PDA

View Full Version : Българи ли сте?



Sashakiss
06-02-2010, 19:38
Много българи се гордеят с това, че в историята ни има бележити личности като хан Кубрат, Аспарух, Крум, Симеон и други. Те, така да се каже, вярват, че носят гените на предците, сред които са и гореизброените. Аз бях един от тях, но след малко мисловен процес се сетих, че в първата българска държава е имало и славяни, останки от последните траки, византийци, а с появата на второто българско царство тук се настаняват скромно количество кумани и татари, както и не толкова скромно количество османски турци.

И тук възникват няколко въпроса:

Българи ли сме? Носим ли въобще български(прабългарски) гени? Ако не - носим ли поне славянски? Или пък сме смесица от прабългари и славяни? Или пък носим гени от другите етноси?

Аз, разбира се, съм български гражданин, живея в българия и се определям като българин. Но се чудя дали нося нещо наистина българско в мене, като изключим традициите и миналото.

А вие какво мислите по въпроса?

ZipFail
06-02-2010, 20:09
Да, носим :)

GalaxyEater
06-03-2010, 10:47
Трудно е да се докаже миналото за балканските народи, но е по-вероятно да сме потомци на монголоидни, турски и славянски народи.

ZipFail
06-03-2010, 12:45
Беше проведено едно генетично изследване, което доказва, че 80-90% от българите носят прабългарски гени..а монголоидни гени почти никакви няма, това че сме били монголци е комунистическа измислица, прабългарите са изглеждали почти като съвременните такива ;)

GalaxyEater
06-03-2010, 13:39
Беше проведено едно генетично изследване, което доказва, че 80-90% от българите носят прабългарски гени..а монголоидни гени почти никакви няма, това че сме били монголци е комунистическа измислица, прабългарите са изглеждали почти като съвременните такива ;)
Извинявам се за промития си мозък, това на което съм бил учен, е че пра-българите са вероятно от турско потекло с монголоидни черти. Казвам "вероятно", защото също знам и че историята на балканите е доста съмнителен предмет, но пък коя ли история не е.
Естествено чувал съм много теории, но тази че сме индо-европейски наследници с братя - иранци не ме убеждава.

Patriot
06-05-2010, 21:22
НАЧАЛОТО НА ДОКТРИНАТА ПАНСЛАВИЗЪМ

Никола Виденов
За пръв път думата славяни – в смисъла на етнос, влиза в политическа употреба през 1593 г., като дотогава „slavi” е всъщност -„sclavi" (означаващо роби от латински) и тази дума се използва във византийските извори.
Няма НИТО ЕДИН роден или чужд извор, който да говори за покръстването на два народа - т. нар. “славянски” и български, а се говори само за българи и български народ (за повече подробности виж в интернет “ Колко народа покръства Борис “ от Никола Църцаров). Няма византийски извор, в който при преговори да се сключва договор със “славяно-българска държава”, а винаги се говори за българи и България. Също така няма нито един чужд или наш извор в който да се споменава за ПРАбългари и ханове, а навсякаде се говори за БЪЛГАРИ и владетелят на българите.
Термина СКЛАВИ от византийските извори се е използвал от църковниците-хронисти в смисъл на “роби”, “светлокоси роби”, или “нечестивци”, с който са наричали не-изповядващите официалната християнска вяра - арианите. Според възрожденеца Марин Дринов, както и д-р Ганчо Ценов, славяните са всъщност траки. На подобно мнение застава и изследователя Йордан Табов. Интересен факт е, че антропологическите черти на т. нар. “славяни” и траките е смайващо еднакъв. Изследователите са на мнение, че след покоряването им от Рим, траките започват да бъдат наричани и “склави”, а част от тракийските племена се изтеглят на север и след векове нахлуват обратно на Балканския полуостров, но вече назовавани като “склави” (светлокоси роби) и “нечестивци” от църковниците-хронисти. Българската история от 866 г. когато се налага насилствено официалната верска доктрина на Византия (т. е. през 866 г. Борис провежда препокръстване) та чак до наши дни е била фалшифицирана от гръцките хронисти, българските и руски църковници, и чужди историци в по-ново време в услуга на панславизма.

Славянин от 20 век. Грешката е вярна


Странно защо в учебниците по история няма нито една автентична рисунка на “славяни” или “славянски войни”, така добре описвани иначе от византийците? Изображението на славяните в нашите учебници са “съвременна” (???) рисунка (виж например учебника по история за 5 клас на изд. “Просвета”.

Историците така и не успяха да открият автентично „славянско” селище а посочените като такива са само от предположения.

Никой поклонник на славянската идея не може да обясни откъде идва “етническият бум” при т. нар. славяни, като през същия период в Европа са засвидетелствани няколко чумни епидемии включително и в местата обитавани от “славяните”.
Славянската идея е възприета от българската интелигенция през началото на XIX век в периода на българското Възраждане под влияние на умелото руско внушение и манипулиране на историческите факти, като начин за разграничаване от гърците и турците. През периода на турското робство както е известно Вселенската патриаршия (доминирана винага от гърци) не признава българите за отделен народ, а ги нарича “румелийски” народ, което се възприема и от Османската империя.
Показателно е, че славянската идея започва като така наречената ИЛИРИЙСКА ИДЕЯ. Същността й има политически адрес и най-кратко има за идея, че с името "илирийци" се наричат всички народи, населявали в античността земите, които през средновековието били „славянски”. Илирийската идея става платформа на всички участвали в плана за „освобождението” на всички балкански християни – т. н. „южни славяни”.

gandalfepi4
06-13-2010, 09:07
http://whatthebeans.files.wordpress.com/2009/04/emo.jpg

а иначе ти викат ромка щото си способна да направиш 5 правописни, 3 граматически и 8 пунктуационни грешки в "а" и вярваш че можеш да се "научиш" на пирокинеза, телекинеза, психокинеза, левитиране, телепортиране, мастурбиране и к'во ли още не от гугъл + смотания ти подпис с който се мъчиш да си повдигнеш самочувствието... това е в случай че не си правиш як ташак с нас ама аз не съм се освестил още де :D

ZipFail
06-13-2010, 09:44
Емотата са най-яката раса !
Емотата ще завладеят света!
Емо uber alles ! :booooomb:

KumchoValcho
06-13-2010, 10:03
Все ми е тая. :)

YouDontKnowMe
06-27-2010, 15:56
И аз съм ЗА емотата.

Housemusikk
07-12-2010, 10:24
В случая няма НИКАКВО значение

xxKiFlA
07-12-2010, 13:12
ot темата само мусаката харесвам :grin: