PDA

View Full Version : Залях лаптопа с вода СПЕШНО !!



pochti
06-05-2010, 17:56
Преди 2 часа си залях лаптопа с вода . Изобщо не реагирах освен че го подсуших защото до сега не ми се беше случвало . Сега обаче нещо се бъгна не знам точно клавиятурата или компютара . Започна да пише навсякъде където е възможно да се въвежда текст ккккккккккккккккккккккккк ккккккккккккккккккккккккк кккккккк без спиране а след като го реснах се спира до 1 място в зареждането и край . Сега разбрах че е трябвало мигновенно да откача клавиатурата . Вече може да е късно но ще пробвам . Не знам обче как да я сваля ??????

mitakavg
06-05-2010, 18:54
Колко си го залял? Клавиатурата прави така можеби защото е мокра.Моя съвет е да го оставиш да изсъхне може и да му помогнеш малко със сешоара.До колкото разбрах след като си реснал лаптопа не е искал да задреди уиндолса ли?

JackSparrow
06-05-2010, 19:19
Добре, че не е дал нещо на късо, че ..

cvetikaa
06-05-2010, 19:31
ако е залят с вода не е проблем, ще изсъхне.. но извади клавиатурата и изключи батерията..аз залях моя със сок и от захарта ми залепнаха всичи клавиши и се наложи да сменя цялата клавиатура.. :) :)

DarkAngelOfHope
06-05-2010, 20:10
Да ама от водата може да се получи корозия. Най - добре повече не се опитвай да го включваш и в понеделник на сервиз да го видят ...

minus273dot15
06-05-2010, 20:30
Правилна реакция след заливане на преносим компютър с течност:

1) Незабавно изключване(принудителен shutdown чрез продължително натискане на power бутона например).
2) Незабавно остраняване на батерията на лаптопа и изключване от зарядното(ако лаптопа е бил включен към него)
3) Много важно: не се опитвайте да включвате лаптопа.
Тук следва, ако не сте ентусиасти, да го занесете на сервиз. Ако сте ентусиасти:

1) Подсушаване на лаптопа: попивате старателно големите количества течност, които са на достъпно място.
2) Разглабяне на лаптопа и внимателно подсушаване на всички мокри части
3) Почистване на всички залети части със спирт(например)
4) Оставяте частите да поопръхнат за през нощта. За това време, ако е започнал някакъв вид корозия или не сте почистили добре частите, ще се появят специфични визуални белези(кафеви петна[захар, кафе], бели петна[вода, хлор], помътняване на лаковото покритие на съответните части[почистване с кофти спирт] и други). Ако се появят такива проблеми, почиствате наново(стъпка 3) или носите на сервиз.
5) Внимателно оглеждане за окъсявания, които могат да бъдат установени визуално. При съмнения - замерване и носене на сервиз.
6) Сглабяте обратно всичко, палите една свещ, стисвате палци и включвате, без батерия, само на зарядно.
7) Пускате пълен тест на производителя(например на Dell е Fn+Power Button - вграден тест за функционалност на системата). Aко се появят проблеми в последствие - носите в сервиз, или продължавате да се мъчите сами.

ivanstef
06-06-2010, 07:38
Въобще не е трябвало да го включваш. Имаш късмет че не си го окъсил. Иначе пише непрекъснато защото водата е проводник и дава контакт на клавишите (все едно са натиснати).

Докъде по-точно зарежда...

pochti
06-06-2010, 12:33
Значи голяма глешка направих . Залях го с вода не много но не и малко клавиатурата си беше залята . Веднага го подсуших с кърпа но не го изклъчих понеже реших че нищо му няма (просто не бях подготвен за това е не знаех как да реагирам ) и може би след 1 час седнах пак видях проблема с непрекъснатото изписване на " кккк.. "
и принудитулно го изключих . Веднага обаче пак опитах да го включа ... включи се но проблема с "кккк.." си остана . Спрях го и дълго време го суших със сешоар от всички страни . Оставих го известно време да се проветри с вече извадена батерия . След това пак пробвах да го включвам но не иска да зареди уиндолса ... Вероятно щях да го спася ако бях реагирал адекватно . Утре май ще го нося да проверят кое е изгоряло ако има такова .

ivanstef
06-06-2010, 12:35
Аз пак те питам къде точно спира...

pochti
06-06-2010, 12:48
Значи пускам го и първото което ми излиза е черен екран който попринцип си ми излиза но сега на него пише :

Windows Boot Manager
Choose an operating system to start , or press TAB to select a tool:
(Use the arrow keays to hightlight your choice , then press ENTER .)
Windows Vista

To specify an advance option for this choice , press F8.
Tools:
Windolws Memory Diagnostic

Enter=Choice TAB=Menu ESC=Cancel
:D Ето точно това но пито едно копче от клавиатурата явно не работи защото каквото и да натиска не се случва нищо и не продължава нататък .
Попринцип пак някакъв такъв подобен екран ми излиза когато го включвам ама се включва и брояч и след 20 сек се маха сам и продължава нататък но сега такова нещо няма .

skuck
06-06-2010, 16:35
Харда ти е отказал. Приготви си парички за нов.

minus273dot15 беше най- изчерпателен!

pochti
06-06-2010, 16:41
Колко ли ще струва ?

skuck
06-06-2010, 16:42
зависи от капацитета... ама тва моето е просто предположение може да може да се поправи, може даже и да не е от него.

pochti
06-06-2010, 16:46
Да разбирам утре ще го занеса на преглед . 8-) мерси \/

doomkillerr
06-06-2010, 20:59
На мен ми се струва, че не е изгорал хард диска, но и аз в момента само предполагам!

П.С. - Изобщо не е трябвало да включваш лаптопа след като си го залял с вода!

"minus273dot15" - много добре ти обясни какво трябва да направиш, ама като не слушаш... 8)