PDA

View Full Version : Подарък за годишнина



gia_sena_mono
06-02-2010, 15:11
Здравейте! Пак съм аз с тема за подарък.
С приятеля ми правим 2 години след 5 дена. Честно казано нямам представа с какво да го изненадам. Миналата година направих един какаов сладкиш с формата сърце и сложих свещичка. :) Много му хареса. Би било безсмислено тази година да е нещо подобно, макар че ми мина през ума.
Искам да е нешо, което ще го зарадва и ще го помни. Ако е някакъв предмет (като суввнир, например) ще му го подаря, ще го сложи някъде и толкова.
Подарявала съм му наша снимка в рамка, което също като идея е добро, но няма да се повтарям. Чаша с наша снимка много не ми допада като идея (това също ми хрумна). А и ние нямаме кой знае колко снимки.
Моля ви за някакви идеи. По принцип съм много изобретателна, когато става дума за такива неща, но сега просто нямам никаква вдъхновение.

xXTOXiCXx
06-02-2010, 16:06
Ами сега ми хрумна една много интересна идейка.. взимаш няква кутия правиш я шантава шарена,каквато ти дойде на акъла.. после взимаш разноцветни листове и лъскави химикали.. и пишеш късметчета или спомени за любов.. или дори ваши спомени.. сгъваш ги и ги пъхаш в там купата кофата съда .. каквото решиш ;д и нали там вадш някакъв символичен брой ... или пъкк .. като кошница такова,плно с малки неща,които да напомнят за ваши общи спомени... дз... ;д

awerw
06-02-2010, 17:39
подари му някой ланец например с твоето име или с неговото

DANNYYYYY
06-02-2010, 17:45
Обожааавам да правя разни табла..... Предлагам ти да му направиш нещо, където събираш всички хубави моменти през тези сладки 2 годинки в едно... Измъкни всички ваши снимки, спомени, любими песни ,важни дати и ги съчетай в едно... Вземи един цветен картон, също става мн ефектно с черен картон и пишеш с Маркери-металик.... Сложи всички снимки, напиши цитати от разни песни и съвсем мънички детайли от първата среща и др хубави спомени... Нека всичко излезе от сърцето ти... Мисля, че и двамата ще бъдете щастливи! :---)

YouMakeMeSmile
06-02-2010, 18:12
Ами сега ми хрумна една много интересна идейка.. взимаш няква кутия правиш я шантава шарена,каквато ти дойде на акъла.. после взимаш разноцветни листове и лъскави химикали.. и пишеш късметчета или спомени за любов.. или дори ваши спомени.. сгъваш ги и ги пъхаш в там купата кофата съда .. каквото решиш ;д и нали там вадш някакъв символичен брой ... или пъкк .. като кошница такова,плно с малки неща,които да напомнят за ваши общи спомени... дз... ;д


аз го направих на приятеля ми, но написах причините поради които го обичам

hahavteen
06-02-2010, 18:45
Най-добрата ми приятелка беше написла на листчета причини поради които обича приятеля си и беше пъхнала листчетата в балони. Напълнила стаята му с балоните и той като се прибрал почнали да ги пукат заедно :D Било е много забавно по думите й :grin: . Ако дадеш в търсачката думите "подарък" и "годишнина" ще ти излязат много неща. Аз съм писала многократно какво съм подарявала на бившия ми и на повечето са им харесвали идеите (за да намериш моите постове напиши "podaruci" и "krust4e" така ще ти излязат най-бързо). Успех.

XTREMEFREERIDE
06-02-2010, 19:14
Точно за това с моя приятел се разбрахме да не си подаряваме подаръци, когато нямаме муза. Дори да има повод. По - добре без повод, но с чувство.

Та по темата, аз съм подарявала за първата ни годишнина кутийка пълна със цветни листчета. На всяко листче пишеше нещо, което съм си помисляла за него. Бяха 365. Един вид гаранция, че ще бъда с него до следващата ни годишнина. Забавно беше, когато трябваше да отвори последното листче и на него пишеше "Бла бла бла бла бла .." 8-)

Измисли нещо весело, полезно и сантиментално. Все пак това е вашия ден. Някое пухкаво животинче също би било сладък подарък. Хамстер, морско свинче, декоративно зайче, котенце.

gia_sena_mono
06-02-2010, 20:09
Това с балоните е страхотно! Браво на момичето! Само, че аз няма как да го изпълня, защото живеем в различни населени места и отделно се виждаме на трето, където има апартамент. :-s Сложна работа.
Ако можех бих поръсила и с листенца от рози, и свещи бих наредила, и някакви шоколадови бонбонки ...
Освен, ако не го накарам да иде до някъде, а аз да остана и за бързо да спретна всичко. То така малко се губи ефекта, но друг вариант няма.

:razz: Представям си се - вадя една помпа и почвам да надувам балоните за отрицателно време. :-D
Ох, идеята е супер, обаче той трудно ще се навие да отиде някъде без мен и то за по-дълго време. Трябва да измисля нещо.

hahavteen
06-02-2010, 20:19
Прати го да ти купи хапчета за глава по възможност късно вечер 8-) Докато той търси отворена аптека ще подготвиш изненадата 8) . Една позната направи следното за рожденния ден на приятеля си. Прати го с един дълъг списък да пазарува (уж защото е нямало време да отиде тя пък нещата й трябват за другия ден) и докато го нямаше украси целия апартамент и дойдоха гостите които беше поканила. Той милия се прибира с торбите нищо не подозиращ и се шашна! Няма такава изненада ти казвам :D . Много добре се получи.

gia_sena_mono
06-02-2010, 21:51
Все ще измисля нещо.
:D За нещастие това с аптеката няма да мине, защото градът е малък и няма денонощни. Освен да го пратя до магазина.
А бе ще го измисля. Благодаря за идеите! :)

gia_sena_mono
06-05-2010, 21:49
Имате ли идея къде в Търново мога да намеря балони във формата на сърце?

Lyubeto
06-05-2010, 21:59
Мамка му! И ние след 5 дена правим 2 години :lol:
Аз също нищо не мога да измисля. Това с бележките го правих миналата година. Тази не знам . Мислех си за някаква гривна нещо с имена ама не мога да го доизмисля.

dark40
06-05-2010, 22:08
http://teniski.be/ Разгледай сайта може да направиш доста интересни подаръци от там :)

Тениски и облекла
футболни тениски
за влюбени
стикери
пъзели
значки
подложки за мишка
чаши със снимки
ключодържатели
чинии
възглавници
рамки за бюро

3oPuTy
06-05-2010, 22:09
Балони във формата на сърце можеш да намерив в магазините "Всичко по 1 лев",детските магазини,в по-големите цветарски магазини също има ...


Lyubeto аз на моя за 1-та година мисля да му подаря кристал с наша снимка като този (http://ceramicbottles.com/joomla/components/com_virtuemart/shop_image/product/163253f0e220e0453c8c161ca7ba48a0.jpg) ,но с по-различна форма :)

mArMaLaDkA
06-05-2010, 23:12
нова приятелка, положителен тест за бременност, все ще измислиш нещо. 8-)

ScarletBite
06-06-2010, 01:31
Интимна прическа с неговата буква, някоя изпълнена сексуална фантазия, любовно стихотворение, ключодържател с ваша снимка, на която ти си полу-гола?

gia_sena_mono
06-07-2010, 14:33
Ние се скарахме, така че вече не ми пука за никакъв празник! Благодаря ви за идеите. Може да триете темата.

anonymous708973
06-07-2010, 17:03
Чакай бе, момиче, къде си тръгнала с лека ръка да казваш "ние се скарахме, нищо няма значение"... 2 години са адски много време! Кажи поне какво стана!

gia_sena_mono
06-07-2010, 18:31
Какво да става - редовни номера.
По-скоро "празнувам" 2 години,че съм успяла да го изтърпя. Глупачка! :?

3oPuTy
06-07-2010, 18:35
Мисля,че говориш така,защото си нервна.Това са 2 години все пак и не може просто ей така,с лека ръка,да кажеш "не ми пука вече" :?

mArMaLaDkA
06-07-2010, 18:36
Брей, голяма драма. Хората си зарязват семействата след 20 години брак, вие за 2 години се шашкате.

И все пак, и аз си мисля, че си афектирана. Все пак, ако нещата са окончателни - честито! 8-)

gia_sena_mono
06-07-2010, 19:07
Ами какво да кажа - да си изливам душата ли сега?
Накратко - за него този ден не е нищо особено. Ден като ден, като понеделник, като вторник, като сряда ...
Отделно - имам изпити, а на него не му пука особено какво съм направила на тях. След всеки взет изпит аз съм ядосана, а не радостна. Няма с кого да споделя.
Вкарва се в някакви филми, които сам си измисля и после ме обвинява в тях.
Изобщо - аз съм глупчаката тук и си пропилявам живота с него. вместо да живея спокойно и да се радвам на случавщото се.
Писала съм теми във форума относно проблемната ми връзка. Явно съм луда, за да съм с него 2 години.
... А така се вълнувах за тази годишнина. Щом за него тя не значи, колкото и за мен - майната й!

mArMaLaDkA
06-07-2010, 19:13
Извинявай, ама няма как да го интересуват изпитите ти, при положение, че той изобщо не е на тая вълна, не е минавал през подобно нещо, няма си и на идея какво напрежение е. Ако ти не се радваш на успехите си, няма кой друг. Вечно ще се намери някой да не те дооцени и да ти вгорчи настроението, кофти е, когато това е собствения ти приятел. Важното е да не се ядосваш за такива глупости.

gia_sena_mono
06-07-2010, 19:55
Знам, че трябва да се радвам, че съм успяла, но когато няма кой да се радва с теб за какво изобщо го правиш? Какво от това, че не е минавал през това, толкова ли е трудно да се зарадва на успехите на половинката си? За мен не са глупости! До сега на нито един изпит не се е зарадвал с мен, само ме е ядосвал и вбесявал за какво ли не, а към момента съм минала през 15-20 изпита. И всичките пъти едно и също, няма как да не се обидя и разстроя! Той си мисли, че ми е лесно - забивам глава в учебника и не я надигам 1 седмица!
Още повече, че и годишнината ни не значи нищо за него.
Просто не ми се живее вече. В нито едно нещо не намирам положителното и не се радвам на нищо. Няма я радостта от малкото, няма никаква радост, нищо няма. А аз съм тръгнала подаръци и изненади да правя.
Господи, на почти на 21 години съм и постоянно се подценявам, нямам вяра с себе си, отчаяна съм, нямам желание за нищо. Нямам накакво самочувстие вече, смятам, че нищо не мога да постигна и че не съм способна на нищо. Преди не бях такава глупачка! Имам нужда от подкрепа и рабиране!

mArMaLaDkA
06-07-2010, 20:04
Ти за другите ли го правиш? Знам какво е да се чувстваш недооценена, да нямаш подкрепа, обаче пък в крайна сметка не живееш за другите, а за себе си. Вечно ще се намери някой кисел комплексиран човечец, който да се опитва да ти вгорчи радостта, заради максимата "не е важно на мен да ми е добре, а на теб да ти е зле". И какво от това? Честно, ако всеки път търсиш някой, който да се радва за успехите ти, ще останеш разочарована. Дори и когато намериш, пак няма да е същото. Защото единствено и само ти можеш да се оцениш, понеже знаеш колко труд си положила и колко си жертвала за това, да си най-добрата.

Не е въпросът в гаджето, в приятелите, в семейството. Всичко е до нагласа. Хубаво, ще намериш кой да те подкрепя, ама ако си с ниско самочувствие и нямаш елементарно уважение към себе си, всичко това ще е временно, ще се чувстваш щастлива за някакъв кратък период от време. Трябва да се научиш да оцеляваш сама. И радостта от най-малките неща няма да дойде, като стоиш и мрънкаш. Нагърбвай се с работа, излизай, забавлявай се, радвай се на собствените си успехи. Плодовете на положен тежък труд са най-сладки. И да, звуча като някоя статия от Космополитън, толкова е захаросано, но да речем, че така ми дойде отвътре.

gia_sena_mono
06-07-2010, 20:26
Тази тема я обърнах на душевни излияния...
Не го правя за другите,но поне човекът, който твърди, че ме обича може да прояви поне някакъв интерес. Аз се радвам на успехите му, дори и да не съм минавала през такива неща като него.

gia_sena_mono
06-07-2010, 20:32
И ясно ми е, че всичко си е за мен и аз го правя,за да постигна нещо, но в крайна сметка, ако човекът до теб не го интересува какво правиш ... защо е с теб? Гадно е! Все едно искам някой човек на улицата да ми се зарадва, че съм напарвила еди-какво си. Знам, че всеки сам оценява истински нещата, които сам е постигнал, но е по-приятно когато знаеш, че на някой му пука за теб. Поне да каже "Браво, радвам се за теб!" - не е трудно!
А това, което написах по-горе "Постоянно се подценявам, нямам вяра в себе си, отчаяна съм, нямам желание за нищо. Нямам накакво самочувстие вече, смятам, че нищо не мога да постигна и че не съм способна на нищо." го мисля, когато имам проблеми с него ( а това не е никак рядко) или когато съм сама. По-принцип вярвам, че мога да се справя с всичко, но тези моменти, когато се чувствам наистина сама, ме карат да пропадам.

ShtrudeL
06-07-2010, 20:37
...Ако бях на мястото на приятеля ти да съм ти била шута.

gia_sena_mono
06-07-2010, 21:12
Какво те кара да мислиш така?

hahavteen
06-08-2010, 04:36
Напомня ми на мойта история с бившия ми само дето бяхме 2 години и половина заедно и бях ученичка. Последните ни месеци заедно бяха точно както ти описваш нещата в твоята връзка. Един ден след като за пореден път ми показа колко е незаинтересован от всичко което се случва с мен му казах "Не мога да бъда с теб повече. Исках да ти обясня и причините ей така от уважение но явно не те интересува. Мерси за хубавото време. Чао." след което излязох от колата и си се прибрах (той само ме гледаше окорено и не знаеше какво да каже защото не очакваше такова нещо от мен). Не го чух и видях повече. Не отговарях на смс-и и обаждания защото знаех че ако се видим или чуем пак ще се съберем (обичах го все пак) но бях решила че обичам себе си повече. Мисли добре какво искаш и какво заслужаваш. Успех :-) .

kalpazanka
06-08-2010, 05:36
Малко преди да сложа край на връзката си /за протокола почти 4 години/, бях в подобна ситуация. Не си хаби нервите. Не искам да те отчайвам и огорчавам, но се вземи в ръце, премисли дали искаш такъв човек и действай според това, което си решила.

krem4et0
06-08-2010, 08:32
"Постоянно се подценявам, нямам вяра в себе си, отчаяна съм, нямам желание за нищо. Нямам никакво самочувствие вече, смятам, че нищо не мога да постигна и че не съм способна на нищо."

Точно моите мисли преди 6-7 години. Направо не ми се живееше - сама, подценявана, без близки приятели, без цел в живота. Сестра ми тъкмо се беше омъжила и за първи път от 18 години се разделях с нея. Най-тежките моменти в живота ми. Пълна дупка и депресия.

Сега съм дипломиран магистър и отличник на факултета, с 2 висши образования и 3 специалности, докторант. В личен план съм с любим човек, с който мисля да прекарам живота си, обичана, обгрижвана и ценена. Имам повече цели и мечти, отколкото мога да реализирам. Начертала съм си пътеката. Стига с този песимизъм. Винаги има за какво да се живее. Просто обаче не ти е писано да живееш с този мъж, с който си сега. Реши се и прекрати връзка, която видимо не те прави щастлива. Обърни се към нещо друго - образование, семейство, приятели и скоро ще откриеш своя път.

Колкото до изпитите ще ти кажа, че и половинката ми се е държал така, но защото беше свикнал на 6-тици и не му правеха впечатление. Нещата се промениха едва през магистратурата ми и то на защитата, защото знаеше колко ми е важна отличната оценка. На докторантските изпити беше с мен на устния и през целия ден на чуждия език и почувствах голяма съпричастност и подкрепа. Без него щях да се срина психически. И се зарадва естествено. Все пак само 3 момичета в целия ВУЗ бяхме приети. Просто може би му е трудно да оцени какво точно правиш, докато не дойде на твоята. Аз да речем винаги се радвам на неговите успехи, защото знам че учи и работи и не му стига времето. Той казваше - ти по цял ден само учиш - много ясно, че ще имаш 6. Но като почнах и аз да съвместявам и двете....видя, че се справям, макар и да изнемогвам, и го оцени повече.

valdesbg
06-08-2010, 09:12
Я синтезирайте в 2 изречения какво било?

Че гледам някакви чаршафчета. А темата е за подарък... каква всъщност е идеята и въпроса на авторката?

Кво като са 2 години? Ми ако са 4? 5? 10?

Времето прекарано с ададен човек не е толкова важно колкото това КАКВО правите заедно.

Айде.. синтезирайте да видя за какво иде реч.

hahavteen
06-08-2010, 09:24
Влади, скарали са се и са се разделили. Той не я подкрепя и не се радва на успехите й. За него годишнината им е ден като всеки друг. Заради неговото отношение тя се подценява и губи вярата в себе си и самочувствието си. Тя е студентка а той работи. Това е с 2 думи.

valdesbg
06-08-2010, 09:29
Ахааа и тя е изкарала 2 години с него, защото.... :-o

По принцип това лесно е можело да се преодолее, щото.. ситуацията не от вчера, все пак за 2 години на нея би трябвало да и е станало ясно че той не зачита годишнините и датите. И че.. не е емоционално на едно ниво с нея.

Това се разбира още в първите... айде не седмици, ама месец - два.

Ей тогава е бил момента.

А сега... квото и да направим - файда няма. Щото... девойката е съсипана.

Ясно е че тя има нужда да бъде окуражавана и да и се показва че това което прави има значение и се оценява от половинката и. което не е лошо, стига и човека до нея да мисли същото.

Това е класически пример за споделеност в най-чист вид. И един вид допълване.

Лошото е че авторката е имала измамната надежда че той ще се промени.

Хората не се променят. Променят се само обстоятелствата около тях.

Авторке - някакви въпроси имаш ли към нас?

gia_sena_mono
06-09-2010, 01:05
Всъщност не сме се разделяли, скарахме се. Сдобрихме се и си изкарахме много добре днес, но... до кога ли.

Eclipsercho
06-09-2010, 06:44
Обожааавам да правя разни табла..... Предлагам ти да му направиш нещо, където събираш всички хубави моменти през тези сладки 2 годинки в едно... Измъкни всички ваши снимки, спомени, любими песни ,важни дати и ги съчетай в едно... Вземи един цветен картон, също става мн ефектно с черен картон и пишеш с Маркери-металик.... Сложи всички снимки, напиши цитати от разни песни и съвсем мънички детайли от първата среща и др хубави спомени... Нека всичко излезе от сърцето ти... Мисля, че и двамата ще бъдете щастливи! :---)

Страшно сладурска идея, поздравления мацка! :-)

Одобрявам :P

EDIT:
Опааа, сега прочетох цялата тема.. :(

gia_sena_mono
06-09-2010, 11:36
Трийте, че стана манджа с грозде.

a4kata89
06-09-2010, 20:51
Ето моята идея:
Може да вземеш 2 колиета (било то сребърни или златни) и 1 сърце от тип-а които се разделят на 2 части , със или без надпис ти ще прецениш вече. И ако е с надпис може да го занесеш на златар да направи на всяка половинка от сърцето вашите буквички и всеки от вас , да носи буквичката на другия.

Аз подарих на приятелката ми такъв подарк и много се зарадва.

Ако ти харесва идеята пробвай ! :)

gia_sena_mono
06-09-2010, 22:29
Благодаря, но вече мина деня.
Запалих 10 свещички (от чаените) по пода, украсих леглото с листа от рози и много сърчица. И ... му хареса! :) Беше стъписан... Чак се притесни и забрави за секса. :D

Gr0zDan0v
06-09-2010, 22:30
подари му някой ланец например с твоето име или с неговотоbad idia baby :D