PDA

View Full Version : Мнението ви за наркотиците, алкохола и цигарите в училище.



vixreto
06-08-2010, 14:02
Знам че много от вас сигурно няма и да отворят темата заради глупавото заглавие, но имам да правя проект по литература и реших вместо да изваждам информация за това колко са вредни наркотиците, цигарите и алкохола за нас тийнейджърите, да попитам за вашето мнение::

Какво смятате за наркотичните вечества??
За или против сте ?
Приемате ли цигарите.. ами тревата ?
Какво мнение имате за хората които употребяват ??
Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ??

Дори да отговорите само с''да'' или ''не'' наистина много ще ми помогнете. Искам да изградя един хубав проект в който наистина да покажа Мнението на българските тийнейджъри за наркотиците.


Благодаря предварителноо ((:

SmilezZz
06-08-2010, 14:09
Какво смятате за наркотичните вечества??
Адски вредни за организма..Просто това е едно от най-лошите нещо,което човек може да си причини..Поне според мен е така
За или против сте ?
ПРОТИВ !!!
Приемате ли цигарите.. ами тревата ?
Нито едното,нито другото
Какво мнение имате за хората които употребяват ??
Ми мнение ? Не знам..
Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ??
Не и не съм употребявала

Princessani
06-08-2010, 14:11
Знам че много от вас сигурно няма и да отворят темата заради глупавото заглавие, но имам да правя проект по литература и реших вместо да изваждам информация за това колко са вредни наркотиците, цигарите и алкохола за нас тийнейджърите, да попитам за вашето мнение::

Какво смятате за наркотичните вечества?? По-добре никога на никой да не му се налага да се сблъсква с наркотици
За или против сте ? сега бих казала ,че съм против,но не мога ,защото съм пробвала
Приемате ли цигарите.. ами тревата ? пиших преди година ,сега не ,трева пробвала съм.
Какво мнение имате за хората които употребяват ?? слаби и безхарактерни
Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ?? употребявала съм

Дори да отговорите само с''да'' или ''не'' наистина много ще ми помогнете. Искам да изградя един хубав проект в който наистина да покажа Мнението на българските тийнейджъри за наркотиците.


Благодаря предварителноо ((: моля

filmimilmi
06-08-2010, 14:28
Какво значи "за" и "против" наркотиците в училище? Безобразие си е на място, в което се счита, че в мозъка ти трябва да попиват знания, всъщност да попиват забранени от закона, при това вредни не само за мозъка ами и останалата част от тялото вещества и то във възраст, в която организмът на човек все още се развива.

За или против? Ами имам две мнения по въпроса.
1. "против" защото не изграждат характер, а по-скоро развалят хората ако твърде често прибягват към подобни забавления.
2. От друга страна "за" защото животът от време на време трябва да се "оцветява" стига да човек да е достатъчно отговорен, за да не прекалява с тези добавки докато те не изместят всичко друго останало в живота му. Тоест наркотиците не трябва да се превръщат в централен смисъл на съществуването ти.

Unendlich
06-08-2010, 14:50
- Смятам, че независимо колко е силно едно наркотично вещество, то пристрастява и не води до нищо добро. Нито за човека като личност, нито за неговото здраве. Не знам за някой, който е използвал наркотици да не е деградирал като човек.
- Против естествено, до какво добро те водят? За момента удоволствие и след това ти излиза всичко през носа с лихвите.
- Нито цигари, нито трева. Просто са достатъчно разпространени, че да са част от нашето ежедневие - независимо дали си пушач или непушач, за това не се дискутира толкова, въпреки че и те не падат по-долу от наркотиците.
- Мнението ми за наркомани - деградирали хора, които явно не си обичат живота. Мислят си, че така решават проблемите си, но до никъде не стигат, нямат собствено мнение явно, за да се отърсят от това.
- Не, не съм

GanjaLiker1
06-08-2010, 19:30
Какво смятате за наркотичните вечества?? Няма лошо в тях ,но всичко с мярка
За или против сте ? За
Приемате ли цигарите.. ами тревата ? Приемам ги.
Какво мнение имате за хората които употребяват ?? Кво тряа да мисля?
Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ?? Да.

Дори да отговорите само с''да'' или ''не'' наистина много ще ми помогнете. Искам да изградя един хубав проект в който наистина да покажа Мнението на българските тийнейджъри за наркотиците.


Благодаря предварителноо ((:

Няма лошо в наркотиците стига да се вземат с мярка :)

mrtn
06-08-2010, 19:41
Какво смятате за наркотичните вечества?? Еми, вредни вещества, които напоследък стават масови, особено наркотиците.
За или против сте ? Ами не мога да определя наистина.
Приемате ли цигарите.. ами тревата ? Ами цигарите ги приемам, като зависимост и вреден навик, който е проблем за целия свят, но кво да направим. А тревата и други опиати не, твърдо против съм.
Какво мнение имате за хората които употребяват ?? Хора, като хора, но просто зависими от нещо. Но никога не съм разграничавал хората по това. Тъпо е!
Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ?? Ами пуша по 2-3 цигари, намалих ги драстично, не ми беше цел да ги спирам, но просто не мога да давам 4.40 доста парички са си, за цигари специално. А наркотици никога не съм взимал, за което с егордея със себе си. :)

wasser
06-08-2010, 19:41
1.Какво смятате за наркотичните вечества??
2.За или против сте ?
3.Приемате ли цигарите.. ами тревата ?
4.Какво мнение имате за хората които употребяват ??
5.Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ??


1.Отрова..
2.Против!
3.НЕ!
4.Всеки си има глава на раменете..
5.Не съм употребявала и не смятам да го правя

Paramour
06-08-2010, 20:51
Какво смятате за наркотичните вечества??
За или против сте ?
Приемате ли цигарите.. ами тревата ?
Какво мнение имате за хората които употребяват ??
Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ??


1. Смятам, че са адски вредни и водят до зависимост.
2. ПРОТИВ!
3. Не знам кой идиот се е сетил да си прави цигари още в началото?!! А за тревата... тва попринцип е за забавление, ама повечето хора го правят, за да се направят на важни или щото си нямат друга работа. Според мен са безсмислени, но, да, приемам ги.
4. Ами в крайна сметка всеки има избор дали да ги започне или не, а с малко воля-и да ги спре. Не мога да ги виня, в крайна сметка това си е техен избор. До момента никой такъв не ми е пречил аз да живея своя живот, така че нека и наркоманите живеят своя.
5. Не съм опутребявала! Стига ми това, че наще пафкат всяка вечер покрай мене... вече ми е писнало от дим. Но трябва да съм им благодарна, за това че ми помогнаха да намразя цигарите и да не пропуша. Трева... не мисля, че имам нужда от нея, за да си създам повече забавление. (та какво забавление би било да не си на себе си и да правиш глупости? Аз поне не го разбирам)

kris4ety14
06-08-2010, 20:54
Ооо, тази тема ще я следя. Имам да пиша есе, явно по същия конкурс, така че ще ми е от полза :) . Сега няма нужда да споменавам, че съм твърдо против отровата, наречена наркотици и цялата история около тях.

Nakadah
06-08-2010, 21:06
ПРОТИВ

GVG
06-08-2010, 22:50
Какво смятате за наркотичните вечества??
В-ва които ги използват слабите хора с надеждата, че ще избягат от реалността, но всъщност си 'копат собствения гроб'.
За или против сте ?
Против
Приемате ли цигарите.. ами тревата ?
Не.
Какво мнение имате за хората които употребяват ?
- за хората, които употребяват цигари- лош порок с който вредат на себе си, но общо взето не ми пречат.
- за хората, които употребяват трева и др. подобни - неприятна глетка, жалки, безхаберни, глупави хора, които пропиляват житова си.
Вие употребявате ли/ употребявали ли сте ??
Не, и не смятам да го правя.

tnp123
06-09-2010, 07:40
Тъпо тъпо тъпо ненужно гадно тъпо безмислено тъпо...
Не знам защо, но виждам ужасно много хора които пушат, и то от 8-9 и нагоре класове. Това си го обяснявам единствено с "манията за величие, вижте ме аз пуша супер съм як(а) нали?"
И нали знаете? "Хората, които спират цигарите, мигновено се лишават от най новите клюки..."

За наркотиците също съм против, но не съм срещал хора които ги употребяват.Поне така си мисля де...