PDA

View Full Version : Проблем с интернета..



LovEsIckk
06-04-2010, 19:43
Та значи към 7 часа ми прекъсна нета и компютъра ми се рестартира сам.При включването интернет нямаше..
И това повече от 2 часа! Свързвам се с интернет обаче следната иконка ми стои долу и не мога да вляза нито в някой сайт нито в skype.
Долу където ми са иконките с компютърчетата ми излиза следното
http://store.picbg.net/pubpic/F7/8A/9737ad7e7d96f78a.JPG
В момента иконката пак ми стои там,но имам интернет.

Звънях в офиса на доставчика ми и ми казаха,че уж проблема не бил при тях ама щели да проверят.. След ровене из настройките и 20 пъти рестартирване нета ми тръгна.
Въпроса ми е този проблем от компютъра ми ли е или от доставчика.Сканирала съм компютъра - вируси няма.Единствения ми проблем е,че някой път като го рестартирам и ми се появява празен desktop без икони , ленти и т.н.

Bianc0
06-04-2010, 19:57
Спираш PC-то,вадиш кабела за захранването и кабела за нета за около 15 мин и се оправя.И на мене ми се е появявал този проблем на няколко пъти и така го оправям. :)

LovEsIckk
06-04-2010, 20:01
Дали..? а от к'во е ,мамка му.. :/

Samoten89
06-04-2010, 20:27
За да се рестартира сам не може проблема да е свързан пряко с нета. Вируси/хардуерен проблем/софтуерен проблем. Може мрежовата ти карта да се е преебала или нещо подобно щом показва удивителна а не е в доставчика проблема. Преди да се рестартира дава ли син екран за част от секундата? Пробвай с F8 да помпиш преди да почне да зарежда Операционанта Система и избери disable automatic restart on system failure. Ако ти даде син екран направи снимка и я качи тук да видя какво пише.

doomkillerr
06-04-2010, 22:02
Или е от интернет доставчика проблема или мрежовата карта е за смяна! Все пак са по 10 лв. Lan картите... (то и толкова се качествени де!) 8)

ivanstef
06-05-2010, 08:06
Нама как проблема да е от теб. Това се случваше много често преди и с мен, но проблема си беше изцяло от инет доставчика.

Наскоро обаче станах свидетел на един много интересен случай. Интернет на Vivacom беше блокиран от AVG и просто нямаше никакв интернет връзка. Долу иконата на връзката беше същата.След много време ръчкане чудене и маене накрая го оправих. Добре че не беше моя компютър, защото щях да побеснея просто...

ivanstef
06-05-2010, 08:07
Нама как проблема да е от теб. Това се случваше много често преди и с мен, но проблема си беше изцяло от инет доставчика.

Наскоро обаче станах свидетел на един много интересен случай. Интернет на Vivacom беше блокиран от AVG и просто нямаше никакв интернет връзка. Долу иконата на връзката беше същата.След много време ръчкане чудене и маене накрая го оправих. Добре че не беше моя компютър, защото щях да побеснея просто...

LovEsIckk
06-05-2010, 11:07
и аз съм с AVG..

иначе,не.. не ми дава син екран
Страх ме е да си рестартирам компа,че след т'ва да не ми се изгуби нета пак. 8-)

Samoten89
06-05-2010, 11:48
и аз съм с AVG..

иначе,не.. не ми дава син екран
Страх ме е да си рестартирам компа,че след т'ва да не ми се изгуби нета пак. 8-) При проблеми с нета каквито и да са няма сами да рестартират! Най-добре друга мрежова външна карта да се сложи и да се провери как е с нея. Продават за 10 лева хубави.