PDA

View Full Version : Трябва ми доклад



shinethought
06-05-2010, 10:32
Трябва ми нещо като доклад или някво инфо за ТЕЦ ЗАМЪРСИТЕЛИ търсих в нета ама няма нищо :(

theImmoral
06-05-2010, 12:08
В нета няма нищо за ТЕЦ замърсители?
http://bglog.net/Ecology/11962
Тва е първият резултат в гугъл, когато потърсиш. Ти сигурно си търсил/а *Зайчета*, щом не си намерил/а инфо...

SmilezZz
06-05-2010, 12:26
http://www.slideboom.com/presentations/56147/%D0%97%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F%D0%B2%D 0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0

http://bglog.net/Ecology/11962

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F%D0%B2%D 0%B0%D0%BD%D0%B5

Да беше потърсил преди да пуснеш темата..В Гугъл има още безброй много информация

shinethought
06-05-2010, 12:53
Благодаря,че ми казахте,че не съм търсил това е НАИСТИНА така.Само че тези доклади,които вие сте намерили не са по темата, точно същите ги видях, но, ако вместо да ме упреквате ,че не съм потърсил, а бяхте ги прочели, щяхте да видите,че става въпрос общо за замърсяването на околната среда от различни фактори като само с 1 изречение е отбелязано замърсяване на околната среда от ТЕЦ.

НЕКА, АКО НЯКОЙ ПОПАДНЕ НА МАТЕРИАЛ ОТГОВАРЯЩ НА ТЕМАТА ДА ПИШЕ, МЕЧЕШКИ УСЛУГИ ОТ БЕЗОСНОВНИ СЪДИСТИ НЕ МИ ТРЯБВАТ [!]

elito0o0o0
06-05-2010, 16:08
http://search.pomagalo.com/?keywords=%D1%82%D0%B5%D1%86+%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D1 %8A%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8&s=1



Замърсяване на околната среда Замърсяване е внасянето в дадена среда на нови, нехарактерни за нея вещества (физически агенти, химични съединения или биологични видове) или превишаването на нивото на нормалната им средногодишна концентрация.


Основни замърсители: Най-общо казано замърсителите биват физични, механични, химични и биологични.


Основни замърсители: Главните замърсители на въздуха се оказват ТЕЦ и емисиите от автомобилите. Китай, Русия, САЩ и Япония са лидерите в замърсяването на въздуха. Едно от веществата, които те изхвърлят е серен диоксид.


Здравето и опазването на околната среда: Замърсяването на въздуха може да причини смърт на много организми включително и хора. Озонът може да причини дихателна недостатъчност, сърдечно-съдови болести, болки в гръдния кош и конгресия.


Здравето и опазването на околната среда: Замърсяването на водите е причина за над 14 000 смъртни случая дневно в развиващите се страни поради смесване и некачествено (или липсващо) филтриране на канализационните води.


Можем да съдим държавата за замърсена околна среда Живеещите в замърсени райони могат да съдят България заради неосигуряването на чиста околна среда.

Можем да съдим държавата за замърсена околна среда Такава възможност дава приетата директива на Европейския съюз, която криминализира замърсяването на околната среда.


Видове замърсяване - Замърсяване на въздуха - Замърсяване на водите - Шумово замърсяване - Светлинно замърсяване - Визуално замърсяване - Топлинно замърсяване


Замърсяване на водата Случва се, когато се съберат прекалено много отпадъци в една водна система По този начин се затрудняват природните процеси, които я прочистват.

Замърсяване на водата За отпадъци се считат: индустриалните киселини, горивата, селскостопанските пестициди, отровните растения и животни. Излишъците на отпадъци от: фосфатни сапуни, химически обогатители и животински торове също замърсяват водния живот.


Процесът на замърсяване започва, когато прекалено много хранителни вещества се влеят във водната система.


Те стимулират хипер растежа на алгите, които колкото повече растат, толкова повече и умират. Бактериите във водата използват големи количества кислород за да се справят с тези излишни свръх количествата от умрели алги.


ЗАМЪРСЯВАНЕТО НА ВОДИТЕ Водата е възобновим и в повечето случаи незаменим природен ресурс. Световните запаси от вода са около 1386 млн. куб. км. Недостигът на сладка вода непрекъснато нараства. Около 1/3 от населението на планетата изпитва постоянна нужда от вода.


ЗНАЧЕНИЕТО НА ЗАРИБЕНИТЕ ВОДОЕМИ Това, което прави толкова важно водата да е годна да бъде обитавана от риби, е фактът, че ако качеството на водата покрива изискванията за развъждане на пъстърва, тя е годна за всички други непосредствени или потенциални полезни употреби. Наличието на пъстърва е сигурен белег за доброто състояние на водата.


Пускат сероочистващата инсталация в „Марица Изток 2” В ТЕЦ „Марица Изток 2" официално ще бъде пусната в експлоатация Сероочистващата инсталация на блокове 1 и 2, съобщиха от пресцентъра на министерството на икономиката и енергетиката.


Водните замърсители ще бъдат по-стриктно контролирани Замърсители /пестициди и тежки метали около 33 на брой/, които могат да бъдат открити в реките, езерата и крайбрежните води, трябва да бъдат включени към европейските стандарти за качество на околната среда.


Следят чистотата на атмосферния въздух със сателит Договор за провеждане на интернет базирано мониторингово изследване на атмосферния въздух в района на Кърджали на базата на спътникови и наземни данни подписа кметът на община Кърджали инж. Хасан Азис с Института за космически изследвания към БАН.


Следят чистотата на атмосферния въздух със сателит Договорът е с продължителност 6 месеца, а под него подпис сложи зам.-директорът на Института ст. н. с. д-р Лъчезар Филипов.


Непознатата заплаха - устойчивите органични замърсители Мъглите през есенно-зимния сезон са често срещано явление, за което не се и замисляме. Но когато в такива мъгливи дни ни се случи да се изкачим на по-високо място в планината, виждаме с просто око колко сив и неприятен е въздухът, който ежедневно дишаме.



Нямало било нищо...

shinethought
06-05-2010, 17:16
ОХ!!!ХОРА НЕ МИ ТРЯБВА ЗА ЗАМЪРСЯВАНЕТО ПО ПРИЦИН А САМО ЗА ЗАМЪРСЯВАНЕ ОТ ТЕЦОВЕ!

theImmoral
06-05-2010, 17:46
Ама човекът не иска да мисли, не го карайте да се напъва!

Я прочети текстовете, дето сме ти дали и си направи няколко извадки! Лигльо/Лигла!
Няма да ти пишем доклада. Има достатъчно информация, която просто трябва да се СВЕТНЕШ, че се отнася за ТЕЦ.

elito0o0o0
06-05-2010, 22:42
Ей, пикльо! Я си напъни тъпия, гладък кат' ледена пързалка мозък и си го измисли. Като не ти харесва какво сме ти дали, върви на палатка с парно. Писна ми от дечковци вече.. Да не си на 5 ? Я върви да си играеш в пясъчника! Най-мразя когато се опитвам да помогна на някого и до някаква степен успявам, да ми се прави на велик.. Ай сиктир от тука! Писна ми от тъпи дрисльовци!

elito0o0o0
06-05-2010, 22:51
Замърсяване е внасянето в дадена среда на нови, нехарактерни за нея вещества (физически агенти, химични съединения или биологични видове) или превишаването на нивото на нормалната им средногодишна концентрация.Най-общо казано замърсителите биват физични, механични, химични и биологични.Главните замърсители на въздуха се оказват ТЕЦ и емисиите от автомобилите. Китай, Русия, САЩ и Япония са лидерите в замърсяването на въздуха. Едно от веществата, които те изхвърлят е серен диоксид.Замърсяването на въздуха може да причини смърт на много организми включително и хора.Замърсяването на водите е причина за над 14 000 смъртни случая дневно в развиващите се страни поради смесване и некачествено (или липсващо) филтриране на канализационните води.Замърсяване на водата става когато се съберат прекалено много отпадъци в една водна система По този начин се затрудняват природните процеси, които я прочистват.

Ти кьорав ли си?!

elito0o0o0
06-05-2010, 22:55
Проблеми с ТЕЦ
Има доста проблеми свързани с ТЕЦ. За добиването на електроенергия от ТЕЦ се изгаря огромно количество природни горива, а както знаем те са невъзвръщаем източник на енергия. Прогнозите са, че след около 10 години добивите на полезни изкопаеми ще спрат. Има и други проблеми свързани с ТЕЦ - такъв например е че топлоелектроцентралите замърсяват въздуха при изгарянето на горива. На комините на ТЕЦ-овете се поставят филтри, които задържат част от праха и саждите, но незадържаната част се изсипва свободно в атмосферата. И тогава ще попитате - "Защо тогава ги използваме, след като толкова вредят на природата?". Ами защото произвеждат най-голям процент електроенергия в света - цели 77%.

elito0o0o0
06-05-2010, 23:10
http://partenka.net/viewtopic.php?f=129&t=5210&sid=9d8516b0367dd37198a84c1b4ba32716

http://dox.bg/files/dw?a=63558cb37c

:x :x :x

shinethought
06-06-2010, 07:21
Ей, пикльо! Я си напъни тъпия, гладък кат' ледена пързалка мозък и си го измисли. Като не ти харесва какво сме ти дали, върви на палатка с парно. Писна ми от дечковци вече.. Да не си на 5 ? Я върви да си играеш в пясъчника! Най-мразя когато се опитвам да помогна на някого и до някаква степен успявам, да ми се прави на велик.. Ай сиктир от тука! Писна ми от тъпи дрисльовци!




О,извинете засегнах турският философ-лингвистик, колко проницателно... "кат` ледена пързалка" браво на момичето! Браво не мога да разбера само ,защо нейните съфорумнци не и пляскат!Колко е умно!БРАВО!!!ЩО НЕ И ПЛЯСКАТЕ БЕ, ЖИВТЕ КОЛКО ОСТЪР ум притежава момичето!ТАкива като мен тука 5-годишни не трябва да се пускат,трябва да е забранено да пишат тука, с надеждата, че някой нервно-болен човек не би копирал нещо ей така от интернет и след това да "беснее", че е по-темата, но нали знаете понякога ни казват, че бялото е черно...

А относно по това:
Като не ти харесва какво сме ти дали, върви на палатка с парно.



На мен ми харесва тука, ама такива като теб ми пречат, дето обичат да се праваят на много интересни и проницателни и всъщност защо аз да вървя като ти направи"нашшествие в МОЯТА темаможеш спокойно да идеш на товята палатка с парно ,разбира се , ако това ти е проблема-ние ще ти пляскаме не се притеснявай и се чувай малко какво говориш,защото не навсякаде ще ти пляскат оглушително , а най-вероятно ще ти се смеят .... Дано това ти помогне да разрешиш някой от проблемите си...ЧАО!ЧАО!

elito0o0o0
06-06-2010, 08:39
:lol: :lol: :lol: Знаеш ли? Ти май наистина си малоумен!! :lol: :lol: Не стига, че ти пускам тука разни информации, опитвам се да помогна и си губя от времето, ами си и нахален на всичкото му и отгоре, пък и претенции, че даже и обиди! :razz: Ако си ми пред мен сега щях много здраво да ти се изсмея в лицето. Всъщност .. не знам кой се прави на интересен.. :-o :-o Хм.. за разлика от теб аз поне мога да мисля, но на теб май не ти се отдава. :) По-добре щеше да е да кажеш - "Мерси, но ще може ли да ми дадете още някоя и друга информацийка?!" Неблагодарно псе.. в интернет има тоооолкова много неща, за разлика от мозъка ти. :)

shinethought
06-06-2010, 08:59
:lol: :lol: :lol: Знаеш ли? Ти май наистина си малоумен!! :lol: :lol: Не стига, че ти пускам тука разни информации, опитвам се да помогна и си губя от времето, ами си и нахален на всичкото му и отгоре, пък и претенции, че даже и обиди! :razz: Ако си ми пред мен сега щях много здраво да ти се изсмея в лицето. Всъщност .. не знам кой се прави на интересен.. :-o :-o Хм.. за разлика от теб аз поне мога да мисля, но на теб май не ти се отдава. :) По-добре щеше да е да кажеш - "Мерси, но ще може ли да ми дадете още някоя и друга информацийка?!" Неблагодарно псе.. в интернет има тоооолкова много неща, за разлика от мозъка ти. :)

Да така е малоумен съм ама край теб и според теб всички сме такива.Хайде пляскайте й да се успокои, че става зле :D

shinethought
06-06-2010, 09:02
А това твойто не се нарича помощ , а както споменах вече мечешка услуга, ама някой са твърде умни за да го проумеят или психиката им пречи не знам!

elito0o0o0
06-06-2010, 10:18
Още колко ще ме разсмиваш? :lol: :lol:

shinethought
06-06-2010, 12:29
Докато продължаш да се радваш. :-D :-D :-D Жалко само за форума -как ми флуидиш из темата само, но , ако няма другаде къде да намериш внимание заповядай к`во да се прави ...трябва да помогнем на нуждаещите се....