PDA

View Full Version : Потресаващо!!! :@



Fortkn0x
05-31-2010, 12:58
http://vbox7.com/play:8c29840a

Просто вижте за какво става въпрос и си дайте мнението,аз лично няма да пиша,защото не ми стигат силите...

DeAdLyDoSe
05-31-2010, 13:39
:shock: :shock: :(

Rounder
05-31-2010, 14:38
колкото по-лоши неща са се случвали и ще продължават да се случват....

changess
05-31-2010, 14:54
Въпросът е, че точно това лошо нещо не би се случило при една адекватна реакция на дежурните лекари.

ThroughStruggle
05-31-2010, 15:44
Медиите наистина преувеличават нещата доста често. И лекарите непрекъснато биват обвинявани за фаталния край на ситуации, които реално са били безизходици. Скърбящият човек търси някого, когото да обвини за загубата си, което е разбираемо.
Лошото е, че средностатистическият човек е невеж в повечето случаи. И думата тръгва от уста на уста, т.е. как докторът можел да направи еди-си-какво, и всичко щяло да бъде наред, но той не го сторил. Един казва на друг, той на трети, третият преувеличава, украсява и разпространява историята. :)

kalpazanka
05-31-2010, 16:18
Гледах го вечерта и бях потресена от размотаване, недомлъвки, безхаберие и отбиване на номер само със системи глюкоза. За да предупредят майката да не храни детето, са подозирали, че ще се наложи анестезия, което пък ме навежда на мисълта, че са подозирали за какво иде реч.

balon4eeeee
05-31-2010, 16:55
..... но всеки стои и гледа отстрани и се моли да не се случи на него .

ThroughStruggle
05-31-2010, 17:06
Raybeez, не говорех за конкретния случай. Само погледнах темата и началото на клипа, не съм го гледала целия. Просто очаквах типичните медийни драми - разбиращия поглед на Венета Райкова, плачещи майки и шумящи бумаги, показани пред камерата.

А и нямах предвид хората, подлагащи се на интервенции. По-скоро техните близки, които споделят изкривена информация с други свои близки, които пък от своя страна разказват на други. И накрая се получава безкрайна върволица от цъкащи хора, заклеймяващи всички лекари в България като некадърници и осакатяващи глупаци. Което не мога да приема, съжалявам.

ThroughStruggle
05-31-2010, 17:27
С това наблюдение съм съгласна.

cookie_master
05-31-2010, 17:49
ужас
тея лекари заслужават по един куршум в главата

jghgh
05-31-2010, 17:54
Заслужават съдебен процес. ВСИЧКИТЕ.


Боже, не мога да разбера каква ЖЕСТОКОСТ.. Какво БЕЗРАЗЛИЧИЕ.. Каква НЕМЪРЛИВОСТ. :ХХХ

Наистина не мога да слушам дори.. колкото по-нататък отива клипа, толкова повече ме боли да слушам. :shock:


Боже мой, какви УРОДИ! УРОДИ!

"Ми то остава да се молите" МАМКА ИМ ВЕ, ИЗВЕРГИ :shock: :shock: :shock: :shock:

Sisito941
05-31-2010, 19:15
Преди малко го гледах..направо съм потресена..как може да няма справедливост,бе?!? :( :( :( Направо и на мен ми се насълзиха очите,понеже се надявам един ден живот и здраве и аз да имам късмета да имам дете..ако се случи нещо такова(не дай си,Боже)..просто не знам.. :? Чудя се на майката как е събрала изобщо сили да отиде в предаването и да говори за случилото се.. :-o Няма справедливост в България и това си е..

http://www.facebook.com/group.php?gid=116614905029321 Който иска може да се присъедини,макар че с едно присъединяване в група в фейсбук нищо няма да се промени.. :o :o

Dopeass
05-31-2010, 19:18
Еми честно казано има ли някой, който да си сдържи сълзите, като погледне снимката на детето ... просто...нямам думи наистина..шок и потрес, горкото дете ...

CheAD
05-31-2010, 21:19
Отношението на лекарите към детето направо много ме учудва,много би ми било интересно ТЕ да са на детето на ситуацията и да ги сполети такава беда и да знаят,че няма да издържат и да не им помагат,да ги видим тогава ако оцелеят какво отношение ще имат към такива ситуации...Много са глупави тия ей.Как може да казваш "не хранете детето" когато то ИСКА ХРАНА-2 дни не са го хранили,пък после когато то иска и вода пак му дават малко-никакъв лекар не е това.А после "Остава ви само да се молите"-ами хайде да г ивидим тях как ще оцелеят без храна и вода,не са за псуване и за убиване не са,за нещо много по лошо са...

Vanish
06-01-2010, 02:40
Можеш да ползваш това: http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php
kalpazanka

kalpazanka
06-01-2010, 05:46
Как може да казваш "не хранете детето" когато то ИСКА ХРАНА-2 дни не са го хранили,пък после когато то иска и вода пак му дават малко-никакъв лекар не е това.А после "Остава ви само да се молите"-ами хайде да г ивидим тях как ще оцелеят без храна и вода,не са за псуване и за убиване не са,за нещо много по лошо са...
Айде и ти, да не си по-назад с останалите, да изразиш негативно мнение, макар и от него да лъха, че изобщо не вдяваш за какво става въпрос.

BlackWings
06-01-2010, 11:13
Лекарите наистина са хора като всички и е факт че и те правят грешки. Но грешка е нещо което се получава неволно , от моментна неправилна преценка , лекарят изписва например не най-подходящите лекарства , или назначава не най-доброто изследване. Но при всички положения се опитва да изпълни дълга си и да помогне на пациента. Конкретния случай не е такъв , това не е лекарска грешка а е престъпна небрежност , защото навременни действия каквито и да било изобщо не са били предприети. И да страх ме е да ходя в болницата. Знам , че има свестни лекари които си разбират от работата , знам че не всички са алчни и безхаберни търговци , сигурна съм в това , но пак ме е страх. Заради това , че не знам на какъв ще попадна, здравето ми се превръща в игра на лотария.

Drautran
06-01-2010, 16:03
Лекарите наистина са хора като всички..
Да, хора са. И хората са , егоисти, лицемери, безразлични и безхаберни типове. Не всички, но повечето. Най-жалкото е, че са заели жизненоважни позиции и затова ще гледаме ей такива неща. Твърде заети са да си уголемяват сланинките.
Кофти..

А тая от "Горещо" иам чувството, че преиграва.

Canis_Dirus
06-01-2010, 17:28
Да, хора са. И хората са , егоисти, лицемери, безразлични и безхаберни типове.

какъвто е и политическия елит, какъвто е и идела на поколението.
Същото може да се каже и за учителите примерно.

Но реално какво очаквате? Лекари и учители работят неблагодарна работа. Заплатите са им съизмерими с тези на автомонтьор. Успехите им се приемат за даденост. Когато доктора те излекува не получава нищо за благодарност - кутия бонбони. Ако сгреши е черен и некадърен.
Когато учителя си свърши работата не получава нищо - един букет на бала. А когато не успее - навикван е, че е провалил поколението.

Народа си залужава както управниците, така и идващите учители от новото поколение (които не им е стигнал бала за друга специалност), така и вече дефицитните лекари.
На оцелелите - честито!

Spider4eto
06-01-2010, 19:03
При положение, че Иван(например) си плаща всички здравни осигуровки, данъци и тн., защо лекарите/учителите трябва да си отмъщават на него, че не са добре платени? Той каква вина има, той ли им определя заплатите? И ако Иван е беден и не може да даде повече от една кутия бонбони, трябва ли да бъде оставен да умре?

Canis_Dirus
06-01-2010, 19:11
При положение, че Иван(например) си плаща всички здравни осигуровки, данъци и тн., защо лекарите/учителите трябва да си отмъщават на него, че не са добре платени? Той каква вина има, той ли им определя заплатите? И ако Иван е беден и не може да даде повече от една кутия бонбони, трябва ли да бъде оставен да умре?
А сега стана отмъщение, така ли?

Не ходи на доктор, за да не ти отмъсти. Всъщност ходи, докато можеш и все още има лекари в България.

jghgh
06-01-2010, 19:22
Канис, каквото и да говориш, тия лекари са си за разстрел ;) Конкретните.


BlackWings си го каза перфектно:


Лекарите наистина са хора като всички и е факт че и те правят грешки. Но грешка е нещо което се получава неволно, от моментна неправилна преценка... Но при всички положения се опитва да изпълни дълга си и да помогне на пациента.

Конкретния случай не е такъв, това не е лекарска грешка, а е престъпна небрежност, защото навременни действия каквито и да е било изобщо не са били предприети.

Spider4eto
06-01-2010, 19:44
Наистина каквото и да си говирм, тези лекари, въпреки ниските си заплати, са постъпили крайно недопустимо. Лекар, ориентирал се към тая професия само заради заплащането, за мен не е лекар. Може и да е наивно мислене, но хората не искат ли да станат лекари заради спасяването на човешки животи? Или вече и тази професия се поквари прекалено много?

Canis_Dirus
06-01-2010, 20:17
Наистина каквото и да си говирм, тези лекари, въпреки ниските си заплати, са постъпили крайно недопустимо. Лекар, ориентирал се към тая професия само заради заплащането, за мен не е лекар. Може и да е наивно мислене, но хората не искат ли да станат лекари заради спасяването на човешки животи? Или вече и тази професия се поквари прекалено много?

Ами да ти кажа лекарите не мислят за своето собствено здраве и живот, също както и банкерите не мислят за своите собствени пари.
И нормално ли е моето семейство, майка ми лекар, баща ми учител, да има по-ниски доходи от семейство шофьор на автобус и сладкарка?

После какво отношение очаквате от лекарите и учителите, при положение, че за всяка грешка ги горите на клада?

Spider4eto
06-01-2010, 20:18
Защо има добри лекари/учители и демотивирани такива? Не казвам, че е справедливо отношението на държавата към лекарите, но трябва ли хората да плащат в някои случаи дори с живота си ? Колкото и ниска да е заплатата на един лекар, с какво сърце той остава 2-годишно дете да умре? Как спи през ноща този човек/хора, след като поради негова/тяхна вина е загинало дете? С какви очи ще даде новите маратонки на детето си, купени с изнудвания от нуждаещи се пациенти?

Spider4eto
06-01-2010, 20:20
После какво отношение очаквате от лекарите и учителите, при положение, че за всяка грешка ги горите на клада?

Признай, че от лекарска грешка до лекарска грешка може да има огромна разлика. А в този случай, дори не се говори за лекарска грешка,объркано лекарство или диагноза, а за пълна незеинтересованост относно детето.

Canis_Dirus
06-01-2010, 20:27
Признай, че от лекарска грешка до лекарска грешка може да има огромна разлика. А в този случай, дори не се говори за лекарска грешка,объркано лекарство или диагноза, а за пълна незеинтересованост относно детето.

Тогава спрете да прехвърляте личностните качества на цялото съсловие. От отношението към лекарите в момента единствените губещи са пациентите. На младите можещи и кадърни специалисти им писва да ги малтретират от здравната каса, а пациентите да ги гледат все едно са последни отрепки и заминават в чужбина.
Остават тези, които не са достатъчно добри за да заминат, твърд стари са (колко лекари ще спрат да практикуват в близките 10 години няма да си се вярва), или са обвързани тук със семейство. АКо от последните намерите някой кадърен - късмет, ако не - лошо, лошо.

jghgh
06-01-2010, 20:27
^Смешен си, пичееееееее.


Със същото сърце и трепет, което предизвиква новината, че еди-къде-си са умрели не-знам-си колко хора за обикновения човек. Със същия трепет, когато виждаш как на някой пред теб му става лошо и го подминаваш, а не спираш да му помогнеш. Същия трепет, който виждаш как четирима човека смилат от бой един, за да го оберат и извръщащ поглед настрани.

От себе си ли съдиш и за другите?

Защото на човек, на който му стана лошо цяла спирка му се притече.
Fuck you на негативистите. Има добро и то съществува. Има и добри хора. Това, че вие го подминавате или го криете в душите си, си е ваш проблем. И теб ако не те докосва когато дават по Новините за поредния разчленен, убит, брутално изнасилен и пр. човек, то значи проблемът е в твоя телевизор, tough guy.

Spider4eto
06-01-2010, 20:27
Guttersnipe, наистина всичко си написал е много вярно и много тъжно.Но ще продължа да се надявам, че все още има лекари,обичащи работата си и даващи мило и драго, за да спасят човешкия живот.

jghgh
06-01-2010, 20:39
Успя да ме трогнеш, НО
това че на докторите им плащат малко какво касае мен? Имам предвид, аз ли съм виновна! :shock:


Да взема аз да изколя всички хора, защото срещам яростен отпор от невежи, гадни, посредствени и всякакви други хора, които нямат нищо общо с моята душа на поет ли? (примерно,лол.) Замисли се, въпросът вече става принципен.

И аз съм разочарована, че малко хора приличат на мен. Ей тъй, дразня се дори да си казвам мнението. "Не ми се пее" и нямам стимул да правя нещо градивно, като си гледам наборите, но до отмъщение ли трябва да опре въпроса, или до надежда за нов, по-добър ден и борба за налагане ?

Като са недоволни от работата си (лекарите), нека се борят за повишение, или нека я сменят.
Евала на моята лична, че си разбира от работата и не търгува със здравето ми, като ме подлага на риск за да спечели тя повече. (или знам ли я)
Евала и на учителката по БЕЛ, която дава всичко от себе си.
Евала на учителя по БЕЛна сестра ми, който им провеждаше безплатни пробни матури почивните дни. Отдадени хора.

В крайна сметка тия професии са призвание. Ние можем само да подкрепяме лекарите/учителите в стачките им за повишение на заплатата и т.н.

jghgh
06-01-2010, 20:56
Учителите винаги съм ги подкрепяла.
Докторите, признавам си, не. Имам си свои причини.

Но за да имат черно име (последните, не даскалите) значи са си го заслужили. Дали да не изпадна в подробности колко хора искат да стават лекари заради парите (8-)), или за отношението, което срещам от доста лекари? Небрежността, фактът, че се оплаквам от някоя болест и казвам симтоми, които може да са "уличаващи" за да открият болестта, а те ги пренебрегват или направо не слушат какво говоря? (както и в клипа..) Фактът, че само личната ме преглежда изцяло, а някои други само чуват за кво иде реч и с досада ми предписват нещо, за което после се чудя дали да го пия, щото човекът не ми е погледнал болното място, а с досада ме е "изслушал".
Говореше се затова във форума, неоспорим факт е. Дори Рей спомена за даването на пари под масата за по-малко небрежно отношение. Ама няма да го намесвам пряко,за да не излезе че му пъхам думи в устата.

При такова отношение народът няма да скочи да подкрепя медицинските лица.



И също, аз ли определям заплатите на лекарите или 'тия отгоре'?
Прословутата българска приказка, аз ако бях във властта, щях... но наистина нямаше шофьорите да взимат повече от докторите, ако от мен зависеше.

Canis_Dirus
06-01-2010, 21:36
На пишещите тук, които обясняват, как лекарите работели за славата и призванието, ще препоръчам да се запознаят с пирамидата на Маслоу.

Ще им препоръчам да работят и те известно време за признание и да ядат благодарности.
И защо точно лекарите и учителите да са професии по призвание? А архитектите? не могат ли така да ни направят по една къща от любов към рисуването. А автомонтьора да ми оправи колата, понеже много обича коли? А месаря да ми даде така 2 кила месо за по левче килото понеже си обича професията?

Spider4eto
06-01-2010, 21:47
Съгласна съм, че лекарите трябва да получават много по-висока заплата от сегашната, но на тези, които убиха Дани какво да им кажа? "Евалата, убихте едно дете, което можеше да бъде спасено, но нищо, ние вярваме във вас, подкрепяме ви, следващият път повече..."

Spider4eto
06-02-2010, 07:58
Добрем, кажи ми как АЗ ще мога да реша проблема?

Neutral
06-07-2010, 14:52
Ако разлгеждаш себе си като АЗ - нищо не можеш да направиш, ако обаче АЗ-а е част от будно и активно Гражданско общество - тогава нещата ще придобият смисъл. Ти можеш да говориш и споделяш идеи с околните на теб, които да правят същото - когато придобием начин на мислене, който съответва на някаква нормална позиция, то ГО ще може да подкрепи тези лекари/учители и т.н. в техните протести, а не просто да гледа отстрани и да цъка с език.

Активна позиция е това, което ТИ трябва да имаш, за да си част от някаква промяна. :)

!!!