PDA

View Full Version : (нещо като) маркетингово проучване + въпроси към по-учените



Sham
06-07-2010, 09:01
1. Колко често ходите на театър?

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка?

*харесвате текста/автора/режисьора/даден актьор?
*препоръка от приятел
*вниманието Ви е било привлечено от плакат/трейлър/видео-репортаж или коментар по телевизията/...

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства? Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл?

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми)

*Бихте ли посетили подобно събитие?
*Какво бихте искали да видите на сцената?
*Какви теми смятате, че вълнуват съвременното българско (масово) общество?

//не ми се смейте на въпросите:Д

Като цяло питам - как мислите, че би реагирал масовият българин на един уличен театър(спектакъл, но не цирк!)? Какво би го привлякло към подобно събитие?(отвъд авантата)? А какво би му донесло?

Хипотетично ме интересува, освен от реклама, от какво друго може да се възвърнат част от вложените в подобно мероприятие средства?


//предварително благодаря на всички, стигнали дотук:Д
ако има и отговорили, ехее)

Sham
06-07-2010, 15:29
Ох, много благодаря, че си ми отговорил!)

//Бях написала едно локуууумено обяснение, но в крайна сметка реших, че не му е мястото тук.

Пак благодаря и евентуално очаквам и други отговори)

LadyDi
06-07-2010, 16:42
1. Колко често ходите на театър?

Напоследък по-често. И планирам да е на още по-малки интервали. Миналия месец посетих 3 постановки.

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка?

Обикновено по препоръка от някого. Понякога ме грабва и името на актьора. Така гледах "Побъркани от любов" с Койна Русева и Асен Блатечки. По имената на актьорите си го избрах.
Не останах разочарована.

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства?

Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл?
И аз съм по-скоро консервативна.

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми)

Не съм посещавала. Наистина не бих могла да отговоря на подвъпросите, но съм отворена за една подобна идея. Ако ще да е само за веднъж.

Canis_Dirus
06-07-2010, 18:04
1. Колко често ходите на театър?
Рядко. тази година само 2 пъти

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка?
Че съм намерил с кого да отида най-вече и ме е заинтригувала постановкта.

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства? Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл?
Алтернативни като? Аз съм консервативен и не особено благосклонно настроен към алтернативите.

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми)
Случвало се е да се спирам пред доста улични артисти като на тези, които наистина ми харесат им давам и парички.


*Бихте ли посетили подобно събитие?
*Какво бихте искали да видите на сцената?
*Какви теми смятате, че вълнуват съвременното българско (масово) общество?

//не ми се смейте на въпросите:Д

Като цяло питам - как мислите, че би реагирал масовият българин на един уличен театър(спектакъл, но не цирк!)? Какво би го привлякло към подобно събитие?(отвъд авантата)? А какво би му донесло?

Хипотетично ме интересува, освен от реклама, от какво друго може да се възвърнат част от вложените в подобно мероприятие средства?

Най-лесното е с една кутия пред "сцената".
"аукцион" за малка роля с няколко реплики :)
Ако е еднократна постоновка - продажба на реквизита на място.

//предварително благодаря на всички, стигнали дотук:Д
ако има и отговорили, ехее)

Sham
06-08-2010, 20:53
благодаря ви!
//иначе съм се примирила, че не мога да се продавам, просто не ми се получава

LadyDi
06-08-2010, 20:55
Не, просто не се ходи на театър...

Sham
06-08-2010, 20:58
а може би театърът не знае как да се предлага:Д

Sham
06-08-2010, 21:03
^така е. особено последните сезони.
вече друг е въпросът какви са постановките, за които хората се избиват да купуват билети

LadyDi
06-08-2010, 21:06
Съгласна съм, но огледай публиката. Едва ли преобладава възрастта 14-18, която е границата в този форум. За това и не ти върви маркетинговото проучване.

chaos_
06-08-2010, 22:58
1. Колко често ходите на театър?
По принцип рядко,но за един месец наваксах с около 6 постановки

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка?
Ами главно заглавието,честн оказано,на актьори не обръщам внимание.Мнения на хора,котио се занимават с театър и тов ае.

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства? Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл?
О определено буди интереса ми.Соновно любопитството би ме накарало да се завлека нанякъде, а и да видя нещо ново.

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми)
Ами положително,ако не граничи с крайна простотия и селяния.Даже мисля,че трябва да си има определени за тази цел места,където лятно време да се допуска безплатно,просто да погледаш,това мисля,че е една доста добра реклама и би зарибило доста хора.
Хората търсят шоу,търсят да гледат сеир,поне масовката и определено ако има нещо абстрактно из улиците няма д асе въприеме особено положително.Трябва да е нещо силно и грабващо и най-вече според мен кратко,да те грабва и да се държи до края.

PIF
06-08-2010, 23:14
ако ви имах възможностите, нямаше да пропускам седмицата, но уви...
Sham знае за какво говоря

----------------------

1. Колко често ходите на театър?
ако имам късмет, веднъж в месеца

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка?
препоръка; намирам себе си сред постановката и затова предпочитам да ходя сама

*харесвате текста/автора/режисьора/даден актьор?
*препоръка от приятел
*вниманието Ви е било привлечено от плакат/трейлър/видео-репортаж или коментар по телевизията/...

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства? Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл?
против :/

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми)
-Одобрявам, дори съм участвала в такъв :Д
-Бих посетила ако имам възможност, много ще се зарадвам на нещо ала Натали Портман, нагледала съм се на народни НЕЩА.
- прекалено повърхностни случки, гледат да не задълбават нещата, а това е толкова скучно :/

*Бихте ли посетили подобно събитие?
*Какво бихте искали да видите на сцената?
*Какви теми смятате, че вълнуват съвременното българско (масово) общество?

jghgh
06-09-2010, 07:10
1. Колко често ходите на театър? Сравнително рядко.

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка? Когато искам да разнообразя, да се обогатя малко, да почувствам нещо ново - тогава ходя на театър. Обикновено ходя на препоръчани от приятел постановки, или просто на някои, които са ми "хванали" окото от резюме/трейлър/плакат. Не съм запозната с автори и режисьори, но бих отишила на всяка постановка по Шекспир (или нещо по произведение, което знам). Имам си и любими актьори, които се радвам да виждам.

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства? Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл? Добре съм настрояна, интересно е. Както има улични танцьори (спец. във Варна) и събират доволно количество публика за номерата си, така мисля че би било хубаво да има и улични театри. Най-малко интересът ще ме накара да посетя такава постановка.

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми) Добре съм настрояна.

*Бихте ли посетили подобно събитие? Бих.
*Какво бихте искали да видите на сцената? Нещо интересно, неклиширано, но не и твърде неразбираемо. В голяма степен публиката може да е от спрели се минувачи, които дотогава не са ходили на театър. Но не и твърде лесно смилаемо де.. Абе, изкуство, тва искам да видя
*Какви теми смятате, че вълнуват съвременното българско (масово) общество? Ми за всеки случай не е Петра фон Кант, лесбийки, и твърде извратено-странни неща. Поне според мен. Нещо 'отварящо' очите би било прекрасно за сценарий - да се осъзнаем малко какви сме в града, в семейството и т.н. И все пак не прекалено злободневно.

//не ми се смейте на въпросите:Д няма.

Като цяло питам - как мислите, че би реагирал масовият българин на един уличен театър(спектакъл, но не цирк!)? Какво би го привлякло към подобно събитие?(отвъд авантата)? А какво би му донесло? Мисля, че ще реагира положително, най-малкото ще му е интересно. Дори не мисля, че само "авантата" ще го привлече. Сигурна съм, че ще се загледа, ще е изненадан, ще има какво да разправя после вкъщи и т.н.

Хипотетично ме интересува, освен от реклама, от какво друго може да се възвърнат част от вложените в подобно мероприятие средства? Как така от реклама? За нея не се ли влагат пак пари? ... Дарителница може, наистина.


//предварително благодаря на всички, стигнали дотук:Д
ако има и отговорили, ехее)

semantics
06-09-2010, 07:17
1. Колко често ходите на театър?

Два пъти годишно, едва ли е повече.

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка?

Нито едно от посочените не е било някога основна причина да реша да отида на театър. Може би съпътстваща, но не и основна. Обикновено просто ми хрумва и си давам сметка, че ми се ще да "направя" нещо различно някоя вечер, да "попия" малко култура, да изпитам нещо интересно...

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства? Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл?

Тълкувам "алтернативни пространства", както ми звучи - където и да е, извън театъра като сграда. Ако разбирам правилно, причината да искам да отида на такъв спектакъл е точно както и във всеки друг случай - да опитам нещо ново изживяване, като в този вариант ще е дори по-различно=>по-привлекателно за мен.

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми)

Приветствам идеята с всички крайници. Обществото ни има нужда поне да усеща, че наоколо има все някаква култура, що вирей, та все ега някога започне да я усвоява по-съзнателно и ценеласочено. Единствената ми молба/препоръка е събитието да не е прекалено абстрактно, или както аз наричам някои излияния, прекалено "алтернативно". По две причини - няма да бъде разбрана; лесно дразни, оставайки неразбрана. Това не значи профанизиран продукт, по-скоро съобразен такъв. Това, което направиха Алма Алтер по повод протестите за СУ наскоро беше пример за тотално несъобразена постановка. Не разбирам от театър, и все пак...
Теми (извън клишето и злободневието): как балансираме материалното и духовното; накъде и как се движат поколенията (през различни точки); светът в криза (свободно тълкуване и по възможност по-широко и разнообразно);

Като цяло питам - как мислите, че би реагирал масовият българин на един уличен театър? Какво би го привлякло към подобно събитие (1)? А какво би му донесло (2)?

Ще има много, които да минават/да се подсмихват/да се чудят/да отричат... Неизбежно е. Но това може да е от полза. Опитайте с вклюване на публиката. Причините за това ми предложение си ги тълкувай ти (мързи ме да пиша), но с него отговарям на (1) и (2).

Хипотетично ме интересува, освен от реклама, от какво друго може да се възвърнат част от вложените в подобно мероприятие средства?

Сещам се за два варианта: 1) каса "Подкрепете българският (...по избор наименование...) театър"; 2) ако събитието се организира от някаква не само неформална, но и реално съществуваща структура, чрез продажба на материали (какви, аз не знам).

Толкова от мен.
Успех!

Molzinka
06-09-2010, 13:39
1. Колко често ходите на театър?
Един път в месеца задължително

2. Каква най-често е причината да посетите дадена постановка?
Искам да се разсея, от ежедневието и ми действа много релаксиращо.

3. Как сте настроени към театър в алтернативни пространства? Какво би Ви накарало да посетите подобен спектакъл?

Предпочитам да е на закрито. Не обичам да посещавам концерт,театър или каквото и да било, на което се изсипва целия град и не можеш да видиш нищо като хората.

4. Как сте настроени към театър на открито/уличен театър? (в "театър" обединяваме всякакъв вид сценични програми)

*Бихте ли посетили подобно събитие? Бих посетила, ако се заплаща
*Какво бихте искали да видите на сцената? Интересен и вълнуващ сюжет
*Какви теми смятате, че вълнуват съвременното българско (масово) общество? Всеки се вълнува от различни неща и не мога да преценя точно.

//не ми се смейте на въпросите:Д

Като цяло питам - как мислите, че би реагирал масовият българин на един уличен театър(спектакъл, но не цирк!)? Какво би го привлякло към подобно събитие?(отвъд авантата)? А какво би му донесло?
Никой няма да отиде, ако не се заплаща. А ако отидат ще са някакви цигани, които ще освиркват актьорите и ще им показват среден пръст. :?

Хипотетично ме интересува, освен от реклама, от какво друго може да се възвърнат част от вложените в подобно мероприятие средства?
Нямам представа


//предварително благодаря на всички, стигнали дотук:Д
ако има и отговорили, ехее)