PDA

View Full Version : Презноща ми се пикае !



albertog
06-05-2010, 07:40
Здравеите момче на 16 години съм 69 кила 1.83 висок и искам да ви попитам нещо , значи от 1-2 месеца забелязвам че почти всяка нощ се събуждам и ми се пикае, на ден пикая горе долу по 3-4 пъти всеки ден спортувам всмисъл играя мач , карам колело , тичам и не пуша ..

zoreto
06-05-2010, 08:31
и какво като ти се пикае отиваш до тоалетна и готово :)Та зависи колко вода пиеш, то и от самия организъм зависи, защото аз колкото и течност да изпия преди лягане ,не ставам е друг е въпроса ,че сутрин пиякая поне 2 минути :-D , та не пий много течности преди лягане и ходи по често да пикаеш, аз не знам как ходиш само 3-4 пъти за цял ден ,аз ако не отида на ден поне 7 пъти най малко не съм аз като се има предвит,че постоянно се наливам с вода

azaha
06-05-2010, 09:30
пич..проблеми нямаш..помня ,че веднъж когато помолих госпожата ми по биология да отда до тоалетната тя ми каза:Няма да ходиш сега..ако днес ти се ходи по това време до тоалетна утре точно по същото ще ти се приходи..затова ще изчакаш междучасието за да си го нагласиш така,че утре да не притесняваш учителката по време на час .. :)

albertog
06-05-2010, 10:46
Мерси за информацията , написах тази тема защото някъде в интернет прочетох че ако често ходиш презноща до тоалетна може да имаш рак на пикочния мехур и за това се притесних

azaha
06-05-2010, 10:59
Стига бе..това го чувам за първи път..
Еми сподели с родителите си и ако преценят,да те карат на доктор,но според мен не е проблем..

jubbacca
06-05-2010, 12:04
Като болестен вариянт може да е и т.нар. "безвкусен" диабет. Но нищо не може да се каже, преди да ти направят изследвания. Затова най-добре иди пусни си изследвания (кръв, урина) и да ти е мирно на главата. Пък, каквото излезе.

albertog
06-05-2010, 13:41
Значи искам да отговоря и ако може да ме посъветвате значи като стана въпрос за диабет прочетох в интернет и отговарям на следните симптоми

Загуба на тегло , повишен апетит,умора и лесна уморяемост- това може и да ми е от гръбначното изкривяване имам лека сколиоза , силна жажда (полидипсия) и мислия да ходя в понеделник на лекар :(

azaha
06-05-2010, 13:44
Точно така!..Отиди на лекар той ще прецени най добре.. :)
Ае успех..и пиши кво е станало..

albertog
06-05-2010, 18:03
А за бесвкусният диабет прочетох в 1 сайт и пише че тои се предизвиква от травма на главата аз не си спомням да съм се ударал по сериозно и да съм имал проблеми с главата обаче прочетох че този диабет е свързан с някъкви тумори и доста се стреснах може ли някоии да ми каже нещо повече за този тип диабети от нащо семейство баба ми има диабед обаче не съм сигурен какъв е ...

Yancheto
06-05-2010, 20:02
Човече, съвсем излишно се панираш, убедена съм, че нищо ти няма! Нормално е да ти се пикае и през нощта, 3-4 пъти на ден изобщо не са много. Просто не пий вода вечер и се изпикавай преди да си легнеш.

ImmortalSportFreak
06-05-2010, 20:42
Стига си чел тия сайтове... само си създаваш притеснения сам.. Доста хора правят така;опитват се да си поставят диагнози и се притесняват излишно.А в повечето случаи тези хора се оказват напълно здрави - няма им нищо ! Отиди при личния;обясни горе-посочените от теб "симптоми" + това че често ходиш да уринираш нощем без да обясняваш че от някакви си сайтове си стигнал до извода че може да имаш диабет или нещо подобно.....Кажи на ОПЛ-то си че хора от вашето семейство имат диабет(макар че той би трябвало да знае).Пусни едни кръвни изследвания и да ти е мирно на главица... Пак повтарям - стига си ровил в сайтове... панираш се и се притесняваш излишно за някакви опасни неща като тумори и подобни.. НЯМА СМИСЪЛ.
Успех и пиши после какво е казал личният. :) :) (сигурна съм че ще ти каже - " Човече , напълно здрав си ! Живей си живота без да се притесняваш за глупости ! "

albertog
06-06-2010, 07:51
В понеделник ще отида и ще ви пиша , мерси за съветите и за информацията,понякога си въобразявам повечко

kotver
06-06-2010, 09:07
В такъв случай не прекалявай с течностите след 18 h ... помага ; )))

TykaSePisheNick
06-06-2010, 11:39
следните симптоми

Загуба на тегло , повишен апетит

Ебати парадокса..

kalpazanka
06-06-2010, 13:13
Парадокс, но факт.

За безвкусния диабет травмата на главата е само една от хипотезите. ;) Обсъжда се и липса на чувствителност на рецепторите към АДХ.

За всеки случай се консултирай с лекар- ще пусне изследвания на кръв и урина.

DaRkOt
06-09-2010, 17:45
човече диабета на бабати е тип две(поразтространен е при старите хора)а ако ти имаш ще трябва де е тип 1а и не се притесняваи аз съм диабетик и живота ми не е по-различен от твоя :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

sevdalina91
08-14-2010, 17:42
нощното уриниране НЕ Е нормално

bybit0o0
08-28-2010, 01:45
Има и по-зле от теб..аз миналото лято понеже пиех адски много вода.. и трудно заспивах..ако се въртя 1 час в леглото примерно..ставах да пикая по 5 пъти средно....страшно е неприятно ,но лято е все пак =)

baby7878
08-28-2010, 14:57
мММ...това зависи от количеството вода ,което поемаш :) Според мен няма проблеми ,но ако това продължава и не си спокоен се консултирай с лекар.Дано да няма проблеми 8)

dreamerrr
08-29-2010, 09:22
eee споко бе :D нищо ти нема 8-) то и аззззз понякога има периоди дето съм пикала няколко дни по ред посред нощ ма кво , споко :D а и ако си прекалил с колата или бирата или дината нормално е 8-) аз ако изям 3 парчета диня преди да си легна считай ,че шси спя у кенефо :D

amnessia
08-29-2010, 15:25
Така е , ако поемаш доста течности , следователно ще уринираш даста често :) Аз пия много вода и не само лятото , приблизително 2 л. дори и повече 8) . И уринирам най малко 6-7 пъти на ден.А през ноща ходя по 2 пъти.И ако не отида немога да заспя, дори да са 2 капки ми пречат :-D