PDA

View Full Version : котка



cvetelinaaa
06-07-2010, 12:08
здравейте, от някоко дена насам имам малко котенце. майка му е починала и по принцип все още трябва да суче. давам му мляко със спринцовка (без игла) но не иска да яде. опитвам се да му давам по колкото мога през няколко часа, но се притеснявам, защото е отслабнало и не може да върви чак, само спи по цял ден. някой може ли да ме посъветва нещо

ShtrudeL
06-07-2010, 12:09
Да. Заведи го на ветеринар,иначе е пътник.

babity
06-07-2010, 12:51
Да, непременно го заведи на ветеринар. Има реален шанс да оцелее ако се грижиш правилно за него. Знам, че малките животини са много сладки, но не си занемарявай хигиената. 100% е бъкано с глисти в момента.

Claire
06-07-2010, 13:28
100% е бъкано с глисти в момента.

Задължително ли е при малките котета? :-o
И каква опасност крият за човека? Интересно ми е

babity
06-07-2010, 13:51
100% е бъкано с глисти в момента.

Задължително ли е при малките котета? :-o
И каква опасност крият за човека? Интересно ми е

Повечето животинки си се раждат с паразити. Това важи с пълна сила и за бебетата на домашно гледани животни, които са редовно обезпаразитявани, смятай какво е пък при намерено животинче (каквото предполагам е въпросното коте). Паразитите си се размножават в коремчето, то изхвърля с акото яйчица и при не добра хигиена могат да стигнат и до човешкия организъм. На малко по - късен етап вече започват да повръщат и да акат цели "възрастни" глисти. Не съм напълно запозната с всички видове паразити по котките, съответно не мога и да кажа какви точно поражения могат да нанесат върху човека. Аз като гледах куче бебе си бях маниак на тази тема. И него не го подминаха глистите. Хубаво е и при по - големите (на възраст) животни периодично да се носи проба (ако) за да може да се следи дали са чисти или не.

lovethemusic
06-07-2010, 17:38
Да. Заведи го на ветеринар,иначе е пътник.

yes yes