PDA

View Full Version : Как да си напомпам самочувствието?



FilmiranM
06-01-2010, 18:07
Просто и ясно - КАК да си изградя едно стабилно, хубаво самочувствие, увереност и уважение към себе си?

Винаги чувствам, че не заслужавам най-доброто, винаги чувствам, че другите да по-красиви и по-"готини".
Как да ПРОМЕНЯ това мислене в себе си? Как да СПРА да си мисля, че всички ме зяпат и ми се присмиват тайно..

КАК :)

theImmoral
06-01-2010, 18:18
Ей така, просто спри! Промени се!
Все едно ме питаш как да дишам.
Всичко от характера ти зависи изцяло от теб.

wali00
06-01-2010, 18:18
Бъди непукист- не се влияй от мнението на околните и не смятай, че те са нещо повече от теб.. Вдигни глава, абстрахирай се от чуждите мнения и гледай само напред.. Злобните коментари надали ще продължат ако направиш тези неща, а дори и да е така- продължаваш да не обръщаш внимание.. :)

FilmiranM
06-01-2010, 18:24
Бъди непукист- не се влияй от мнението на околните и не смятай, че те са нещо повече от теб.. Вдигни глава, абстрахирай се от чуждите мнения и гледай само напред.. Злобните коментари надали ще продължат ако направиш тези неща, а дори и да е така- продължаваш да не обръщаш внимание.. :)E..как? :lol:
В смисъл, мисълта, че примерно хората ме гледат и ми се присмиват няма как да си я избия от главата, не знам защо, не знам как.
Или пък да се абстрахирам от чуждите мнение, не успявам, макар че се опитвам.
Именно питам как да направя тези неща..

theImmoral
06-01-2010, 18:56
E..как? :lol:
В смисъл, мисълта, че примерно хората ме гледат и ми се присмиват няма как да си я избия от главата, не знам защо, не знам как.
Или пък да се абстрахирам от чуждите мнение, не успявам, макар че се опитвам.
Именно питам как да направя тези неща..

Не разбрах, кво като ти се присмиват?
Ако ти пука - твой е проблемът.

KumchoValcho
06-01-2010, 19:02
E..как? :lol:
В смисъл, мисълта, че примерно хората ме гледат и ми се присмиват няма как да си я избия от главата, не знам защо, не знам как.
Или пък да се абстрахирам от чуждите мнение, не успявам, макар че се опитвам.
Именно питам как да направя тези неща..

Не разбрах, кво като ти се присмиват?
Ако ти пука - твой е проблемът.Не помагаш на човека, аре млъкни
Естествено, че на него е проблемът, на кой да е, на комшията? За тва пита тук, като не можеш да помогнеш млъкни

theImmoral
06-01-2010, 19:05
Няма да млъкна, щото сме демокрация и съм свободен човек.
Освен това моето си е помощ. Който както иска да го разбира.
Ако искаш да си някакъв - бъди такъв. Няма точни инструкции, или някакво кръщене, че да станеш това, което трябва. Просто бъди!

fenaNiki
06-01-2010, 19:46
И аз бях така (допреди няколко дена). Мислех си, че другите са повече от мен, по-готини са, заслужават повече от мен, но не е така! Влияех се от мнението на познати и непознати... Като си направих равмосметка, разбрах, че съм много повече от въпросните "готини" тийнс, които с някои изключения не са надувки, не пушат, не пият, не употребяват наркотични вещества, не правят с**с и прочее. Те мислят, че светът се върти около тях, но жестоко грешат. Мислят се за недосегаеми и за други всевъзможни "герои", но всъщност са като останалите с тази разлика, че се имат за пораснали. Та, излизай си с приятелите, забавлявай се, не се влияй от чуждо мнение, бъди себе си... Успехи! :)

FlowerPower
06-01-2010, 20:18
Как да си напомпам самочувствието?

С въображаема помпа 8-) Сериозно, внушаваш си, че си некъв супер як и че всичко ти е наред и си готов... само не се надувай твърде много, че ако си падаш като мене по крайностите е напълно възможно.

radeberger
06-01-2010, 20:24
Просто и ясно - КАК да си изградя едно стабилно, хубаво самочувствие, увереност и уважение към себе си?

Винаги чувствам, че не заслужавам най-доброто, винаги чувствам, че другите да по-красиви и по-"готини".
Как да ПРОМЕНЯ това мислене в себе си? Как да СПРА да си мисля, че всички ме зяпат и ми се присмиват тайно..

КАК :)


След 1-2 години ще мине ;)

ElectricFuneral
06-01-2010, 20:41
http://prikachi.com/files/1627893T.png

Courage Wolf винаги помага.

theImmoral
06-01-2010, 21:07
http://prikachi.com/files/1627893T.png

Courage Wolf винаги помага.

Съгласен.

SheIsAggressive
06-02-2010, 07:41
Всичко зависи само от теб..! :)
Аз имам огромно самочувствие и ми е много добре..! :grin:

fenaNiki
06-02-2010, 19:29
Всичко зависи само от теб..! :)
Аз имам огромно самочувствие и ми е много добре..! :grin:



Много ти е добре сега, но рано или късно доста сериозно ще си изпатиш и ще видим тогава дали ще си щастлива... По-добре спри, докато ти е времето, за да не пораснеш с голямо самочувствие. Аз лично ненавиждам такива индивиди... Мислят си, че всичко могат, всичко знаят, ама като че ли избиват комплекси... Който и да те харесва сега (било то като човек или нещо друго), повярвай ми, ще омръзнеш... "Всезнайковците" не са на мода... Реалисти му трябват на този свят, а не самозабравили се филмари и себелюбци [!]

KumchoValcho
06-02-2010, 20:14
Всичко зависи само от теб..! :)
Аз имам огромно самочувствие и ми е много добре..! :grin:



Много ти е добре сега, но рано или късно доста сериозно ще си изпатиш и ще видим тогава дали ще си щастлива... По-добре спри, докато ти е времето, за да не пораснеш с голямо самочувствие. Аз лично ненавиждам такива индивиди... Мислят си, че всичко могат, всичко знаят, ама като че ли избиват комплекси... Който и да те харесва сега (било то като човек или нещо друго), повярвай ми, ще омръзнеш... "Всезнайковците" не са на мода... Реалисти му трябват на този свят, а не самозабравили се филмари и себелюбци [!]Не съм съгласен.

remix1912
06-02-2010, 21:19
Кат ти е непотплътено самочувствието,ако ще и най-голямото на света да е няма да има смисъл.
Едно самочувствие се гради от мнението на околните,но и най-много от собствените ти успехи,нямаш ли тези работи,само ти ще си вярваш,че имаш самочувствие и всички ще разберат,че симулираш такова.

Lancelot
06-02-2010, 22:14
Хвани спукай от бой някой по-малък.
Сега сериозно, ако ти сам не си помогнеш и наркотиците няма да могат.

Bimmer
06-03-2010, 09:16
Сякаш чета форума на бг мама или космополитан...
Аве луд това си зависи от тебе си, какво питаш за съвети някои (не се изключвам и аз) хора, които сигурно са същите като теб и ти казват какво са прочели в някое списание?!Ти докато нямаш собствено мнение никакво самочувствие няма да имаш...