PDA

View Full Version : Помогнете



EMBAZA
06-01-2010, 16:08
Значи дигах малко на лежанка с тежичка щанга преди около 2 дни и от тогава като изляза да се поразходя навън, веднага на 5тата крачка започва да ме боли областта където е апандисита... Притеснявам се да не би защото щангата е била тежка и да не би случайно да ме оперират от херния или нещо от сорта :shock: :? Или пък може да е станало време да ми правят операция на апандисита?(да го махнат) ... Утре имам тренировки в фитнеса, но се колебая да изчакам да ми мине или да потърся лекарска помощ... Страх ме е ако е нещо сериозно да не го натоваря...


ПП: чул съм че много бодибилдъри са оперирани от херния и за тва ми доде на акъла за риск от херния :lol:

SemperFidelis
06-01-2010, 16:16
Тази тема е за друг раздел, но както и да е...
Ето ти няколко варианта:
1. Отиваш в тоалетната сваляш гащити, взимаш си въздух и стягаш коремните мускули - ако е херния ще се появи едно като балонче малко над члена, ако се появи такова - лекар.
2. От претоварване на коремните мускули да имаш болка, почиваш 7-10 дни и ако болката не отшуми или се засили - лекар.
3. Апандисит - ако е остра болката веднага отивай на лекар.

yakuza_
06-01-2010, 16:19
Бе като цяло бягай на лекар :D 8-)

redbul2
06-01-2010, 17:34
Значи дигах малко на лежанка с тежичка щанга и от тогава ме боли областта където е апандисита... Притеснявам се да не би случайно да ме оперират от херния

Ще те оперират ами.Много ясно.Аз на теб какво ти казах ей в тая тема
"Рано ли е" http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=340039 ???
Че ти е рано още за фитнес и ще се натрошиш с тия щанги,а някой не вярваше.Ха сега бегом в къщи и чааак като станеш на 18 едва тогава може да влезеш отново в залата и да помиришеш щанга.Ваште знаят ли,че ходиш на фитнес? Ето видя ли?Аз нали казах? :)

maksimal
06-02-2010, 10:48
Ако е нещо сериозно отиди на лекар.. ако не продължавай си

Myrth
06-02-2010, 11:03
Вие пък диагноза още малко ще му поставите. Иди си на лекар, може да са много неща. Не се шашкай.

Малък си за тежките щанги. Правите някакви криви дигания, за да се хвалите преди приятелите си и по форумите, след това се оплаквате. Тежестите трябва да са средство, а не цел. А и да са цел - малък си още за такива цели и не е това начинът за постигането им.

Serseri91
06-02-2010, 11:37
Не искам да те плаша, ама едно момче във фитнеса спука апандисит на лежанката, едвам го спасиха после лежа 1 месец в болницата.

Bimmer
06-03-2010, 08:58
Ако продължи повече от три дена, при положение, че не правиш нищо - апандисита не е наред според мен. По-голяма е вероятността да ти се наложи операция от неправилно вдигане, отколкото от 'сравнително тежичка' щанга. Колан носеше ли?


Не искам да те плаша, ама едно момче във фитнеса спука апандисит на лежанката, едвам го спасиха после лежа 1 месец в болницата.
Щом не е усетил пробождаща болка по време на вдигането, не мисля, че случаят е същия.