PDA

View Full Version : ПОМОЩ за класно по Немски СПЕШНО



kiso
05-31-2010, 17:38
Здравейте приятели нов съм тук,много ми е напечено,т.к нищо не вдевам по немски а госпожата иска да й напиша утре едно съчинение.

Моля ви който знае немски да удари едно рамо,пък ще почерпим после :)

Аз уча в десети клас .В класа сме седемнадесет човека.Някои са от София и пътуват до тук с бусове,други сме от различни краища на България и сме тук на пансион.Нашият клас не е задружен.Всеки мисли само за себе си и не помага на останалите.Шумни сме,мразим да учим и не се разбираме добре с учителите.Може би в едно сме задружни-как да направим часа гаден.Но въпреки това имаме и добри качества.Всеки от нас е добър в дадена област.Марио свири на китара,Божидар печели първи места на голф турнири,Васил се занимава с Фитнес,а аз обичам фотографията.Тя е моето хоби.Надявам се някой ден,всеки от нас да открие своя път и да си спомня само добрите моменти от нашия клас.

ето го и текста. М/у др-то класното ми е утре СПЕШНО помагайте :oops:

Благодаря

SexyBitch
05-31-2010, 18:05
Ама това текста ли беше ? Аз помислих, че разказваш за себе си и си викам каква е тая тука още малко ще ми разкаже целия си живот. :razz:

kiso
05-31-2010, 18:39
е то е неква измислица ма номера е да го преведа правилно.... че с тия гоогал транслатор ми излизат супер смешни българо-немски думи

Моля помагайте

''Яйцето опря до д*пето'' :?

FlowerPower
05-31-2010, 20:07
Да знаеш, че "ae" и " ue " са еквивалент на умлаутите. (:

Ich studiere in der zehnten Klasse. Die Klasse besteht aus siebzehn Schuelern. Einige leben in Sofia und fahren bis hier mit Bussen, andere kommen aus verschiedenen Teilen der Heimat und sind hier an Pansion. Meine Klassenkameraden halten nicht viel voneinander und ist nicht hilfbereit zu den anderen. Wir sind rauschend, wir hassen das Lernen und verstehen uns mit den Lehrern nicht. Vielleicht sind wir in einer Sache zusammen- den Unterricht zu vereiteln. Aber trotzdem beherrschen wir auch gute Wiedergaben. Jeder von uns ist irgendwie begabt. Mario spielt Gitarre, Bojidar gewinnt den ersten Platz bei Golfturnieren, Wasil beschaeftigt sich mit Fitness und ich mag fotografieren. Die Fotographie ist meine Freizetsaktivitaet. Ich hoffe, dass einen Tag jeder von uns den einigen Weg findet und sich nur die guten Momenten unserer Klasse erinnert.

kiso
06-04-2010, 13:04
Благодаря :)