PDA

View Full Version : Десетте форумни ужаса... ;D



SWASTIKA
06-01-2010, 18:26
1. Спамерът - за него е въпрос на чест никога да не напише мнение, което е има и най-малък смисъл, по-дълго от едно изречение или пък изобщо има нещо общо с темата. Любимият му препинателен знак (а често и единствения, който ползва) е "#". В повечето случай поства на латиница. Еволюирала разновидност на спамера е мистър Постинг - потребителят, който явно цели да влезе в книгата на Гинес, отговаряйки денонощно и систематично на абсолютно всяко чуждо мнение, а често и на собствените си.
Противодействие - Също както и хлебарките, спамерите и спамът не могат да бъдат премахнати. Смята се, че продуктите на RAID (BAN), могат поне да облекчат проблема (понякога).

2. Тролът - обикновено публикува само едно явно провокативно мнение и след това просто се наслаждава на последвалата верижна реакция. Така например във форум за автолюбители той ще изтъкне колко е полезно ходенето пеша, а във форум за компютърни игри ще обясни, че геймингът е детинско и откровено малоумно занимание.
Противодействие - решението е учудващо просто - игнорирайте го и той ще си тръгне разочарован.

3. Модераторът - подобно на босовете в компютърните игри, той има уникални способности и точно това го право особено страховита заплаха. Твърди, че съблюдава за спазването на правилата на форумите, но реалната му и очевидна за всички цел е да наложи режим на терор и диктатура, в който никой потребител да не смее да поства под страх от смъртно наказание. Обикновено се позовава на общественото мнение.
Противодействие- ако нищо друго не работи, пробвайте да го засипете с постинги. Може да не ви се вярва, но помага понякога ако нервите ви излязат по здрави.

4. Адвокатът (на дявола) - той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с който да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие - съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.

5. Патриотът - това е човекът, който на трети март поства задължителна тема - "DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA!", през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновенно също на латиница с главни букви).
Проводействие - публикувайте националният химн - той ще изпадне в патриотически екстаз и временно ще спре да се оплаква.

6. Интелектуалецът - за да каже това, което другите изразяват с две-три изречения, той изписва поне страница и половина освен това използва думи, които само той разбира (например - "патина", "ктитор" или "полиандрия"). Това не води до проблеми тъй като и без това никой не чете мненията му. Обича да цитира прочути личности, независимо дали цитатите имат бегла връзка с дискутираната тема.
Противодействие - като цяло е безвреден и няма нуйда от противодействие, само не се опитвайте да четете публикуваните от него мнения.

7. Хлапето - възрастта, описана в профила му, е някъде 12-13, но реално е на 5-6, тъй като е от онези, на които им липсват първите 7 години. Много обича да си общува с други хора и утроява комуникацията при какъвто и да е признак за обратна връзка. Представлява идеална илюстрация за недостатъците на реформите в образователната ни система.
Противодействие - също както Уили Койота, хлапето се завръща с подновени сили, независимо какво ще му причините.

8. Хакерът - говори на езика на L33T (1=i; 7=t и т.н.) и най голямата радост за него е да научи или да налучка паролата ви и да направи куп глупости от ваше име. Реалните му познания за компютри са от минимални до никакви.
Противодействие - за щастие има осигурен начин да се предпазите от атаките му. Той е **deleted/2 @ #Teh L33t h4x0R W4S h3R3_23@I 0wnZ0r j00 l4m4ZZ!***

9. Лъркерът - той се е регистрирал, но стои в сянка, никога нищо не казва и няма как да разберете какво ви крои, преди да е станало твърде късно. Изключително опасен, защото изненадващо може да почне да поства и да се окаже, че принадлежи на някой от другите типове.
Противодействие - не е известно.

10. Сърдитко Петко - този потребител винаги се засяга, приема всичко като лична нападка срещу себе си и переодически си тръгва завинаги от форума. В неговия случай "завинаги" означава период от 2 дни до 6 месеца.
Противодействие - сложете нещо в подписа си подобно на - "Мненият ми нямат за цел да нападат и унижават другите потребители на форума." В никакъв случай не го канете обратно - това ще удължи периода му на сърдене. 8-)

yakuza_
06-01-2010, 18:32
Няма ли нормални 8-)

autista88
06-01-2010, 18:38
11. Формуният хулиган -НЕ пише, а бие. :x

http://prikachi.com/files/1627587u.jpg

Rounder
06-01-2010, 18:40
сериозно ли се занимава да го пишеш,или просто го копна от некъде ?

earthquaker
06-01-2010, 18:43
свастика, ти ли си ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦА?

SWASTIKA
06-01-2010, 18:44
сериозно ли се занимава да го пишеш,или просто го копна от некъде ?

copy/paste.

Rounder
06-01-2010, 18:50
сериозно ли се занимава да го пишеш,или просто го копна от некъде ?

copy/paste.

Да и аз така си помислих,няма начин да си толкова тъп да си играеш да го пишеш това. :D

December
06-01-2010, 18:52
Като постваш,пиши откъде си го копирал.

cherinka
06-01-2010, 19:20
сериозно ли се занимава да го пишеш,или просто го копна от некъде ?

copy/paste.

Да и аз така си помислих,няма начин да си толкова тъп да си играеш да го пишеш това. :D
Нима през целия си интернет живот не си мяркал горенаписаното?

antiWHAT
06-01-2010, 19:20
сериозно ли се занимава да го пишеш,или просто го копна от некъде ?

copy/paste.

Да и аз така си помислих,няма начин да си толкова тъп да си играеш да го пишеш това. :D

дали...

jghgh
06-01-2010, 19:30
6. Интелектуалецът - за да каже това, което другите изразяват с две-три изречения, той изписва поне страница и половина освен това използва думи, които само той разбира (например - "патина", "ктитор" или "полиандрия"). Това не води до проблеми тъй като и без това никой не чете мненията му. Обича да цитира прочути личности...



дотам 8-)

Rounder
06-01-2010, 19:47
сериозно ли се занимава да го пишеш,или просто го копна от некъде ?

copy/paste.

Да и аз така си помислих,няма начин да си толкова тъп да си играеш да го пишеш това. :D
Нима през целия си интернет живот не си мяркал горенаписаното?

аз не живея в интр. :?
и не съм го мяркал...що :x

Canis_Dirus
06-01-2010, 20:00
свастика, ти ли си ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦА?

Той има по два акаунта за всеки профил. Отделно смесени типове - още няколко десетки акаунта.

cherinka
06-01-2010, 20:21
Що не ме разбират. :lol:

Rounder
06-01-2010, 20:51
Що не ме разбират. :lol:

може би щото съм тъп :-D

ShtrudeL
06-01-2010, 21:10
2 и 4 ми харесват най-много