PDA

View Full Version : Какво ми има..??



JackSparrow
06-08-2010, 14:24
Здравейте!
На 14 години съм и по принцип винаги си кашлям малко или много. Не съм пушач.

Така. Преди няколко дни играхме баскетбол навън. Когато се прибрах и усетих, че ме боли гърлото. Но то почти винаги ме боли - болен или здрав. Сега не ме боли гърлото, нямам температура, но когато си поема въздух, се чува някакъв странен звук, все едно съм на 80 години и едва дишам. Кашлицата ми е доста сериозна и често изхрачвам.

Някой ако знае какво ми е и знае какво да правя в моя случай, моля да помогне!

L0ST
06-08-2010, 14:28
Специалист преглеждал ли те е? Аз също кашлям понякога без да съм болен - алергия..

ImmortalSportFreak
06-08-2010, 14:31
Отиди на лекар!
Може да имаш плевмония.. (дано не е нещо сериозно)
Успех!

JackSparrow
06-08-2010, 14:33
Всъщност, никой не ме е преглеждал, но си погледнах гърлото на огледало, не беше много зачервено, нито като си пипам сливиците под под долната челюст в близост до брадичката не ме болят, просто кашлям мноо силно и не мога да си поема хубаво дъх. Доста дълго изречение. :-D

JackSparrow
06-08-2010, 14:35
Мерси!

Като малък съм карал пневмония, по 6 инжекции дневно, общо 40 дни. Дано да не е тва, че имам класни работи да правя.. :(

L0ST
06-08-2010, 14:44
Преди 1 година карах пневмония, 7 дни по 9 инжекции, 14 дни по 6 инжекции, така че не се оплаквай ами заминавай на лекар, шото аз 2 месеца си се лекувах сам инай накрая - плеврален зли в ляво + пневмония :?

Нооо, това не означава че ти караш пневмония. НО(!!) задължително заминавай на лекар и настоявай за снимка. Колко време кашлиш? Изпотяване, задъхване, изморяване? Температура?

JackSparrow
06-08-2010, 15:02
Средно по 3 секунди. Това в кръга на шегата! :)

Нито имам температура - сега си я мерих - 36.8 градуса. Нито се задъхвам, е изпотявам се, но при 36 градуса сякаш не е това. Личната ми лекарка не е на работа в момента. Не ми е толкова спешно, защото съм така от неделя и все си викам - ще се оправя. Утре ще отида на лекар, защото не се чувствам болен, ала кашлям като магаре..

L0ST
06-08-2010, 15:08
Средно по 3 секунди. Това в кръга на шегата! :)

Нито имам температура - сега си я мерих - 36.8 градуса. Нито се задъхвам, е изпотявам се, но при 36 градуса сякаш не е това. Личната ми лекарка не е на работа в момента. Не ми е толкова спешно, защото съм така от неделя и все си викам - ще се оправя. Утре ще отида на лекар, защото не се чувствам болен, ала кашлям като магаре..

Впрочем нощно изпотяване и изпотяване, което е повече от обичайното?

Иначе това ен е маловажно и не го подценявай от личен опит го разбрах и си изпатих сериозно... 2 месеца съм карал некви пневмония на крака :?

JackSparrow
06-08-2010, 15:14
нощем не се изпотявам, но доста често се будя..

wali00
06-08-2010, 15:26
хмм.. по-скоро мисля, че е астма.. на мен майка ми е астматичка и има някои от споменатите симптоми.. и на мен понякога ми е трудно да дишам или кашлям..(т.е. имам известно наследяване на болестта).. но е възможно да е и пневмония или бронхит.. консултирай се с лекар..

L0ST
06-08-2010, 15:31
нощем не се изпотявам, но доста често се будя..

А аз пък спя по 4 часа вече 3-та седмица, но не мисля че е свързано :lol:

Просто няма смисъл от догадки. ЛЕКАР..

На колко си години и какъв начин на живот водиш. Ръст, кг..

JackSparrow
06-08-2010, 15:34
[quote="JackSparrow"]Здравейте!
На 14 години съм [quote]

1.66-1.67, 55-57 KG..

DaRkOt
06-09-2010, 17:27
отиваи на лекар може да е сериозно:астма и да получешпристап или пневмония (нитоедно от двете не ти пожелавам но отиди все пак)

DaRkOt
06-09-2010, 17:27
отиваи на лекар може да е сериозно:астма и да получешпристап или пневмония (нитоедно от двете не ти пожелавам но отиди все пак)

JackSparrow
06-09-2010, 18:24
още не съм ходил на лекар..

започнах мукосолван и стрепсилс.

аз така самичък си се лекувам :-D

ImmortalSportFreak
06-09-2010, 18:58
ей пич ще си докараш нещо сериозно..... това със самолеченията е доста вредно !
Отиваш на лекар защото може да са мн неща - например горе споменатите от нас.Нима искаш да стане нещо хронично и по-сериозно !? :?

L0ST
06-09-2010, 21:30
Ама ти все едно ми игнорираш мненията - 2 месеца се лекувах сам със стрепсилс и фервекс и най накрая - в блолницата ме лекуваха с няколко антибиотика едновременно... Ако ти мине - добре, но ако не ти мине - бягай бързо на лекар и настоявай за снимка, че често се случва пневмонията да се не чуват на слушалка...

l3thal
06-11-2010, 10:43
бате аз съм асматик и наскоро получих спазъм и на мен така ми стана ( трудно дишах и не можех да се отхрачвам) . Виж и ти да не си астматик :(