PDA

View Full Version : Не искам да ми е гузно и да изпитвам вина!



mechtaq_za_teb
05-31-2010, 16:01
Вероятно някои съфорумци знаят за моята история с бившия ми приятел, с който бяхме заедно година и няколко месеца. Накратко направих всичко възможно да се боря за "нас", докато той ме мачкаше и унижаваше. Докато той се занасяше и сигурно продължава да го прави още с която му падне. Докато той ме обиждаше и тъпчеше. Той изреди толкова момичета, тогава аз напук на него излязох с едно момче... което всъщност ми допадна. И той разбра. Единственото, което прави е да показва, че "държи" на мен, когато види, че някой може да ме е харесал и т.н. И когато разбра за него, ми опява месеци наред, а когато аз споменавах неговите задявки, той ме обиждаше и твърдеше, че аз съм виновна аз всичко, защото съм излязла с това момче. А това не беше вярно, защото аз го направих в последствие... Както и да е, след тази връзка осъзнавам, че изпитвам страх да изляза с някого, защото той може да разбере. Не ме разбирайте погрешно. Не си давам никакви надежди. просто съм придобила някакво чувство за вина, което той ме кара да изпитвам. Сега отново искам да изляза с онова момче, въпреки че с бившия не сме напълно приключили, но това е моят начин да се разсея, защото от цялата ситуация аз страдам, а той е на моменти. Омръзна ми да бъда унижавана, а единственото, което исках е да бъде искрен веднъж с мен. Ако е край, да бъде такъв. Ако сме заедно, да бъдем, но не и да бъда някаква играчка.
И сега мисля да се видя с онова момче. Чувствам се ужасно. Сякаш ще разваля нещо, а дефакто няма какво, защото се уморих да се боря за едното нищо. Защо се чувствам така и какво да правя?

radeberger
05-31-2010, 16:17
Защо направо не скъсате и после си излизай с другото момче.

zlatnata_ribkaaa
05-31-2010, 16:20
Според мен е най-добре да скъсаш с него веднъж за винаги човек , който те унижава и те кара да изпитваш чувства на вина не е за теб . Продължи напред , обади се на този и се вижте , ако си допаднете още по-добре . Сегашния ти сигурно е на принципа " може да не е с мен , но и с никой друг няма да е " , което е ужасно наистина... Продължи напред и го остави , това е съвета който мога да ти дам . Успех :)

3oPuTy
05-31-2010, 16:45
Чувстваш се така,защото си свикнала с бившия си.
Прекрати отношенията си с него,дай си няколко дена почивка и излез с това момче.

m0n4yyy
05-31-2010, 16:52
Мила, за такива момчета не си заслужава да се страда (както и за такива момичета) .. просто го зарежи и му кажи, че ти е писнало да те тъпче и ако се опита да ти втълпи, че ти си виновна за всичко, което е станало, просто му кажи да не си прави труда и да те остави намира. Излез с другото момче и виж дали той ще е по- различен от сегашния ти спътник в живота. Да не ти пука за него! Щом той не е такъв, какъвто трябва, значи няма право на дума ! Успех ! :) :-)

mynichka
05-31-2010, 17:05
А защо просто не му кажеш, че искаш да се разделите..веднъж завинаги

fenastz
05-31-2010, 20:02
Обсебена...

soul1199
05-31-2010, 20:21
просто,кратко и ясно:остави го,няма смисъл да го търпиш

sladur4etyYy
05-31-2010, 21:52
не пропилявай усилия в нещо толкова безсмислено като тази връзка, след като можеш да ги вложиш в нещо, което да има бъдеще! остави го, не приемай никакви обещания, че ще се промени. трябва да ти е станало ясно, че това са само празни приказки, породени от страха, че ще загуби една толкова удобна за него връзка. като осъзнаеш наистина тези неща и прекратиш отношения с него, ще можеш спокойно да излезеш с новото момче, без да изпитваш вина.

SolemnityOfDeath
05-31-2010, 22:18
Дай шанс на новото момче.

Имаш чувство за вина, защото бившият ти използва емоциите ти и крехката ти психика спрямо него, за да ти упражни психологочески натиск. Така чувстваш вина, след като е повече от ясно, че няма смисъл не само от вина, ами и от каквито и да са погледи към миналото.

Щом това момче ти е допаднало - развий нещата, но внимавай. Дай си време и се пооткъсни малко от миналото. Ясно е, че хубавото е било там, в настояще и бъдеще няма нищо.

lubomirky
05-31-2010, 22:21
за какво ще си гузна, като по думите ти се разбира, че преди доста време си приключила с бившия ти. отивай при това момче, щом ти допада, с чиста съвест. ако бившия ти ти каже нещо на въпреки, просто му кажи, че всичко между вас е приключило и тъй то.

teenspiritt
05-31-2010, 23:45
Тъпа ли си, ква си, супер много се филмираш.
Колко му е да зарежеш единия вместо тука да се правиш на няква жертва или прочее. Близко е до акъла.