PDA

View Full Version : Актьорско Майсторство в МОНТФИЗ :)



Xanibal
06-02-2010, 09:05
Здравейте.Аз съм на 18 години от София и токощо си минах матурите ( АЕ 3.98 ,Български Език 4.12 ) И така попринцип искам да се занимавам с актьорско майсторство ,но честно казано не съм сигурен дали съм добър за това и както казват хората от опит глава не боли нали :) . Така днес попаднах на един линк: http://www.montfiz.com/aktjorski-shkoli/sofia/mladeji и искам да ви попитам дали може да направя за кастинга нещо като комедиен скеч или да си направя някакъв тъп сълзлив монолог от хамлет :D + това кажете някакъв трик за изпускане на напрежението ,че стреса ми идва в повече понякога като излизах малък за училищни сценки и т.н. :D

Sham
06-02-2010, 09:37
Кандидатите трябва да подготвят един материал по избор: монолог, откъс от проза, стихотворение или басня
А вече дали ще е нещо на тъпия, сълзлив Шекспо (wtf?), или нещо като комедиен скеч(надявам се да не визираш разни тв недоразумения) - изборът си е твой.

Xanibal
06-02-2010, 10:07
под недоразумения какво имаш предвид :? В смисъл говоря за най-обикновен може би малко или много комичен скеч тип Мариан Бачев ,Любо Нейков ,непростащина естествено :) Примерно "ее хора няма да повярвате какво ми се случи днес в рейса ...... имайки впредвид ,че аз съм....тогава шофьора спря и каза....А викам му аз това да не е някой цирк...не това е градския транспорт отговори той..." :)

Sham
06-02-2010, 10:16
хората са си го написали в условието. като те кефят изявите на горепосочените, хващаш някой текст на Сиромахов и дерзаеш;

//и все пак - това по телевизията не е театър

vanilievisez
06-03-2010, 08:26
еха.
това е интересно
преди имаше някаква обява в училище пак за актьорско майсторство, не се записах и ме беше много яд
но сигурно и сега няма да пробвам, макар да ми се иска
ако опиташ, сподели к'во е станало (:

the_best_f
06-03-2010, 21:04
vanilievisez - опитай!!!
А на автора мога да кажа, че отношението му е показателно - "тъп сълзлив монолог". Човек, това ми е едно от любимите произведения! Ама в крайна сметка всеки си има мнение. И по-добре избери "нещо като комедиен скеч". Успех.

Xanibal
06-03-2010, 21:59
Много,Много,Много,Много ти благодаря :) Но в избора на задачи не се вкл скеч демек един вид съм принуден да играя нещо като стъклен дом или забранена любов :) Не ми пречи,просто не ми допада и ще трябва да се подготвя малко по дълко ,но мисля чеее имам някакви шансове :D:D:D:D

the_best_f
06-04-2010, 18:10
Шанс винаги има. :) Репетирай пред огледалото с различни произведения, за да решиш кое ти пасва най-добре. Подготви се хубавичко, не се притеснявай и... каквото сабя покаже. ;)

Xanibal
06-04-2010, 18:15
оказа се ,че имам приятел който е там и днес го питах и каза ,че те са 4 курса(семестри) 4 месеца,8 месеца,8 месеца и 12 месеца .За този 1я няма такова нещо като кастинг или изпит,за да преминеш във втория има изпити както и в по горните :)