PDA

View Full Version : Какво мислите за ДЗИ 2010 Математика ?



selassie
06-03-2010, 11:30
Искам да ви попитам какво ви е мнението , трудна ли беше матурата , доволни ли сте от резултатите си , защото аз определено не съм.Знаете ли от къде мога да намеря характеристика сравнение с другите предмети , статистика , при кой ДЗИ е най нисък успеха .. и дали изобщо шансовете за прием в даден университет са големи ..

SunSmile
06-03-2010, 11:46
Кво и е на матурата по математика?!
Аз държах математика и беше много лесна. Доволна съм от резултата си, но знам, че можех и малко повече. Не обвинявам матурата, а себе си за едната грешна задача в третата част. Никой не ми е виновен, че не съм чела внимателно и не съм разбрала правилно. Тва си е мой проблем и никой освен АЗ не ми е виновен.
Първата част беше елементарна!!! Човек, през който са минали хиляди задачи за 9 месеца, не би се затруднил. Втората и третата част също бяха лесни. И ако някой не е доволен от резултата си - трябва да е разочарован и да обвинява себе си. Друг виновен няма!

tuzaro
06-03-2010, 11:56
супер гадна беше поне за мене, ама преписах всичко за да имам 3 и се гордея със себе си. Просто няма начин цяла година в даскало едвам 3 да имаш и на уроци като ходиш да гледаш само да забиеш някоя и после да искаш хубава оценка 8-)

SunSmile
06-03-2010, 12:07
^ 9 месеца в курсовете ми имаше и такива. Без коментар...
Но поне не обвиняваш матурата, а разбираш, че ти е била гадна, защото цяла година си се чудил коя да забиеш, а не как да решиш някоя задача. Евала, майна!

tuzaro
06-03-2010, 12:09
аз знаех че не ми трябва оценката от матурата, а само да я взема и за тва не си давах зор... ама тая година трябва да се стегна и да решавам задачи за изпита...

DimovB
06-03-2010, 12:13
На мен от 20 нататък ми бяха гадни. 4.90, можеше и по-добре да се размине.

Юни задачи и Юли на бойното поле пак с изпитите.

Princessani
06-03-2010, 12:28
Искам да ви попитам какво ви е мнението , трудна ли беше матурата , доволни ли сте от резултатите си , защото аз определено не съм.Знаете ли от къде мога да намеря характеристика сравнение с другите предмети , статистика , при кой ДЗИ е най нисък успеха .. и дали изобщо шансовете за прием в даден университет са големи .. приятеля ми има 6.00 на матурата по математети :) ,ама всичко става с много решаване на задачи :shock:

ZipFail
06-03-2010, 13:20
Доста по-лесна от миналогодишната ;)

kris4ety14
06-03-2010, 13:28
Нашата учителка по математика, която си е гола водица в преподаването - не владее тъмните сили на тригонометрията ( днес беше голямо шоу, като започна да предава комбинаторика :lol: ) , даде матурата на една съученичка, на която и върви страшно много. Та тази съученичка каза, че задачите са лесни и не можах да не погледна така: :smt104 .

Пък аз съм се запътила към математиката също като нея, защото трябва за икономика. Като видях излагацията и, се изгаврих леко като се обърнах назад към същата съученичка да взема чипс да се почерпя :razz: . Ъм, издразних се като усетих намек от учителката по-късно за "руси момичета, които ще учат математика, което е глупаво". След две години (ако в началото на подготовката не ми кажат, че съм безнадежден случай) като се подготвя, няма да ми стигнат средните пръсти да ги размахам пред нея.

Chacho
06-03-2010, 14:02
5.04 ^^ Тъпа работа. 6.00 е напълно възможна, че даже и лесна за изкарване оценка. Комбинаториката с повторенията беше единствената, в която трябваше човек малко да се замисли.

kris4ety14
06-03-2010, 14:39
Ами това не е толкова от значение, аз вярвам, че когато дойде най-важният момент(изпита през юли), късметът ще бъде на твоя страна^^

Така по физическо преди да ни изпитва учителя, обикаляме конусите и след като се завъртим, трябва да вкараме кошове. Все не покривам норматива, обаче като дойде момента и той си гледа хронометъра, вкарвам всички от раз.

shokoto91
06-03-2010, 18:04
български 5.71
математика 6.00 - с тази оценка дори няма да си направя труда да ходя на редовен изпит. Още повече съм си харесала техническия, където коефициента към матурата много ми харесва :D

изненадаха ме колко лесни бяха задачите.. всеки, който се е готвил за изпити по математика също според мен се е изненадал и като цяло изпитите предварителните в университетите тази година бяха отвратително лесни.. много лошо - баловете ще се вдигнат.

Някой все пак може ли да ми даде линк със статистика за дзи-тата тази година, г/д какви са общите резултати :)

selassie
06-04-2010, 11:27
Вие тука сте само някви зубъри човеече , няма ли един нормален да каже "аве .. скупосах я за 3,50 .. " сичките сте некви учени баси .. лесни са ви задачите щот 5 години сте учили кат ненормални математика , а аз 5 години пих , ядох , пуших и живях, не по моя вина разбира се .. просто в такъв клас се паднах.С 3,20 дали ще ме земат в некой университет , Бургас примерно или не знам ..

Chacho
06-04-2010, 13:05
български 5.71
математика 6.00 - с тази оценка дори няма да си направя труда да ходя на редовен изпит. Още повече съм си харесала техническия, където коефициента към матурата много ми харесва :D

изненадаха ме колко лесни бяха задачите.. всеки, който се е готвил за изпити по математика също според мен се е изненадал и като цяло изпитите предварителните в университетите тази година бяха отвратително лесни.. много лошо - баловете ще се вдигнат.

Някой все пак може ли да ми даде линк със статистика за дзи-тата тази година, г/д какви са общите резултати :)

На твое място бих се явил на изпита, едно момче от нашият клас отиде да си изкара 5.90, щото не беше сигурен 6.00 от матурата дали ще го вкара.

shokoto91
06-04-2010, 17:21
с тази оценка съм с 2 единици над мининалния бал, а имай впредвид, че с всяка година го дават да пада. Аз съм върте дори и с оценката от предварителния изпит, но така е още по-сигурно, защото тя беше по-малка от 5 и 70, което се получава като умножа 6тицата от матурата с коефициента от техническия, който е 1,9 :)
Балът ми става 23.15 от 24, а минималният, който трябва за КСТ е 21.70 :) Може би на твоят съученик са ми били ниски оценките от дипломата, но моите са 6 и 5.75 :)

Колкото до предишното съобщение - в живота си не съм зубрила, точно затова избрах математиката.

selassie
06-05-2010, 10:08
Ще си позволя да пусна едно сайтче да погледнете с какви БАЛ-ове са влизали миналата година ..

http://www.btu.bg/bg/priem_all/Klasirane/tk1.htm

shokoto91
06-05-2010, 11:39
по-скоро това би послужило :Р http://priem.tu-sofia.bg/min_balove2009_purvo_class.rtf - минимални балове за технически университет от миналата година, ама тогава май приема е бил по направления, тази година не знам как е и изобщо не са ми ясни направления, вузове и т.н. както точно означават :)

А ако може и някой да даде по-хубава статистика от тази http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/dzi/DZI2008/08-06-13_dzi_skala_ocenjavane.pdf
защото тук има само български и среден успех. :) :)

Chacho
06-05-2010, 11:57
по-скоро това би послужило :Р http://priem.tu-sofia.bg/min_balove2009_purvo_class.rtf - минимални балове за технически университет от миналата година, ама тогава май приема е бил по направления, тази година не знам как е и изобщо не са ми ясни направления, вузове и т.н. както точно означават :)

А ако може и някой да даде по-хубава статистика от тази http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/dzi/DZI2008/08-06-13_dzi_skala_ocenjavane.pdf
защото тук има само български и среден успех. :) :)

Това е първо класиране.

shokoto91
06-05-2010, 18:45
еми първо класиране е най-важно :? натам вече нещата не са изобщо сигурни поне според мен

ovshaman
06-20-2010, 10:13
Само да те осведомя мойто момиче.Аз съм се насочил към КСТ с близо 22 бал и мислех,че ще ми стигне.НО...си в грешка.Минималния бал е бил 21.53 за цялото направление,а след много ровене открих някъде си,че минималния бал точно за КСТ миналата година е бил 23.57 :)

zero
06-20-2010, 12:44
Ако учиш е лесно, ако отиваш с ръцете в джоба - изобщо ;)