скорости и адреналина в кръвта.
ПП.НАЙ-обичам на големи места,където няма хора да вдигам мръсна газ.

Но преди да се кача в коладори капка бира не близвам.Винаги карам трезвена.3ащото знам добре,че (Алкохол+ярост+висока скорост=смърт).

dimitar_ak
01-27-2011, 11:51
Внимавайте с тази игра за да не се наложи следващата сметка да я плащат родителите ви и тя да е за погача и жито.

Slawi92
01-27-2011, 15:24
^ селтаци...
^Това го правим рядко...но е вълнуващо...и не е от ГЪЗария :D ,а защото и двамата обичаме високите скорости и адреналина в кръвта.
ПП.НАЙ-обичам на големи места,където няма хора да вдигам мръсна газ.

Но преди да се кача в коладори капка бира не близвам.Винаги карам трезвена.3ащото знам добре,че (Алкохол+ярост+висока скорост=смърт). Няма значение от какво го правите ... глупаво е ... ходете на някоя писта и се гонете цял ден ... много лесно от играчка става плачкаа ...

Nakadah
01-28-2011, 00:24
^ селтаци...
обичаме адреналина в кръвта.
ПП.да вдигам мръсна газ.

Но преди да се кача в коладори капка бира не близвам.Винаги карам трезвена.3ащото знам добре,че (Алкохол+ярост+висока скорост=смърт).

Ето това е друг вид индивиди които се чуда как може да са на пътя... Обичал адреналина което е да прави глупости, "мръсна газ" дори не коментираме и стигаме до заучените фрази...

Господи.. Защо всеки втори днешно време има достъп до кола? :? :?

Chacho
01-28-2011, 00:37
В момента, в който потърсиш адреналина по този начин, застрашаваш и онзи, който кара срещу теб.

pich91
01-28-2011, 11:02
За мен шофирането е удоволствие,необходимост и отговорност.Спазвам правилата за движение и съм изключително внимателен шофьор.Разбира се използвам и градския транспорт.

Petrow
01-28-2011, 15:37
Удоволствие но и необходимост,не обичам високите скорости :?

jettlii
01-28-2011, 18:46
Удоволствие но и необходимост,не обичам високите скорости :?

и аз съм така :)

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 06:52
Nakadah,така е,но това ми вдига адреналина в кръвта,чувствам се ЖИВА.
Кара ме да се замисля,над живота и над това,колко е кратък той..
Веднъж живея и искам да го изживея запомнящо се.
Днес си жив,утре може и да не си сред живите..аз искам да изжиея така животът си,че като се обърна назад,след години,да несъжалявам за това,което съм можела да изживея,a съм пропуснала...
Иначе попринцип на оживени места карам MAX със 60км.

Nam3less3
01-29-2011, 07:07
Удоволствие и необходимост като яденето на вкусна пържола :idea:

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 08:25
manliftingbanner
От къде реши,че съм бедна?
По темата..аз ходя и на такива писти.
Кефи ме и ще продължа да ходя.

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 09:45
Това е израз просто, спи спокойно не съм заинтересован от финансовото ти положение, а по-скоро от менталното и моралното такова...
Имам морал.:)
И,това,че карам бясно не ме прави безмозъчно същество.
Знам къде да спра.
Имам спирачки и до сега не съм правила гаф.
Имам достатъчно сиво вещество,за да не направя някой фал.
Като съм зад волана,мисълта ми е насочена в шофирането,така че спокойно,фал няма да допусна. :)

prettyIdeath
01-29-2011, 10:01
И удоволствие и необходимост. Аз обожавам да шофирам ! Обичам бързите скорости, но НАЙ-много обичам да се придвижвам на 2 колела,а не на 4, но зимата няма какво да се прави ... :P

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 10:34
Само добрите плувци се давят... ;)
В прекият смисъл,мога и да плувам...
В преносният, аз поне не познавам добър шофьор,който е допускал гаф.

anonymous546178
01-29-2011, 11:32
@VaMpiRKaTaaa
Имам няколко въпроса към теб.
На колко си години?
От колко години си шофьор?
Колко километра си навъртяла?
Каква кола караш?
Отговори си на тях, за себе си ако искаш, както и да е, аз съм сигурен че нямаш необходимите умения, можеш да живееш както искаш, но така застрашаваш живота на другите. Дори и досега да не си попадала в произшествие (пожелавам ти и никога да не попадаш) със безотговорно шофиране със сигурност си предпоставка за произшествия на пътя...
Глупости за спирачката не ми говори, защото в много случаи натискането на спирачката не помага, ако вече си изгубила контрол над автомобила

jettlii
01-29-2011, 12:11
Само добрите плувци се давят... ;)
В прекият смисъл,мога и да плувам...
В преносният, аз поне не познавам добър шофьор,който е допускал гаф.

не е хубаво да си толкова самоуверена :)
от както имам свидетелство за управление на МПС съм минал над 200 000км. (личния, служебните, бусове и т.н.), работата ми е свързана непрекъснато с пътувания и винаги, ама абсолютно винаги се прекръствам преди да тръгна!

Толкова ситуации съм имал, в които блатодарение само на нормалната ми скорост на движение не е ставало беля, именно заради много самоуверени шофьорчета, които си мислят, че колите са самолети...

Истината е една - липсва ни и минимален инстинкт за самосъхранение :(

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 13:06
На колко си години?-22
От колко години си шофьор? -4
Колко километра си навъртяла? -около 140-150 000
Каква кола караш?-бмв-X1-черно

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 13:09
Истината е една - липсва ни и минимален инстинкт за самосъхранение
Така е,за съжаление...

anonymous546178
01-29-2011, 13:40
и бмвто според теб може ли да спре особено бързо при скорост от 200км/ч

VaMpiRKaTaaa
01-29-2011, 13:54
и бмвто според теб може ли да спре особено бързо при скорост от 200км/ч
Ако набия яки спирачки,спира...ама рискувам да се блъсна така някъде. :)

Slawi92
01-29-2011, 21:13
и бмвто според теб може ли да спре особено бързо при скорост от 200км/ч
Ако набия яки спирачки,спира...ама рискувам да се блъсна така някъде. :) Всяка кола спира, коя по лесно, коя по трудно. Въпросът е там, че може някой път да спре завинаги и повече да не тръгне, а не само тя да не тръгна, а да спре и животата ти както на теб така и на някой невинен човек, който си кара с позволените 130км/ч на магистрала, който също Веднъж живее и иска да си изживее живота подобаващо но да не успее заради някакъв си състезател, който си вдигал адреналина по магистралата.
Прочети малко хронология и виж колко катастрофи и загинали има заради висока или несъобразен скорост ... Сигурен съм, че всички те са си мислели, че ще могат да спрът ...
"Имам спирачки и до сега не съм правила гаф.
Имам достатъчно сиво вещество,за да не направя някой фал. " Белята веднъж става ... Както казаха и в по горните постове "Най - добрите плувци се дават." И явно ти трябва още доза сиво вещество щом ги правиш тези "състезания" който застрашават твоя живот и този на околните.

monics
01-29-2011, 22:12
В Бг е позволено да се кара със 130 на магистрала?? :shock:

Chacho
01-29-2011, 22:34
Може и да си добър шофьор и дори да караш малко рисковано, да си в контрол над колата си. Проблема е, че не знаеш кога ще пъкне някой идиот, да направи някоя глупост (я обратен завой, я изпреварване без видимост) и заради неговата некадърност и твойта бърза скорсост да са фатални последствията.

Nakadah
01-29-2011, 23:44
Интересно е как в България всички величии карат BMW, Mercedes, Audi и тн... Бас лова че 98% от тях всъщност нямат такава кола!

Скороста сама по себеси не убива! Некадърноста убива! При инвалиди като VaMpiRKaTaaa некадърноста е огромна. Такива инвалиди не трябва да имат достъп до моторно превозно средство...

Колата спира :lol: :lol: Гледате некви reviews и викате лелей тая кола спира за толкова метра при 100км... Тея статистики не включват времето в което трябва да ти мине през мозъка да спреш, и рефлекса ти...

Някой от вас да е трябвало да спира на место с висока скорост? Съмнавам се... Е нека ви кажа... Не е така както си мислите...

Ами ако асфалта е калпъв, мокро е навъка, заледено е, или просто в този момент ваще спирачки са на друго мнение? Колко от вас всъщност са си купили гуми? Под гуми имам предвид истинска гума която те държи на пътя? Селянки като VaMpiRKaTaaa карат с STOCK tires дето са на джантите които обикновенно са пълен боклук.

И като искате да вдигате скорости си купете кола която може да ги вдигне. Не некви джипче с емблема "BMW"... Това "BMW" не прилича на нищо...

:lol:

ПС: Андреналина ти пречи на шофирането. Веднага щом усетиш че ти се вдига адреналина от скороста с която се движиш трябва да намалиш скороста!

ritobis
02-06-2011, 20:17
^ селтаци...
^Това го правим рядко...но е вълнуващо...и не е от ГЪЗария :D ,а защото и двамата обичаме високите скорости и адреналина в кръвта.
ПП.НАЙ-обичам на големи места,където няма хора да вдигам мръсна газ.

Но преди да се кача в коладори капка бира не близвам.Винаги карам трезвена.3ащото знам добре,че (Алкохол+ярост+висока скорост=смърт).Извинявай, имаш ли 13 навършени години?

Sunny_stz
02-25-2011, 15:53
Смятам че шофирането е както приятно,така и опасно,особено в София.Не съм шофъор,но имам наблюдения как карат....Движението в София е ужасно ,много натоварено и напрегнато,има много задръствания и т.н.Иначе аз искам да стана шофъор,но в момента нямам възможност да започна курсовете,след това и кола трябва да купувам ,а няма как да стане.Не ми се иска да взема книжка и докато взема колата да съм забравила как се кара.Иначе от няколко човека съм чувала че да вземеш книжка в София е по-скъпо и трудно.....Някъде 1000 лева не ти мърдат за нея+такси за изпити и т.н.Някои от вас скоро карал ли е курсове в София и колко му излезе???Късат ли много на изпитите,трудно ли се свиква?Аз както съм неориентирана трябва и JPS да си купя за да се оправя:D:D:D Иначе ми е нужен автомобил за да се предвижвам до академията,защото ми е доста далече от нас и хващам градски транспорт и МНОГО се изнервям ,защото не винаги успявам да се кача,а ако се кача е адски наблъскано....Освен това,ако си имам кола ще мога да ходя навсякъде където си поискам.Но да си шофъор означава да поемеш още много отговорности в повече...не е за всеки,нито е по джоба на всеки...

modjodjodjo
02-27-2011, 08:45
За всички, които си правят гонки, защото се мислят за много смели и оборотни и карат неоправдано лудо и бързо, съм сигурен, че никога през живота си не са виждали, потрошена кола до неузнаваемост, не са чували силния звук от смачкване на ламарина, счупване на прозорци и спирачен път, а вътре лежащи не мъртви тела, а буквално разчленени трупове, срязани на две, със висящи черва и органи, посинели ледени лица и с обърнати бели очи. И единственото нещо, което може да те успокои в този момент е като дойде спешна помощ и лекарят пипне вратът на спомнилия се човек, да ти каже "ее починал е на място". А за близките и роднините няма да изпадам в подробности, сигурно си представяте много добре какво им е.

Slawi92
02-27-2011, 22:27
За всички, които си правят гонки, защото се мислят за много смели и оборотни и карат неоправдано лудо и бързо, съм сигурен, че никога през живота си не са виждали, потрошена кола до неузнаваемост, не са чували силния звук от смачкване на ламарина, счупване на прозорци и спирачен път, а вътре лежащи не мъртви тела, а буквално разчленени трупове, срязани на две, със висящи черва и органи, посинели ледени лица и с обърнати бели очи. И единственото нещо, което може да те успокои в този момент е като дойде спешна помощ и лекарят пипне вратът на спомнилия се човек, да ти каже "ее починал е на място". А за близките и роднините няма да изпадам в подробности, сигурно си представяте много добре какво им е. еми в грешка си

Linns
02-28-2011, 11:26
В София не съм карала, а нямам и желание, защото от наблюденията ми там никoй не се съобразява с останалите, сякаш всеки е сам на улицата.. Аз уча и живея в Италия, Милано.. свикнала съм с трафика и движението, но тук е много по-различно, защото всеки се съобразява и е внимателен в карането си.. В България съм от малък град, няма трафик и карането общо взето е лесно, само дето както казах пътя не е общ, а всеки го има за свои и кара както си иска, затова е трудно, защото по всяко време може някой да изкочи от някъде с един Господ знае каква скорост и да те засече, затова се изисква много внимание, изключително..

Kurdokolenko
02-28-2011, 18:24
Какво удоволствие? Удоволствие е било през 60-70те, в някой американски град - големите литри, евтиния бензин, разреден трафик. В днешно време, удоволствие може да изпиташ само по някой аутобан(без да броим българските).

kstanishev
03-13-2011, 13:16
Определено е удоволствие. Но виждам много коментари за това, че горивото е скъпо и т.н. Ами... кажете ми кое удоволствие не се заплаща в днешно време?

neronthewolf
03-21-2011, 21:37
За удоволствие разбира се :) Но предпочитам честно казано вече да се движа с метро или с нещо друго... Много е натоварено движението в София и понякога нямам нерви да карам. Макар, че си е друго като се качиш на колата вечер и отпрашиш на някъде... Просто така, за да покараш малко :) Действа ми добре.

d1ehard
03-22-2011, 12:00
Използвам колата за всичко..но съм намалил карането с нея заради високите цени на горивата .. такова животно трудно се храни с малко бензин се пак харчи 15/100 гратско и избяхвам ежедневното каране с нея .. иначе я ползвам за екствемно каране ..

Violenza
04-09-2011, 12:09
И двете по принцип, но в Бг с тия разбити улици и с толкова "толерантни" шофьори такова удоволствие, че .... жив сървайвър.

Nakadah
04-10-2011, 06:16
Днеска на всеки 200 метра по 1 идиот с радар. Но тея селяни дето са с 20 годишни бараки, или дето си карат блъснатите боклуци нема ги спрат за да им турат глоба..

Да им ****** на тъпото Revenue Agency...

Slawi92
04-10-2011, 21:53
Днеска на всеки 200 метра по 1 идиот с радар. Но тея селяни дето са с 20 годишни бараки, или дето си карат блъснатите боклуци нема ги спрат за да им турат глоба..

Да им ****** на тъпото Revenue Agency... Еми да, защото има "20 год. бараки" който правят некви RS4 сами да си говорят 8)

Rorschach
04-11-2011, 09:20
Оф... пак тия с малкото сантиметри в боксерките започват да си мерят конете...

Nakadah
04-11-2011, 17:10
Днеска на всеки 200 метра по 1 идиот с радар. Но тея селяни дето са с 20 годишни бараки, или дето си карат блъснатите боклуци нема ги спрат за да им турат глоба..

Да им ****** на тъпото Revenue Agency... Еми да, защото има "20 год. бараки" който правят некви RS4 сами да си говорят 8)

Обади се Lancia "Ferrari Killer" :lol: :lol:

Ела с такава барака и ще ти подаря моето RS4!

До тогава тихо! Fast and Furious е филм за идиоти!

Slawi92
04-11-2011, 21:44
Днеска на всеки 200 метра по 1 идиот с радар. Но тея селяни дето са с 20 годишни бараки, или дето си карат блъснатите боклуци нема ги спрат за да им турат глоба..

Да им ****** на тъпото Revenue Agency... Еми да, защото има "20 год. бараки" който правят некви RS4 сами да си говорят 8)

Обади се Lancia "Ferrari Killer" :lol: :lol:

Ела с такава барака и ще ти подаря моето RS4!

До тогава тихо! Fast and Furious е филм за идиоти! Ланчия ли беха тея който имат кола забранена за WRC състезания поради голямата си мощност и със една от най - великите състезателни истори? хааха
Ми заповядай в София на ул.202 която се намира при Централни гробища всеки петък и събота след 21:00 съм там! Ако искаш на лично и телефона си ще ти дам!

Nakadah
04-11-2011, 21:52
Днеска на всеки 200 метра по 1 идиот с радар. Но тея селяни дето са с 20 годишни бараки, или дето си карат блъснатите боклуци нема ги спрат за да им турат глоба..

Да им ****** на тъпото Revenue Agency... Еми да, защото има "20 год. бараки" който правят некви RS4 сами да си говорят 8)

Обади се Lancia "Ferrari Killer" :lol: :lol:

Ела с такава барака и ще ти подаря моето RS4!

До тогава тихо! Fast and Furious е филм за идиоти! Ланчия ли беха тея който имат кола забранена за WRC състезания поради голямата си мощност и със една от най - великите състезателни истори? хааха
Ми заповядай в София на ул.202 която се намира при Централни гробища всеки петък и събота след 21:00 съм там! Ако искаш на лично и телефона си ще ти дам!

:lol: :lol:

Нали ти казах да дойдеш бе... За кво ми е аз да идвам се занимавам с некви си въшки дето са толкова озлобени понеже не могат да си купат кола че трябва да псуват хубавите коли...

И къде е тая смешна улица бе? :lol: :lol:

Гонките се правят на резиденцията/околовръстното/Булеварт България

Искам те тих! Това че имаш комплекси и гледаш прекалено много телевизия не ти дава правото да говориш!

Rorschach
04-12-2011, 07:13
Ти ако сравняваш WRC версията на Delta Integrale с някоя изпърдяла Дедра...


Ми те Мерцедес имат отбор във Формула 1.... :razz:

Ronaldo7
04-12-2011, 13:11
Аз като гледам май няма смисъл да си изкарвам книжка и да карам кола в София съответно. По-добре в случаите, когато излизам, да си хващам такси и да не се занимавам с бензини, разправии по пътищата, нерви и т.н. Със сигурност ще ми излезе по-евтино, като сметнеш, че работя от нас :P

dimitar_ak
04-12-2011, 14:09
Ох като почнете да мерите подчертано туристически автомобили на по N години

kamen2407
04-12-2011, 14:09
Удоволствие,но в зависимост от много фактори. :grin:

Slawi92
04-12-2011, 16:14
Днеска на всеки 200 метра по 1 идиот с радар. Но тея селяни дето са с 20 годишни бараки, или дето си карат блъснатите боклуци нема ги спрат за да им турат глоба..

Да им ****** на тъпото Revenue Agency... Еми да, защото има "20 год. бараки" който правят некви RS4 сами да си говорят 8)

Обади се Lancia "Ferrari Killer" :lol: :lol:

Ела с такава барака и ще ти подаря моето RS4!

До тогава тихо! Fast and Furious е филм за идиоти! Ланчия ли беха тея който имат кола забранена за WRC състезания поради голямата си мощност и със една от най - великите състезателни истори? хааха
Ми заповядай в София на ул.202 която се намира при Централни гробища всеки петък и събота след 21:00 съм там! Ако искаш на лично и телефона си ще ти дам!

:lol: :lol:

Нали ти казах да дойдеш бе... За кво ми е аз да идвам се занимавам с некви си въшки дето са толкова озлобени понеже не могат да си купат кола че трябва да псуват хубавите коли...

И къде е тая смешна улица бе? :lol: :lol:

Гонките се правят на резиденцията/околовръстното/Булеварт България

Искам те тих! Това че имаш комплекси и гледаш прекалено много телевизия не ти дава правото да говориш!

А ти колко си умен чак ти завиждам :lol: :lol: :lol: Скъпи милионерчо никъде не съм псувал хубавите коли само така леко да отбележа ... И искам да ти сподела защото явно не ти стига мозък да разбереш какво имам предвид .... Никъде и никога не съм казал примерно че РС4-ката е гадна, бавна или т.н. , защото не е така карал съм такава и определено върви на черното бяло немога да кажа, което си е си е, но ти неможеш да отречеш, че някоя 20 годишна кола неможе да те направи сам да си говориш ...
Да ти кажа ти си човекът с комплексите ...
И само да ти кажа, че от злобата отдавна съм излекуван, защото много вреди на хората ама има такива който все още злобеят стращно много.


Rorschach Ти пък ако правиш разлика между дедра и делта, няма да е зле и права доста голяма разлика ... но не си ти човекът на който ще обяснявам, просто не са ми инт пичове кат тебе дето само си чешат пръстите на клавиатурата :)

Nakadah
04-13-2011, 03:28
^^

Искам да прочетеш мнението което квотна като почна спора поне 15 пъти! Искам много добре и внимателно да го прочетеш! Защото си толкова прост че си прочел 2 думи и почна да се заяждаш!

Не, не си карал RS4 и никога няма да караш! Ти си турист който мечтае, но няма възможности!

Не, няма 20 годишна барака която да ми бие Audi-то! Няма и да има! Гледаш филмчета, но не гледай детаилите на филмите! Като например че на километража им пише "60" а го дава че лети...

Тез алфи и ланчии не бяха ли собственост на Fiat? А Fiat не беше ли собственик на Ferrari. Къде тръгна ги сравняваш тогава? Все 1 ми сравняваш Bugatti и VW :lol:

Искам те тих! Казах ти, когато дойдеш с такава барака която е на 20 години и бие моето Audi, то става твое! Аз не живея в България, и нямам намерения да плащам транспортни разходи, да губа време и пари само за да ми насереш някъде! Като(ако!) имаш път към Северна Америка ми ела на гости! Ще те видиме колко струваш!

20 годишни бараки не трябва да са на пътя! Изгнили боклуци дето спирачките им не работят! Трябва да си най-големия идиот ако си мислиш че некъв дето има 20 годишен боклук ще си купи гуми дето са $300 всяка, така че да бъде стабилен на пътя. Даже и 10 годишна кола няма какво да прави на пътя!

Това че некви си боклуци са били идоли когато баща ти е бил на твоята възраст не означава че те са такива в момента! За 20 години автомобилната индустрия толкова много дръпна че не можеш да правиш каквито и да е сравнения в колите преди 20 години и сега. Различни планети са!

Rorschach
04-13-2011, 06:12
На този славчо имам проблем да му разбера поста, който е насочен срещу мен. :(


По темата аз такова Ауди не съм карал, ама като гледам май съм единственият в този форум, който не е... :lol:

А за разликите между нова кола от премиум марка и двадесетгодишна от по-нисък клас е... просто смешно, че трябва да си говорим изобщо.

machoka
04-13-2011, 09:27
Nakadah

нещо много си се объркал по повод 'възрастта' на колата..

я ми сравни чисто ново Рено Клио Symbol, ситроен Ц4, сузуки суифт и всички кенефи - тука струва около 18хиляди лв и сравни един VW Phaeton или BMW 7ца от 2004 (ужас, ще стане на 10 години след кратко време), който на старо струва пак толкова. Да видим сега - кое не спира повече, кое ще се разпадне след 3 години, и кое ще надживее много много нови бараки?

Напротив - всички чисто нови, нискобюджетни коли по 10 - 15хиляди трябва да се ЗАЛИЧАТ от пазара, защото нито са стабилни, нито предпазват добре пасажерите, нито са качествена сглобка - започват да скърцат след година-две, нещо по компютъра все не е наред, цялата им ходова част е от масло и се чупи на всяка дупка и т.н.

Освен това - къде загърбихме РЕТРО колите или някои класики.. Ти на Кадилак, че е по-близка марка до теб, новите масовки ли предпочиташ, които ще ги сбъркаш със Шкода ако не е емблемата или някой стар модел ще предпочтеш? Ами Линкълн, ами Ролс Ройс?

Така, със 100 бинки всеки може да си купи RS4, въпроса е съпоставено със средните заплати в БЪЛГАРИЯ (натъртвам силно региона), хораата едвам събират по няколко хиляди лева и си купуват автомобили да им вършат работа, и като им се счупи нещо, да могат да си позволят да го заменят, а не да са с 4 турбини и и 800 коня.

Slawi92
04-13-2011, 09:55
machoka - Няма смисъл да спориш с хора който са тъпи и упорити ...

Nakadah - С теб спорът го приключвам защото виждам, че си тъп и упорит ...
Нито ме знаеш, нито ме познаваш за да казваш дали съм карал дадена кола или не ...
Просто виждам, че избиваш комплекси с тая RS4 и благодарение на това неможеш да паднеш по гръб и да си признаеш, че може някоя таратайка да и гледаш стоповете ... И не ми обяснявай за филми, как какво и защо, има си акъл и одавна съм разбрал някой неща и със сигурност не се уча от тях 8)
Хаха а Мачока е много прав. Любимата ми кола Алфа 155 която е 94 си пълни километража който е от 240км/ч, а служебната ми Шкода 4 месеца след като я купиха неможе да мръдне повече от 150, или пък WV transporter който на втория ден му се пръсна един от маркучите на турбото и на 40хил. пръсна мотора ... хахаах или пък БМВ e94 което след 3 месеца каране му гръмна компютъра ... Страшни са новите коли!!!

Това беше от мен, карайте си RS4 и си избивайте комплексите, аз предпочитам старите легенди!

Айде със здраве!

Rorschach
04-13-2011, 12:09
Вие, да не сте някакви мутри и да ви слагат бомби, че всичко гърми?

:lol:



Мачок,

аре стига сме купували БМВ 7-ца или Фаетони на старо, а?
Там вече е смешна работата, като сега в събота изпреварих един автовоз с 5 Панамер-и, явно са за гъзари, ама втора ръка.

И да, вместо това БМВ или Фаетона, бих си взел една нова Тойота... ;)

dimitar_ak
04-13-2011, 13:28
Спорът старо срещу ново е напълно безсмислен. Какво предпочитате? 18 годишно неизвестно гадже или 40 годишната претрупана със слава Клаудия Шифър? Да и аз въздишам по старата слава на Фиат, Ланча, Алфа Ромео, но това са отдавна минали времена. Тези коли са правени за 80-90-те години на миналия век и завинаги си остават там. Сега са просто едни старци далеч от разбиранията за съвременен автомобил.

machoka
04-13-2011, 14:48
И да, вместо това БМВ или Фаетона, бих си взел една нова Тойота...

?!?! Аргументирай се.. ше си вземеш ярис чисто нов, на цената на фаетон?

и не, не съм съгласен да спрем да купуваме фаетони и новите седмици :shock: :lol:

И стига с това 'старци'... поддържаната кола няма възраст! Айде да видим един мустанг от времето на дядо ми дали няма да направи RS-а сам да си говори 8)

VaMpiRKaTaaa
04-13-2011, 15:20
поддържаната кола няма възраст! 8)

^Надали би карал:волга,москве,лада или трабант,колкото и поддържани да са те,до колкото това е възможно с тия бракми разбира се.
Да се върнем на темата,от BMW и folcvagen TAUREG за мен по готини и качествени няма.

Rorschach
04-13-2011, 15:23
Явно много евтинко вървят тези фаетони, защото около 2004-а година се движат между 25к и 30к тези автомобили, а за тези пари си купувам Аурис или Корола с по-нисък пакет на екстри.

Ако не гледаме най-изпърдяните и разтракани Фаетони (т.е. най-евтините), то тогава започваме да мятаме поглед и към Авенсис. С малката разлика, че си купуваш чисто нов автомобил, а не такъв, който някой джигит вече му е взел живота.


Втората гледна точка е типичното изхвърляне - хората, които се напъват да карат коли, чиито статус и клас надхвърлят далеч техните възможности. Бавареца е скъп за поддръжка (колко го беше смятал ти? Средно 800 на месец?) и съм се наслушал на истории на двама приятели монтьори как хора с бая "скъпи" возила, ходят и се чудят как да закърпят положението, защото оригиналните части не са им хич по джоба. :lol:

machoka
04-13-2011, 15:52
А, това за изхвърлянето съм съвсем съгласен. То за това BMW стана нарицателно в България. Ако се погледне - в Германия тази марка е карана само от високо в обществото хора, а тука всеки циганин се качил на бмв в критично състояние и жули по завоите.. и за това тази превъзходна марка САМО у нас има толкова черно име.

ИНаче да .. средно 800лв на месец трябва да си готов да дадеш за бмв-то си, ако искаш да бъде в перфектна техническа изрядност, да го обслужваш само с най-качествените чарколяци и консумативи и да го караш без да те е страх на цъкнеш климатика или да го вкараш в червено хАХхХА

А иначе съм сигурен, че хората които карат фаетони в Германия никак не са джигити и не им взимат душиците, а да се качиш на такава кола от 2004 и на нов авенсис, извинявай, ама база за сравнение няма - с тая разлика да можеш да си позволиш да караш премиерската лимузина, щото не всичко опира до покупката - нещата почват от там нататък.

BurnX86
04-13-2011, 16:05
Не е много удоволствие в тия задръствания и с тия малоумни шофери около теб.Така че по скоро е необходимост.Не робувам на колата ,защото тя е купчина метал ,който трябва да ме превозва от точка А до точка Б с най-малко възможно средства.Не мога да разбера как някой хора тунинговат и наливат пари в една проста машина...но това е друга тема де.Предполагам за хората ,които се грижат за колите си повече от колкото за гаджетата си -карането е удоволствие.

Rorschach
04-13-2011, 16:23
А, това за изхвърлянето съм съвсем съгласен. То за това BMW стана нарицателно в България. Ако се погледне - в Германия тази марка е карана само от високо в обществото хора, а тука всеки циганин се качил на бмв в критично състояние и жули по завоите.. и за това тази превъзходна марка САМО у нас има толкова черно име.

ИНаче да .. средно 800лв на месец трябва да си готов да дадеш за бмв-то си, ако искаш да бъде в перфектна техническа изрядност, да го обслужваш само с най-качествените чарколяци и консумативи и да го караш без да те е страх на цъкнеш климатика или да го вкараш в червено хАХхХА

А иначе съм сигурен, че хората които карат фаетони в Германия никак не са джигити и не им взимат душиците, а да се качиш на такава кола от 2004 и на нов авенсис, извинявай, ама база за сравнение няма - с тая разлика да можеш да си позволиш да караш премиерската лимузина, щото не всичко опира до покупката - нещата почват от там нататък.

Тръпката на премиерската лимузина е да те возят на задната седалка, а не нещо друго.


И да, Авенсиса би ми се вързал по-добре на паркинга пред блока, няма дори и да говоря за застраховките, подръжката, разходите за гориво И самият факт, че все пак имаш чисто нова кола и всичко си зависи от теб.


А Фаетона може да е бил служебен - тогава ще има мощно джигити, джигитайци и най-обикновени киликанзери, които са й е'бали майката на тази кола, а после разбирачи като славето как им гръмнали двигатели, анусите и т.н.

Винаги бих предпочел да си купя нова кола от по-нисък клас от такава втора употреба, но по-висок клас. :)

Nakadah
04-13-2011, 16:41
Nakadah

нещо много си се объркал по повод 'възрастта' на колата..

я ми сравни чисто ново Рено Клио Symbol, ситроен Ц4, сузуки суифт и всички кенефи - тука струва около 18хиляди лв и сравни един VW Phaeton или BMW 7ца от 2004 (ужас, ще стане на 10 години след кратко време), който на старо струва пак толкова. Да видим сега - кое не спира повече, кое ще се разпадне след 3 години, и кое ще надживее много много нови бараки?

Напротив - всички чисто нови, нискобюджетни коли по 10 - 15хиляди трябва да се ЗАЛИЧАТ от пазара, защото нито са стабилни, нито предпазват добре пасажерите, нито са качествена сглобка - започват да скърцат след година-две, нещо по компютъра все не е наред, цялата им ходова част е от масло и се чупи на всяка дупка и т.н.

Освен това - къде загърбихме РЕТРО колите или някои класики.. Ти на Кадилак, че е по-близка марка до теб, новите масовки ли предпочиташ, които ще ги сбъркаш със Шкода ако не е емблемата или някой стар модел ще предпочтеш? Ами Линкълн, ами Ролс Ройс?

Така, със 100 бинки всеки може да си купи RS4, въпроса е съпоставено със средните заплати в БЪЛГАРИЯ (натъртвам силно региона), хораата едвам събират по няколко хиляди лева и си купуват автомобили да им вършат работа, и като им се счупи нещо, да могат да си позволят да го заменят, а не да са с 4 турбини и и 800 коня.


Ххахаха! А аз мислех да приключвам темата с моя пост по-нагоре :lol: :lol:

Тези евтини коли не мога да ги сравнявам тъй като нямам опит с тях. Но 1 ще ти кажа! Нямал съм BMW което да не е било като светофар вътре... Изгасваш му всичко, и след няколко хил километра пак се появават лампичките. Никога, ама никога не бих извадил от собствения си джоб пари и да си купя BMW на Market Price.

VW, Phaeton не съм имал, ма знам какво става с моя Passat CC. Той е по-дборе от BMW, ма колко трески за пилене има, само аз си знам :lol:

Бил съм в 10 годишно BMW, и не благодаря! Предпочитам нова Fiesta или Mazda 2. Най-добрата кола тука за обиквенон човек е Mazda 3. Просто тази кола е евтина, добре направена и икономична. Аз имам MazdaSpeed 3 Gen 1, в Европа се води Mazda 3 MPS и лоша дума за нея не мога да кажа!!!

Тез 7-мици се изкарват по веднъж/2 пъти в годината. Не въртят много километри, за това и няма толкова много хора дето да пискат от нея. Или другия случей се взима на Lease и след 2 години се връща на дълъра. Няма никога да чуеш че кола която ти струва $100 000 се е строшила на пътя, нали? Ще изглеждаш като идиот че си си похабил парите. Така че тея сравнения малко... Много може да спориме по тая тема, просто мене не ми се пише толкова :lol: :lol:

Не казвам че ниско бюджетните коли са качествени! Казвам че са по-качествени от тез стари бараки! Аз ако нямах пари, и исках да си взема кола която да ме вози, щях да си купа чисто нова малка евтина кола, от колкото 6-7+ годишна! Така де, единствената чисто нова кола която купих е Audi-то и не бих повторил в скоро време :lol:

Ретро колите и класиките, се изкарват веднъж в цялата година, и те се теглят от някой F-350. Тез коли ги няма на пътя! В/у тези коли толкова труд и пари е хвърлено, че не можеме дори да ги слагаме в нашия разговор! Аз не съм човек който харесва класиките, но никога не бих казал лоша дума.

Слави, иска ми сравни Audi-то с коли като Toyota Supra, Nissan Skyline и ецт. Е па те са си боклуци! Нема кво да си говориме! Отиваш в Япония и за $2000 е пристигнала тука. Японците са ги забранили да се движат по пътищата. Сигурно си има причина!? Виждал съм ги такива много. Ей чакай да допълня, идиоти дето карат с обратен волан НЕ ТРЯБВА ДА СА НА ПЪТЯ!

В България си купували кола по джоба :razz: :razz: Ти направо ме взе за бита слива... Като чели не съм си идвал в България, и като чели нямам познати/роднини там. Всеки втори кретен теглеше кредит на времето че да отиде в Германия и да вземе S-Class, 7-Series, A8/S8 и тн. Тези коли ги гледам как седят пред блоковете. В България еснафщината е пълна! Това че в момента никой нема 5 стинки(Не че преди са имали) не означава че тези коли не бяха накупени. през 2006 като караш по околовръстното между Shell Бояна и отбивката за драгалевци имаше 3 автокъщи със такива коли. В България има повече лъскави/скъпи коли от колкото в която и да е друга държава!

Винаги са ми били смешни хората дето си купуват скъпа кола и живеят в Блок! И винаги ще са ми! Много е важно как изглеждат навънка. Ма живеят в кочина....

100% съм пропуснал нещо, и 100% ще ми намериш косура, така че очакваме другия ти пост :lol:

Едит: Слави показа за пореден път колко е прост, след като не знае защо не трябва да караш бързо/юркаш чисто нова кола! Въобще не знае че трябва да се разработи.

Едит2: Вампиркееее, Турег Ген 1 въобще не бих го карал! Даже не бих го купил! Той е има в България, защото си спомням последно като бях в България как всеки с дебел врат седеше в 1 такова. Но всъщност не е нищо особено! За цената си е боклук!

Едит3: Мачок, с този мустанг за Драг няма да споря. Но ако отидеме на някоя писта на първия завой те няма....

Айде калпазани, аз отивам изнасям презентации. :lol: Уручасвайте ме колкото си искате :lol:

Се върна късно за да поспориме отново :lol:

vankata5555555
04-15-2011, 19:54
Ако караш хубава кола,ще е удоволствие ако караш гадна кола естествено,че няма да е удоволствие.Хората са казали-В света има 2 марки коли...Nakadah да продължи ако обича.

Kinghood
04-15-2011, 22:16
Имам удоволствието да се глезя с едно BMW имайки се в предвид, че съм само на 19г. Истински фен на марката съм и изпитвам огромен респект към този автомобил. Шофирането за мен е начин на живот. Обичам високите скорости, не мога да издържа да карам бавно и да се влача... Просто, когато вляза в колата паля мотора, музиката на макс и се оставям на великолепните 345 конски сили да дърпат... е после бъркам дълбоко в джоба, но удоволствието да караш BMW ... не може да бъде описано с думи. :grin:

Rorschach
04-15-2011, 23:41
^ удоволствието да се влача пред някой такъв с 5 км/ч и да не може да ме изпревари катила - безценно. За всичко друго си имам Мастъркард 8)

GregoryHouse
04-16-2011, 09:02
За какво спорите да ви се чуди човек... Приличате на баща ми, който не може да слезе от джипа даже и като ходи до магазина на 200м...

Аз използвам колата само, ако трябва да си свърша работа с нея или трябва да отида някъде надалеч... Тва да седнеш и да връткаш кръгчета, ей така са кефа...

Иначе по въпроса Nakadah е доста прав. Преди време и аз нещо бях хвърлил окото по BMW-тата ама след няколко fail-a на познати се отказах яко от тази марка.

Kinghood
04-16-2011, 10:04
Какви fail-a ? "Неудобството" наречено "шпер диференциал"? :o Да, но именно тази придобивка те кара взеки път като видиш завой, да натискаш лекичко педала на газта. Никой не е казъл, че да караш този автомобил е евтино! Но както казват от BMW: "Вие не направихте компромис, когато го избрахте". :grin:

GregoryHouse
04-16-2011, 10:13
Основен ремонт на двигатели, смяна на скоростни кутии и т.н. Все не особено весели неща...

mlakniwe2
04-16-2011, 10:18
Щях да карам с удоволствие, ако имахме хубави пътища и бензина не беше с космически цени :-o

Rorschach
04-17-2011, 13:10
Абе, в работата служебните ни коли са БМВ-та (корпоративен партньор) и нямат никакви такива проблеми, но се подържат качествено и се взимат нови.

Честно да ви кажа - това човек да си купи БМВ на 15 години и да е трети собственик, не е най-показателното нещо.

Kinghood
04-17-2011, 22:33
Айде ще споделя една много интересна информация! Историята е следната - BMW 318i 99г. Е46. Км - 400 000. Спортно окачване и шпер. Поддръжка - само в Дарукар. Да, имаше едно ново съединителче, тук там нещо друго, горе долу влезе ли в Дарукар по-евтино от хилядарка не пада. Но външния вид на колата ме предизвиква до такава степен, че съм я оставил и може би ще и присъдя едно ново сърце към 3.0 кубика. От Дарукар ми казаха, че удоволствието почва от 10 хиляди. И честно казано мисля, че ще се навия. Да имам и 335i, но някак не е същото. Хулигана на аутобана :grin:

Progressive
04-21-2011, 06:44
Щях да карам с удоволствие, ако имахме хубави пътища и бензина не беше с космически цени :-o

и аз съм на това мнение ;) :( :( :( :razz:

Orient
04-21-2011, 15:16
Карам с удоволствие но извънградско и по възможност през седмицата.
В София по-скоро е задължение,особено в пиковите часове си е отговорност и на един току що взел книжка новобранец може и нервна криза да му докара,без майтап.Била съм в това положение и слизах трепереща,не от страх а от яд :-x .Сега вече свикнах,все пак от три години се подвизавам по пътищата,не ми правят впечатление идиотиите на които хората са готови за да минат две коли напред.

ritobis
04-22-2011, 14:34
Nakadah

нещо много си се объркал по повод 'възрастта' на колата..

я ми сравни чисто ново Рено Клио Symbol, ситроен Ц4, сузуки суифт и всички кенефи - тука струва около 18хиляди лв и сравни един VW Phaeton или BMW 7ца от 2004 (ужас, ще стане на 10 години след кратко време), който на старо струва пак толкова. Да видим сега - кое не спира повече, кое ще се разпадне след 3 години, и кое ще надживее много много нови бараки?

Напротив - всички чисто нови, нискобюджетни коли по 10 - 15хиляди трябва да се ЗАЛИЧАТ от пазара, защото нито са стабилни, нито предпазват добре пасажерите, нито са качествена сглобка - започват да скърцат след година-две, нещо по компютъра все не е наред, цялата им ходова част е от масло и се чупи на всяка дупка и т.н.

Освен това - къде загърбихме РЕТРО колите или някои класики.. Ти на Кадилак, че е по-близка марка до теб, новите масовки ли предпочиташ, които ще ги сбъркаш със Шкода ако не е емблемата или някой стар модел ще предпочтеш? Ами Линкълн, ами Ролс Ройс?

Така, със 100 бинки всеки може да си купи RS4, въпроса е съпоставено със средните заплати в БЪЛГАРИЯ (натъртвам силно региона), хораата едвам събират по няколко хиляди лева и си купуват автомобили да им вършат работа, и като им се счупи нещо, да могат да си позволят да го заменят, а не да са с 4 турбини и и 800 коня.


Ххахаха! А аз мислех да приключвам темата с моя пост по-нагоре :lol: :lol:

Тези евтини коли не мога да ги сравнявам тъй като нямам опит с тях. Но 1 ще ти кажа! Нямал съм BMW което да не е било като светофар вътре... Изгасваш му всичко, и след няколко хил километра пак се появават лампичките. Никога, ама никога не бих извадил от собствения си джоб пари и да си купя BMW на Market Price.

VW, Phaeton не съм имал, ма знам какво става с моя Passat CC. Той е по-дборе от BMW, ма колко трески за пилене има, само аз си знам :lol:

Бил съм в 10 годишно BMW, и не благодаря! Предпочитам нова Fiesta или Mazda 2. Най-добрата кола тука за обиквенон човек е Mazda 3. Просто тази кола е евтина, добре направена и икономична. Аз имам MazdaSpeed 3 Gen 1, в Европа се води Mazda 3 MPS и лоша дума за нея не мога да кажа!!!

Тез 7-мици се изкарват по веднъж/2 пъти в годината. Не въртят много километри, за това и няма толкова много хора дето да пискат от нея. Или другия случей се взима на Lease и след 2 години се връща на дълъра. Няма никога да чуеш че кола която ти струва $100 000 се е строшила на пътя, нали? Ще изглеждаш като идиот че си си похабил парите. Така че тея сравнения малко... Много може да спориме по тая тема, просто мене не ми се пише толкова :lol: :lol:

Не казвам че ниско бюджетните коли са качествени! Казвам че са по-качествени от тез стари бараки! Аз ако нямах пари, и исках да си взема кола която да ме вози, щях да си купа чисто нова малка евтина кола, от колкото 6-7+ годишна! Така де, единствената чисто нова кола която купих е Audi-то и не бих повторил в скоро време :lol:

Ретро колите и класиките, се изкарват веднъж в цялата година, и те се теглят от някой F-350. Тез коли ги няма на пътя! В/у тези коли толкова труд и пари е хвърлено, че не можеме дори да ги слагаме в нашия разговор! Аз не съм човек който харесва класиките, но никога не бих казал лоша дума.

Слави, иска ми сравни Audi-то с коли като Toyota Supra, Nissan Skyline и ецт. Е па те са си боклуци! Нема кво да си говориме! Отиваш в Япония и за $2000 е пристигнала тука. Японците са ги забранили да се движат по пътищата. Сигурно си има причина!? Виждал съм ги такива много. Ей чакай да допълня, идиоти дето карат с обратен волан НЕ ТРЯБВА ДА СА НА ПЪТЯ!

В България си купували кола по джоба :razz: :razz: Ти направо ме взе за бита слива... Като чели не съм си идвал в България, и като чели нямам познати/роднини там. Всеки втори кретен теглеше кредит на времето че да отиде в Германия и да вземе S-Class, 7-Series, A8/S8 и тн. Тези коли ги гледам как седят пред блоковете. В България еснафщината е пълна! Това че в момента никой нема 5 стинки(Не че преди са имали) не означава че тези коли не бяха накупени. през 2006 като караш по околовръстното между Shell Бояна и отбивката за драгалевци имаше 3 автокъщи със такива коли. В България има повече лъскави/скъпи коли от колкото в която и да е друга държава!

Винаги са ми били смешни хората дето си купуват скъпа кола и живеят в Блок! И винаги ще са ми! Много е важно как изглеждат навънка. Ма живеят в кочина....

100% съм пропуснал нещо, и 100% ще ми намериш косура, така че очакваме другия ти пост :lol:

Едит: Слави показа за пореден път колко е прост, след като не знае защо не трябва да караш бързо/юркаш чисто нова кола! Въобще не знае че трябва да се разработи.

Едит2: Вампиркееее, Турег Ген 1 въобще не бих го карал! Даже не бих го купил! Той е има в България, защото си спомням последно като бях в България как всеки с дебел врат седеше в 1 такова. Но всъщност не е нищо особено! За цената си е боклук!

Едит3: Мачок, с този мустанг за Драг няма да споря. Но ако отидеме на някоя писта на първия завой те няма....

Айде калпазани, аз отивам изнасям презентации. :lol: Уручасвайте ме колкото си искате :lol:

Се върна късно за да поспориме отново :lol:Ама и аз като ви слушам....Щото някой ша даде 60 - 70 хиляди за лимузина като ВФ фаетон и ше го кара 2пъти в годината.Чуваш ли са кви ги дрънкаш?Тея коли са купуват от бизнесмени предимно, защото работата им е свързана с много пътуване и тези коли предлагат нужния комфорт.Самият факт че е дал толкова пари пари за кола, значи че сиг. има пари за още 3 такива.това не са бюджетни коли

Nakadah
04-22-2011, 17:08
За кво подяволите трябва да палите спора от ново и от ново и от ново? И то все некви с на по 20-30 поста опитващи се да изпъкнат....

Не, няма да ти отговора! Сега се разкарай!