PDA

View Full Version : Забрана за инсталиране на програми?



Valento
06-01-2010, 13:42
Здравейте колеги,днес с една приятелка се опитахме да и инсталираме скайп...появи се следния проблем..значи като му цъкне бутона продължи и инстал на десктопа и се появява прозорец с *Abort , *Retry , *Ignore ... и натиска няколко пъти избрано от нея бутон и спира инсталацията ... така прави навсичките версии и програми които се опитахме да инсталираме като Биткомет и други...после администратора в работата и който подържа компютрите и го е оправил но тя не е видяла от каде ...въпроса е лично за мен...защото се интересувам как се оправя тази "забрана" благодаря предварително !Лек и успешен ден !

Sexer
06-01-2010, 17:54
Еми може би в този момент ос-то е било логнато като юзер , а е трябвало да бъде логнато с администраторски права.

Valento
06-01-2010, 18:56
Еми може би в този момент ос-то е било логнато като юзер , а е трябвало да бъде логнато с администраторски права.

Ок.А каква е разликата какви са предимствата и разликите между двата лог-а?

doomkillerr
06-01-2010, 21:32
Еми може би в този момент ос-то е било логнато като юзер , а е трябвало да бъде логнато с администраторски права.

Ок.А каква е разликата какви са предимствата и разликите между двата лог-а?

Разликата е че ако акаунта ти е с администраторски права имаш пълен достъп до ресурсите на операционната система, регистрите и т.н.

В твоя случай обаче ме съмнява, че проблема се дължи на грешка в регистрите и че нямаш право да ги променяш (или по скоро инсталираните от теб програми нямат право да се добавят в тях). При мен имаше такъв проблем с някой програми и проблема може да се реши единствено, чрез преинсталиране, защото аз го мъчих как ли не и не става! 8)

Sexer
06-01-2010, 21:35
Администратора има пълни права над ОС , докато обикновения юзер има само малка част от правата ( зависи права за какво е дал администратора ) колкото да не му е скучно на човек.
Принцепно в училищата (както сме ние в нашето) и на служебни компютри се създават тези юзери.ОГРАНИЧЕНИЕ ДО ФАЙЛОВЕ.