PDA

View Full Version : Един кратък въпрос



FraGLanD
06-02-2010, 19:40
Не знам дали това е раздела за този въпрос но не намерих друг... След 10 дена свършва даскалото и ще хода на море на Кипър. Преди 1 ден си закупих съвсем обикновена акустична китара от 90 лв и един калъф за нея... Но миналата година един пич не го пуснаха с китарата си... Не знам дали има правила относно пътуването с китари но ... Искам да попитам дали има някакво ограничение или закон който не позволява да се пътува с китара в чужбина.. За инфо ще пътувам с Бг аир.

anonymous546178
06-02-2010, 19:50
Ако е в багажа който отива за самолета няма проблеми, за ръчен може и да мрънкат, със струните можеш да обесиш някого напр.

В багажното отделение обаче има вероятност да я счупат тъй че я увии в нещо добре

FraGLanD
06-02-2010, 19:52
А например ако си сваля струните ще може ли да мине за ръчен багаж? Защото доколкото знам малко е голяма - нормален размер 4/4 и трябва ли да се плаща допълнително ако я взема като ръчен багаж ?

amk933
06-02-2010, 19:55
Звънни в компанията, с която ще пътуваш, и ги питай...мисля, че няма да ти направят проблем, още по-малко, ако е без струни. :)

FraGLanD
06-02-2010, 19:58
Ок. Благодаря много на всички :)

tuzaro
06-02-2010, 20:00
за кво ти е китара на морето??

FraGLanD
06-02-2010, 20:04
за кво ти е китара на морето?? Еми 3 месеца мене ми вкисва като първоначално предпочитам да съм на сянка защото ми става много лошо когато ми е жега и винаги ми тече адски много носа(слаби капиляри или нещо такова :D) та като съм си вкъщи да си свира.. Докато там няма нищо различно а и предпочитам да спя до късно да хода по-малко на море и вечерта на дискотека или по баровете отколкото да мра в жегата :D па много не обичам да съм на плаж ... лични проблеми + малко съм избухлив та коментари в теглото ми ме карат да влизам в бой... затова предпочитам вкъщи и вечерта навън :)

tuzaro
06-02-2010, 20:18
е щом е за 3 месеца може, то даже и да се научиш да свириш можеш 8-)

play23
06-02-2010, 20:25
В багажното ако нямаш хард кейс забрави, а то един такъв куфар по-скъп от китарата ти... Ако се проучи всичко предварително едва ли ще има проблем да е с теб, иначе за 90лв каква китара е, май само Стаг има толкова евтини ?