PDA

View Full Version : Израелска атака срещу хуманитарен конвой



Canis_Dirus
05-31-2010, 11:37
Някой да изрази някаква позиция по въпроса? Е така да поговори за истинските патрончета, а не за тези с водка Флирт.

autista88
05-31-2010, 12:00
Израел трябва се напада само и единствено с ядрени глави. 8)

amk933
05-31-2010, 13:45
Не прибързвайте много с крайните оценки...позицията на Израел е, че се е отбранявала и, ако е така, не е за обвиняване. Позицията на Газа е, че е жертва на израелска агресия. Нека мине време, разследвания, етц. да видим какво ще излезе. Всички са твърде афектирани все още. Аз съм склонен да вярвам на Израел, но, ако са виновни, да си носят последствията. :)

Canis_Dirus
05-31-2010, 13:56
Не прибързвайте много с крайните оценки...позицията на Израел е, че се е отбранявала и, ако е така, не е за обвиняване. Позицията на Газа е, че е жертва на израелска агресия. Нека мине време, разследвания, етц. да видим какво ще излезе. Всички са твърде афектирани все още. Аз съм склонен да вярвам на Израел, но, ако са виновни, да си носят последствията. :)

Да де. Отбранявали са се с бойни хеликоптери и военни кораби срещу цивилни въоръжени с ножове. Как ще се отбраняват, като те са стъпили непоканени в международни води върху кораби на чужда държава?

Те и пиратите така се отбраняват.

amk933
05-31-2010, 14:02
^И като са били военни и са нямали ножове,а друго оръжие, да се оставят да ги заколят ли?

Raybeez, това, че системата в БГ не работи като хората, не значи, че и в Израел трябва да е така. Не ме разбирай погрешно...не е редно, когато военни или полицейски части са нападнати (като случая с бракониерите), ако има убити престъпници, после органите на реда да носят последствията. В този ред на мисли, ако израелските военни са били нападнати с огън, брадви и не знам още какво пишеше в CNN, много правилно са си отвърнали на удара. Ако, обаче, те са агресора, да си носят последствията. Не съм бил там не мога да кажа кой е виновен. Представи си, че израелските части наистина са били нападнати. Да чакат да ги помелят ли? :? :)

term0t0
05-31-2010, 14:24
Значи корабът с хуманитарни помощи е бил помолен на два пъти да напусне териториалните води.Няма значение дали е агресор,явно е засягал нечии интереси.Като знаят,че израелците са извън нормалното защо се бутат между шамарите ?!

Canis_Dirus
05-31-2010, 14:50
^И като са били военни и са нямали ножове,а друго оръжие, да се оставят да ги заколят ли?


Да не нарушават суверенитета на друга държава. Нали знаеш, че в международни води корабът се води суверенна територия на държавата под чийто флаг плава. Няма как да напднеш човек с нож, ако не сте на един и същи кораб, а определено действието не се е развивало на израелски военен кораб.
Войниците нахлуват на кораба без покана. Самозащитата правилна ли е в случая?


Утре ако нахлуя у вас и те застрелям когато ти се опитваш да се защитиш какво правим?

shadow4e
05-31-2010, 14:57
Информация все още е доста противоречива. Но, ако е както е представена на повечето места - в неутрални води и палестинские активисти са били само с брадви и други подръчни средства, то определено това е акт на агресия, който не трябва да бъде подминаван и този път.
На някои места пише, че е станало в териториални води и че палестинските активисти са нападнали първи с огнестрено оръжие, но е предадено като "еди кой си каза, че е станало така", което за мен е несериозно. Кято цяло звучат като нарочно подхвърлени думи с цел оправдаване на случилото се, а не като достоверна информация.

amk933
05-31-2010, 15:38
Говорите с много сигурност, а аз още не мога да вържа различните версии:

Canis_Dirus,
Откъде знаеш, че корабът е бил в международни води?
Израел твърди, че този "хуманитарен" кораб е имал палестински екстремисти на борда и, че са намерени оръжия, различни от брадви. Ако е истина? Ако наистина са открили огън по израелски кораб в израелски води, кое пречи да ги нападнат?

Просто навсякъде пише различно. Израел казва едно. Палестина друго.

Raybeez, не бъди толкова категоричен, защото още не се знае кое е източникът на агресия. Представи си, че наистина този път е Палестина и, че това наистина са били екстремисти? Не, защото Израел казва така, а, защото е било така. Какво му е агресорското на Израел в случая?

Не ме разбирайте погрешно. Не защитавам Израел. Просто не мога да кажа, че те са виновни, при положение, че никой още в нищо не е сигурен. Ще мине време, ще стане ясно...тогава ще наказваме тоя и оня.

Canis_Dirus
05-31-2010, 16:01
Защото териториалните води са само на 12 морски мили от брега. към тях идват още 12 мили, където бреговата охрана има повече правомощия, а конвоя по никакъв начин не е нарушавал икономичекста зона.
Ако са открили огън, защо не са стреляли и по спускащите се от хеликоптер командоси? С какво са открили огън? С пистолет по кораб ли са стреляли?

Израел казва едно. Всички други казват друго. А всеки, който не одобрява израелската политика е екстремист!
Израел дори си е позволил да заглуши всички радио-сигнали в района, което е абсолютно недопустимо спрямо невоенни кораби.

А представи си, че този път мишката е изяла котката! Представи ли си го?
И аз така си представям, че хуманитарен конвой напада бойни кораби.

tuzaro
05-31-2010, 19:33
да полеем израел с бензин и да го запалим

tuzaro
05-31-2010, 19:47
Ще помоля всички да спазваме добрия тон и да даваме аргументирани и цивилизовани мнения, а и ще напомня, че от известно време в сила е закон за следене на интернет пространството в Република България... :)дали някой ден група командоси няма да нахлуят в някой от нашите домове?? Не се бях замислял досега.

amk933
05-31-2010, 19:57
И двамата говорите все едно сте били там и сте видяли какво е станало...Лесно е да се хвърлят обвинения без ясни факти. Израел може да е агресор в 90% от случаите с Газа, но това не означава, че този не е в останалите 10. Аз допускам, че на "хуманитарния" кораб пък наистина може да е имало и не толкова хуманни "миротворци". Това, че са дошли хеликоптери на мястото, още повече ме кара да мисля, че е имало нещо нередно, защото хиликоптерите не нападат току-така всеки "хуманитарен" кораб...израелците може да са евреи, но не забравяйте, че палестинците са араби.

И от какъв зор "хуманитарния" конвой се е опитал да пробие израелската блокада въпреки предупрежденията. Ако си толкова мирен и добър и срещу теб се изправи конвой от военни кораби и ти размаха пръст с какъв акъл ще се опиташ да минеш през него? Което ме кара да се съмнявам още повече в "хуманитарната" насоченост на кораба...Което пък от тук се връзва с твърденията на Израел, че са намерени оръжия на кораба, което значи, че вместо марля и зеле, като нищо е превозвал тротил и бомби за "мирни" цели...

Много го демонизирате тоя Израел. Може и да е виновен, ама и Палестина не е китка...100% е имало провокация. Дали израелските военни сили са действали справедливо ще стане ясно. Raybeez, твърде много шум се вдигна, за да си позволи някой да замазва факти. Лесно е да кажеш, че всичко ще е нагласено, но не прибързвай толкова много...

realantisocial
05-31-2010, 20:13
амк933 поздравявам те с хуманното, етично и най-вече демократично поведение на израелската държавност в продължение на дълги години.
Надявам се да имаш нерви и благоразположение да изгледаш това.
http://www.vbox7.com/play:eac6da3b

Canis_Dirus
06-01-2010, 21:58
Май единствения начин да се повиши интереса към събитието е да се направи филм. Продуцент - Джери Брукхаймър. В главните роли - Межан Фокс, Илайджа Ууд и Робърт Патисън.

Мегън Фокс е израелска тайна агентка, която е ситуирана в Турция. Тя попада на информация, че невъобразимо лошия ислямски-фундаменталистки терорист Ахмед бин Хазър, който е отговорен за поставяне на бомби в детски градини, родилни домове и тн. готви нападение над Израел, САЩ и Европа от ивицата Гaза. За целта под прикритието на хуманитарен конвой превозва до ивицата Гaза 15 тона обогатен плутонии, десетки тонове биологични оръжия, няколко тaнка, а единият or корабите всъщно е самолетоносач. На корабите е пълно с фанатици, всеки със жилетка от динамит и се предпазват с жив щит от децa отвлечени от домове за сираци в Русия. Тaйно конвоят е ескортиран от ядрена подводница.
Смелите командоси Илайджа Ууд и Робърт Патисън са съответно агент на МОСАД и американски морски пехотинец. Чрез съвместна акция те обезвреждат конвоя и превземат подводницата съвсем малко по-героично от филма u571.
В последствие американския пехотинец Патисън и агентката Фокс се влюбват. Борещият се за сърцето на Фокс Ууд е покъртен, но разбира, че Меган всъшност е негова първа братовчедка от драматично разделените им по време на Холокоста (снимки на концентрационни лагери с планини от трупове високи поне по 30 метра) родители. Ууд се влюбва и се жени за млада лейтенатка от американската моркса пехота. Звучи тържествена музика. Светът отново е спасен.
Спете спокойно, деца!

LadyDi
06-01-2010, 22:00
Дай роля и на Брус Уилис...

Canis_Dirus
06-01-2010, 22:08
Дай роля и на Брус Уилис...Той е твърде идеален, а ние правим филм базиран на действителни събития. Полу-документален един вид. Редно е главните герой да бъдат максимално реалистични!

Pwnmaster
06-02-2010, 10:24
Като се има на предвид историята на Израел, не се учудвам въобще. Пък и все пак конвоят е бил предупреден два пъти.

Canis_Dirus
06-02-2010, 17:25
Искам да изгледате тази реч на Джералд Кауфман
http://en.wikipedia.org/wiki/Gerald_Kaufman
Евреин, с корени в Полша. Моля заслепенията от еврейска фашистка пропаганда амк993 да си махне капаците и да прогледне. Или поне да се замисли над мисълта на Ницше "He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you."
И дали не се е превърнал в същото зомби, плод на пропаганда, каквито са и недолюбваните от него нео-нацисти.

http://www.youtube.com/watch?v=qMGuYjt6CP8



П.П. Благодаря на съфорумците за активното участие. Заповядайте на митинга - ще има кебапчета!

amk933
06-02-2010, 17:33
Не ти виждам видеото - само едно голямо разстояние между последния ти ред и предния. А и ми е много интересно как си направи извода, че съм заслепен от израелска фашистка пропаганда... :lol:

Canis_Dirus
06-02-2010, 17:36
http://www.youtube.com/watch?v=qMGuYjt6CP8

така

http://www.youtube.com/ watch?v= qMGuYjt6CP8

amk933
06-02-2010, 17:51
Знам го това видео...и? Нали се сещаш, че винаги ще има хора, които ще критикуват Израел, и такива, които ще го подкрепят? Този от 1-ите.

А и не виждам какво общо има с кризата от вчера...аз не твърдя, че Израел не е постигнала днешните си територии с агресия и, че е доста далеч от териториите през 1948 година. Не твърдя и, че това, което прави в Палестина е правилно, въпреки многократно размахания пръст от ООН да спре. В конкретния случай, 5 минути след като нещо са казали по новините, никой нищо не знае с точност, да хвърлиш вината ей така не е коректно според мен...въпрос на принципи. Аз имам навика да не обвинявам някого прибързано.

Едит: Просто имам приятели евреи. Те са ме защитавали в спорове. И аз тях винаги. Това не ме прави заслепен от евреите. Факт е, че в момента много хора ги обвиняват (особено в последните 3 дена), а самите евреи не са виновни.

jghgh
06-02-2010, 18:47
Ужас, в какъв свят живеем, какви зверства.

А като гледам коментарите във вбокс направо ми се плаче, пълна простотия се шири.
Не че трябва да намесвам Хитлер, но защо всеки който не подкрепя Израел веднага заема крайната позиция "Къде е новия Хитлер да ги оправи евреите", или пък "Нека утрепят палестиницте, щото са мюсюлмани"
Това е ненормалщина.

Не може ли просто веднъж завинаги всички да са обединени просто срещу злото,срещу актовете на нехуманност, независимо за какво се отнася?

Потресена съм от клипа на realantisocial, ама и от коментарите под него.

Wildchildd
06-02-2010, 18:54
Турците ако решат, колкото и да не ги харесвам, доста бързо ще РАЗМАЖАТ Израел военно, ако естествето ционистките им американски приятелки не се намесят.

TheRestorer
06-03-2010, 09:23
Принципно и аз имам анти-турско виждане, но колкото и турчолята не харесвам, толкова мразя и еврейската нация.Да се избият и да им дойде акъл в главата, но и аз мисля, че простите американци ще си натопят чушката, дето не им е работата