PDA

View Full Version : Моето "Японско Чудо" (диета)



t1n4e7o
06-03-2010, 20:39
Здравейте на всички, които искат да влезнат малко във форма за лятото :) След усилено ровене и чудене и канене да започна да правя нещо видях една диета и реших да си я преконструирам малко, защото беше прекалено строга.. Според мен тя + фитнес ще се отрази много добре на всеки :) Та исках да я споделя и ако някои иска да я започваме заедно? Мисля че ще има добър ефект :) Ето я и нея :

1 ден:

Закуска : зелен чай
Късна закуска : ябълка
Обяд : 2 твърдо сварени яйца
Следобедна закуска : грейпфрут
Вечеря : пилешко + домат

2 ден

Закуска : зелен чай
Късна закуска : ябълка
Обяд : 2 твърдо сварени яйца
Следобедна закуска :портокал
Вечеря : парче шунка + краставица

3 ден

Закуска : зелен чай
Късна закуска : ябълка
Обяд : настъргани моркова подправени с лимонов сок
Следобедна закуска :портокал
Вечеря : 2 твърдо сварени яйца + парче шунка + домат

4 ден

Закуска : зелен чай
Късна закуска : ябълка
Обяд : 2 твърдо сварени яйца + сок от пресни моркови
Следобедна закуска : грейпфрут
Вечеря : пилешка пържола + краставица

5 ден

Закуска : зелен чай + настърган морков с лимонов сок
Обяд : печена риба + домат
Следобедна закуска : портокал
Вечеря : няма

6 ден

Закуска : зелен чай
Късна закуска : ябълка
Обяд : пържола + краставица
Вечеря : 2 твърдо сварени яйца + морков

7 ден

Закуска : зелен чай
Късна закуска : ябълка
Обяд : месо + плод по избор
Вечеря : салата

*Съвети:
1) По време на диетата не забравяйте че трябва да спортувате :)
2) Не използвайте нито захар, нито сол към менюто :)
3) Пийте поне по 1,5 л. вода на ден :)
4) Вечер преди лягане който иска може да пие зелен чай, аз съм избрала Инхуа :)

t1n4e7o
06-03-2010, 20:40
Аз от утре я започвам + ходене на фитнес минимум 2 пъти в седмицата :)

HexGirl
06-03-2010, 20:41
Аз от утре я започвам + ходене на фитнес минимум 2 пъти в седмицата :)
ти беше от Хасково ако не се лъжа ама като гледам и снимката 8-) таааа
идваи в Феникс много е добра заличката аз вече трети месец там ходя и съм мега доволна

t1n4e7o
06-03-2010, 20:43
Ами аз по принцип винаги съм си ходила в Даймонд и никъде другаде 8-) Какви са цините в тоя феникс и къде се намираше? :)

StreetFame
06-03-2010, 20:44
Оф, тъкмо си купих мляко за утре, ама сега се чудя да не почна ли тази.... :-o

А може ли без чая? Само като видя чай и ми се повръща.. :o

t1n4e7o
06-03-2010, 20:47
Ами по принцип оригиналната диета е с черно кафе, но тъй като си помислих че само едно вредно кафе на гладно не е много удачно го смених на зелен чай защото е полезен а и пречистващ :) Иначе мисля че и без него няма да има проблем:)

StreetFame
06-03-2010, 20:52
Значи я почвам от утре. Тъкмо ще спестя малко пази за някоя дрешка, че покрай 90 дневната се охарчих много. 8-)

Само че пилешкото ще е с някакви подправки, защот о само такова има в супермаркета, а не съм по готвенето.... :lol: + това, аако няма поне малко сол изобщо не и е вкусно. :(
предполагам, че няма да е голям проблем....

Ти какво ще спортуваш? :)

t1n4e7o
06-03-2010, 20:55
Ами на фитнес ще тръгвам а и работа ще започвам тези дни като сервитьорка сигурно, така че ако не е фитнеса, то ще има достатъчно летене с таблата 8-) 8-) 8-)

а за солта, не мисля че ако една пържолка си я запечеш в тефлоновия без подправки не е вкусна, аз лично ги обичам без подправки и на диета и не :)

stelkastel
06-03-2010, 20:56
Между другото не е добре да се пие и зеленият чай повече от веднъж на ден. Защото много ще си засилиш червата и ще получиш дезинтерия! :-D Не, шегувам се, но наистина не е полезно. :)

t1n4e7o
06-03-2010, 21:00
Ами аз и преди съм пила Инхуа по 3 пъти на ден и то преди да си започна някакво ограничаване и по 5 пъти на ден ме прекарваше корема :D :D но след като ограничих храната следователно ограничих и посещенията до ВеЦето :D

hahavteen
06-03-2010, 21:00
На третия ден вече няма да можеш да ги гледаш тия яйца. Остави че до обяд ще ти става лошо особено като не си вечеряла. И какво мислиш че ще постигнеш с тая диета? Според мен в най-добрия случаи ще свалиш 2кг които още на другия ден ще качиш. Да не говорим че прекалената консумация на яйца не е за препоръчване защото може да си докараш алергия. Абе много ти се чудя на тебе специално. Как за толкова време не се научи че от диети полза няма! Толкова време само си а на тая диета а на другата. Докъде мислиш че ще се докараш? Да знаеш от мене че ако не вземеш сериозни мерки (разбирай да почнеш да се храниш здравословно) ще си ходиш цял живот гладна и дебела. С глад НЕ СЕ ОТСЛАБВА. Пък и да препоръчваш измислени диети на други и то на подрастващи е повече от безотговорно! Тц тц как се ядосвам направо не е истина.

StreetFame
06-03-2010, 21:00
Ами на фитнес ще тръгвам а и работа ще започвам тези дни като сервитьорка сигурно, така че ако не е фитнеса, то ще има достатъчно летене с таблата 8-) 8-) 8-)

а за солта, не мисля че ако една пържолка си я запечеш в тефлоновия без подправки не е вкусна, аз лично ги обичам без подправки и на диета и не :)
е аз не слагам много сол, просто не мога да ям без НИКАКВА сол, но без други подправки е ок. едва ли ще навреди.

и още няколко въпроса: понеже нямам идея къде се продават сурови пържоли, става ли от вакумираните или не?
и може ли вместо грейпфрут да е помело?

t1n4e7o
06-03-2010, 21:09
slun4ice Това е просто диетата Японско чудо, ако не си я чувала. Майка ми я спазваше и то без спорт свали трайно доста килограма. Просто към тази съм добавиламалко плодове и зеленчуци в повече и според мен се получи добре и що- годе по- здравословно от повечето измислици много килограми за кратко време. Аз не я налагам, просто споделям. И не съм го направила с умисъл да го правят подрастващи. Аз съм на 19 и мисля че напълно ми съответства и вече не съм от "подрастващите", не че имам претенции че съм много голяма, но все пак и не съм на 13. А що се отнася до яйцата, аз ги обичам и то много. А и не мисля че 2 яйца на ден са толкова много. В Америка си ядат яйца на поразия всеки ден за закуска и нищо им няма :) И все пак всеки си има глава на раменете и сам си преценя как да се храни, аз не се налагам на никой, просто това е форум точно за това - за да даваме идеи, да обсъждаме и т.н.. :)

А с това че ще си ходя гладна и дебела.. Ами не мисля чеще си остана гладна и в никакъв случай не се виждам дебела, а по- скоро за нормална и искам да постигна желаните си килограми, които са - още 5-6

StreetFame Споредм ен всеки плод е подходящ, стига да не е много богат на захари като банан, грозде, диня и т.н..

Neopitom3na
06-04-2010, 08:39
изглежга готина тази диета и не е много сложна (според мен), но лично аз предпочитам да натрупам някое килце :)

alexandr0v
06-04-2010, 09:22
Мога ли да заместя зеления чай сутрин с кафе (естествено без захар) ?
Или пък да пия сутрин на гладно кафе а пък зеления чай да го пия примерно с късната закуска или обяда? Просто сутрин ако не пия кафе и денят ми тръгва с г*за нагоре...
И друго - има ли някакви определени часове за късната закуска и следобедната закуска?

ira90
06-04-2010, 11:02
Ами аз и преди съм пила Инхуа по 3 пъти на ден и то преди да си започна някакво ограничаване и по 5 пъти на ден ме прекарваше корема :D :D но след като ограничих храната следователно ограничих и посещенията до ВеЦето :D

А този зелен чай за какво се пие? За по-бързо разграждане на мазнините ли? И приятен ли е на вкус, защото съм чувала, че не е много вкусен.
И каква му е цената г/д ? ... ох малко те засипах с въпроси, но ми е любопитно и интересно ... :-D :-)

t1n4e7o
06-04-2010, 13:07
alexandr0v Ами по принцип оригиналната диета е с чисто черно кафе, но тъй като е по- здравословни реших да го заместя с чай :) А яденето аз съм си го направила така : в 8ч , 10 ч , 13 ч , 17 ч. и вечерята от 19-20ч :)

ira90 Заленият чай е за прочистване на огганизма и по- бързо разграждане на мазнините :)

stelkastel
06-04-2010, 13:33
Аз пък мисля, че няма нужда от всички тези диети. Дори и нещата, които си добавила не я правят по-здравословна. Нали знаете най-изпитаната и точна тактика - рибка, пилешко, плодове, зеленчуци, мюсли, пълнозърнест хляб. Такива неща! :) Ядене най-късно до 19:30ч., чаша зелен чай, без газирано и...СПОРТ! Няма нужда от всички тези мъчения, от които после пак ще наддадете! :D
П.С. Този коментар трябва да го копна във всички теми за отслабване! 8)

mrafka
06-04-2010, 15:51
На третия ден вече няма да можеш да ги гледаш тия яйца. Остави че до обяд ще ти става лошо особено като не си вечеряла. И какво мислиш че ще постигнеш с тая диета? Според мен в най-добрия случаи ще свалиш 2кг които още на другия ден ще качиш. Да не говорим че прекалената консумация на яйца не е за препоръчване защото може да си докараш алергия. Абе много ти се чудя на тебе специално. Как за толкова време не се научи че от диети полза няма! Толкова време само си а на тая диета а на другата. Докъде мислиш че ще се докараш? Да знаеш от мене че ако не вземеш сериозни мерки (разбирай да почнеш да се храниш здравословно) ще си ходиш цял живот гладна и дебела. С глад НЕ СЕ ОТСЛАБВА. Пък и да препоръчваш измислени диети на други и то на подрастващи е повече от безотговорно! Тц тц как се ядосвам направо не е истина.


Ами аз като гледам и ти не си много слаба, тъй че недей да се караш на хората. На някои им пука за външния им вид. По- добре и ти направи някоя диета 8) .
Някой беше казал че е пробвал 90 дневната. К`ви са резултатите.

t1n4e7o
06-04-2010, 16:12
mrafka на никои не се карам и не съм казала че съм слаба, просто казах че не съм до такава степен пълна че да се нуждая от спешно, ама спешно отслабване :) а иначе аз от 90 дневната нямах никакъв резултат, колкото и стриктно да я спазвах, но тук има и такива които са много доволни :)[/b]

Luscious_Heart
06-04-2010, 16:21
С тия яйца... смятай смятай.


fail.

LifeFitness0
06-04-2010, 16:23
С тия яйца... смятай смятай.


fail.Какво им е на яйцата?...Много са си полезни.

Little_Lady93
06-04-2010, 16:40
mrafka на никои не се карам и не съм казала че съм слаба, просто казах че не съм до такава степен пълна че да се нуждая от спешно, ама спешно отслабване :) а иначе аз от 90 дневната нямах никакъв резултат, колкото и стриктно да я спазвах, но тук има и такива които са много доволни :)[/b]

Ъъъъ mrafka говореше на slun4ice :lol:
fail

AniBG
06-04-2010, 16:57
Като искате диета, ето ви диета! (много е ефикасна, има и книга за нея):

1. Пиши в Google: Диета на "Дюкан";
2. Отворяш първия файл и четеш всичко!

(Знам, че е малко строгичка, но ако си я поуформиш по сфой начин става чудно! Една колежка на майка ми свали около 15 килограма за около месец и половина!)

mrafka
06-04-2010, 18:02
mrafka на никои не се карам и не съм казала че съм слаба, просто казах че не съм до такава степен пълна че да се нуждая от спешно, ама спешно отслабване :) а иначе аз от 90 дневната нямах никакъв резултат, колкото и стриктно да я спазвах, но тук има и такива които са много доволни :)[/b]

Ъъъъ mrafka говореше на slun4ice :lol:
fail


Да на слънчице говорех
:lol: :lol:
Нямям нищо против теб ама слънцето много ме ядоса :-x
Иначе от 90 дневната аз минах 1- вия воден ден и свалих 5 кг за сега. Бях 50 ся съм 45
:grin:

koshtramba
06-04-2010, 18:24
Яяя, T1n4e7o се завърна, много я харесвам 8-) Много сладка и чаровна и добричка. Не я нападайте, че ше ви се случи случка.

ira90
06-04-2010, 19:08
t1n4e7o, този чай ли пиеш ? http://www.framar.bg/%D1%87%D0%B0%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%85%D1%83%D0%B0-32-%D0%B1%D1%80.-preporachan_produkt30004789.html

t1n4e7o
06-04-2010, 19:14
mraf4ice извинявай, но и аз съм се объркала.. няма нищо 8-)

този чай пия :) инхуа

koshtramba мерси миличка, тука трябва да се пазиме една друга че има такива лешояди дето само гледат къде да клъвнат и да напарнат :D :D :D

Luscious_Heart
06-04-2010, 19:50
С тия яйца... смятай смятай.


fail.Какво им е на яйцата?...Много са си полезни.
в малки количества, и то предимно белтъкът.

ira90
06-04-2010, 19:54
t1n4e7o, а приятен ли е на вкус? Колебая се дали и аз да не си го взема :oops: :oops:

t1n4e7o
06-04-2010, 20:00
Luscious_Heart и кое му е многото на 2 яйца на ден :-o

ira90 абе не е от най приятните чайчета като сметнеш че не се слага нито лимон, нито захар, нито мед, но се свиква... 8-)

Luscious_Heart
06-04-2010, 20:29
Абе компетентни
2 яйца за ден не е никак зле, но когато дните са много и поредни... хаха, навсякъде се препоръчва на 4-5 яйца един жълтък да изядеш, ако ще ги консумираш редовно. Той повишава холестерола - и добрия, и лошия. Не че в тийн годините трябва да ни пука толко много за холестерол, но в жълтъка има и наситени мазнини...
Изобщо тва еднообразие.. Диетата за отслабване трябва да е И разнообразна!!

radeberger
06-04-2010, 20:41
По принцип не трябва ли по-голямото количество храна да се яде на закуска и постепенно да се намалява до вечерта ???

Luscious_Heart
06-04-2010, 21:46
По принцип не трябва ли по-голямото количество храна да се яде на закуска и постепенно да се намалява до вечерта ???
да, така е. това, което ядеш до обяд, организмът ти във всички случаи ще го изгори през останалата част на деня.
е не става дума да ядеш на корем де.

hahavteen
06-04-2010, 22:26
Аз СЪМ на режим :wink: Мисълта ми е че от такива диети няма смисъл и всички вие си го знаете ама де ли си тормозите телата ей така колкото да се намирате на работа. А да си измисляте диети и да ги препоръчвате на други (без даже да сте ги пробвали) е както вече казах безотговорно. На 19 години би трябвало един човек да е наясно че това не е правилно. Аз съм на Дюкан но не я препоръчвам точно защото съм наясно че не е подходяща за подрастващия организъм на един тийн (каквито са повечето четящи). Яйца не е добре да се консумират в толкова големи количества защото може да си докарате алергия. Да си легнеш без вечеря и да не ядеш нищо сериозно до обяд на следващия ден е повече от мъчение за тялото. Остави че повчето ще прегрешат, ще се почувстват виновни и ще се ядосват на себе си което не води до нищо добре. Абе правете си краткотрайните диете с краткотрайни (и съмнителни) резултати, Няма да ви се бъркам повече. Объркайте си хубаво метаболизма на 14-15-16 години и после на 30 ще се чудите защо не може да сваляте кг и качвате от въздуха едва ли не. :wink:

stelkastel
06-05-2010, 16:07
Ъъъ, аз като бях на Дюкан и ядях много яйца /особено в началото, когато трябваше да се ядат само протеини/ и си докарах висок холестерол!Така че...полезни, полезни, ама не до там!
И тоя Дюкан като цяло е грешка - аз неведнъж съм го споменавала тук, че това е глупост!Но жалкото беше, че го осъзнах късно. И последиците от диетата бяха падаща коса и хормонални проблеми!После, който иска да ми я хвали! :?

Luscious_Heart
06-05-2010, 18:40
Предостатъчна аргументация, момичета. Това е истината. :)
Яжте яйца, ама като мене, не често. :D

LifeFitness0
06-05-2010, 18:58
Ъъъ, аз като бях на Дюкан и ядях много яйца /особено в началото, когато трябваше да се ядат само протеини/ и си докарах висок холестерол!Така че...полезни, полезни, ама не до там!
ХАХАХА как ще ядеш всичките жълтици :lol: :lol: :lol: Аз ям по 5 на ден ама само белтъците(на 2-3 дни 1-2 жълтъка!)и според ме е супер полезно.

stelkastel
06-05-2010, 21:19
Къде съм казала, че съм яла всички желтъци? :-o

LifeFitness0
06-06-2010, 06:16
Къде съм казала, че съм яла всички желтъци? :-oЕми от белтъка холестерола не се вдига а ти каза че ти се е вдигнал...

ledenakrasota
06-11-2010, 12:31
Спазвам тази диета вече 3-ти ден и не чувствам глад.Дори ми е много леко на корема и съм пълна с енергия.

Не мога да спазвам диети.Но тази ми действа много добре.Особено,това че не съм гладна.


За 3 дена съм свалила около 3 кг.Нещо,което с една аеробика по час и нещо за седмици не мога. И аз не знам кога,но е факт. 8) 8) 8)

Callisto
06-11-2010, 12:42
Аз не спазвам толкова диети. Залагам на спорта и по-точно каране на ролери по цял ден. Това ми доставя удоволствие, забавлява ме, по този начин прекарвам време с приятелите си, излизам навън и влизам във форма.
Единственото, което правя е да избягвам сладкото(не ми е и без това много любимо), пия много вода(понеже се обезводнявам в тази жега, а и е полезна и прочиства организма) и наблягам много на пилешките гърди, морковите, зелето, брюкселското зеле и цитрусовите плодове (основно грейпфрут). Нямам намерение да спазвам диети. За мен самия процес на отслабване или потдържане на форма трябва да е забавление, а не мъчение. И ако ям нещо, то ще е, понеже го обичам на първо място и на 2ро, понеже е полезно. Не обичам да си тормозя организма с тъпи диети. Минала съм по пътя на анорексията и знам, че не е яко. Сега харесвам тялото си. Тежа 40 килограма и не смятам нито да качвам нито да свалям. Аз ако спра да ям за 1 седмица ще умра, понеже карам по 9/10 часа на ден ролери и блейд и ако не се храня смятайте, колко калории ще изгоря без да имам източник, от който да качвам.
Съветът ми е: хранете се,направете си списък с нещата, които обичате да ядете и консумирате. Извадете всичк, което смятате, че е вредно и оставете 1/2 колкото да не страдате, че всичките изкушения са ви отнети. Яжте полезните неща останали от списъка и хем ще ви е вкусно, хем няма да страдате, а ще слабеете. :)

Glamour92
06-11-2010, 15:22
Спорт,спорт и пак спорт...С тази "диета" най-много да свалите 5 кила вода и да колабирате... :-o