PDA

View Full Version : Влизане във ВВМУ Варна



denislavtodoroff
06-06-2010, 07:33
Моят въпрос е следния - отдавна искам да вляза във военноморското училище във Варна (аз съм и оттам), насочил съм се към корабите като цяло, но имам проблем. Късоглед съм и то с висок диоптър. Писах на ВВМУ и оттам ми отговориха че късогледството е неприемливо ако ще кандидатствам в специалност Корабоводене, която съм си избрал. Имам някои познати, които работят във фирма Zodiac, където смятам да работя, и те казват че в тази фирма по принцип не правят проблеми при приемане на работа дори и да си късоглед.

Така че въпроса ми е - има ли някой който в момента да е в морското с тази специалнот? Правят ли се някакви специални медицински прегледи, и според вас ще мога ли да мина метър като си нося лещите постоянно?

Предварително ви благодаря!

05763
06-06-2010, 10:34
Моят въпрос е следния - отдавна искам да вляза във военноморското училище във Варна (аз съм и оттам), насочил съм се към корабите като цяло, но имам проблем. Късоглед съм и то с висок диоптър. Писах на ВВМУ и оттам ми отговориха че късогледството е неприемливо ако ще кандидатствам в специалност Корабоводене, която съм си избрал. Имам някои познати, които работят във фирма Zodiac, където смятам да работя, и те казват че в тази фирма по принцип не правят проблеми при приемане на работа дори и да си късоглед.

Така че въпроса ми е - има ли някой който в момента да е в морското с тази специалнот? Правят ли се някакви специални медицински прегледи, и според вас ще мога ли да мина метър като си нося лещите постоянно?

Предварително ви благодаря!
Пич, мисля, че няма повод за притеснение, ако ще кандидатстваш като студент :) Там не ги интересува какъв си :) Няма повод за притеснение :)
Но ако кандидатстваш като "Курсант" т.е военен -> въобще не се пробвай ще те скъсат на медицинските прегледи още дукато влезеш в 1вия кабинет :)
>> Аз също ще кандидатствам там, но за военният профил :)
УСПЕХ :)

TheBeliever
06-06-2010, 11:00
Щом от самия университет са ти отговорили, че е неприемливо, значи е така. За всеки случай може да отидеш да попиташ и на място. Но едва ли ще ти дадат различен отговор.

05763
06-06-2010, 11:03
Офф брат, кажи какъв ще кандидатстваш ще питам отговорен човек, който ще ми даде максимално точен отговор ;)
Ииии само няма да се тревожиш :PPP :D

denislavtodoroff
06-06-2010, 11:43
и аз зная че при курсантите сто процента не приемат ама аз и не съм се насочил натам... в крайна сметка не рабрах има ли някакъв медицински преглед при обикновените студенти, специалност Корабоводене.

не мога да разбера какво им пречи да уча там... в крайна сметка ако се оправя после някак, оправя се, тях какво ги бърка :?

TheBeliever
06-06-2010, 11:50
Бърка ги това, че всеки студент е инвестиция. За да е успешна тази инвестиция всеки университет има определени критерии за подбор на студенти. Ако не покриваш критериите няма как да те приемат.
Тъй като явно има разлика при приема на курсанти и студенти като отидеш да питаш конкретно им обясни за какво смяташ да кандидатстваш и те ще ти кажат дали късогледството би било проблем.

05763
06-06-2010, 17:59
CъжаляBам, чоек :/

7. Далтонизъм, късогледство - визус (зрителна острота):

- за специалността “Корабоводене” - над 1,0;
3 А Б О Л Я В А Н И Я,
ПРОТИВОПОКА3АНИ 3А ОБУЧЕНИЕ И РАБОТА
ПО СПЕЦИАЛНОСТИТЕ НА ВВМУ “Н. Й. ВАПЦАРОВ”



Във ВВМУ “Н. Й. Вапцаров” не се допускат да кандидатстват и да се обучават лица със следните заболявания:

SmilezZz
06-06-2010, 18:07
Мисля,че това ще ти е проблем..Но естествено най-правилно ще ти кажат в училището..Отиди и попитай там..
Успех :-)

Ahiles666
03-18-2014, 14:10
zdr :P Az sum ot Plovdiv i iskam da kandidatstvam v VVMU kato kursant.Imam vupros svurzan s izpita po angliiski :P Interesuva me kakuv e formata mu i ot kude moga da namerq primerni testove.Shte sum mnogo blagodaren ako nqkoi mi pomogne :P