PDA

View Full Version : Помощ !!



taurus91
06-04-2010, 12:46
Здравейте :) наскоро си купих рутер D-Link DI-524 и свързах 2та компютъра към него. Но имам проблем на едният компютър всичко си е ОК обаче на втория постоянноо му пада нета :Х даже когато пиша в скайпа и постоянно се отписва и вписва .... ако пусна някакво радио спира след 1вата минута :х ако някой може да помогне да пише :) благодаря предварително :):)

ludikalinki
06-04-2010, 13:05
Дай повече информация за конфигурацията на мрежата, като например компютрите лаптопи ли са или десктопи, ако са лаптопи безжично ли ги свързваш или с мрежов кабел. Също така IP адресите динамични ли са (DHCP) или статични? Как си настроил рутера - DHCP сървър има ли, ако да - колко дълъг е "животът" на раздадения IP Address.

Най-добре отвори по един команден прозорец (Start - Run - пишеш cmd и натискаш Enter) на двата компютъра, напиши в черния прозорец ipconfig /all, и пльосни тук резултата :)

Samoten89
06-04-2010, 19:33
Start-run-cmd и пишеш
ping ip адреса на рутера -t -l 5000
ако ти е 192.168.1.1 пишеш
ping 192.168.1.1 -t -l 5000 и изчакваш примерно 60 пакета да прати.
Може и вместо 5000 2000 да напишеш или 50000 за по-голям пакет от инфромация.
НО на компютъра където прекъсва нета! Ако има загуби host unreachable или нещо подобно ти пише, но не и 1 ms примерно закъснение за отговор значи има проблем, който може да е от
-кабела
-мрежовата карта на компа
-дефектен рутер
Ако въобще няма отговор или бъркаш адреса на рутера или му е забранено да бъде пингван от локални адреси, което се променя при настройките му през уеб браузър.
Пробвай на друг порт да го сложиш би трябвало 4 свободни да има. Може да е от вирус също.

taurus91
06-04-2010, 20:12
значи като напиша това което ми каза ми пише
Request timed out! :S:S

taurus91
06-04-2010, 20:22
Дай повече информация за конфигурацията на мрежата, като например компютрите лаптопи ли са или десктопи, ако са лаптопи безжично ли ги свързваш или с мрежов кабел. Също така IP адресите динамични ли са (DHCP) или статични? Как си настроил рутера - DHCP сървър има ли, ако да - колко дълъг е "животът" на раздадения IP Address.

Най-добре отвори по един команден прозорец (Start - Run - пишеш cmd и натискаш Enter) на двата компютъра, напиши в черния прозорец ipconfig /all, и пльосни тук резултата :)


компютрите са настолни за ип адреса нз :С
ето и линк към снимките на 2та компютъра :) днес си взех нова лан карта и я сложих обаче пак си прекъсва :С:С
http://www.facebook.com/photo.php?pid=238528&id=100000458824706

doomkillerr
06-04-2010, 21:11
От настройките на мрежовата карта спри "QoS Packet Schedurel" и "Internet Protoclo Version 6"

П.С. - А някакви настройки на рутера правил ли си?

Също така да не би да сваляш на единя компютър нещо и за това да нямаш на другия нет! Ако е така трябва да ограничиш връзката от рутера!

taurus91
06-05-2010, 10:18
От настройките на мрежовата карта спри "QoS Packet Schedurel" и "Internet Protoclo Version 6"

П.С. - А някакви настройки на рутера правил ли си?

Също така да не би да сваляш на единя компютър нещо и за това да нямаш на другия нет! Ако е така трябва да ограничиш връзката от рутера!
ми да ти кажа че ръчках бая работи .... значи когато го взех от магазина го дадох в няква фирма да ми го настроят и си работеше добре и мина 1 седмица и почна да прай проблеми и аз ръчках мн по него ама същата работа :S:S

Samoten89
06-05-2010, 10:50
Рутера може да е със стар firmware и да има нужда от ъпдейт или просто да се е збозил и да има нужда от reset и на ново да се конфигурира.

taurus91
06-05-2010, 11:19
Рутера може да е със стар firmware и да има нужда от ъпдейт или просто да се е збозил и да има нужда от reset и на ново да се конфигурира.

ми аз пробвах и с онова малкото копченце отзад да го ресна и го направих наново и пак така ... а тва за firmware откъде мога да го ъпдейтна :?

Samoten89
06-05-2010, 13:55
Рутера може да е със стар firmware и да има нужда от ъпдейт или просто да се е збозил и да има нужда от reset и на ново да се конфигурира.

ми аз пробвах и с онова малкото копченце отзад да го ресна и го направих наново и пак така ... а тва за firmware откъде мога да го ъпдейтна :?На статуса виж какъв е текущия примерно
Firmware Version: 3.02 , Fri, 28 Jan 2005
От тук може да изтеглиш последния, но е доста стар от 2006-та...
http://www.dlink.com/products/?tab=3&pid=DI-524&rev=DI-524
като цъкнеш на Firmware ;). По мрежов кабел се ъпдейтва! Избира се файла, който е локално на компютъра ти на десктопа примерно от рутера при TOOLS-FIRMWARE-BROWSE и избираш файла дето си изтеглил ;). Успех!
Това е за първия модел! За другите 3 трябва да ги избереш от тук ако е някой от тях http://www.dlink.com/products/default.aspx?pid=DI-524&tab=3

* DI-524
* DI-524_REVC
* DI-524_REVD
* DI-524_REVE

taurus91
06-06-2010, 14:43
Рутера може да е със стар firmware и да има нужда от ъпдейт или просто да се е збозил и да има нужда от reset и на ново да се конфигурира.

ми аз пробвах и с онова малкото копченце отзад да го ресна и го направих наново и пак така ... а тва за firmware откъде мога да го ъпдейтна :?На статуса виж какъв е текущия примерно
Firmware Version: 3.02 , Fri, 28 Jan 2005
От тук може да изтеглиш последния, но е доста стар от 2006-та...
http://www.dlink.com/products/?tab=3&pid=DI-524&rev=DI-524
като цъкнеш на Firmware ;). По мрежов кабел се ъпдейтва! Избира се файла, който е локално на компютъра ти на десктопа примерно от рутера при TOOLS-FIRMWARE-BROWSE и избираш файла дето си изтеглил ;). Успех!
Това е за първия модел! За другите 3 трябва да ги избереш от тук ако е някой от тях http://www.dlink.com/products/default.aspx?pid=DI-524&tab=3

* DI-524
* DI-524_REVC
* DI-524_REVD
* DI-524_REVE

немога да намеря това firmware :С:С:С:С:С