PDA

View Full Version : Какво трябва да направя в случая?



peace94
06-04-2010, 23:41
Здравейте! Знам, че има подобни теми, но не намерих абсолютна същата.

Въпросът ми е дали трябва да ме прегледа гинеколог, защото:
1. Цикълът ми изобщо не е редовен и всеки месец закъснява с поне 3-4 дни, случвало се е и с повече от седмица. Освен това ми продължава по 6-7 дни, като през последните в повечето случаи е съвсем слабо. Знам, че това е нормално в началото, но вече от почти 3 години имам менструация.
2. Винаги съм имала бяло течение, но в границите на нормалното, преди и след цикъл се засилва. Даже в най-последните дни на цикъла е нещо средно м/у бяло течение и кръв, но след това пак става нормално.
ТУК идва основният проблем - цикълът ми свърши преди 15 дни, но от 3-4 дни течението ми се промени. Пак е нормално, но сега всеки ден има и по-малко като кръв, която през някои дни намалява. Може ли да е инфекция? Странно ми е, защото използвам ежедневни превръзки и се мия най-малко по 1 път на ден, когато съм в цикъл най-малко 2. Няма нито болка, нито сърбеж, абсолютно нищо, просто малко като кръв. Също така, когато използвам тоалетна хартия, на нея няма нищо. Забелязала съм, че обикновено се появява следобед (на училище) еднократно или 2 пъти и то когато съм под стрес. Освен това знам, че може да прозвучи странно, но 1-2 пъти ми се случи да го усетя, когато изтича. Ако е от значение, не съм имала полови отношения.

Моля ви, помогнете ми какво да правя. Сериозно ли е или ще изчезне от само себе си? Има ли нужда да казвам на майка ми и да ходя на преглед при гинеколог? На някоя от вас случвало ли се е подобно нещо?
Благодаря предварително! Моля за бърз отговор, ако е добре да се реагира на момента!

azaha
06-05-2010, 10:15
Виш ся..аз съм момче и не ги разбирам тия работи..най-добре сподели с майка ти..предполагам,че тя знае за какво става въпрос,ако ли не отидете при гинеколог..той ще прецени най-добре дали трябва да се притесняваш или не.. :)

Sigrina
06-05-2010, 13:03
Да, трябва да те прегледа лекар!