PDA

View Full Version : 2 Юни Ден На Христо Ботев



remix1912
06-02-2010, 13:41
2 Юни Ден На Христо Ботев

http://www.vbox7.com/play:8b64e83d#commentTop

Да живее БЪЛГАРИЯ

remix1912
06-02-2010, 13:45
Честит празник на всички БЪЛГАРИ.

remix1912
06-02-2010, 14:02
Христо Ботев е роден в знаменитата за Европа 1848 година


Христо Ботев е роден в знаменитата за Европа 1848 година на 6 януари.

На 27 години пише във в. "Знаме", 13 юли 1875 г. "Идеята за свободата е всесилна и любовта към нея сичко може да прави."

Остава завинаги символ на невероятен революционен дух, дори до безразсъдство, съчетано с невероятен поетически и журналистически талант.

Един младеж, обрекъл се на Отечеството си.

Христо Ботев е роден в Калофер в семейството на даскал Ботьо Петков и Иванка Ботева.
Първоначално (1854-1858) учи в Карлово, където е учител баща му, по-късно се завръща в Калофер, продължава учението си под ръководството на своя баща и през 1863 г. завършва калоферското училище.

Октомври същата година заминава за Русия и се записва частен ученик във Втора Одеска гимназия, от която е изключен през 1865 г. Известно време е учител в бесарабското село Задунаевка.

През 1867 г. се завръща в Калофер, започва да проповядва бунт срещу чорбаджии и турци, след което окончателно напуска Калофер.

По това време във вестник "Гайда", редактиран от П. Р. Славейков, е публикувано първото стихотворение на Ботев - "Майце си". От октомври 1867 г. живее в Румъния.

Работи в Браила като словослагател при Дим. Паничков, където се печата в. "Дунавска зора".

През следващите години се мести от град на град, известно време живее заедно с Левски.
През 1872 г. е арестуван за конспиративна революционна дейност и изпратен във Фокшанския затвор, но освободен вследствие застъпничеството на Левски и Каравелов.

Започва работа като печатар при Каравелов, а по късно като сътрудник и съредактор на революционния орган.

Започва активната му дейност като журналист и под негова редакция започва да излиза новият орган на революционната партия - в. "Знаме".

През 1875 г. съвместно със Стефан Стамболов издава стихосбирката "Песни и стихотворения".

Май 1876 г. - вследствие новината за Априлското въстание, Ботев започва дейност за организиране на чета, става нейн войвода.

От Гюргево се качва с част от четата на кораба "Радецки" и на 17 май заставят капитана да спре на българския бряг.

На 20 май 1876 г .по нов стил 2 юни е последният тежък бой - привечер след сражението куршум пронизва Ботев.

Едва ли е подозирал, че когато е писал шедьовъра си "Хаджи Димитър" невероятното му слово "Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира..." през времето ще се овековечат завинаги и до неговото име.

А 2 юни ще е денят, в който българите ще почитаме в мълчание и гордост героите си.

SmilezZz
06-02-2010, 14:09
Честит Празник и от мен

SmileDude
06-02-2010, 14:37
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК :)

3oPuTy
06-02-2010, 14:39
Втори юни е ден,посветен на Ботев и всички загинали за свободата на България,а вие не спирате да повтаряте "Честит празник" ... Нима смъртта на толкова хора е празник?! :?

remix1912
06-02-2010, 14:45
Да сигурно е по-добре да се радваме че са дали живота си за това,сега да не сме турци,защото са успяли,от колкото да ревем.Това е национален празник,празник не само на Ботев,а и на свободата
Само дето със сериалите отново ни потурчват

На 2.06.2010г. както знаете по БТВ почва нов турски сериал,браво за което.

FatallyGirl
06-02-2010, 15:57
Честит празник :) .. днес останах много възмутена , защото когато би сирената мн. малко хора спряха , както и много малко коли спряха .. някои хора си стояха на кафето и си пиеха и говориха . :( . Едва ли всички толкова са бързали , за да не могат да спрат и застанат на едно място за 2 мин. ..

elito0o0o0
06-02-2010, 16:04
Честит празник :) .. днес останах много възмутена , защото когато би сирената мн. малко хора спряха , както и много малко коли спряха .. някои хора си стояха на кафето и си пиеха и говориха . :( . Едва ли всички толкова са бързали , за да не могат да спрат и застанат на едно място за 2 мин. ..Ние целият клас станахме от чиновете и застанахме мирничко. :-D :)

SheIsAggressive
06-02-2010, 16:04
Да живее България..! :smt007

edelweiss96
06-02-2010, 16:07
Честит празник :) .. днес останах много възмутена , защото когато би сирената мн. малко хора спряха , както и много малко коли спряха .. някои хора си стояха на кафето и си пиеха и говориха . :( . Едва ли всички толкова са бързали , за да не могат да спрат и застанат на едно място за 2 мин. ..Ние целият клас станахме от чиновете и застанахме мирничко. :-D :)

И ние така. :)

remix1912
06-02-2010, 17:19
Само дето в Пловдив не я чух тая сирена.

elito0o0o0
06-02-2010, 17:29
sladk1KiFlA Шматко такава! Що не вървиш в Турция да те изнасилят едно хубаво и да те шибат с камшика? :? Неблагодарно същество! Скрий се някъде, за да не ти гледам тъпизмите, за които не си заслужава да се ядосвам! :? И се чудим - Защо държавата ни е стигнала до това положение?! :?

cappuccin0
06-02-2010, 18:04
Ама кво е тва да седя права 1 минута :shock: все едно съм преди 60г
в 12 ядох сладолед бях на центъра и всички си върват аз да спирам :? и да остая ми се стопи сладоледа :shock: ненене :booooomb:
междудругото мислих че тва е гълъб не е сирена. :razz: :razz: :razz:
Личи си колко си проста .. ;-)

ameli
06-02-2010, 18:41
първо честит празник и от мен :)

нас след матурите ни пуснаха и аз седя на пейките пред училището с още 2-3.. права съм, другите са седнали

чуваме тая сирена (ужасен беше звукът) и повечето стават, само 1 продулжава да седи.. и вика 'аз няма да стана, щот ся заради тоя, даскалката ми писа 2 :D ' и не стана

сиренатс свърши, един от правите отиде до тоя седналия и му откърти един мощен шамар :razz: :razz: :lol: :lol:

та така де.. кифло.. гледай да не те настигне подобна участ :D :D

Princessani
06-02-2010, 18:58
2 Юни Ден На Христо Ботев

http://www.vbox7.com/play:8b64e83d#commentTop

Да живее БЪЛГАРИЯ Какво е била България ,едно време хората се борили за късче земя :( пак сега България върви все назад ..... :(

fatalgirl
06-02-2010, 20:05
Честит празник на всички БЪЛГАРИ и от мен!

amk933
06-02-2010, 20:15
sladkaK1FLa или там какъвто и е никът да не пише повече в темата! Да ходи да си яде сладоледа, че ще се разтопи...ако хапне след 2 минути, ще го върне. А, ако поседи права, може мозъкът и свсем да спре (не, че не е де)... :?

Срамота! Да си лишен, лишен, ама чак пък толкова! Срам за България!

WaterLilly
06-02-2010, 20:48
Само дето със сериалите отново ни потурчват

На 2.06.2010г. както знаете по БТВ почва нов турски сериал,браво за което.
Когато направят повечко български сериали (а не около 5 сравнително съвременни), тогава ще намалят турските.

Аз тая сирена въобще не я чух. Но честит празник.

chemist9009
06-02-2010, 21:29
досега се поамериканчвахме...време е да се потурчим!!! :razz: :razz: :razz: :shock: :shock: :shock: 8-) 8-) 8-) :lol: :lol: :lol: Честит празник на всички родолюбци!


Organic Chemistry is my passion

SheIsAggressive
06-03-2010, 13:31
Ако Ботев беше с каска, а Левски в галоши.. нямаше да сме на тоя хал.. :?

Chacho
06-03-2010, 13:57
Ако Ботев беше с каска, а Левски в галоши.. нямаше да сме на тоя хал.. :?

Между другото Ботев е гръмнат в сърцето. ^^

Честит празник и нека духът и подвигът на четниците не избледнява с времето.

Аз се качих пеша вчера на Вола (14та подред година) и тенденцията за съжаление се запазва, да ходят все по-малко и по-малко хора. Но пък от тези, които бяха горе (известен брой от тях пияни) без изключения всички се изправиха или коленичеха докато звучеше сирената. Поне аз не забелязах движещи се или седящи.

Ботев ясно е предал посланието, че борбата за свобода, която е водил не се заключва само във военни действия. Тя е отдадеността на каузата във всеки един момент от живота. Ще е хубаво и ние да не се сещаме за героите само на 2ри юни.

sladk1KiFlA
06-03-2010, 14:00
алоооооо 2 юни мина : :razz:
да ви напомням ли че сме 3ти

elito0o0o0
06-03-2010, 14:04
алоооооо 2 юни мина : :razz:
да ви напомням ли че сме 3ти2 Юни може да е минал, но ние никога няма да спрем да благодарим на тези хора, които са воювали за държавата, в която живеем сега. За разлика от тях, много хора в България не уважават страната, за това и е на това дередже и едната от тях си ти. :)
А ние да ти напомняме ли, че си тъпа,неграмотна и ограничена кифла? :?

sladk1KiFlA
06-03-2010, 14:09
алоооооо 2 юни мина : :razz:
да ви напомням ли че сме 3ти2 Юни може да е минал, но ние никога няма да спрем да благодарим на тези хора, които са воювали за държавата, в която живеем сега. За разлика от тях, много хора в България не уважават страната, за това и е на това дередже и едната от тях си ти. :)
А ние да ти напомняме ли, че си тъпа,неграмотна и ограничена кифла? :?

Нито съм тъпа., нито неграмотна нито ограничена
тва последното за теб се отнася най вече :razz:
а има ли човек в форума с който да не си се дразнила? :?

elito0o0o0
06-03-2010, 14:17
алоооооо 2 юни мина : :razz:
да ви напомням ли че сме 3ти2 Юни може да е минал, но ние никога няма да спрем да благодарим на тези хора, които са воювали за държавата, в която живеем сега. За разлика от тях, много хора в България не уважават страната, за това и е на това дередже и едната от тях си ти. :)
А ние да ти напомняме ли, че си тъпа,неграмотна и ограничена кифла? :?

Нито съм тъпа., нито неграмотна нито ограничена
тва последното за теб се отнася най вече :razz:
а има ли човек в форума с който да не си се дразнила? :? Хората, които са достойни за уважение. :) Айде сега млъкни! Не е необходимо да се излагаш толкова много. :)

amk933
06-03-2010, 14:28
sladk1KiFlA, кое от не пиши повече тук не разбра? Още една дума накриво и си аут.

kris4ety14
06-03-2010, 16:02
Вчера и аз ходих на Околчица веднага след намалените ни часове. Ей така, сама(това е друга история). Погледах малко (сирените май ги изпуснах, бях по път), поразмишлявах и си тръгнах с мисълта, че България има шанс да се измъкне от образа на турския кенеф.

chemist9009
06-03-2010, 16:46
Няма шанс!!!Докато ни управляват всеки мандат по някои други галоши няма оправия.... :D :D :D



Organic Chemistry is my passion