PDA

View Full Version : Апендицит или.. ?



LovEsIckk
06-01-2010, 11:02
От сутринта имам адските болки ниско долу в корема.. припаднах в даскало.До преди малко бях при личната,взех направление за гинеколог понеже тя нищо не можела да останови..
Постепенно болката ми премина само в дясно и сега като мръдна на някъде ме реже в дясно..
Та личната каза,че може да е нещо с яйчниците.. Обаче на мене ми прилича на апендицит и се чуда кво да правя..
за гинеколог ли съм или за хирургия.. или просто да изчакам болките да отминат.. Пих Но шпа и Спасмалгон .. не ми помагат..

kalpazanka
06-01-2010, 11:29
При момичета задължително се прави консулт с хирург и акушер-гинеколог при болка на такова място!

LovEsIckk
06-01-2010, 11:44
Взех направление за гинеколог,записах си час за утре..
Болката става все по-неприятна.. все едно имам топка долу в дясно

L0ST
06-01-2010, 12:24
На мен ми прилича на апендицит и не знам дали трябва да чакаш до утре за да те прегледат.... Но аз не съм много запознат и да не те дообърквам....

wali00
06-01-2010, 14:49
Апендисит може да имаш:
-ако те боли силно долу в дясно
-ако повръщаш или имаш силно разтройство
-ако тази болка можеш да си причиниш сама (чрез подскачане, прегъване на тялото и т.н.)..

поне така знам.. може да е и всичко накуп, естествено..

LovEsIckk
06-01-2010, 15:08
^Имам всичките симптоми без разтройство.
Туко що се връщам от гинеколог.. каза ми,че не може да определи за апендицита,обаче десния ми яйчник е уголемен..
и все пак съмнява ме толкова силни болки да са от яйчника..

и каза ако болките се увеличат направо да съм викала бърза помощ.

SmilezZz
06-01-2010, 16:26
Ной-добре поговори с друг лекар..Аз съм оперирана от апендицит..Отидох сигурно 10-15 пъти на най-различни лекари и накрая ми прилоша,припаднах и по спешност ме закараха в болницата..Затова най-добре е да се "отбиеш" до специалист..Тука нищо не можем да ти кажем

wali00
06-01-2010, 17:08
Пожелавам ти да се оправиш и да не е нещо сериозно :].. Ако започне много да те боли, викай спешна помощ..

SemperFidelis
06-01-2010, 17:18
Никакъв личен лекар - отиваш директно в спешното, там направления не трябват.

kalpazanka
06-01-2010, 17:35
Чете ли темата или пусна мнение ей така за бройката? Момичето е отишло при ОПЛ, взело е направление и се е консултирало с АГ, от когото вече е инструктирана да търси Бърза помощ!
Авторке, браво, че не си отложила до утре посещението при АГ.

Lucho
06-02-2010, 07:21
Ако е апендикс, Нош-па и/или никакво друго хапче за облекчаване няма да помогнат. За облечкаване на коремна болка използвай лед, но не мисля, че трябва да чакаш да отминат болките - вземи направление и се консултирай с хирург.

LovEsIckk
06-02-2010, 10:57
Днес отивам да ми вземат кръв.. :)
Благодаря на всички.

sti4i
06-02-2010, 12:25
аз съм опериран от апендикс просто ей така дойде 1 отвратителна болка сеедно се бода с ножа и ме оперираха по спешност 20-30 мин ако са се били забавили сега нямаше да мога да напиша комента мисля да не пиша подробности да не те спеча

LovEsIckk
06-02-2010, 12:37
Днес ме боли сравнително по-малко..
и все пак туко що ми взеха кръв.

Lucho
06-02-2010, 18:21
Днес ме боли сравнително по-малко..
и все пак туко що ми взеха кръв.
Я направи следния опит: изправи се на пръсти, отпусни се и рязко стъпи на петите...правиш го така, че да се раздрусаш (т.е. рязко и отпуснато)....кажи ако усетиш болка някъде.... :)

cyclops
06-02-2010, 18:42
Преди да ме оперират ме размотаваха супер много време от гинеколог на хирург. Всеки ме прехвърляше от единия на другия. Накрая си се оказа апендикс. Но според мен каквито и да са кръвните резултати отиди и на хирург, защото както бях написала в друга тема на мен левкоцитите ми бяха в норма(освен в последния момент), а си беше апендицит. Бях и на гастроентеролог, който ми пипна на едно определено място коера и ме помоли да си вдигна крака. Когато го направих усетих остра болка и това вече си ме прати окончателно на операционната маса с начален перитонит(защото ме забавиха!). Успех

LovEsIckk
06-02-2010, 19:36
Meрси много. :)

LovEsIckk
06-03-2010, 09:25
Донесоха ми изследванията всичко ми е в нормите..
Обаче доста надвишено ми е RDW при еритроцитите.До колкото четох в нета това се получава при анемия..
И все пак ако някой е компетентен по въпроса,ако може да ми обясни за какво става въпрос..

А болката явно наистина е от яйчника.