PDA

View Full Version : Наднормено тегло ! ПОМОЩ !!!



PerFectGirl
06-02-2010, 19:49
......

Doomcryer
06-02-2010, 19:54
Не знам колко такива теми има вече...

Иначе повече плодове,зеленчуци,пилешко и мнооого кардио :)

foreverr
06-02-2010, 20:00
Mи прави пумп ит уп не 1-2 пъти седмично, а 3-4, отделно и ходи пеша.Започни да ограничаваш всичко, което е неподходящо за диети(дори се опитай да се откажеш от тези храни:
Всичко съдържащо захар(шоколади, вафли, бисквити и ...)
Всичко тестено(кифли, закуски, бял хляб)яж само черен хляб и малко..
Всички пакетирани боклуци(снаксове , чипсове, беикролси, марети и всички тези подобни)
Газиранно не пий, напитките вместо със захар ги подслаждай с мед
Не яж пържено
Не яж мазно
Не пий алкохол
Май тва са нещата неподходящи за здравословен режим.Наблягай на плодове, зеленчуци, месо, яйца, сирене, извара, мляко....Успех.

hahavteen
06-02-2010, 20:03
Хранителния режим е задълvителен. Само със спорт нe се отслабва. Кажи какво си пробвала, колко кг си, колко си висока за да можем да преценим какво да ти препоръчаме.

PerFectGirl
06-02-2010, 20:08
......

PerFectGirl
06-02-2010, 20:11
........

POLLINA
06-02-2010, 20:12
не знам що ми се струва , че нормалните кг за твоита височина не са с 10 кг по -малко а с 20 ..

Doomcryer
06-02-2010, 20:14
Забравих да кажа , че съм пробвала с 90 дневната диета , тази на Боряна , Точкова и какви ли още не , но винаги съм се отказвала :(

Това което ти казах по-горе не е измислица.Един приятел за 2-3 месеца свали 15кг. така,ама ходеше и на фитнес 3 пъти в седмицата. :)

Ankh
06-02-2010, 20:16
, но винаги съм се отказвала :(

Проблема е в теб.Нямаш никаква воля,ние каквото и да ти предложим не е гаранция,че пак ще успееш.
Сама си прецени искаш ли да продължаваш да изглеждаш по-този начин или да постигнеш перфектното за теб тяло.
Кг.не са важни,по-важно е как изглеждаш и дали се чувстваш добре в кожата си.

PerFectGirl
06-02-2010, 20:18
......

changess
06-02-2010, 20:22
Щях да те нафутам за поредната клонирана тема, ама айде...

Имам подобен (доста подобен) проблем, ще помагам.
На 16 години си, не се подлагай на някакъв свръх строг режим. Спасението ти е лятото. Занимавай се със спорт. Тук идва въпроса от къде си, не във всички градове има голям избор, НО навсякъде има фитнес. А фитнесът помага много. По мое лично мнение, с това Пъмп ит ъп нищо няма да направиш. Бягай сутрин, запиши се на плуване/ тае бо/ баскетбол- изобщо каквото ти се прави. Спокойно можеш да отделяш лятото 2-3 часа дневно за спорт.
А сега храната- нямам представа, какви са ти хранителните навици, но започни постепенно. Изключваш сладкото/ мазното/ белия хляб, но си оставяш възможността да хапваш черен шоколад, примерно. Постепенно намаляш количеството и наблягаш на плодовете и зеленчуците, пилешкото месо, киселото мляко.

hahavteen
06-02-2010, 20:57
Виж сега за да се докараш до тия килограми значи си като мене 8-) . Мързеливичка си и обичаш да си хапваш. Аз какво ли не опитвах ама е така само по 1-2 седмици издържах и после пак по старому. Съветвам те да минеш на разделно хранене наблягайки на протеините. Все още се развиваш така че не е добре да правиш строги диети. Добре е да изключиш вредните храни но ако ти е трудно недей съвсем да се ограничаваш защото мотивацията ти ще иде на кино (просто след като си яла нещо което не трябва изчакай 6-8 часа преди следващото хранене. с времето ще ти се отще да ядеш такива неща като знаеш колко трябва да ги чакаш да се смелят в стомаха ти). НЕ се натоварвай със спорт в началото защото ще се демотивираш много яко. Аз така като знам че днеска ТРЯБВА да правя 1 час гимнастика и ми става лошо и сядам с нещо сладко пред тв-то с мисълта че после ще си направя упражненията. :? По-добре мини на режим и като свалиш няколко кг мотивацията за фитнес или спорт сама ще си дойде. В гугъл ще намериш повече от достатъчно инфо за разделното хранене а във форума на мамите има тема в която ще намериш подкрепа, съвети и рецепти. Резултатите няма да са бързи но за това пък трайни. Пожелавам ти успех и стискам палци този път да се справиш. :)

PerFectGirl
06-02-2010, 21:06
МНОГО ти благодаря ! :)

foreverr
06-02-2010, 21:08
не знам що ми се струва , че нормалните кг за твоита височина не са с 10 кг по -малко а с 20 ..
Не само ти се струва, така си е за съжаление :(

HexGirl
06-02-2010, 22:02
консултираи се с диетолог няма как да отслабнеш сама толкова много без да си навредиш [/i]

hahavteen
06-02-2010, 22:15
HexGirl как ще си навреди ако яде здравословно и постепенно почне да се движи повече? :-o Никой не е казал че ще свали 10кг за 1 месец но до другата година ще е махнала поне толкова.

HexGirl
06-03-2010, 05:42
20 кила не са малко и не мисля , че всеки има волята да ги свали постепенно и правелно затова мисля че трябва да се консултира с диетолого ....
ние не сме хората които могат да изготвят на някои хранителен режим :)
ами представи си , че има проблем със здравето с метаболизма с кръвната захар и тн

zlatnata_ribkaaa
06-03-2010, 07:47
Започни 90 дневната при хора с много наднормено тегло дава много добри резултати и в никакъв случай не я спирай постави си за цел да я изкараш до край .Тичай сутрин , прави някавка аеробика , може също тае-бо , плуване , фитнес , баскетбол много са възможностите само желание да има се намира и начин . За всичко трябва постоянство , ако искаш наистина да постигнеш нещо .

hahavteen
06-03-2010, 11:26
А диетолога какво ще направи според теб? Нали пак ще й изготви режим и после всичко зависи от нея. Да добре ще е да иде на чичо доктор да каже дали всичко е наред но за да мине на разделно хранене определено не й трябва такъв. Все пак не е като да иска да почва Дюкан или някоя друга изтощителна диета която може да навреди на здравето й.

changess
06-03-2010, 11:45
Първо на първо, момичето каза, че иска да свали около 10 кила. Това, че вие решихте, че трябва да свали 20, е друг въпрос. За 10 кила не е необходимо да ходи на диетолог ( то и за 20 според мен не е ), а и диетолозите не са хора, които магически решават проблемите. Това, което ще ти кажат, можеш да го намериш и в интернет.

ПП: Мнението на Анкх е доста на място.

pifiella
06-03-2010, 13:30
А диетолога какво ще направи според теб? Нали пак ще й изготви режим и после всичко зависи от нея. Да добре ще е да иде на чичо доктор да каже дали всичко е наред но за да мине на разделно хранене определено не й трябва такъв. Все пак не е като да иска да почва Дюкан или някоя друга изтощителна диета която може да навреди на здравето й.
Аз съм ходила на диетолог и така съм си гладвала 3 месеца,ако знаете какво трябваше да ям 8) При положение,че съм била на 13 храната,която консумирах не само,че беше недостатъчна за развитието ми,а аз треперех от глад,припадах.Незнам на некадърна ли попаднах незнам,но от тогава вярвам само на собствената си преценка! :-o Аман от нескопосани лекари! :x

TopNotchGlamorChick
06-03-2010, 14:42
Че повечето лекари в България не стават, така е.. Не ти трябва диетолог.
Не забравяйте хора, че хората с наднормено тегло горят калории доста по-бързо от другите.. + не забрявай да пиеш най-малко 2 литра вода на ден и 20 мин. преди тренировка да пиеш 1 кафе, щото ускорява метаболизма :)

YakUZa777
06-03-2010, 14:45
Пий разхлабителни ! НП.

sladkotykate
06-03-2010, 15:22
А ние какво да направим че си с наднормено тегло,по този въпрос има над 100 теми,че и ти си пуснала още една.Еми консултирай се с диетолог,прави упражнения,храни се здравословно.ОБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ЗНАЕШ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ! И още нещо-аз също съм с наднормено тегло,но не съм пуснала веднага тема,за да питам как да се справя.Отидох на диетолог,спортувам и малко по малко отстранявам проблема ;)

rebeccaa
06-03-2010, 17:19
А ние какво да направим че си с наднормено тегло,по този въпрос има над 100 теми,че и ти си пуснала още една.Еми консултирай се с диетолог,прави упражнения,храни се здравословно.ОБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ЗНАЕШ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ! И още нещо-аз също съм с наднормено тегло,но не съм пуснала веднага тема,за да питам как да се справя.Отидох на диетолог,спортувам и малко по малко отстранявам проблема ;)



Добре де, може да не се е сетила, или да не е погледнала, от къде знаеш.Така като почнете много се дразня.Пфуу..


По въпроса : Хранителен режим + спорт, това е най - добрият начин.Всички сме еднодушни както виждаш.

hahavteen
06-03-2010, 17:34
А ние какво да направим че си с наднормено тегло,по този въпрос има над 100 теми,че и ти си пуснала още една.Еми консултирай се с диетолог,прави упражнения,храни се здравословно.ОБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ЗНАЕШ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ! И още нещо-аз също съм с наднормено тегло,но не съм пуснала веднага тема,за да питам как да се справя.Отидох на диетолог,спортувам и малко по малко отстранявам проблема ;)

Момичето е писало защо е пуснало темата. Повечето тук са с нормално тегло ама искат да станат 40кг ей така за да се похвалят колко са кльощави и как са с мерки на манекенки. Тя обаче има НАДНОРМЕНО тегло. Тоест истински проблем. При това положение психиката играе огромна роля. Едно е да кажеш на момиче 1,60 50кг да иде да тича на стадиона друго е да го кажеш на момиче което тежи 70кг. Ми нали ще й се подигрват, корема ще се тресе, ще я сочат.. Това дали няма да я демотивира? Няма ли да си каже "Оф родена съм да съм дебела и нещастна. Не ми пука вече." и да се откаже от всичко скривайки се вкъщи на сигурно? Айде моля ви се все едно не се знаете вие самите колко сте жестоки! Момичето каза че иска да свали 10кг и вместо подкрепа веднага й се каза че трябва да са 20. Не разбирате че човек има нужда от резултати първоначално за да има самочувствието да влезе във фитнеса или да иде на стадиона. Посъветвайте я да не ползва асансьор, да ходи пеша до училище, да се разхожда повече. Това че я пращате да тича съвсем явно показва че момичето с правото си пусна нова тема искайки сериозни отговори от хора (били) в нейното положение.

rebeccaa
06-03-2010, 17:45
А ние какво да направим че си с наднормено тегло,по този въпрос има над 100 теми,че и ти си пуснала още една.Еми консултирай се с диетолог,прави упражнения,храни се здравословно.ОБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ЗНАЕШ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ! И още нещо-аз също съм с наднормено тегло,но не съм пуснала веднага тема,за да питам как да се справя.Отидох на диетолог,спортувам и малко по малко отстранявам проблема ;)

Момичето е писало защо е пуснало темата. Повечето тук са с нормално тегло ама искат да станат 40кг ей така за да се похвалят колко са кльощави и как са с мерки на манекенки. Тя обаче има НАДНОРМЕНО тегло. Тоест истински проблем. При това положение психиката играе огромна роля. Едно е да кажеш на момиче 1,60 50кг да иде да тича на стадиона друго е да го кажеш на момиче което тежи 70кг. Ми нали ще й се подигрват, корема ще се тресе, ще я сочат.. Това дали няма да я демотивира? Няма ли да си каже "Оф родена съм да съм дебела и нещастна. Не ми пука вече." и да се откаже от всичко скривайки се вкъщи на сигурно? Айде моля ви се все едно не се знаете вие самите колко сте жестоки! Момичето каза че иска да свали 10кг и вместо подкрепа веднага й се каза че трябва да са 20. Не разбирате че човек има нужда от резултати първоначално за да има самочувствието да влезе във фитнеса или да иде на стадиона. Посъветвайте я да не ползва асансьор, да ходи пеша до училище, да се разхожда повече. Това че я пращате да тича съвсем явно показва че момичето с правото си пусна нова тема искайки сериозни отговори от хора (били) в нейното положение.



А така.Евала.

PerFectGirl
06-03-2010, 18:13
.....

Ankh
06-03-2010, 18:17
Браво!
И най-вече мисли си положително,че ще успееш да свалиш желаните от теб кг., това също оказва огромно влияние.
:)

changess
06-03-2010, 18:29
А ние какво да направим че си с наднормено тегло,по този въпрос има над 100 теми,че и ти си пуснала още една.Еми консултирай се с диетолог,прави упражнения,храни се здравословно.ОБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ЗНАЕШ ТЕЗИ ПРОЦЕДУРИ! И още нещо-аз също съм с наднормено тегло,но не съм пуснала веднага тема,за да питам как да се справя.Отидох на диетолог,спортувам и малко по малко отстранявам проблема ;)

Момичето е писало защо е пуснало темата. Повечето тук са с нормално тегло ама искат да станат 40кг ей така за да се похвалят колко са кльощави и как са с мерки на манекенки. Тя обаче има НАДНОРМЕНО тегло. Тоест истински проблем. При това положение психиката играе огромна роля. Едно е да кажеш на момиче 1,60 50кг да иде да тича на стадиона друго е да го кажеш на момиче което тежи 70кг. Ми нали ще й се подигрват, корема ще се тресе, ще я сочат.. Това дали няма да я демотивира? Няма ли да си каже "Оф родена съм да съм дебела и нещастна. Не ми пука вече." и да се откаже от всичко скривайки се вкъщи на сигурно? Айде моля ви се все едно не се знаете вие самите колко сте жестоки! Момичето каза че иска да свали 10кг и вместо подкрепа веднага й се каза че трябва да са 20. Не разбирате че човек има нужда от резултати първоначално за да има самочувствието да влезе във фитнеса или да иде на стадиона. Посъветвайте я да не ползва асансьор, да ходи пеша до училище, да се разхожда повече. Това че я пращате да тича съвсем явно показва че момичето с правото си пусна нова тема искайки сериозни отговори от хора (били) в нейното положение.
Слънчице, има причина, да й се препоръча спорт. Ти го каза- тя има проблем, обаче за мен това не са килограмите, килограми се свалят.
Всичко започва от психиката. Ако тя сама се смята за различна от другите, то и другите ще я смятат за такава. 70- килограмово момиче може да бяга, може и да спортува.
Абе, каквото и да обясняваме, момичето добре се е ориентирало вече. Продължавай така и резултатите няма да закъснеят. А и ще се чувстваш по- добре. :)

hahavteen
06-03-2010, 18:30
Супер! :grin: Нека спорта да ти е за удоволствие и прави упражнения когато си в настроение а не по задължение за да не го намразиш и да се откажеш. По добре по малко но редовно отколкото един месец нищо да не правиш :) .