PDA

View Full Version : Предложете...



anonimnokrasiva
06-01-2010, 20:52
здравословно и хранително меню....
За закуска ми трябва нещо което да ме засити и да мога да си купя от магазина(ям в училище) парите с които разполагам са до 2лв.
За обяд... нещо не особено хранително,което мога да си приготя вкъщи набързо.
За след обяд...някой плодче...(аз ще се оправя).
За вечеря....нешо което е домашно приготвено и леко.

Това меню ще бъде съчетано с лек спорт (коремни преси. упражнения на степер и вдигане на гирички (3кг) ). Целта е да се вкарам в малко ред, въпреки, че съм добре изглеждаща..имам нужда от нещо свежо и здравословно. Какво бихте пепоръчали вие?

ПС:Не обичам да ям хляб и закуските в училище, вблизост до училище има магазин ЦБА от който мога да си закупя почти всичко....

Amazingskill
06-02-2010, 01:03
Само 1 въпрос извън темата от кое училище си, че и срещу моето има магазин ЦБА :-o

LipSy
06-02-2010, 08:43
Много изискано меню...

Nakadah
06-02-2010, 08:47
Най-важното нещо е да имаш разнообразие в храната... Ако е 1 и също всеки ден лесно ще ти писне и ще ти се гади...

ПС: По-добре си носи храна от вкъщи в даскало... Така поне ще ти излезне по-евтино и ще е по апетитно

dark40
06-02-2010, 09:49
срещу 102 има цба :Д

hahavteen
06-02-2010, 09:55
Яж плод преди да отидеш на даскало и после си купи кисело мляко (Активия примерно). Като за закуска би трябвало да ти е достатъчно. :-o
На обяд може да си направиш омлет или бъркани яйца и салатка. Или да си свариш зеленчуци (в микровълновата става за 15 минутки) и да ги ядеш с 2 филийки пълнозърнест хляб или малко сирене. Може и ориз да си направиш ако само зеленчуци ти е малко. Следобед добре си се ориентирала към плод. За вечеря хапни саладка с пилешко месо или риба тон. По-добре вечерята ти да е по-лека от обяда но както си прецениш. Гледай да ядеш разделно (да не смесваш протеини (месо, млечни продукти, айца) с въглехидрати (тестени неща, картофи, ориз и т.н.т.)) и 100% ще имаш ефект и то без да си товариш организма.

kalpazanka
06-02-2010, 10:23
Хубаво искаш да си неотразима на плажа, няма нищо лошо, но не мисля, че горния режим би покрил основната ти обмяна, камо ли енергия за нещо повече. По препоръки на СЗО при диета дефицитът не трябва да е повече от 500 kcal, а с този плод рано сутринта не само че ще ти прималее, но и ще имаш чувството, че ти изстъргват лигавицата на стомаха. Няма да изтрайваш до междинната закуска с Активия, нищо чудно да започне и да ти причернява, да ти треперят краката. Все "екстри". Ако искаш здравословно отслабване, закусвай. От биохимична гледна точка не е редно толкова дълго да издевателстваш над организма си и да разчиташ на глюгонеогенезата. ;)

http://www.puls.bg/health/food/news_4408.html
http://www.puls.bg/health/food/news_4431.html

hahavteen
06-02-2010, 10:42
Калпазанка аз съдя по себе си и за това си мислех че плод и кисело мляко ще са достатъчни. Като ученичка изобщо не ядях в училище нито закусвах вкъщи. Просто не огладнявах до обяд. Вода и плодов сок ми стигаха. Сестра ми която е на 7 редовно си изяжда само плодчето което мама й е сложила за училище а връща сандвича цял. Явно си е до организъм. Не съм искала да подвеждам :-o .

Molzinka
06-02-2010, 12:55
Горните мнения са много добри. И аз съм на мнението, че ще ти е по-добре, ако си носиш от вкъщи храна. Поне така правя аз. Е не винаги де, но през повечето време :)