PDA

View Full Version : Искам косата ми да порасне, по дяволитеее ...



Gllory
06-05-2010, 12:23
Искам косата ми да порасне най-после :(
Гледам всички около мен с някакви дълги коси и им пораснали за супер малко време .... имам чувство че се мажат или пият нещо :-o Но разбира се когато попитам ..отговарят че нищо не правят ...

Някога и аз си я имах дългата коса ..но след като се боядисах руса се постригах .. после с пресите и я съсипвам с всеки изминал ден :(

Кажете ми нещоо да ми порасне по-дългаа ..
и нещо с което да я пооправя малко, защото вече мн. се изтощи от пресата, а не мога да спра да я изправям, защото не ми харесва :( а и както казвам е изтощена и без изправянее се личи мн :-o

Luscious_Heart
06-05-2010, 12:30
Тривитаминол, хининова вода например.. (:
може и да се изръсиш за някой скъп продукт също.

Gllory
06-05-2010, 12:42
Тривитаминол, хининова вода например.. (:
може и да се изръсиш за някой скъп продукт също.

И скъп да е .. ако знам че ще помогне за възстановяването на косата ми най-вече ... бих дала пари ..
Примери .. ?

zlatnata_ribkaaa
06-05-2010, 13:19
Хининова вода 2лв максимум 3-4 и наистина много подмомага растежа , аз пък за да ми расте по-бързо си я реша често и продължително , казват че косъмът се накъсвал и тн , но при мен няма такъв ефект ама въобще , така че ако ти е здрав косъмът се реши по 10-20 мин. с мека четка горе долу два пъти на ден като не броим ресането преди излизане .Също може да отидеш на фризьор да ти вземе връхчетата и пак ще започне да расте нали казват че колкото по-често я подстригваш толкова по-бързо расте , така че това също е решение .

aguilera
06-05-2010, 14:17
Кокос за косата
Кокосовото масло е великолепен балсам за косата преди измиване. За най-добър ефект загрейте малко кокосово масло, растриите го межди дланите си и го втрийте в скалпа. Както беще споменато по-рано, заради малката му молекулна структура попива мнго добре в кожата. Преспете една нощ така, а на сутринта измийте косата. Ако правите това през деня, добре е да го оставите да действа поне час-два, а за да попива по добре, можете да си сложите шапка за баня. Кокосовото масло можете да използвате и в комбинация с други билкови екстракти, добри за косата. Всеизвестното масло от жожоба помага много при цъфтяща коса, а маслата на основата на хибискус предотвратяват преждевременното посивяване на косата и спомагат за бързият растеж.

Gllory
06-05-2010, 14:46
Хининова вода 2лв максимум 3-4 и наистина много подмомага растежа , аз пък за да ми расте по-бързо си я реша често и продължително , казват че косъмът се накъсвал и тн , но при мен няма такъв ефект ама въобще , така че ако ти е здрав косъмът се реши по 10-20 мин. с мека четка горе долу два пъти на ден като не броим ресането преди излизане .Също може да отидеш на фризьор да ти вземе връхчетата и пак ще започне да расте нали казват че колкото по-често я подстригваш толкова по-бързо расте , така че това също е решение .

Това с ресането абсурд .. косъмът ми изобщо не е здрав :(
иначе да ще си подстрижа малко връхчетата, но по принцип никога не съм разбирала общото м/у връхчетата и корена ;дд в смисъл като си подстрижа връхчетата и в корена нещо ще се промени ;дд обяснете ми моля ви се :D просто незнам, извинявамм се :oops: ;д
иначе косата ми почти не расте и ако я подстрижа се опасявам че ще ми стане по-къса и няма да порасне а обратното ще нацъфти (защото мн цъфти ..от пресата предполагам) и пак ще трябва да режа ... а дори и да порасне малко .. в краищата става мн тънка и рядка ... ужас :o

billytalent
06-05-2010, 14:51
Аз използвам доста неща за растеж и определено има ефект.
Хининов шампоан на Kassy
Себорал Форте
Пия Геритамин Нео-косата ми стана много здрава от него,това са витамини
Маската с газ
Стимуланта на Икаров,Бадемово масло

Ако много ти цъфти косата,преди да се изправиш си нанасяй на връхчетата масло от пшеничен зародиш на Икаров.

Neopitom3na
06-05-2010, 14:54
втривай хининова вода в скалпа.. много помага :P

SmilezZz
06-05-2010, 15:00
Хининова Вода или Тривитаминол

Gllory
06-05-2010, 15:40
Аз използвам доста неща за растеж и определено има ефект.
Хининов шампоан на Kassy
Себорал Форте
Пия Геритамин Нео-косата ми стана много здрава от него,това са витамини
Маската с газ
Стимуланта на Икаров,Бадемово масло

Ако много ти цъфти косата,преди да се изправиш си нанасяй на връхчетата масло от пшеничен зародиш на Икаров.

А може ли да казвате колко пари струват нещата и от къде се купуватт или как се правятт :)

Sunshin3
06-05-2010, 15:41
Подрязването на връхчетата НЕ помага за разтежа на косата.

billytalent
06-05-2010, 16:25
Аз използвам доста неща за растеж и определено има ефект.
Хининов шампоан на Kassy
Себорал Форте
Пия Геритамин Нео-косата ми стана много здрава от него,това са витамини
Маската с газ
Стимуланта на Икаров,Бадемово масло

Ако много ти цъфти косата,преди да се изправиш си нанасяй на връхчетата масло от пшеничен зародиш на Икаров.

Шампоана е 1.20 в аптеките го има
Себорала-1.80
Геритамин Нео-към 4 лв. една опаковка
Стимуланта и Бадемовото масло от аптеката пак
Стимуланта си го взех за 4.90 ,а маслото за 2.20, но навсякъде са на различни цени
Маската с газ е:
2 суп. л. Тривитаминол /комплекс от Витамини А, Д3 и Е, продава се във ветеринарните аптеки/
1 суп. л. свинска мас
1 суп. л. ракия
1 суп. л. оцет
2-3 капки газ
Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед или жълтък.
Изглежда кофти сигурно,но за мен това е НАЙ-хубава маска за коса,стимулира растежа и предава блясък.За предпочитане е да сложиш Бадемово масло,вместо мас.[/i]

VinDiesel
06-05-2010, 16:37
За косата преди преса използвай това http://img205.imageshack.us/i/picture001cp.jpg/

Кристали за коса на ЕХО. За дълга коса до кръста ,ще са ти нужни 4 5 капки.Кристалите не се слагат в корените ,защото иначе косата се омазнява.Помагат много, не ти гори косата от пресата.
Струват 8,20лв. 50 милилитра.Аз ги имам повече от месец и слагам по 1 капка ,и съм изразходил 1/10.

Относно растежа на косата,най-ефикастното е чиста чешмяна вода.Аз си мия косата всяка сутрин,защото ,като стана от сън всеки косъм си има собствено мнение :D. И за 3 седмици съм станал за пострижка.

pussucetka
06-06-2010, 19:49
Хейй и аз имамм същиятт проблем като при теб :-D . . Много зле направих като си подстригах миналата година косата :x . . Еми да ти кажа аз сега от 2-3 седмици си правя маска с тривитаминол и за сега няма особен резултат, но това не става толккова бързо :? . . Бих ти го препоръчала, също така можеш да попиташ при някоя фризиорка за някой спрей ли ддз за пресата за предпазване . . Мисля, че тя или той ще ти кажи най-добрите . . :) Също така не е лошо да си вземешш шампоана на елсев този червения тотал репаир 5 . . Много е добър ! На менн мн ми помога . . Имах адски много нацъфтяли връхчета ама мн и когато отидох при фризиорката ми каза : Ти изобщо за какво ще се подстригваш косата ти е страхотна, не забелязах да имаш нацъфтяло . . :shock: ;п .. Аз ползвах 2 шампоана, но за сега го спрях за да не свикне косата ми с него . . :-) Успех ! Ако имашш повече въпроси пиши лично :)

kalpazanka
06-07-2010, 05:00
Геритамин/Герикапс се пият по схема с почивки! По 1 перла дневно в продължение на 20 дни и почиваш 30 календарни.

Gllory
06-08-2010, 16:13
A може ли да ми кажете и някакви шампоани, балсами, маски ... може и нещо по-скъпичко, но да помага :)

Ankh
06-08-2010, 16:15
За да расте една коса,трябва да се подхранва добре.
Така че наблегни повече на домашните маски-лично за мен те са по-добрият вариант,пред купените и по-малко използвай преси и подобни неща.
Ако имаш удължения забрави за тях,виждала съм на приятелки какви им стават косите след време от тях.

Gllory
06-08-2010, 16:26
За да расте една коса,трябва да се подхранва добре.
Така че наблегни повече на домашните маски-лично за мен те са по-добрият вариант,пред купените и по-малко използвай преси и подобни неща.
Ако имаш удължения забрави за тях,виждала съм на приятелки какви им стават косите след време от тях.

Някаква домашна маска ... изпитана ??

Sstrawberry
06-08-2010, 16:55
всеки с проблемите си .. :D аз пък се чудя какво да и направя, че да не расте толковааа бързоо .. :( пострижа си бретон и на следващата седмица изобщо не прилича на такъв .. 8-) иначе за растеж съм чувала конски витамини :lol: .. не знам какво точно представляват, но много мои приятелки ги използват .. аз лично не харесвам чак толкова дълги коси, защото в 90% от случаите са зле поддържани и доста изтощени .. :?

magince
06-08-2010, 16:57
спри да я изправяш/къдриш и ще порасне поне малко по-бързо

все ме питат защо ми расте косата толкова бързо
истината е че незнам защо. Абсолютно нищо не и правя...

sladkotykate
06-10-2010, 18:55
За да расте една коса,трябва да се подхранва добре.
Така че наблегни повече на домашните маски-лично за мен те са по-добрият вариант,пред купените и по-малко използвай преси и подобни неща.
Ако имаш удължения забрави за тях,виждала съм на приятелки какви им стават косите след време от тях.

Някаква домашна маска ... изпитана ??

здравей.за моята коса аз си правя следната маска:1ч.ч.хума за коса,малко хладка вода,1,2 капки оцет/яйце(не са задължителни).Смесвам до получаването на хомогенна смес и оставям замалко да набъбне хумата,след което мажа по цялата дължина и стоя така 20-30 мин.,после се изплаквам с топла вода и слагам кристали за коса.При мен има голям ефект,защото точно преди ч месец си скъсих косата доста,а вече е пораснала с 4 см.Е ако има нещо питай,надявам се да съм помогнала :)

badblood
06-10-2010, 21:50
Тривитаминол скъпа аз се мажех преди от магазините за животни мисля че там ги продаваха аз си го купих за шест лева май, не помня точно мазах се с него и ми помогна :) :-D но за всеки разлино бтв и аз много малко ми става тъжно че не мога да стигна дължина до кръста пример, мойта е някъде десет санта под раменете :(

Gllory
06-11-2010, 18:11
За да расте една коса,трябва да се подхранва добре.
Така че наблегни повече на домашните маски-лично за мен те са по-добрият вариант,пред купените и по-малко използвай преси и подобни неща.
Ако имаш удължения забрави за тях,виждала съм на приятелки какви им стават косите след време от тях.

Някаква домашна маска ... изпитана ??

здравей.за моята коса аз си правя следната маска:1ч.ч.хума за коса,малко хладка вода,1,2 капки оцет/яйце(не са задължителни).Смесвам до получаването на хомогенна смес и оставям замалко да набъбне хумата,след което мажа по цялата дължина и стоя така 20-30 мин.,после се изплаквам с топла вода и слагам кристали за коса.При мен има голям ефект,защото точно преди ч месец си скъсих косата доста,а вече е пораснала с 4 см.Е ако има нещо питай,надявам се да съм помогнала :)

а тази хума ...от козметичен магазин ли се копува :oops:

sladkotykate
06-11-2010, 18:46
^хумата може да се купи и от аптека,не е изобщо скъпа

roshlichka
06-11-2010, 19:18
абе ако това на аватара ти си ти косата ти е страхотна..

sw3etyrrr
06-11-2010, 19:24
щади я колкото се може повече и ще порастне :-)

Gllory
06-12-2010, 15:59
абе ако това на аватара ти си ти косата ти е страхотна..

аз съм .. обаче там съм с удължения :(


Наай -после си купих нещо за косата което смятам да използвам редовно !! ..днес си взех стимуланта на Икаров и сега съм с него (вече седя от около час и 30 мин. след малко мисля да се измия)
ии взех Ревалид (за 10 дни ..после ще си купя отново ако има ефект) какво ще кажете за него ?! колебавх се м/у Ревалид и Мерц, но реших да е Ревалида :)

darsit0
06-12-2010, 16:30
стига с тез преси бе хора ! за изправяне си има шампоани :?

http://img.interia.pl/kobieta/nimg/Szampon_balsam_odzywka_1935013.jpg

Gllory
06-12-2010, 16:37
стига с тез преси бе хора ! за изправяне си има шампоани :?

http://img.interia.pl/kobieta/nimg/Szampon_balsam_odzywka_1935013.jpg

ПОМАГА ЛИ ?
а все пак моята коса е ии изтощена ..иначе е начупена малко не чак толко къдрава ..но повече ме претиснява изтощеното :( ..и дължината ии е рядка :(

Sintya
06-12-2010, 16:37
За растеж аз съм най доволна от хининовата вода. Една червена е, струва около 1, 50 лв и върши страхотна работа. Но, ест се иска постоянство. :)

truefriend
06-12-2010, 17:37
Хининова вода 2лв максимум 3-4 и наистина много подмомага растежа , аз пък за да ми расте по-бързо си я реша често и продължително , казват че косъмът се накъсвал и тн , но при мен няма такъв ефект ама въобще , така че ако ти е здрав косъмът се реши по 10-20 мин. с мека четка горе долу два пъти на ден като не броим ресането преди излизане .Също може да отидеш на фризьор да ти вземе връхчетата и пак ще започне да расте нали казват че колкото по-често я подстригваш толкова по-бързо расте , така че това също е решение .

ама нали косата расте от корена, не от върха :lol:

heiress
06-13-2010, 12:26
Подрязването на връхчетата НЕ помага за разтежа на косата.

Това и аз съм се мъчила да го обясня, но безрезултатно.

heiress
06-13-2010, 12:29
абе ако това на аватара ти си ти косата ти е страхотна..

аз съм .. обаче там съм с удължения :(


Наай -после си купих нещо за косата което смятам да използвам редовно !! ..днес си взех стимуланта на Икаров и сега съм с него (вече седя от около час и 30 мин. след малко мисля да се измия)
ии взех Ревалид (за 10 дни ..после ще си купя отново ако има ефект) какво ще кажете за него ?! колебавх се м/у Ревалид и Мерц, но реших да е Ревалида :)

По- добре да си беше взела Пантогар, но и Ревалида не е лош.

Gllory
06-15-2010, 15:21
Пантогар-а ми казаха че не бил мн.хубав :? :)

bloodyF
06-15-2010, 17:54
нищо не я мажа и стана до 5-6 пръста под това на сутиена за 5-6 месеца (забравих как се казва :Д)
по-рано я мажех с хининова вода ама ся вече спрях защото ми се омазнява

FamauseBaby
06-15-2010, 19:15
Тривитаминол, хининова вода например.. (:
може и да се изръсиш за някой скъп продукт също.


-- Хинин0вата вода п0мага.. 8)

silvermoon
06-15-2010, 22:31
искам да попитам това момиче което направи тая тема.. На снимката ти ли си :-o

Gllory
06-18-2010, 11:30
искам да попитам това момиче което направи тая тема.. На снимката ти ли си :-o

Аз съм :)
обаче косата .... :| с удължения съм, ако за това става въпрос 8-)

CryToDie
06-19-2010, 09:31
А някой да знае какво да ползвам за да ми расте косата по бавно? Понеже съм с къса коса и много бързо расте и после не се вдига, пък постоянно тряя да си харча кинтите за фризьор :-o

elz95sladki64etoy
06-27-2010, 09:20
хининова вода му е майката :grin:

placebo
06-27-2010, 12:12
хининова вода :)

p0lina
06-27-2010, 12:45
Абе от бившата ми фризьорка бях чувала,че се втърква счукан чесън в корените на косата.Уж помагало,но колко помага незнам не съм опитвала.Обаче представи си колко ужасно ще миришеш и затова намери друг начин.Защото ще трябва деня в който си се намазала да не излизаш,защото все пак ще е много неприятно ;)

pitbullxx
06-27-2010, 14:16
Тривитаминол, хининова вода , геритамин нео .. Пробвай ги. :)

meche95
06-27-2010, 14:23
охх аз преди 2 години от коса до кръста се постригах на кре иии рев рев рев :lol: :lol: :lol: ии значии ит октомври ползвам хининова вода най-бързо и практичноо ии мн ми помага аа иначе и аз си третирам косата всеки ден независимо че е рава аз пак я изправям иии на вафли в корените и топирам всичко ии преди 2 седмици ми препоръчах "Себорал Форте" купих си го 1,80лв някуде бешее и чета после на опаковката чее при незнам си какъв косопад да се използва 2 седмици :shock: ии аз оо тва ще ми помогне ии от 4 измивания косата се сгъстиии :grin: ии се удължи мн съм доволна от него мн яко мирише на спирт :lol: едва издържамв банята аюноо като косата изсъхне няма и помен от това нещо..ии сега като се изкъпя си слагам хининовата вода ии след нея себорал форте и косата ми ее :---) от тва съм най-доволна ии ти го препоръчвам ;-) :P

magicfairy
06-27-2010, 15:45
Извинете за офтопика, ноооо някъде бях чела, че ако вечерта си намажа косата с бадемово масло или някакво подобно, задуша го с кърпа или нещо подобно и спя така и като се изкъпя на сутринта косата ми ще е много мека и бляскава. Тааа искам да попитам вярно ли е, някой лично пробвал ли го е и ако да няма ли да стане ужасно мазна косата ми, все пак си е масло това и трябва ли да го смеся с нещо друго или само маслото, не знам..

j_adore2
06-27-2010, 16:15
Извинете за офтопика, ноооо някъде бях чела, че ако вечерта си намажа косата с бадемово масло или някакво подобно, задуша го с кърпа или нещо подобно и спя така и като се изкъпя на сутринта косата ми ще е много мека и бляскава. Тааа искам да попитам вярно ли е, някой лично пробвал ли го е и ако да няма ли да стане ужасно мазна косата ми, все пак си е масло това и трябва ли да го смеся с нещо друго или само маслото, не знам..
^^Косата не става мазна,стига да се отмие хубаво ;) Не съм забелязала от 1 път косата ми да става по - бляската,но наистина с редовна употреба има ефект.Аз лично не го смесвам с нищо.
А за растеж на косата хининовата вода доста помага :P

magicfairy
06-27-2010, 18:17
^ Супеееер, а колко горе-доло пъти в седмицата го правиш?