PDA

View Full Version : Против или за расистите сте?



ExtremeLife
05-31-2010, 16:58
В тази тема искам да разбера дали има много хора, които да са расисти, защото аз срещам все по често.Плз пишете какво смятате, за или против сте?
Аз лично смятам, че е супер тъпо да съдиш хората по цветът на кожата и много се дразня на някой като каже примерно, че ромите трябва да измрът или турците....абе въобще, защото сред тези хора ще има поне 1 който ще струва.
Иии...сори за анкетата малки грешки
ако сте "за" гласувайте "да"
"против" = "не"

gandalfepi4
05-31-2010, 17:21
твърдо против. такива убеждения са необосновани и деструктивни

Esaiam
05-31-2010, 17:28
Разбира се, че е глупаво да мразиш някого само защото е с различен цвят на кожата и пр. Всички хора имат еднакви права и еднакви отговорности... поне така трябва да е. Добре, че ти не си такъв. Това е хубаво. Аз уважавам истински хората, които не робуват на предрасъдъци.

gandalfepi4
05-31-2010, 18:21
както и е глупаво да мислиш че някой заслужава да гори завинаги защото е с различна сексуалност... нали? :D

ExtremeLife
05-31-2010, 19:14
Радвам се, че мислите така...тва показва 4е още има останали осъзнати хора :) :D

gandalfepi4
05-31-2010, 19:22
ще ти се. имаше такава тема за педалите в "секс" раздела. 90% са нек'ви гадни хомофоби :(

YouDontKnowMe
05-31-2010, 20:44
Не дискриминирам хората заради тяхната раса, сексуална ориентация и пр. Просто азиатците не ми се виждат привлекателни.

gandalfepi4
05-31-2010, 20:57
щото си жена :D че мъжете им са грозни, грозни са... момичетата от друга страна :smt055

YouDontKnowMe
05-31-2010, 20:58
щото си жена :D че мъжете им са грозни, грозни са... момичетата от друга страна :smt055
Ооо, някои мацки са много секси, признавам. Ама мъжете не ги долюбвам.

Esaiam
05-31-2010, 21:12
както и е глупаво да мислиш че някой заслужава да гори завинаги защото е с различна сексуалност... нали? :D

Какво искаш да кажеш?

ZipFail
05-31-2010, 23:57
Расизмът е защитен механизъм. Само хора с нисък умствен капацитет мразят други просто заради цвета на кожата им, причините са съвсем други ;)

filmimilmi
06-01-2010, 02:18
Обществото никога няма да превъзмогне това явление. Причините за расизма не се вменяват от ранна детска възраст, така че категорично да се каже, че родителите расисти са виновни за това поколенията да не променят начина си на мислене. Човек просто е устроен така, че да защитава онези, с които си прилича. Както @ZipFile каза, това е нещо като инстинкт за самосъхранение на вида. Не става въпрос за омраза, а просто за междувидова конкуренция. Няма хора, които да не са расисти. Няма човек, който да не усеща, че някак му е заложено просто да гледа с друго око на различните от себе си. Толерантността е просто мъдър избор, но да си толерантен не означава, че не виждаш разликите.

filmimilmi
06-01-2010, 02:19
Обществото никога няма да превъзмогне това явление. Причините за расизма не се вменяват от ранна детска възраст, така че категорично да се каже, че родителите расисти са виновни за това поколенията да не променят начина си на мислене. Човек просто е устроен така, че да защитава онези, с които си прилича. Както @ZipFile каза, това е нещо като инстинкт за самосъхранение на вида. Не става въпрос за омраза, а просто за междувидова конкуренция. Няма хора, които да не са расисти. Няма човек, който да не усеща, че някак му е заложено просто да гледа с друго око на различните от себе си. Толерантността е просто мъдър избор, но да си толерантен не означава, че не виждаш разликите.

gandalfepi4
06-01-2010, 07:15
сори филми но не си 100% прав. всъщност ставаш расист или ако родителите ти преднамерено те правят точно такъв (и тогава ставаш много гнусен, виждал съм го) или ако просто нямаш досег с такива хора от ранна възраст и не си особено толерантен 8-)

ZipFail
06-01-2010, 11:12
Или пък когато си имал прекалено близък досег... :)

betterman
06-01-2010, 18:28
Аз съм против

GalaxyEater
06-01-2010, 18:48
Никой не трябва да умира, но не знам в какво вярваш, че да не мислиш че очевидно кръвосмесените, цветнокожи изроди, живеещи в кални къщички като от онзи епизод на междузвездни войни, не са подчовешка измет.
Никоя раса, народ или общество не е постигнало нещо велико, по начин при който всеки е допринесъл все с нещо, напротив - винаги има някоя омега-отрепка, която всява хаос или някой си там-никой, който просто се чуди как да оцелява. Малко са хората, които допринасят нещо съществено за развитието на човечеството, минимум в технологията, но историята ни учи, че това се е вършело само от бели хора, тук-там някой асимилиран азиатец или чернокож.
Днес обаче не ни интригуват толкова цвета на кожата или акцента, а проблема с имигрантите.
Кратко и ясно: Идва турчина в Германия, за да живее по-добре, работи - печели, кеф му е, благодарен е на държавата за всичко. Ражда се турчето и израства с идеята, че щом е от турски произход не дължи нищо на новата си родина и се получава - "на него да му е добре, на немеца да му е зле", където второто е задължително.

Така става с всички имигранти, но аз лично не се оставям да се водя от първичния инстинкт на страх и просто отбягвам общуване с тях - особено ако говорят на разбираем език.

gandalfepi4
06-01-2010, 19:06
^ :shock: ТОВА не го очаквах от тебе

GalaxyEater
06-01-2010, 19:36
^ :shock: ТОВА не го очаквах от тебе
Съжалявам, че не постигам очакванията ти.
Ако е утешение за теб, най-добрия ми приятел е мургав бисексуален.

ExtremeLife
06-01-2010, 20:01
"Няма хора, които да не са расисти. Няма човек, който да не усеща, че някак му е заложено просто да гледа с друго око на различните от себе си."

Виж не съм съгласна с това...ако човека е добър и отворен към живота ще го гледам с добро око независимо какъв е на цвят.(а и се кефа на негрите...мн ме радват) :) 8)

ExtremeLife
06-01-2010, 20:10
А до колкото твойто мнение за имигрантите ,GalaxyEater, си личи, че не си много в час с тея неща....смсл нищо лично ама аз познавам страшно много имигранти, които са 100 пъти по свестни от повечето хора в родината си...!
Например ние сме българи и много от нас не оценяват държавата си, доколкото един имигрант може да види много в нея и да му пука много повече отколкото на един българин!

Niakoitam
06-02-2010, 09:12
Твърдо съм против расизма. Под всякаква форма и всякакво проявление.

GalaxyEater
06-02-2010, 11:27
А до колкото твойто мнение за имигрантите ,GalaxyEater, си личи, че не си много в час с тея неща....смсл нищо лично ама аз познавам страшно много имигранти, които са 100 пъти по свестни от повечето хора в родината си...!
Например ние сме българи и много от нас не оценяват държавата си, доколкото един имигрант може да види много в нея и да му пука много повече отколкото на един българин!
Личният опит и частните случаи не са особено адекватни при обсъждане на тема от глобално естество.
Идеята ми е, че едно поколение може да е благодарно на новата си държава, но освен ако не е уседнало отдавна или не е пожънало голям успех в дадената държава, или няма дълга история на предишни поколения, то следващото покеление е по-вероятно да не зачита същата държава и да претендира, че мястото му не е тук, въпреки че не би се върнало в истинската си родина.

Например ние сме българи и много от нас не оценяват държавата си, доколкото един имигрант може да види много в нея и да му пука много повече отколкото на един българин!
Както казах,
идват англичаните в България, кеф им е, ражда се англичанчето, научава за безброй многото проблеми на България и изпитва носталгия по перфектната Великобритания, откъдето следва да се мъчи да се върне обратно, но понеже България ще го смачка от простотия, завинаги ще си остане в някоя забутана вила из балканите, дотогава вече англичанчето няма да има какво друго да прави, освен да псува.
Поуката е, че няма утопична страна и всеки, който си търси късмета в чужбина ще остане разочарован.

DevilWish
06-02-2010, 16:33
Мразя расисти.Всеки заслужава шанс и респект.Не можеш да кажеш, че цял народ е глупав съдейки по 1 човек ,който е сгрешил например ;) Или просто, защото не ти допада цвета на кожата им, начина им на обличане, религията и тн.

SmilezZz
06-02-2010, 16:37
Твърдо "ПРОТИВ" съм...
Някакси доста ми е тъпо - някой да мрази другия,било то заради цвета на кожата,било то за религията/расата..Всички сме хора и живеем в един свят..Всички сме равноправни..
Спирам с моите разсъждения,защото ще повторя предишните мнения

Да , да , да и пак да за расизма.Хах България е за тези , които спазват законите =)Значи по твоята логика България не е на нито един..Не знам дали го осъзнаваш или не..Но в България никой не спазва законите..Всеки прави това - каквото на него му харесва..Е,не отричам,че има хора,които спазват правилата - но това е "рядък случай."

BgHtH
06-02-2010, 19:28
Абсолютно против расизма в каквато и да е форма!
А GalaxyEater ме разсмя както си трябва.Твърдението че понеже прогреса е дело на бялата раса това я издига над останалите е адски късогледо.Друг е въпроса долколко този прогрес е полезен.Бялата раса е избила най-много хора - това по какъв начин я прави по-добра от другите?

ZipFail
06-02-2010, 21:11
Азиатците са избили най-много хора ;)


И да, това че целия свят дължи прогреса си на бялата раса на 70-80%(другите са за азиатците) ни прави доста по-важни и ценни някои други :)

GalaxyEater
06-03-2010, 11:39
Абсолютно против расизма в каквато и да е форма!
А GalaxyEater ме разсмя както си трябва.Твърдението че понеже прогреса е дело на бялата раса това я издига над останалите е адски късогледо.Друг е въпроса долколко този прогрес е полезен.Бялата раса е избила най-много хора - това по какъв начин я прави по-добра от другите?
Отличителна проява на разум и толерантност е от страна на белия човек да нарече собствения си прогрес "на човешката раса".
Естествено, напълно свободен си да се откажеш от целия този прогрес и да живееш като отшелник в балканите, за разлика от някои държави от третия свят, които не могат да си позволят тази свобода, но пък те винаги са живели без какъвто и да е бил прогрес.
Не могат да си я позволят, явно защото са расисти и не искат белия човек да им се меси в живота с всичките си знания, дори да помогне с нещо толкова честно за всички като демократично управление например, не.
Според мен, ние българите трябва да се гордеем, че сме приобщени към европейското общество като местни с държава на Балканите, с над хиляда години съществуване, а не запомнени от историята като татарски народ или просто монголоидни племена.
Също така трябва да уважаваме и южните славяни живеещи сред нас, които са преки потомци на скандинавските славяни.

Niakoitam
06-03-2010, 13:01
Азиатците са избили най-много хора ;)


И да, това че целия свят дължи прогреса си на бялата раса на 70-80%(другите са за азиатците) ни прави доста по-важни и ценни някои други :)


"НИ ПРАВИ"?!? Аз да пък да те попитам ти с каво и по какъв начин си спомогнал на прогреса та се слагаш и ти в кюпа заедно с цялата бяла раса. Това че дадени хора от твоята и всъщност и от моята раса са направили нещо, не значи автоматично че и ние сме направили и щом сме от бялата раса трябва автоматично по дефаут да се причисляваме към тези, които са били причината за прогреса само, защото сме една раса със тях. Дано да съм успял да ти покажа колко абсурдно звучи мнението ти като довод. Всеки човек е индивидуален и това че имат по-малко или по-различни постижения от хората от бяла раса не ги прави по маловажни от белите хора. Просто тяхната култура се е развил по различен начин от нашата, което не значи автоматично че при обратните условия нямаше да е същата ситуация само че на обратното. В общи линии логиката на расистите е нещо от типа: "Мразим да мислим и най-вече да се замислям, но щом изглеждат по различен начин значи са по нисши същества от нас. Казах!!!" То и с животните е подобно. Мислим се за по висши въпреки че ако изчезнат животните и растенията и ние неминуемо ще изчезнем. Ако избием другите раси ще намелеем драстично. След това ще си намерим друго деление- по религия, държава, град, местност и т.н докато не се предтопим до толкова че ако не се самоунищожим нещо друго да ни помогне. Ама всъщност на расистите какво им пука. Няма смисъл да се замисляме чак толкова за бъдещето на тези след нас. Важното е да се отдаваме на първичните си емоцийки и да има фън. Нищо че ако им се даде по-голяма власт човечеството ще изчезне след дестина дваесет поколения или просто ще започне да се изражда и пак ще тръгне на там. За справка Германия, Хитлер и чистата му арийска раса.

ZipFail
06-03-2010, 13:42
Виж, разбрал си ме погрешно...

Не мразя другите раси понеже са различни, нямам нищо против другите хора, понеже изглеждат различно или се държат различно..просто повечето хора отказват да приемат, че различните раси имат различни преимущества и дадености, и в това няма нищо лошо ;)
Негрите, например винаги ще тичат по-бързо от нас, понеже са различно устроени, само дето никой не ги обвинява в расизъм, като печелят всички олимпийски игри, нали ?
Азиатците също винаги са били по-умни от нас, и най-вероятно винаги ще бъдат..само дето въпросът е като каже някой бял, че е горд с културата и постиженията на расата си и се почва с обвиненията в разизъм от промитите ви от телевизия и вестници мозъци и криворазбрана толерантност. А когато някой черен каже че е горд с расата си, това е "Великото културно наследство на изстрадалия африкански народ".(И бдв негрите са много по-големи расисти от белите ;) )
Фактите са си факти, негрите са силни, азиатците са умни, белите са по средата. Приемете, че не винаги може да сте толерантни и коректни само за да не обидите някой. Негрите имат по-малък мозъчен капацитет от белите и това е факт, ако някой черен се обижда от това твърдение проблема е в него...Не казвам, че това е общовалидно и всеки азиатец е по-умен от всеки негър, но средностатиастически е така. Фактите са си факти :)

Пък и от наблюденията ми над цигани и разни други етноси не съм видял нещо полезно и ценно в културата им, и не съм видял с кво са равни на нас, ама щото сме толерантни и не сме расисти им даваме да ни крадат, убиват, изнасилват и т.н. :)

ZipFail
06-03-2010, 13:58
И за да не кажеш, че говоря наизуст, ето ти фактите:

1: Бялата раса е пресякла моретата, покорила реки, планини и пустини, и колонизирала най-безплодните ледени простори. Бели са изобретили печатането, електричеството, полетите, телескопа, космическите пътешествия, огнестрелното оръжие, транзистора, радиото, телевизията, телефона, фотографията, кинематографа, електрическата батерия, автомобила, парния двигател, железницата, микроскопа, компютъра и милиони други технически чудеса.Те са открили безчислени медицински подобрения, невероятни помощни програми, научния прогрес и т.н. Бели са били също така велики хора като Сократ, Аристотел, Платон, Омир, Юлий Цезар, Наполеон, Вилхелм Завоевателя, Марко Поло, Хитлер, Бах, Бетовен, Моцарт, Магелан, Колумб, Едисон, Бел, Пастьор, Льовенхук, Менделсон, Нютон, Галилей, Уат, Лютер, Леонардо да Винчи и хиляди, хиляди известни гении.

2: За 6000 години изучени от историята африканските негри не са изобретили нищо. Нито писменост, нито обработка на тъкани, нито календара, нито плуга, нито прокарване на пътища, нито железницата, нито мореплавателни съдове, нито система за изчисление, нито даже колелото.(Забележка: Това се отнася само за чистокръвните негри). Те, както е известно, никога не са опитомявали диви животни за използването им в селското стопанство.

3: I.Q. на американските негри е от 15 до 20 пункта, това е по-ниско от средното ниво на Белите американци

4: Важно е да се отбележи че средният I.Q е равен на 85, само 16% от чернокожите имат по-висок от 100, в същото време половината от Бялото население се справя с тази задача.

5: Всеки десети чернокож има IQ. показател от 50 до 70, което ги приравнява към средното ниво на учениците, в същото време всеки шести Бял показва интелект 130 единици и нагоре.

6: Според изследванията на американското правителство бъдещите професионални или административни служители при постъпване в университет трябва да покажат рейтинг IQ. 70 или повече. От преминалите тази квота 58% са бели , и само 12%-негри. Ако отхвърлим горната забележка то разликата между белите и черните нараства до астрономически мащаби. 16 % от белите кандидати показват коефициент 90 или по висок, в същото време само 0, 2 процента от негърските кандидати достигат до това число.

7: Различията между белите и негрите постоянно се оправдават с условията на живот на едните и на другите. Но в крайна сметка пет експеримента, които са се опитали да приравнят социално-икономическите фонови режими за двете раси, не са открили никакви значителни изменения в относителните резултати. Поначало когато средата се подобрява, негрите стават по-умни но поумняват и белите. Разликата не намалява. Фактически мащабното изследване на доктор Г. Дж. Макгърк, професор в Психологическата асоциация в Йелския Университет, показва че разликата в интелектите на черните и белите НАРАСТВА, когато социално-икономическите условия се приближат до нивото на средната класа.

8: Резултатите от Опитния тест проведен от Армията на САЩ между 386000 неграмотни войници по време на Първата Световна война показали , че призованите наборници негри са “по-ниско от Белите по всички тестове използвани в Армията” Допълнителни тестове са проведени между чистите негри, мулатите и квартерони. Било заявено, че “ по-светлите групи, показвали по-добри резултати “

9: Многобройните изследвания на човешките раси направени за сравнение на мозъците на Белите и негрите показват, че негърския мозък е с 8-12% по-лек. Такива изследвания провеждат Бин, Пърл, Уинт, Тирни, Гордон, Тод и други учени.

10: Като допълнение на различието в теглото, негърският мозък нараства по-малко след полова зрелост отколкото на Белите. Въпреки че негърският мозък и нервна система съзряват по-рано от Белия мозък, развитието му се преустановява в по-ранна възраст, което ограничава по нататъшното интелектуално развитие.

11: Около 46% от черните граждани между 16 и 62 години отказват да работят предпочитайки да преживяват от помощи..

12: При положение , че чернокожите са само 12% от американското население те извършват повече от половината насилия и грабежи и 60% от всички убийства в Америка.

13: Приблизително 50% от всички черни мъже са били арестувани и обвинени за сериозни углавни престъпления поне веднъж в живота си.

14: Челните дялове на негърския мозък, отговарящи за абстрактното, концептуално мислене са по-малки в относителното си тегло и по-просто устроени от тези на Белия мозък

15: Като допълнение на различието в теглото, негърският мозък нараства по-малко след полова зрелост отколкото на Белите. Въпреки че негърският мозък и нервна система съзряват по-рано от Белия мозък, развитието му се преустановява в по-ранна възраст, което ограничава по нататъшното интелектуално развитие.

16: Дебелината на супрагранулярното ниво(външния слой на мозъчната кора) -приблизително 15% по-тънка от тази на средностатистическия бял човек.

Niakoitam
06-03-2010, 14:42
Сайта се прецака нещо и за това ще кажа колко се може по накратко това, което бях написал.

Според теорията на еволюцията всички хора са тръгнали по различните краища на Земята именно от Африка. Вчики разлики, които описа са просто приспосбления за оцеляване в различните части и условия на Земята. Поради разни катаклизми генните различия на всички хора на земята се равняват на около 1% (това е много по-малко даже и от генните различия между всички маймуни само в Африка). Колкото по-голямо е генното разнообразие в един организъм толкова по способен е той да оцелее при рязка промяна на дадени условия. Циганите са си просто друг етнос и за това се получава така, но има и именити такива. Даже мисля че и професор Чирков е циганин. А относно негрите...нали се сещаш в момента какъв управлява най-развитата държава в света. И от там аз пак държа на своето. Без значение дали негри или жълти. Ако живееха в нашите условия щяха да са като нас. Чудно защо ли виетнамците не са чак толкова развити пък япнците са в Г7. Защо ли има много бедни държави, в които живеят бели и много богати, такива като Америка. Да така са се развили условията че Северна Америка и Европа хайде и Австралия са се развили като най развите континенти, което не значи автоматично че в Южна Америка живеят негри или пък че в Южна Европа сме по-малко хората от бялата раса, защото сме по-малко развити от Западна Европа. С религиите номера е същият. Това че едни хора не си приличат с нас понеже културата им е друга не значи че задължително трябва да ги отричаме.Ще ти дам един малък пример. Според нашите разбирания има два пола-мъж и жена и това е прието за нормално. Гледах един научно популярен филм според който има някакво племе, не му запомних името на племето, според което няма два пола, а пет-мъж,жена,мъж в женско тяло,жена в мъжко тяло и обединяващ т.е. при нас така наречените хемафродити. Даже хемафродитите били на най-голяма почит от всички, защото ги имало най-малко. Ние пък приемаме за нормално това, което е в по големи количества т.е гейовете, лисбийките и осбено хемафродите не са осбено добре приети в нашето общество. Та кой е по прав не се знае. Ние сме по прави за нас, а те за тях. Всичко въпрос на схващане и това че черните или жълтите имали малко по различни белези от нас поради различни природни причини в никакъв случай не ги прави по нисши от нас. И мишка родена в космоса и върната след това на Земята не може да се ориентира къде е горе и къде долу, но това е поради простата причина че не се е родила на Земята и организма и е незапознат с явлението наречено гравитация, но от това не може автоматично да се стигне до извода че мишката изобщо не се е родила мишка или пък е по-глупава от другата мишка, защото не може да се ориентира къде е долу и къде горе. Същата работа и с котка или мишка с отрязани мустаци. Преди това може ли перфектно да се движат в лабииринт и да излизат лесно, а след това не могат да се ориентират. Същото и с прилеп, който му е объркано магнитното поле. Защо ти казвам това ли. Ами представи си условията на Земята и различията им,нас и как ни моделират за бая по дълго време през поколенията като премахват ненужните ни приспособления и ни снадбдяват с нвои. Условията на Земята в различните и краища са много по различни отколкото всъщност ни изглежда. И да речем ако един негър се засели в Исландия гените му постепенно ще се променят, докато не го направят чист исландец, защото условията в Исландия са много по различни от тези в Африка, а ако се опита да остане "чист" както е трбвало да са арийците просто бавната и незабележима промяна на условията на Земята след определен период от време първо ще го разболее него и поколенията му от всякакви болестои, после ще лиши поколенията му от възпроизводителни функции и накрая ще заличи и последният му останал непроменен в продължително време ген. Точно поради тази причина природата е измислила половото размножаване. Иначе щяхме да сме на пъпкуване сигурно. А колкото по-голямо разнобразие на гени има в един организъм толкова е по устойчив той. Но все пак природата ни е лишила от размножаване с животни и особено далечни видове. Има си два механизма в яйцеклетката, които разпонават първо вида на клетките и второ допуснатият им брой.

fatal4o
06-03-2010, 14:59
Попринцип съм против расизма ама за някои самия аз съм такъв понеже мразя до дъното на душата ми един друг .. мургав .. народ или по точно население наречено роми (което същност не знам от къде го измислиха защото са си цигани) .. те тия помии не само ,че не допринасият на човечеството ами и на всичкото отгоре то деградира колкото се може повече благодарение на тях...

Niakoitam
06-03-2010, 15:24
Попринцип съм против расизма ама за някои самия аз съм такъв понеже мразя до дъното на душата ми един друг .. мургав .. народ или по точно население наречено роми (което същност не знам от къде го измислиха защото са си цигани) .. те тия помии не само ,че не допринасият на човечеството ами и на всичкото отгоре то деградира колкото се може повече благодарение на тях...

Така наречените роми или цигани всъщност идват от Индия и ако ти харесва спокойно можеш да ги наричаш индийци. Лошото е ако самите индийци решат че българите нещо не ги кефят. :-D

ZipFail
06-04-2010, 11:09
Това е само най-общата и политически приемлива теория за еволюцията на човека...която изобщо не е приета от всички учени, има супер много дупки, неточности и противоречия..теорията за човешката еволюция е толкова неясна, колкото е и големия взрив - нямаме доказателства почти никакви, ама имаме някви преположения и те си пасват със сегашното положение на човечеството..
А и те може и да са си ценни по някви техни си неведоми начини, ама нас това не ни устройва, понеже за нас ценните качества са други, и няма защо на всяка цена да се опитваме да ги интегрираме в обществото си, понеже сме много толерантни и разбиращи...


ПП: Циганите и в Индия ги мразят 8-)

Niakoitam
06-04-2010, 11:27
Малко ще се отклоня от темата, но както и да е. Незнам как си настроен спрямо глобализацията, но в момента нашето общество върви по този път. Откакто се е зародило човечеството е започнало да прави все по големи и по-големи обединения. Като се е започнало от семейства, та през племена( е някъде все още си ги има де), градове държави, държави, съюзи и т.н Както виждаш обществото съзнателно за власт и пари или несъзнателно се обединява постепенно с времето. И това си е част от еволюцията даже и тези ламтящите за власт и пари да не го разбират, защото човешкият род се стреми на там откъдето според някои теории са дошли елементите на живота, а именно към Космоса. Един човек сам не може да направи нищо по този въпрос, но много хора обединени в една обща цел могат. Ето още една причина поради, която расизма е вреден и ненужен. И не бива да се кефим като "чернилките" ги застигне лошото, защото все пак и ние живеем на тази земя и не се знае дали и ние без значение бели или само българи някога няма да имаме нужда също от помощ.

GalaxyEater
06-04-2010, 11:46
"Разделяй и владей" е комбинация от политическа, военна и иконимическа стратегия за сдобиване с и задържане на власт, където по-голяма концентрация на власт се разделя на парчета, които сами по себе си имат по-малка власт от страната прилагаща стратегията.
Измислил го е един известен бял човек.

Niakoitam
06-04-2010, 15:12
Юлий Цезар нали така? :)

Именно. И аз за това говоря. При официалната глобализация пак може в един момент да се стигне до момента, в който един или няколко човека управляват и контролират целият свят, но като няма различия принципа "Разделяй и владей е изключително труден, защото в един момент всички или по-голямата част от хората може да се обединят срещу тази власт и да променят нещата. Така че ZipFail тази толерантност, с която медиите и не знам кои ни промивали мозъците е много нужна и почти задължителна, защото нали знаеш поговорката: "Двама се карат, а трети печели". Някои хора може и да ни гледат сеира отгоре и да се радват, а ние може дори и да не ги забелязваме и съответно да вървим не на там на където трябва и ни отрежда еволюцията, а на там на където ни водят шепа от хора, за които сме от значение само до там да им вършим мръсната работа. Мисля че е време вече държавите да зпочнат да прерастват в по-големи обединения. Ако щеш и международният проект на LHC в CERN показва как с по-голямо обединение може да се правят доста по мащабни проекти от тези на една самостоятелна държава камо ли пък на племе.

GalaxyEater
06-04-2010, 16:37
Международните проекти и континенталните съюзи първоначално са нямали за цел да се изтънят расовите и националистически предразсъдаци.
Така изглежда, защото цветнокожите така са се смесили с белите народи, че белия човек вече не е единствения, който се ползва с напредъка си.

ZipFail
06-04-2010, 21:18
Аз ти говоря с конкретни факти, а ти ми говориш 'ако някой ден, представи си, нещо се наложи да трябва да ни помагат, предствяш ли си кво ще стане' и 'то е много яко да се подкрепяме, щото така е хубаво' дай ми факти за това, че негрите не теглят човечеството назад и може и да имаме диалог :)

И не ми говори, че различните култури давали различни неща, щото те негрите не само технологично нищо не са дали на света, ама нямат и почти нито един гениален, световнозначим музикант(освен рапърите, което не минава много за прогрес), склуптор, художник, композитор, философ, оратор и т.н. изкуства...

Niakoitam
06-06-2010, 08:16
Аз ти говоря с конкретни факти, а ти ми говориш 'ако някой ден, представи си, нещо се наложи да трябва да ни помагат, предствяш ли си кво ще стане' и 'то е много яко да се подкрепяме, щото така е хубаво' дай ми факти за това, че негрите не теглят човечеството назад и може и да имаме диалог :)

И не ми говори, че различните култури давали различни неща, щото те негрите не само технологично нищо не са дали на света, ама нямат и почти нито един гениален, световнозначим музикант(освен рапърите, което не минава много за прогрес), склуптор, художник, композитор, философ, оратор и т.н. изкуства...

Жив и здрав. Както си го възприел така го възприемай. Ако ми е за цел мога да ти намеря много трудове за обратното, но ти пак ще кажеш че съм си го измукал от пръстите. Ходи трепи се с негрите и се смятай за много по висш въпреки че аз не съм чул твоето име като някои спомогнал погреса на цивилизацията. Но мрази и се смятай за велик. Радвай се на това. Той човека по нагоре ти го каза "Разделяй и владей", но понеже си заслепен от мисълта да си по висш от някои даже и не прозря смисъла на тези думи. Браво на теб. Ходи като марионетка следвайки нечии чужди интереси.

BladeOfMySoul
06-06-2010, 22:45
Против съм. Расизма си е ограничаване на духа, ако един ден се стигне до глобализация, той би бил само спънка.

MochaOnMyLips
06-07-2010, 07:37
По въпроса, че негрите ни дърпат назад - а дали ние не дърпаме тях назад? Европейците са 10% от световното население, а консумират 50% от произвежданото месо. И не само. Развитите държави консумират много повече ресурси (във всякакъв вид) отколкото са им нужни, за да живеят добре. А така не остава за другите! Резултатът е, че Африка не се развива, а ние само се оплакваме.
Проблемът на слабо развитите старни не е само техен, той е световен, най-малкото защото не само те са си го причинили!

След това - циганите (или роми, ако така ви харесва повече). Първо, те може и да идват от Индия, но нямат нищо общо с индийците като външен вид (имах шанса да се запозная с група индийци). Второ, негативното отношение към тях може да се дължи на расизъм, но със сигурност се дължи и на тяхното отношение към нас. Защото един здрав , прав и работещ човек е добре приет в обществото, докато един пропит крадец (все тая какъв е) не е.

По темата - твърдо против расизма. Обикновено си намирам по-интересни признаци, по които да дискриминирам хората.

ZipFail
06-07-2010, 10:52
Само дето Европа произвежда над 50% от месото по света, сеш ли се ;)
Резулатът е, че Африка не се развива, защото няма желание и възможности..а не защото Европа им краде от месото :-o


ПП: Niakoitam, пак ми говориш същите заучени фрази и хипотетични ситуации, без никаква допирна точка с реалността..продължавай да си живееш в стъкления свят.. :)

Niakoitam
06-07-2010, 13:03
Добре. Сега ще ти кажа нещо съвсем нехипотетично щом искаш. Сещаш ли се кой най вече е виновен за лайната, с които е изпълнен целият въздух, които разрушават озоновият слой и според общоприетата теория предизвикват глобално затопляне. Кой? Сигурно негрите или пък някои друг дошъл някъде от Марс примерно. Да, разбира се че бялата раса. И то най-вече развитите страни. Събраха се уж да разрешават този проблем, но парите понеже играят най-важната роля в иначе идеалният свят на нас белите и за това най-развитите страни отклониха дипломатично проблема тип: "Абе що не си гледате работата с вашите глупости за околната среда, на нас изобщо не ни пука за следващите поколения. Да се оправят както си знаят" Всъщност доста подобно мислене на твоето искащо факти не, защото няма, а защото на някои не му изнася да има. Кой използва най много ресурси както и невъзобновяеми източници като въглища, газ, нефт. Кой води и войни за тях. А те много скоро и нехипотетично ще свършат. Да не говорим че по този начин хем се замърсява околната среда (разливи на нефт в морето или почвата, изпускане на газ за справка може да видиш и проблемите при Мексиканският залив с разлива на нефт, който продължава да си тече така "необезпокояван" в морето и да убива всичко живо наоколо),хем в пластовете се образуват огромни дупки, които могат да предизвикат силни и разрушителни земетресения. И т.н. и т.н. Както застоят така и прогресът си има негативни последици. Да и изостаналите цапат реките, почвите и така нататък. Не че и ние сме спряли да го правим. Казвам ние като цяло бялата раса това не значи че и аз го правя. Гледам да не "дрискам" на всякъде откъдето минавам въпреки че това често предизвиква насмешка сред околните. Но стига за мен. Като сме толкова висши можем да направим нещо да помогнем на "примитивите" вместо да се пъчим и да се бием в гърдите като теб колко сме били велики.Защо ли ми се струва че с мразене и избиване е най-лесният начин, което не значи и най цивилизованият направен от една много "висша" раса. Ама така е дай на някои удавник сламка и той веднага ще се захване за нея и ще брани позициите си с нокти и зъби без значение дали пред него се изправят негри, китайци, чужденци или даже хора от бялата раса или пък даже и от една държава с него. Справка автобус номер 20 вчера.

gandalfepi4
06-08-2010, 10:36
ей зипфейл ще ми обясниш ли нещо? чак сега попрегледах темата и видях че си писал че жълтурите са изтрепали най-много хора, това сигурно ли е? искам да кажа в единствената (признавам, не знам дали е сигурна) статистика която намерих пишеше че баш ние сме изтрепали най-много от хората умрели в битки (66%) па и като се замислиш-холокоста, хирошима и нагазаки, индианците в америка и по островите около австралия, и двете световни войни, кръстоносните походи и тн и ми се струва че точно ние сме изтрепали повечето люде а не жълтурковците :-o

SolusChristus
06-08-2010, 11:16
ей зипфейл ще ми обясниш ли нещо? чак сега попрегледах темата и видях че си писал че жълтурите са изтрепали най-много хора, това сигурно ли е? искам да кажа в единствената (признавам, не знам дали е сигурна) статистика която намерих пишеше че баш ние сме изтрепали най-много от хората умрели в битки (66%) па и като се замислиш-холокоста, хирошима и нагазаки, индианците в америка и по островите около австралия, и двете световни войни, кръстоносните походи и тн и ми се струва че точно ние сме изтрепали повечето люде а не жълтурковците :-o

http://www.scaruffi.com/politics/dictat.html

Мао май обира точките.

ZipFail
06-08-2010, 13:01
Холокоста 6 000 000 + Хирошима към 1 000 000 доста преувеличено+Двете световни войни към 50 000 000+индианците и крътоносните и т.н. максимум 15 000 000 = 72 000 000
Само Мао е избил толкова, да не говорим преди това колко досетки войни и диктатори е имало, при това само в Китай..

gandalfepi4
06-08-2010, 13:13
бахмааму :shock:

т'ва го не знаех

GalaxyEater
06-08-2010, 13:18
Бялата раса винаги е признавала грешките си и е почиствала след себе си.
Един бог знае на каква основа са се избивали и продължават да се избиват африканците.
А е ясно че на някой друг остров от японския архипелаг все още мислят че втората световна война още не е свършила. Мога да говоря достатъчно колко нецивилизовано брутални са били японците, пък и другите азиатци, когато е ставало дума за мафиотски престрелки, а за война дори не ми се говори.
В най-кървавата битка на американска земя, Гетисбърг, стотици войника са хвърлили оръжията си, защото не са могли да убият друг човек.
Само белия човек се срамува от миналото си.

gandalfepi4
06-09-2010, 08:31
ей, солус, май пак не водим-жертвите от двете световни войни са към 70-ина милиона а в америка сме изтрепали към 5 милиона (индианци)

пък и като се поразрових видях че не е баш вярно че ние сме били най-технологични-из някакви (пак признавам не много сигурни) статистики видях че топ три са САЩ и после китай и япония и русия, освен това в уикипедия китай е супер напреднал в много отношения, само русия ги доближава ама тя е ебахти гигантското държавище все пак

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_statistically_superlative_countries

ZipFail
06-09-2010, 11:55
Азиатците също имат много голям принос за световния прогрес и в едно 30-40% от историята на човечеството даже да били по-развити от Европа. Дали са много не само технологично, но и като философия, изкуства, религия и т.н...

KumchoValcho
06-13-2010, 08:10
Обществото никога няма да превъзмогне това явление. Причините за расизма не се вменяват от ранна детска възраст, така че категорично да се каже, че родителите расисти са виновни за това поколенията да не променят начина си на мислене. Човек просто е устроен така, че да защитава онези, с които си прилича. Както @ZipFile каза, това е нещо като инстинкт за самосъхранение на вида. Не става въпрос за омраза, а просто за междувидова конкуренция. Няма хора, които да не са расисти. Няма човек, който да не усеща, че някак му е заложено просто да гледа с друго око на различните от себе си. Толерантността е просто мъдър избор, но да си толерантен не означава, че не виждаш разликите.Има логика в поста ти всъщност,съгласен съм с теб. Но, според мен въпроса е как гледаш на разликите, които виждаш в другите.
Аз съм СТРОГО ПРОТИВ расизма

Arieca
06-18-2010, 13:36
В тази тема искам да разбера дали има много хора, които да са расисти, защото аз срещам все по често.Плз пишете какво смятате, за или против сте?
Аз лично смятам, че е супер тъпо да съдиш хората по цветът на кожата и много се дразня на някой като каже примерно, че ромите трябва да измрът или турците....абе въобще, защото сред тези хора ще има поне 1 който ще струва.
Иии...сори за анкетата малки грешки
ако сте "за" гласувайте "да"
"против" = "не"
какво няма да ги мразим тези утаики бе толкова време сме били под робство то и сега сме до някаква степен заради такива утрепки като вас "не расисти"! България няма да се оправи заради такива като вас наведени главички УТАИКИ ! :-x :-x :-x

Niakoitam
06-18-2010, 14:16
В тази тема искам да разбера дали има много хора, които да са расисти, защото аз срещам все по често.Плз пишете какво смятате, за или против сте?
Аз лично смятам, че е супер тъпо да съдиш хората по цветът на кожата и много се дразня на някой като каже примерно, че ромите трябва да измрът или турците....абе въобще, защото сред тези хора ще има поне 1 който ще струва.
Иии...сори за анкетата малки грешки
ако сте "за" гласувайте "да"
"против" = "не"
какво няма да ги мразим тези утаики бе толкова време сме били под робство то и сега сме до някаква степен заради такива утрепки като вас "не расисти"! България няма да се оправи заради такива като вас наведени главички УТАИКИ ! :-x :-x :-x

Какво да говорим повече. Гореказаната ми теория се потвърждава на 100%. Пред вас стои поредното расистче дотолкова заслепено от расистките си възгледи, имащо се за такъв голям "българин", че чак като кон с капаци не забелязва че нарича утайки, утрепки и т.н. собствените си сънародници другги българи, които просто не споделят възгледите му. Ето такива коне с капаци са повечето расисти в България пък и в света като цяло.Всеки може сам да си прави изводите за сбе си. :)

gandalfepi4
06-18-2010, 14:22
абе бъг такъв, използвай "и кратко" като се правиш на патриот първо и после вземи да си извадиш главата от маймунския задник в който си я заврял преди да почнеш да обиждаш хора и се аргументирай малко за тъпото си и обидно мнение

Arieca
06-18-2010, 14:48
абе бъг такъв, използвай "и кратко" като се правиш на патриот първо и после вземи да си извадиш главата от маймунския задник в който си я заврял преди да почнеш да обиждаш хора и се аргументирай малко за тъпото си и обидно мнение
какво има да се аргументирам бе малоумник всичко се знае толкова време сме били под турско и сега сички ги обичате турчалята,ами за мангалите дето ни дърпат надоло какво повече искаш.Тези убиди са за такива "българи" като вас дето се кланят на рязаните карабини! :-x
Българинът е расист преживеИте го! просто излезте от стъклените си домове :)

ZipFail
06-18-2010, 15:03
Ето такива коне с капаци са повечето расисти в България пък и в света като цяло.Всеки може сам да си прави изводите за сбе си. :)
Расистите - "Всички негри са тъпи"
Ти - "Всички расисти са тъпи"
Къде е разликата ?


ПП: Иначе пича е тотален идиот и лумпен, заслужава бан само за тъпотията си, без нищо да пише..
ППП: Познавам доста повече растити от теб и мога да ти кажа, че доста от тях са наистина интелигентни и културни хора ;)

Arieca
06-18-2010, 15:33
Ето такива коне с капаци са повечето расисти в България пък и в света като цяло.Всеки може сам да си прави изводите за сбе си. :)
Расистите - "Всички негри са тъпи"
Ти - "Всички расисти са тъпи"
Къде е разликата ?


ПП: Иначе пича е тотален идиот и лумпен, заслужава бан само за тъпотията си, без нищо да пише..
ППП: Познавам доста повече растити от теб и мога да ти кажа, че доста от тях са наистина интелигентни и културни хора ;)
Лумпен бих нарекъл горкия ти баща задето те е направил :( съчувствам му горкият човечец

ZipFail
06-18-2010, 15:42
Браво, псувай като горд българин ! Ариец ! :lol:

gandalfepi4
06-18-2010, 15:53
абе бъг такъв, използвай "и кратко" като се правиш на патриот първо и после вземи да си извадиш главата от маймунския задник в който си я заврял преди да почнеш да обиждаш хора и се аргументирай малко за тъпото си и обидно мнение
какво има да се аргументирам бе малоумник всичко се знае толкова време сме били под турско и сега сички ги обичате турчалята,ами за мангалите дето ни дърпат надоло какво повече искаш.Тези убиди са за такива "българи" като вас дето се кланят на рязаните карабини! :-x
Българинът е расист преживеИте го! просто излезте от стъклените си домове :)

пише се Обида, българино. добре как е възможно да си толкова глупав а? честно, идваш тука и почваш да солиш който ти падне, никой не те харесва, мненията ти не се основават на нищо друго освен комплекси и омраза...? какво си ти, кретеноид някакъв ли?

ама щом толкова искаш давай, нарами на дядо пушката и ходи а пукаш турци, радвай се там трепи наред, пий кръв само и само да си щастлив.

аз си МИСЛЯ само че истинските патриоти вместо да пишат глупости за как ще мразят сульо и пульо правят нещо за държавата и сънародниците си, започвайки с правописа си ОСОБЕНО когато пишат като циганин от "шарено ждрело" ма се имат за гоуеми бъгари :?

ПП не обяснявай във форум в който един човек досега не ти е споделил мнението каквъса били българите-ТИ си изключението в случая, а не всичи ние пишлеме недорасло

Arieca
06-18-2010, 15:57
абе бъг такъв, използвай "и кратко" като се правиш на патриот първо и после вземи да си извадиш главата от маймунския задник в който си я заврял преди да почнеш да обиждаш хора и се аргументирай малко за тъпото си и обидно мнение
какво има да се аргументирам бе малоумник всичко се знае толкова време сме били под турско и сега сички ги обичате турчалята,ами за мангалите дето ни дърпат надоло какво повече искаш.Тези убиди са за такива "българи" като вас дето се кланят на рязаните карабини! :-x
Българинът е расист преживеИте го! просто излезте от стъклените си домове :)

пише се Обида, българино. добре как е възможно да си толкова глупав а? честно, идваш тука и почваш да солиш който ти падне, никой не те харесва, мненията ти не се основават на нищо друго освен комплекси и омраза...? какво си ти, кретеноид някакъв ли?

ама щом толкова искаш давай, нарами на дядо пушката и ходи а пукаш турци, радвай се там трепи наред, пий кръв само и само да си щастлив.

аз си МИСЛЯ само че истинските патриоти вместо да пишат глупости за как ще мразят сульо и пульо правят нещо за държавата и сънародниците си, започвайки с правописа си ОСОБЕНО когато пишат като циганин от "шарено ждрело" ма се имат за гоуеми бъгари :?

ПП не обяснявай във форум в който един човек досега не ти е споделил мнението каквъса били българите-ТИ си изключението в случая, а не всичи ние пишлеме недорасло
абе малоумник не разбрали че ми е през к*pа какво мислиш ти ?! кланяи са там на рязаните и черните и тихо :smt097

gandalfepi4
06-18-2010, 16:03
http://www.downfallguild.org/files/images/1241311768176.gif

Arieca
06-18-2010, 16:08
квото и да кажеш си оставаш дупедавец :smt018 :-x

gandalfepi4
06-18-2010, 16:21
българино, пише се "к'во"( :smt118 ), постването на facepalm не се брои за "казване" и наистина спри да постваш че почва да ми загрява глупостомера само като видя някой генетичен наследник на негри да се определя с индийско название, означаващо нещо НАПЪЛНО различно от значението с което го натоварва и правопис на цигане, но с идеята че е патриот и че като се опита да затапи един човек от 10-те които му се смеят ще направи нещо

Arieca
06-18-2010, 19:50
българино, пише се "к'во"( :smt118 ), постването на facepalm не се брои за "казване" и наистина спри да постваш че почва да ми загрява глупостомера само като видя някой генетичен наследник на негри да се определя с индийско название, означаващо нещо НАПЪЛНО различно от значението с което го натоварва и правопис на цигане, но с идеята че е патриот и че като се опита да затапи един човек от 10-те които му се смеят ще направи нещо
пожелавам ти бавна и мачителна смърт в газова камера ;] ти си обикновен клавиатурен боксиор сигурно си 100 кила + и циклиш цялден в форумо. ясен си педалче,земи излез навънка малко :-x

gandalfepi4
06-18-2010, 20:37
ми трябва да помпам минимум 16 километра всеки ден с колело до университета, малко трудно ще ми е да го правя ако съм сто кила не мислиш ли?

и се пише "боксьор" и "мъчителна", пожелавам ти да се научиш да пишеш на собствения си език

bebity92
06-19-2010, 16:50
Твърдо против съм.Всички сме равни пред Бог,всички сме хора и имаме еднакви права.Никога не съм гледала на някой представител на друга религия,като някой,който не е човек или е по-долу от останалите.Винаги гледам на хората еднакво и не ги деля по цвят на кожа,етнос и т.н.

BladeOfMySoul
06-22-2010, 12:58
](*,) ](*,) ](*,)

Потресена съм, меко казано... :(

Patriot
06-22-2010, 22:39
Аз съм на мнение, че негрите са втора ръка хора и това историята го е доказала, така че няма какво да го обсъждам, но не смятам че това е причина да бъдат избивани. Все пак обаче не намирам за логично целия свят да се грижи за "гладуващите деца в Африка". След като са решили да имат по 1245305 деца да си понесат отговорността.

За турците и изобщо за всички мюсюлмани имам доста отрицателно мнение. След като са последователи на толкова агресивна и човеконенавистна религия няма как да са добри хора.

Евреите няма да ми стигне целия форум да говоря за тях, така че най-общо ще кажа, че по мнение злобата им е заложена в гените.

Като цяло аз не смятам, че съм расист. Макар че не знам точно какво значи това, уж значи такъв който дели хората на расова принадлежност, но ако някъде кажеш че си расист, всички ще разсъдят че си нацист, ксенофоб и т.н. Като цяло мисля че това е едно напълно излишно определение, тъй като не виждам нищо лошо в това, да си имаш определено мнение за всеки народ или отделна прослойка, независимо дали е добро или лошо, а в тази дума се влага само отрицателни неща.

BgHtH
06-22-2010, 23:34
Patriot,интересно ми е как историята е доказала че негрите са 2ра ръка хора,сподели ако обичаш.
При положение че христянска европа е избила 2 континента,и е създала такива приятни организации като светата инквизиция,наричането на исляма човеконенавистна религия ми се вижда много пресилено.Ясно е че всички сме обременени заради турското робство,ама не всички мисюлмани са турци(макар че турците точно така се опитват да го изкарат,много им мразя агресивната политика,)както и да е ,отклоних се.
Patriot,ако един човек съди книгата само по кориците какво би си помислил за него?
Хората би трябвало да се съдят на база личностни качества ,не на расова/религиозна принадлежност ,не мислиш ли? :)

gandalfepi4
06-23-2010, 00:38
Аз съм на мнение, че негрите са втора ръка хора и това историята го е доказала, така че няма какво да го обсъждам, но не смятам че това е причина да бъдат избивани. Все пак обаче не намирам за логично целия свят да се грижи за "гладуващите деца в Африка". След като са решили да имат по 1245305 деца да си понесат отговорността.

За турците и изобщо за всички мюсюлмани имам доста отрицателно мнение. След като са последователи на толкова агресивна и човеконенавистна религия няма как да са добри хора.

Евреите няма да ми стигне целия форум да говоря за тях, така че най-общо ще кажа, че по мнение злобата им е заложена в гените.

Като цяло аз не смятам, че съм расист. Макар че не знам точно какво значи това, уж значи такъв който дели хората на расова принадлежност, но ако някъде кажеш че си расист, всички ще разсъдят че си нацист, ксенофоб и т.н. Като цяло мисля че това е едно напълно излишно определение, тъй като не виждам нищо лошо в това, да си имаш определено мнение за всеки народ или отделна прослойка, независимо дали е добро или лошо, а в тази дума се влага само отрицателни неща.

значи мразиш всички хора които са различни от теб спрямо религия и раса, базирайки предубедеността си за хора които си залагам топките че не познаваш на.... нищо, НО неси ксенофоб така ли?

бати боклука комплексиран, що не ходиш при ариеца да си направите християнски клуба като приятели те ви от отвъд океана а

http://mcbush3.files.wordpress.com/2008/05/burning-cross.jpg

и после някакво лайно като теб ще пита нерелигиозните откъде си вземат морала и ще им обяснява че са греховни.

бих предпочел да ме затворят в стая пълна с виагра и гейско порно с елтън джно, перез хилтън, азис и майкъл джексън за 10 години вместо да бъда свързан с теб по кръвен път

Patriot
06-23-2010, 06:28
значи мразиш всички хора които са различни от теб спрямо религия и раса, базирайки предубедеността си за хора които си залагам топките че не познаваш на.... нищо, НО неси ксенофоб така ли?


Къде съм казал подобно нещо? Казах че си имам различно мнение за всяка отделна раса, това не значи че ги мразя. Освен това аз не мразя никой, има разлика между това да смяташ един човек за лош и да го мразиш не смяташ ли?

А към BgHtH историята го е доказала, защото те не са успели да се развият така както хората е Европа например, не са направили никакви открития, не са били цивилизовани, а все още дори в 21 век се налага да им помагаме, те не могат да се оправят сами, за какво говорим?

За мен православието е християнството в чистия му вид, така че не християнска, а католическа Европа е избила в континента, сега ще ми кажеш че няма разлика, но това може да го каже само един човек който не е запознат в детайли с материята.
Исляма е човеконенавистна религия, защото в доктрината и е заложена агресията. В корана пише, че дълг на всеки мюсюлманин е да води свещена война(джихад) докато не бъде ислямизиран целия свят.

gandalfepi4
06-23-2010, 08:56
ми пич, сори ама има разлика-като смяташ един човек за лош го мразиш, а като го смяташ за заблуден, за жертва на обстоятелствата, за сгрешил или нещо такова можеш да имаш лошо мнение и да не изпитваш неприрязън към него.

но ти не това написа нали?

освен това не смяташ ли че ТВОИТЕ твърдения са просто породени от това че ТИ не си запознат с материята?

не нали, ти си винаги прав :?

Patriot
06-23-2010, 22:20
Защо да трябва да мразя един човек като го считам за лош, за втори път те питам?

gandalfepi4
06-23-2010, 22:56
защото е пределно ясно, НО ще го илюстрирам за теб:

аз мразя труман, той е лош човек който е оторизирал използването на ядрено оръжие срещу хиляди невинни.

аз изпитвам жалост към труман, той е избил толкова много хора притиснат от обстоятелствата и от факта че ако не го направи жълтурите не биха спрели войната, вероятно съвестта му го е измъчвала до смъртта му.

виждаш ли? едното е изначално предположение че някой е "лош", без да виждаш тази личност и действията ѝ като продукт на сложни процеси които са формирали мирогледа ѝ и мотивирали това което прави. за да определиш някой като лош трябва да си 100% сигурен че ако се беше родил на негово място и си имал същия живот би направил нещо различно. знаеш ли колко малко хора са лоши, знаеш ли какво е това което ги движи?

аз знам, както и ти но не си се замислял-някои убиват заради религията си, други от страх, трети от култура, психопатите са родени с различен мозък (мога да ти дам изследвания ако искаш) и като такива са буквално жертви на нещо станало преди да се родят.

и все пак се намират хора, много ми е приятно че вече мога да кажа "хора като мен", които се опитват на 100% да се поставят на мястото на човек преди да го осъдят (май не стана ясно, аз вярвам че има лоши хора все пак) докато ти-уж вярващ в божествената любов и алтруизъм, "обърни и другата буза", обичащ врагът си толкова лекомислено и арогантно поставяш хиляди хора под толкова неприятен знаменател "лош".

как можеш да не мразиш ИСТИНСКИ лош човек, такъв който върши злини не в резултат, а ВЪПРЕКИ силни външни фактори. такъв човек ЗАСЛУЖАВА омраза и я извиква с действията си. ако вярваш че тези хора които определи като лоши са наистина такива значи ги мразиш или просто не се изразяваш правилно, а много грешно и обидно (вярвам че е първото, липсва ти способност да се поставяш на мястото на друг човек съдейки по всичко което си написал до сега)

Patriot
06-24-2010, 12:54
Аз не мразя никой, незнам колко пъти трябва да ти го кажа, независимо дали е лош, добър, глупав, луд, и т.н.

Kole
06-26-2010, 16:56
ТВЪРДО ПРОТИВ РАСИЗМА. Доказан факт е, че и негри и азиатци са точно толкова интелигентни, колкото и нас белите. Плюс това простотията не се определя от расите, колкото тъпи черни има, толкова има и тъпи бели. И сред циганите даже има добри хора, познавам такива. Аз не мразя циганите, защото са черни, а защото крадат и лъжат. Има разлика, аз мразя и белите, които крадат и лъжат. Пък и е някак тъпо мразиш някого, заради цвета на кожата. Тва не е като гейовете, които вървят против природата, а даже напротив. Просто глупаво и неосновано е.

MochaOnMyLips
06-28-2010, 20:57
А да мразиш гейовете не е тъпо и необосновано, защото...?

gandalfepi4
06-28-2010, 21:24
... защото вървят срещу природата.

MochaOnMyLips
06-28-2010, 21:38
А като правиш секс с предпазни мерки не вървиш ли срещу природата?

Kole
06-29-2010, 17:58
Аз писах, че не съм расист, и продължава да е така, но днес си припомних нешо, което много мразя при негрите - ВУВУЗЕЛАТА! СМЪРТ ЗА ТОВА НЕЩО!

gandalfepi4
06-29-2010, 18:04
А като правиш секс с предпазни мерки не вървиш ли срещу природата?

само отговарях на въпроса ти. той сам си пише в поста че не ги харесва понеже –/– . аз специално мога да ти изсипя половин кило хартия защо са си доста природни даже педалите (пък и са добри приятели ако не друго)

KumchoValcho
07-05-2010, 21:27
Аз съм ПРОТИВ ВСЯКАКЪВ ВИД ОМРАЗА НЕЗАВИСИМО НА БАЗАТА НА КАКВО. :)

ZipFail
07-05-2010, 21:42
Аз съм ПРОТИВ ВСЯКАКЪВ ВИД ОМРАЗА НЕЗАВИСИМО НА БАЗАТА НА КАКВО. :)
Ако ако съседа дойде и изнасили и убие жена ти, кво ?
Ще му простиш и прегърнеш братски ? :-o

strave
07-05-2010, 22:04
Не съм от хората,които мразя,което ме прави доста толерантен в известна степен. :-o Но напоследък започнах да изпитвам дразнение,към поведението на малцинства и то една определена група.

t0od
07-07-2010, 09:36
Абе повече от 50% са за расизма?! Защо? Има ли причина или просто се правите на готини пред приятелите си, като накърнявате достойнството на други. Наи-добтият ми приятел е на половина Сириец .. и какво?! Бяха го били до припадък само защто учи в училището си. Как можеш да сториш такова нащо на друго човешко същество?!Познавам го от 12 години(аз съм на 14) и той винаги е бил до мен каквото и да става. Расизмът е проява на идеотщина. Аз виждам по нещо специално в всеки човек, няма значение дали е с черна или жълта или каквато и да е кожа!

Housemusikk
07-12-2010, 10:47
14/88 - Нищо повече нямам какво да кажа , Който трябва ме е разбрал който не е ,да чете повече :-P
Темата е много обширна ,попринцип съм "скаран" само с цираните , но не заради цвета им , а заради поведението им , начина им на живот и това , че живеят на наш гръб - Което не е расизъм

spopi
07-12-2010, 10:52
Не съм против НО съм скарана с циганите :-x :-x :x
Всички сме хора такаче не виждам проблем. :)

Neutral
07-19-2010, 12:52
Против съм за расизма към негрите .. :?
Но съм ЗА расзма към циганите ,за това няма да гласувам

fortvilelse
07-19-2010, 14:14
аз съм за..

Patriot
07-20-2010, 10:19
Против съм за расизма към негрите .. :?
Но съм ЗА расзма към циганите ,за това няма да гласувам
Или си за или си против, това е все едно на въпрос "Обичаш ли мляко", да кажеш че няма да гласуваш защото обичаш само млякото "На Дядо".

Neutral
07-28-2010, 22:08
пфф :? еми значи не съм ЩОМ така трябва

Ryapoff
07-28-2010, 22:15
Против съм за расизма към негрите .. :?
Но съм ЗА расзма към циганите ,за това няма да гласувам
Или си за или си против, това е все едно на въпрос "Обичаш ли мляко", да кажеш че няма да гласуваш защото обичаш само млякото "На Дядо".
+1 Твърдо расист :x :x :x Глупости плямпаш бре! Или си твърдо за или твърдо не. Не е така. И аз съм като нея - не смятам негрите за по-долна раса, обаче бай мангал не го причислявам към хората. Кажи ми, расист ли съм, обикновен келеш ли съм?

spexx
08-01-2010, 23:02
е естествено че против .. расизма е най нечовешкото нещо

MochaOnMyLips
08-04-2010, 21:15
Хаха, забавно е да кажеш "проти в расизма към негрите, за този към циганите".
Първо, циганите не са раса, така че тях ги дискриминирате по друг критерий (етнос, например).

Второ, расизмът е предразсъдък, основан на вярата, че човешките раси имат физиологични особености, които предопределят тяхната култура и способности (извадено от речник). Теоритично от генетична гледна точка може да се окаже, че расистите са прави - не бих се учудила, ако е така. Но расизмът е нещо лошо, защото ограничава мисленето на хората, поставя им ненужни граници. Вярвам, че човешкият потенциал е голям и не сме го усвоили до това негово ниво, на което евентуално биха проличали разликите в различните раси.

liquidsalt
08-13-2010, 16:22
Против!Няма никакъв смисъл в дискриминирането на хората!

UNITED2
08-13-2010, 16:37
Повечето в тая тема са расисти а дори не знаят значението на думата :razz:
Инъче аз съм против ;)

Nam3less3
08-13-2010, 20:11
Расизъм има срещу африканските и азиатските малцинства в европейските държави не заради цвета на тия хора, ами заради поведението им. А най-големите расисти са точно от малцинствата, което е несправедливо, имайки предвид ненормално високата европейска толерантност.

UNITED2
08-13-2010, 20:12
Расизъм има срещу африканските и азиатските малцинства в европейските държави не заради цвета на тия хора, ами заради поведението им. А най-големите расисти са точно от малцинствата, което е несправедливо, имайки предвид ненормално високата европейска толерантност.
+1

semantics
08-13-2010, 21:14
ненормално високата европейска толерантност.

Лицемерие, празни думи, лъжи, откровена глупост - може.
"Ненормално висока европейска толерантност" - определено не.

rozenkrants
08-17-2010, 19:19
да,абсолютен расист до дъното на душата си!

KumchoValcho
09-10-2010, 17:40
Против

НЕ съм расист и не бих учил децата си на расизъм.

vIKToriYa
09-11-2010, 16:05
Против

НЕ съм расист и не бих учил децата си на расизъм.

+++ :)

1234565
09-11-2010, 18:09
винаги ще съм за расизма аз също сам расистка а може би и ксенофоб

karinchety
10-16-2010, 18:41
От една страна ЗА,от друга ПРОТИВ...
По принцип съм християнка и съм възпитана да не мразя никой...Но в същото време съм НАЦИОНАЛИСТКА И ПАТРИОТКА...Обичам БЪЛГАРИЯ ужасно много и държа на своя народ-БЪЛГАРИТЕ...Ние БЪЛГАРИТЕ,никога за нищо на света не трябва да забравяме какво са ни причинили турците примерно...как са клали дедите ни..Не трябва да забравяме и великите дела на ВАСИЛ ЛЕВСКИ,ХРИСТО БОТЕВ,ИВАН ВАЗОВ и всички други дали живота си за БЪЛГАРИЯ........но пък от друга старана...други наций са добре дошли в БЪЛГАРИЯ,ако допринасят за нея..ако я обичат и ако не натрапват езика,обичаите и облеклата си...а ГОВОРЯТ НА БЪЛАРСКИ :)

gandalfepi4
10-16-2010, 19:11
ГОВОРЯТ НА БЪЛАРСКИ :)

БУААХАХАХАХАХААА :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

класика!

NqmamQbawka
10-18-2010, 20:50
ахахахах стуудж

За или против имунната си система си...

JylAdIznAsilvaCh
10-31-2010, 22:19
Значи тук се обсъжда нещо подобно на, "расизъм срещу расистите, или не"? Дискриминацията няма край ^^

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 22:22
Зависи.
Ако е расизъм протиФ мангали - твърдо да!
Ако е за друга раса - не.

Rebirthing
11-03-2010, 09:29
Твърдо ПРОТИВ расизма !

beyonce2121
11-03-2010, 19:26
аз само цигани и турци мразя :o

PFCB
11-03-2010, 19:59
Не съм расист, но предпочитам да избягвам турците и циганите. Нека всеки си стои там откъдето си е.

Susannn
11-04-2010, 12:36
Аз съм твърде против расизма.Не мога да си обясня как има хора,които се мислят за Бог,за да казват кой да живее и кой да умира.Ще дам пример с Хитлер...не е ли прекалено изкривено???Не са ли болни мозъци хората,които го почитат? Национализъм ?Социализъм? Може би е време да се замислим за това как да продължаваме да живее,защото повярвайте злобата не е изходът !

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-04-2010, 12:53
Аз съм твърде против расизма.Не мога да си обясня как има хора,които се мислят за Бог,за да казват кой да живее и кой да умира.Ще дам пример с Хитлер...не е ли прекалено изкривено???Не са ли болни мозъци хората,които го почитат? Национализъм ?Социализъм? Може би е време да се замислим за това как да продължаваме да живее,защото повярвайте злобата не е изходът !

Защо да не се възхищавам на Хитлер.Идеята му не е била никак зле.А и е постиганал толкова много, че сега никои дори не може да си представи дори.А и той просто е изпълнявал това което му се каже.

avitoholbg
11-06-2010, 17:10
Немога да кажа, че съм против расизма защото аз самият съм такъв. Знам, че веднага много от вас ще кажат нещо от типа на- "У фашист мръсен, тесногрът, нацист, хитлерист" и незнам си кви работи още. Но ще ви кажа, че и вие сте расисти. Всеки човек малко или много, черен или бял е расист (Да не само белите хора са расисти). Просто по природа всички хора малко или много сме си расисти. Но това незначи, че всеки ще грабне по един калашник и ще избие маса хора. Зависи докъде ще ескалират нещата.
И защо си мислите, че расизма представлява делене на хората между черни и бели.
Аз самият имам един приятел който си е по тъмничък въпреки, че е българин и не го мразя или нещо подобно.
Признавам си непонасям роми. Аз не ги мразя заради цвета им а заради манталитета им. Ако ромите си бяха само чернички а не крадяха нямаше да ги мразя.
Иначе най големите расисти това са евреите. При тях расизмът е вкорен и в религията им. Но това е друга и доста дълга тема.

gandalfepi4
11-06-2010, 17:46
Немога да кажа, че съм против расизма защото аз самият съм такъв. Знам, че веднага много от вас ще кажат нещо от типа на- "У фашист мръсен, тесногрът, нацист, хитлерист" и незнам си кви работи още. Но ще ви кажа, че и вие сте расисти. Всеки човек малко или много, черен или бял е расист (Да не само белите хора са расисти). Просто по природа всички хора малко или много сме си расисти. Но това незначи, че всеки ще грабне по един калашник и ще избие маса хора. Зависи докъде ще ескалират нещата.
И защо си мислите, че расизма представлява делене на хората между черни и бели.
Аз самият имам един приятел който си е по тъмничък въпреки, че е българин и не го мразя или нещо подобно.
Признавам си непонасям роми. Аз не ги мразя заради цвета им а заради манталитета им. Ако ромите си бяха само чернички а не крадяха нямаше да ги мразя.
Иначе най големите расисти това са евреите. При тях расизмът е вкорен и в религията им. Но това е друга и доста дълга тема.


Расизмът е предразсъдък, основан на вярата, че човешките раси имат физиологични особености, които предопределят тяхната култура и способности. Обикновено расизмът включва идеята, че една раса е по-висша и има правото да управлява и доминира над другите.

avitoholbg
11-06-2010, 18:03
gandalfepi4: Това май си го взел от чичо Гугъл :-D . За твоя изненада несмятам, че арийската (или която и да е била раса) трябва да подчини света и разни такива работи. Просто различните народи си имат различни ценности, култура, история и др. Така, че съм против масовото сливане на народи и глобализацията. Защото така се смесват ценностите, културата и другите характеристики. И накрая всичко ще стане една хомогенна смес.
Например я смеси около 10 цвята боя и виж какво еднообразно грозно нещо ще се случи. Ако всички хора и народи бяха еднакви всичко щеше да е еднообразно и сиво.
Иначе най големите глобалисти- евреите не се смесват с други народи за да може да се запази кръвта на Богоизбрания народ.

gandalfepi4
11-06-2010, 18:11
^ всъшност исках да кажа че не си баш расист поне според речниковата дефиниция :D

Nam3less3
11-06-2010, 18:12
Иначе най големите глобалисти- евреите не се смесват с други народи за да може да се запази кръвта на Богоизбрания народ.Богоизбрани са тия, които са духовни и праведни, а не тия, дето са са родили от майка и баща евреин. Това единствено евреите си го твърдят.

gandalfepi4
11-06-2010, 18:30
Иначе най големите глобалисти- евреите не се смесват с други народи за да може да се запази кръвта на Богоизбрания народ.Богоизбрани са тия, които са духовни и праведни, а не тия, дето са са родили от майка и баща евреин. Това единствено евреите си го твърдят.

eeex nameless...

Второзаконие 7:6
6Понеже вие сте люде свети на Господа вашия Бог; вас избра Господ вашият Бог да бъдете Нему собствен народ измежду всичките племена, които са по лицето на земята.

Второзаконие 14:2
2Защото сте люде свети на Господа вашия Бог, и вас избра Господ измежду всичките племена, които са по лицето на земята, за да Му бъдете собствени люде.

Nam3less3
11-06-2010, 19:04
Иначе най големите глобалисти- евреите не се смесват с други народи за да може да се запази кръвта на Богоизбрания народ.Богоизбрани са тия, които са духовни и праведни, а не тия, дето са са родили от майка и баща евреин. Това единствено евреите си го твърдят.

eeex nameless...

Второзаконие 7:6
6Понеже вие сте люде свети на Господа вашия Бог; вас избра Господ вашият Бог да бъдете Нему собствен народ измежду всичките племена, които са по лицето на земята.

Второзаконие 14:2
2Защото сте люде свети на Господа вашия Бог, и вас избра Господ измежду всичките племена, които са по лицето на земята, за да Му бъдете собствени люде.Е то това е от Стария Завет, който се разправя за еврейте, кво друго може да пише там :D В една от притчите на Христос става ясно това, което твърдя. А иначе според конспираторите бога на еврейте са парите :D

gandalfepi4
11-06-2010, 19:20
Йоан 4:22 Вие се кланяте на онова, което не знаете; ние се покланяме не онова, което знаем; защото спасението е за юдеите.

http://www.motifake.com/image/demotivational-poster/0907/l-worlds-greatest-detective-l-death-note-anime-manga-kira-li-demotivational-poster-1247130468.jpg