PDA

View Full Version : Как да напълнея - HELP MEE !!!!



stanislava555
06-05-2010, 18:59
:( амм ... аз см момиче на 15 години и наистина се нуждая от напълняване .. защотоо нее само че ми е неприятно когато някои каже ,, боже спр си слаба .. не ядеш ли ,, което не е вярно ям си нормално като всеки друг но простоо не надебелявам а се нуждая защото см 157m а тежа едва 35кг може и по малко .. ;x сичко друго сии ми е нормално ноо нз просто зашоо не дебелея .. ровила см се из нета доста пъти ии единственото което ме беше заинтрегувало беше някакъв шейк преди лягане но порадии технически проблеми от моя страна изгубех този линк ии повече неможах да го намеря .. акоо някои може да ми помогне с нещо подобно илии с диета въпреки че точно диети има много но не ме овлетворяват по едни или други причини.. но се пак наистина многоо ще см ви благодарна и то много .. Мерсии предварително : )

jubbacca
06-05-2010, 19:12
Леле, момиче, ти да не си към някоя компания за фотомодели ? :-o (Шегувам се). Повечето момичета търсят как да слабеят. Ходила ли си на диетолог или на малкото на консултация с лекар? Сега ми изникна в съзнанието за един случай - един възрастен човек, (около 100 кг), в рамките на 1.5 год се стопил до 65. Без подробности, в крайна сметка се оказа тения... та така, не вярвам да имаш такова нещо 8) . Затова виж някоя хубава диета и я комбинирай с някаква физическа дейност, за да натрупаш килограмите под формата на мускулна маса :).

radeberger
06-05-2010, 19:22
Млечен протейн не знам как ще ти се отрази . Чувал съм , че се дава и на бебета .
Най-добре е да отидеш на лекар . ;)

stanislava555
06-06-2010, 09:21
ем ходила см на лекари ии нищо ми няма .. просто не пълнея .. опитвам се да се храня редовно ноо без никакъв напредък .. пък относно за някаква физическа дейност имам я .. танцувам народни танци .. от година амаа наистина ми се вижда баяя натоварено .. Ам .. radeberger билии оточнил какво точно е това млечен протейн че ма заинтрегова

TykaSePisheNick
06-06-2010, 11:37
Наистина имаш нужда и от някакви упражнения..Или пиши като нормалните хора, щотоо тка почтии нищоо не ти разбриам..

ПП:Аз съм същия, само че не слабея.Има хора, колкото пръчки дето ядат няколко пъти повече от мен и пак си слабеят..Примирих се вече - гени.

radeberger
06-06-2010, 16:23
Това е хранителна добавка . До колкото знам се дава на бебета , който са много слаби или алергични към белтъка на млякото . Пие се и от спортисти .
Най - добре е да видиш какво ще ти препоръча лекаря . :)

stanislava555
06-07-2010, 16:04
ем там е въпроса че лекарите не ми казват нищо особено .. казаха само да ям по често и да наблягам на плодовете и да намаля сладкото .. иначе аз см пила отделно хапчета както и бирена мая ..но без ефект .. относно добавката ше потърся повечко и ше опитам .. : ))



ПП : TykaSePisheNick кое в писането ми не е кат хората ?! кажи и ще се поправя .. ; )

koko95
06-07-2010, 19:34
Моя ефикасен метод за напълняване.За закуска 7-10 2 тоста(сандвича с салам и кашкавал)и за пиене 500 мл кола или сок със захар дето е.12 обяд някаква манджа или дюнер(ххл).За следобед 2 сладоледа,1 вафла(голяма)и 2 литра кола.За вечеря някаква огромна порция манджа или 4-5 кюфтета с картофи(пържени с много мазнина) и за пиене пак нещо сок-кола около 1л.И ще видиш колко бързо ще напълнееш за няколко седмици 1-2.Но ако спазваш този режим и не се ограничаваш да ядеш особедно от сладки работи яж ги много тях по много количество.

infatuation
06-08-2010, 12:32
Аз съм пробвала и с бирена мая и с някакъв сироп "за апетит", от който така ми се подгаждаше,че не исках да чуя за ядене,камо ли да го вкуся.. В интернет има диети, в смисъл..режим на хранене- кога и по колко протеини и ти пише с кои храни може да си ги набавиш ; )

Gerinkaaa
04-12-2014, 12:59
Здравей stanislava555. И моя проблем е същия.. аз обаче съм на 23 години 150 висока и тежа 35-36 кг. Много искам на напълнея. От днес започнах да правя упражнения вкъщи и се опитвам да хапвам повече.. но и при мен по принцип яденето не влияе. Мисля да пробвам с тренировки и протеин. Пожелавам ти късмет :)

mimi.ivanova
03-21-2015, 17:51
здравейте, казвам се Мими на 19 години съм и имам проблем с качването на килограми. По принцип се примирявам с тялото си но с това че краката ми са слаби и дори криви направо ме побърква. Виждам публикации от фитнес инструктори но взимат много пари за режима който изготвят и незнам дали да им се доверя. Моля ви дайте ми съвети.
Благодаря предварително. :)

TooOldForThis
03-27-2015, 08:23
Каквото и да правиш, не се тъпчи с junk food , както по принцип някои препоръчват.
Това е изключително глупав начин за качване на тегло. Освен това, храните, които се водят "processed foods" са много богати на наситени мазнини, които са вредни. Не знам на колко години си и дали си запозната със следните неща, затова ще ги обясня: като за начало, теглото ти зависи от съвкупност от неща, не само от това какво ядеш. Като за начало, важни са 1)метаболизъм 2) храна и придобити навици от семейството относно хранене 3)естествена предразположеност (т.е. ако семейството ти са доста слаби по принцип) 4)болести (много болести могат да се отразят на теглото, напр. гуша, болести, свързани със загуба на апетит, тения- както някой спомена, списъкът е безкраен).

Ще се спра на храната, защото повечето коментират това. Храната, която приемаш е енергия, а калория е единицата, с която се измерва ( http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F )
Като хранителни вещества, храната ти се дели на 3 групи: протеини (белтъчини), мазнини и въглехидрати. Хубаво е да се запознаеш с групите храни, за да си наясно какво и как да ядеш. Например, въпросният човек, който беше постнал "диетата" за напълняване с кола , шоколадови неща, захар и хляб, е абсолютна простотия. Важно е какви вещества приемаш чрез храната. Калориите, или енергията и веществата в колата идват само и единствено от захар. Много често за енергията на храни, чиито калории идват предимно от захар и мазнини се наричат "празни калории", т.е. тези храни имат енергийно съдържание, но почти никакви хранителни вещества, които реално да трябват на организма ти.

По принцип всеки ден приемаме определено количество калории от храна, според енергията, от която организмът ни се нуждае. Ако приемаме повече, отколкото са ни необходими- те се натрупват в тялото под формата на мазнини (това е дълъг процес). Можеш да изчислиш според възрастта си, теглото си, и ежедневната ти активност от колко калории на ден се нуждаеш, и да приемаш повече ( ~ +500 ). Опитай се също така да промениш хранителните си навици (напр. имам приятел, който е много много слаб- но често отлага хранене, защото или е твърде зает, или се е захванал с някаква задача и е забравил да яде, или просто го мързи да отиде да си сготви. В случая той изпуска ценни хранителни вещества, случва се един "минус" в калориите, който води до загуба на тегло, докато не се стигне теглото, което в определен период вече става "нормално" и се поддържа с тези "по-малко" калории. При него това е придобит навик, затова е по този начин, просто давам конкретен пример, това далеч не означава, че всички слаби хора са такива, защото приемат по-малко храна от колкото им е необходима за "по-нормално" тегло, както казах, храната е само една от причините). Т.е. ако имаш подобен навик, опитвай се да не пропускаш ядене. Опитай се да увеличиш порциите си (като количество на храната на ядене). Не е казано да се тъпчеш, просто увеличавай постепенно с малко.

Има храни с полезни мазнини, като например- ядки , авокадо, различни видове семена, зехтин. Тези храни са "богати" на мазнини и калории, но за разлика от junk food са полезни и здравословни. Това разбира се не означава да изключваш шоколади, хамбургери и т.н. от менюто си, просто обяснявам защо не е полезно човек да се тъпче само или предимно с тях, за да качи тегло.

Вместо чаша кола, например, в случая е по-добре да изпиеш чаша мляко- има нужни хранителни вещества, протеин (макар и малко), и повече калории, както и витамини. Фрешовете също са ок , въпреки че са гъчкани със захар и е хубаво да не се прекалява. Ако примерно нямаш много апетит, а трябва да увеличиш приема на калории и храна, това е един "трик", с който приемаш хранителни вещества, но не ти се налага да ядеш. Може да пробваш и с протеинови шейкове :)

Освен закуска, обяд, вечеря, включи и междинни хранения. Например, може да си направиш "следобедна закуска", в която да изядеш 1 сандвич, или 50-100 гр. ядки; и т.н.

Яж достатъчно протеини! Т.е. месо, яйца, млечни продукти (най-добре чисто месо) и спортувай или прави упражнения, за да качваш и мускулна маса по-лесно, наред с мазнините. Бъди сигурна обаче да си набавяш изхабената енергия при тренировка чрез храна през деня, за да не се получи дефицит на калориите.

Тъпченето с junk food не е полезно, защото ще качиш маса под формата на мазнини и вода, които най-вероятно няма да можеш да задържиш за по-дълъг период от време, освен ако не продължаваш да се тъпчеш, което пък би било по-скоро вредно за здравето ти.

Също така, обърни внимание на здравето си- и дали имаш заболяване, което би могло да ти пречи на качването на килограми?

Най-лесно е да се обърнеш към диетолог, не слушай какво ти разправят този и онзи, защото огромна част от хората са некомпетентни щом става въпрос за хранене. Не съм сигурна какви пари искат за да ти изготвят режим, на една позната и взеха 70 лв, но това беше преди години. В никакъв случай не си плащай на онлайн "треньори" или "диетолози" !! Сульо и Пульо могат да се представят за компетентни по интернет. Отиди в кабинет, при лицензиран диетолог. Това е перфектният и най-лесният вариант, защото специалист , които се занимава ежедневно с това, ще ти даде адекватен режим.

Не съм диетолог, затова не се придържай само към моят коментар.

Видях, че си питала, изписах огромен пост, за да не тръгнеш да слушаш хора, които идея си нямат относно хранене.
Като цяло не съм заинтересована, написах всичко що имам да кажа, и няма да следя темата (т.е. ако някой не е съгласен с мнението ми, не ме интересува особено, така че нямам намерение да го защитавам, всеки е свободен да отиде при специалист и да се сдобие с нужната информация, доказваща следното).

tochko
03-27-2015, 20:15
Горния пост е много полезен. Това което е добре да се добави е, че за да качиш нещо от белтъчините като ММ трябва да си приела въглехидрати преди това. Тоест: въглехидрата ти е дал сили на тялото-енергия, а белтъчините се използват за градивна единица. Неприятния момент е когато белтъчините се използват за енергия, защото това става когато не си обезпечена с въглехидрат или по-просто, ядеш белтъчини и въглехидрати заедно. Прочети и за бързи и бавни въглехидрати. Би било добре да прочетеш малко за хранене при качване на мускулна маса и да спазваш основните принципи, а не точно определен режим. Ако останеш в застой, може да помислиш за гейнър, това е добавка за качване на кг, но при нормален метаболизъм човек се умазнява. Това е защото има много въглехидрат в него, направено е за хора които трудно качват, за макс ефект от протеина в него. Не вярвам при теб да стане чак мастна тъкан, защото както обясняваш, най-вероятно метаболизмът ти е свръхбърз. Задължителното в случая е някаква тренировка, фитнесът ще те оформи при качването и ще си доволна. Аз съм в режим на качване и за 8 месеца дръпнах с 11 килограма, така че целта ти е постижима. На твое място бих избягвал кардиото което е едно от любимите неща на дамите.

Юлиян
04-02-2015, 17:20
прави като мене ЯЖ! виж в мненята какво меню съм написал , ако искаш ми пиши на ЛС :)

NissaN
04-23-2015, 11:51
35 кг. тежи пълна тубата ми за нафта с която си наливам на джипката

lovelemons97
04-25-2015, 16:27
На всеки организъм се отразява различно всяка храна, не е ли най-добре да отидеш на диетолог, за да определи какво трябва да ядеш и дали е нужно да напълнееш?
Имам приятелки, които са много слаби, но ядат супер много, чувстват се добре и са в добро здравословно състояние.