PDA

View Full Version : Наближава CAE!(само за тези,които сасе явявали или ще се явя



dogtag
06-07-2010, 12:11
Притеснявате ли се,чувствате ли се достатъчно подготвени?Лично аз се притеснявам за Speaking,защото е първи,пък знам как все се усмихват изпитващите и накрая те оставят на Boardline..

elito0o0o0
06-07-2010, 12:52
Speaking- а изобщо не е труден. Не се притеснявай! ;)

dogtag
06-07-2010, 15:15
Ми ддз миналата година се явявах и spekinga sam go minal ама малко над bordline пък толкоз хубаво говорих бе нз ся ще видим :)

UnForgettableDream
06-07-2010, 15:22
Искам да попитам на колко години/в кой клас се явявате на този изпит и какво включва той? Понеже съм решила да си уча усилено английския и да се занимвам с него, та искам да знам всичко, през което ще се минава.

dogtag
06-07-2010, 15:58
Искам да попитам на колко години/в кой клас се явявате на този изпит и какво включва той? Понеже съм решила да си уча усилено английския и да се занимвам с него, та искам да знам всичко, през което ще се минава.

Ами няма някаква граница за това на колко години мойе да се явиш.По принцип изпитът се води CAE(Certificate in Advanced English) и отговаря на ниво C1 http://www.avo-3.com/home/levels .А иначе,може да си почнеш уроци да те проверят на какво ниво си.Лично аз уча англисйки по уроци и тем подобни от 2ри клас.Айде,успех :)

UnForgettableDream
06-07-2010, 16:02
Искам да попитам на колко години/в кой клас се явявате на този изпит и какво включва той? Понеже съм решила да си уча усилено английския и да се занимвам с него, та искам да знам всичко, през което ще се минава.

Ами няма някаква граница за това на колко години мойе да се явиш.По принцип изпитът се води CAE(Certificate in Advanced English) и отговаря на ниво C1 http://www.avo-3.com/home/levels .А иначе,може да си почнеш уроци да те проверят на какво ниво си.Лично аз уча англисйки по уроци и тем подобни от 2ри клас.Айде,успех :)
Исках да попитам, защото попринцип съм много добра с граматиката, но проблема ми е, че досега винаги се падаме с учители, които си карат на български ии мен ме е страх да си говоря свободно и някои думи не ги произнасям правилно. Ако ги повторя 2-3 пъти всичко си е много добре, но нямам достатъчно подготовка за разговор, та затова се притеснявам. Сега ще кандидатствам за АГ и там ще започна и да говоря както трябва, за да е всичко наред. Съжалявам за спама и благодаря за отговора. :)

dogtag
06-07-2010, 16:29
Искам да попитам на колко години/в кой клас се явявате на този изпит и какво включва той? Понеже съм решила да си уча усилено английския и да се занимвам с него, та искам да знам всичко, през което ще се минава.

Ами няма някаква граница за това на колко години мойе да се явиш.По принцип изпитът се води CAE(Certificate in Advanced English) и отговаря на ниво C1 http://www.avo-3.com/home/levels .А иначе,може да си почнеш уроци да те проверят на какво ниво си.Лично аз уча англисйки по уроци и тем подобни от 2ри клас.Айде,успех :)
Исках да попитам, защото попринцип съм много добра с граматиката, но проблема ми е, че досега винаги се падаме с учители, които си карат на български ии мен ме е страх да си говоря свободно и някои думи не ги произнасям правилно. Ако ги повторя 2-3 пъти всичко си е много добре, но нямам достатъчно подготовка за разговор, та затова се притеснявам. Сега ще кандидатствам за АГ и там ще започна и да говоря както трябва, за да е всичко наред. Съжалявам за спама и благодаря за отговора. :)

Къв спам,глупости.Относно проблема с думите,гледаи повече сериали и разни филми с англ субтитри,помага,как ще кандидатстваш за АГ?

UnForgettableDream
06-07-2010, 17:22
Къв спам,глупости.Относно проблема с думите,гледаи повече сериали и разни филми с англ субтитри,помага,как ще кандидатстваш за АГ?
Ами аз си гледам редовно филми на английски със субтитри (не обичам преведени или на други езици, които не разбирам) ии се старая, но все пак в час ако въобще пазим тишина говорим на български, но малко ми трябва и ще свикна, щом имам желание. Иначе аз съм от Русе и ще кандидатствам в АГ "Гео Милев" - Русе с първо желание немски език (като втори чужд). :)

dogtag
06-07-2010, 18:35
Аха,разбрах.Ами стискам ти палци да те приемат и да си осъществиш каквото си намислила :)