PDA

View Full Version : Защо цензурирате добросъвестни коментари ?!



06-07-2010, 20:53
От скоро започнаха да изчезват коментарите ми под статиите в началото на сайта. Вчера, във връзка с публикацията „Бирата е по – добър антиоксидант от виното“ (http://www.teenproblem.net/s/19802.html) написах (цитирам):
Виното не е толкова калорично и от него не се прави шкембе. А по чашка червено дори забавя стареенето на сърцето -- http://health.actualno.com/news_301173.html
Под публикацията „Рецепта на гении?“ (http://www.teenproblem.net/s/19800.html) за пореден път обърнах внимание, че става въпрос за мнение на „Албена“ и (цитирам):
... Но да се приписват такива работи на учените, по какъвто начин тя очевидно постоянно се опитва да си пробута мнението на децата, без да се позовава на никакъв източник, е повече от прекалено
Позволил съм си такъв тон, тъй като, след поредица от забележки, авторът „Албена“ продължава да лансира собствените си убеждения посредством вменяване, че го били казвали „учените“, „изследователите“, „психолозите“ и т.н., при положение че във всички от въпросните случаи се касае за спорни от научно-изследователска гледна точка проблеми. Неколкократно съм питал да се позове на достоверен източник или най-малкото да се предостави информация, така че да е възможно да се провери достоверността на твърденията (напр. име, университет или нещо подобно за изследването), и нито веднъж до момента не съм получил отговор. Вместо това вече ми изтриват коментарите и в т.ч. когато се опитвам да ги повтарям

Затова съм принуден да отворя настоящата тема и моля най-учтиво всеки, който има отношение по въпроса да вземе участие

т.1
slun4ice

3oPuTy
06-08-2010, 14:17
Спокойно ;)
И аз редовно пиша по няколко реда в "новините" на Ралица,в които си изказвам мнението за правописа й (който хич го няма) и за това,колко стари са половината й "НОВИни" и тя все ми трие мненията 8-) Като за капак само веднъж реши да си поправи правописа и дори едно "Благодаря" не каза ... Да не говорим,че не ми е ясно как може човек,с толкова много правописни грешки в заглавията и статиите си все още да може да публикува нови - срамота!!! :?

06-29-2010, 15:52
Аз съм спокоен. Въпреки че продължават да трият коментарите ми, а въпросното лице „Албена“ продължава да публикува статии, в които се твърди че „учените“ били казали едно или друго; че били направени „изследвания“ и пр., без да се посочва съответната идентификационна информация, като по този начин на читателите се лансират някакви общоприети клишета или просто лични убеждения, все едно че са проверена и емпирично потвърдена истина. Това, разбира се, е безобразие, особено като се има предвид, че сайтът и публикациите в него са предназначени най-вече за непълнолетни и малолетни. Но да видим до къде ще стигне тази работа

rosenhristev
06-29-2010, 19:38
Moriz първият коментар е изтрит заради линка който води към друг сайт... втория можеше да го цитираш както ти беше написан на латиница.... затова е и изтрит

3oPuTy коментарите които хулиш и плюеш за "правописни грешки" първо е са допуснати в повечето от тях правописни грешки... да не говорим колко коментара има в които всички вие завършили българска филология поправяте вярно написан текст ...

Грешките на авторите са 99% не правописни а технически... Т.е. вместо "а" да се натисне "с" и вие сте готови да вдигнете война...

Престанете с тези глупости как не ви писна...

Вие как изразявате мнение в коментарите, макар и в повечето случай да е безсмислено и малоумно а другите да не могат...

Това са точно детинщини вашето!

babity
06-29-2010, 23:50
Ех тези статии все са ви трън в очите.Ми ако има длъжност - "Контрол на правописа" чичо Мачо ще ви назначи!

Само не знам защо така го състаряваш човечеца. Та той си е батко още, та ти чичко го направи. 8-)

Sham
06-30-2010, 07:33
//спам, спам?

Отношението ми по темата е известно.

//Някой ще се смили ли над мен с информация къде вписва Инчето, че ми се чете, та грешка не виждам?

07-01-2010, 08:49
Нито първото, нито второто, което твърдите г-н Христев е вярно и предполагам, че Вие го знаете. Иначе, разбира се, подобни обяснения изглеждат правдоподобно за онези, които не са се сблъсквали с проблема. Моите коментари продължават да бъдат изтривани, като само този под статията за т.нар. „училищно главоболие“ напр. -- http://www.teenproblem.net/s/20260.html -- беше трит поне пет пъти, заради което ми се налагаше да го добавям наново

За сметка на това, вижте какво продължава да пише „Албена“ в нейните статии:

... Психолозите смятат, че най-много страхове идват още от детството. ...

... Според психолозите, всеки има нужда да преживее някакви страхове, защото преодоляването им придава самоувереност. Според учените, за да се избави от страха си, човек трябва да го преживее нарочно. ...

дата: 30.06.2010, автор: Албена
http://www.teenproblem.net/s/20362.html
, когато (повтарям) това са изключително спорни и дискусионни въпроси в научната общност, направените изследвания са стохастични (т.е. вероятностни) и в много от случаите дават противоречиви резултати, а тезите, които се лансират в съответната литература срещат достатъчно аргументиран отпор, за да могат изобщо да бъдат приемани като нещо вярно. Ето защо, когато някой се позовава на академични инстанции в такива публикации е необходимо най-малкото да ги посочи

rosenhristev
07-01-2010, 19:12
А защо са ти били изтрити тогава като много ги усещаш работите...

Няма до толкова луди хора, които няма какво да правят по цял ден и вместо да си чоплят носовете да ти трият и без туй безсмислените ти коментари...

За всяко нещо си има правила и вместо да ревеш пред масата хора и да се правиш на много отракан как е невъзможно да си в грешка по-добре се запознай с тях и виж дали ще имаш изтрит коментар след това...

07-02-2010, 01:00
Да разбирам, че подкрепата, която предоставяте тук на въпросния автор е подкрепа и за начина, по който се пишат въпросните статии, така ли? Защото, проблемът започва от там, а моите коментари са следствие -- не обратното. Що се касае до правилата, то посочете, ако обичате, съгласно кое от тях посетителите на сайта нямат право да пишат критични и опониращи коментари под публикациите

rosenhristev
07-02-2010, 04:37
Да аз подкрепям как пишат авторите да... Харесват ми материалите и няма проблем.... Не знам вие за какво плачете и какво не ви харесва...

Коментарите в които критикувате не се трият, трият се тези които модератора реши, че не са написани с цел заяждане и се трият, за да се запази "добрия тон" в сайта.

Мисля, че няма какво да ти се обяснявам повече и считам темата за приключена.... Аз казах каквото имам...

amk933
07-02-2010, 07:52
Това, че е един коментар е вероятностен, не го прави неквалитетен за публикация?! В Интернет има много такива. За да са ти трити мненията, значи има защо.

Sham
07-02-2010, 08:01
//Има, да, авторите не търпят критика и имат бутон за триене:Д

Не, сериозно, едната страна какво казва, другата как задружно замазва...

За да успокоя Мориц, ще кажа, че голям процент от "статиите" тук се преписват от подобни интернет "медии". (предполагам на Инвестор, но наистина не мисля, че е от особено значение) Форматът е лайфстайлов, сиреч евтин, жълт, недостоверен, като масовата "журналистика" (по света и) у нас. В този смисъл проблемът не е едностранен.

amk933
07-02-2010, 08:38
И какво очаквате да бъде публикувано? Разследването за потъването на "Курск" ли? Или кой кого убил днес? Това не се чете, а и черногледи новини навсякъде. Тук са по-скоро разтоварващи.

07-03-2010, 05:51
... Форматът е лайфстайлов, сиреч евтин, жълт, недостоверен, като масовата "журналистика" (по света и) у нас. ...
Интересно, наистина, доколко това съответства с цялостната концепция на „TeenProblem.net“ и наградите, които получават в тази връзка -- http://www.dnes.bg/knigi/2010/04/23/aleksandyr-nenov-e-noviiat-ricar-na-knigata.89899 . Защото, във визираните по темата публикации явно става въпрос за целенасочено въвеждане в заблуда, след като и при неколкократно обръщане на внимание за проблема, не само продължава да се използва същия прийом, а дори започва систематично изтриване на моите коментари

rosenhristev
07-03-2010, 07:05
Какво общо има наградата на Алекс с това...

Не ме карай да те ругая пред всички... Малоумник... Идвате тука и вдигате шум като луди само да си проветрявате устата...

Тъпи деца... Ходете да си играете с Марийка от съседния вход на пясъчника... Какво се правите тука на опасни и си избивате комплексите в/у нас...

Когато коментарите не се барат мрънкате, когато се преглеждат пак мрънкате... Статиите били така, били онака... Правописни грешки имало.... То и учител по български да дойде да напише статия пак ще е изкарате, че е неграмотна....

Moriz, ти г-н многознайко какво намесваш на Алекс наградата.... Наясно ли си защо е получил - не нали трябва да сме "хейтъри".... Малоумно хлапе...

Ходи тренирай да си пишеш името правилно, и ако успееш 3 пъти последователно, може и ти да получиш награда от майка ти - да ти купи шоколадче...

amk933
07-03-2010, 13:40
Стига. Коментари не се цензурират случайно.