PDA

View Full Version : Моля Ви, помогнете ми по Психология /Логика/



crazygirl13
06-02-2010, 19:10
По психология сме на раздел логика. И взехме един урок за "Философско есе", имаме за домашно да напишем есе. Много ми е трудно по психология хич ме няма. Може ли да ми помогнете? Имам 3 теми и от тези трябва да избера една:

1.Не е достатъчно да имаш само добър разум, гладното е добре да го използваш /Рене Декар/


2.Речта, която се грижи за истината, трябва да бъде проста и естествена. /Сенека/


3.Цялото ни достойнство е заключено в мисълта. Извисяват ни не пространството и времето, които не можем да запълним, а именно - тя нашата мисъл. Нека да се учим да мислим добре. /Блез Паскал/




Моля, някой ако може да ми помогне. Много ще съм Ви благодарна. Ако може ми пишете на ЛС :oops: , защото много хора от класа влизат тук и може да се случи така, че да имаме едни и същи есета. Благодаря предварително!

crazygirl13
06-04-2010, 18:50
Няма ли някой да ми помогне????

kris4ety14
06-04-2010, 19:22
Абстрахирай се от мисълта "философско есе" :) .


При философското есе се започва с малко обзор за автора (ако е по цитат от някой философ), преглед на останалите му теории, и други философи, разглеждали проблема. След това анализ на самото заглавие и всичко което може да се каже по темата, като накрая включваш и своето мнение. За разлика от литературното, при философското има по - малко лично мнение и анализ, а по - скоро представяне на това, което е казано от различни източници по темата, естествено и как ти го анализираш. Успех.

Източник: http://www.kak-da.info/topic509.html

Обобщено - пишеш малко за автора, неговите теории (какво мисли по въпроса), за мнението на другите му колеги, и главната част какво мислиш ти по темата.

П.П. И на мен ми беше полезно да прочета тази информация.

crazygirl13
06-06-2010, 08:46
Благодаря ти :-) Страшно много ми помогна с това :) :-) :-) :-)